Reklama

.

.

sobota 15. července 2017

Stejné jako před rokem 1989! Petr Žantovský je v šoku, že mainstreamová média nebijí na poplach kvůli „nejdramatičtější zprávě týdne“

Petr Žantovský
15. 7. 2017 ParlamentníListy

To, že česká vláda a Poslanecká sněmovna posílá české vojáky do budoucí války, aniž mainstreamová média bijí na poplach, může mít podle Petra Žantovského jediné vysvětlení. Jsou ve službě politických elit stejně jako před rokem 1989.


Mění se jen názvy a jména, nikoli fakta a jejich podstata. Článek na rozhlasovém webu o dezinformačních webech využívá k porovnání veřejnoprávních médií, z nichž v jednom se vede debata, zatímco ve druhém se praktikuje propagandistický aktivismus. Které z nich se vzdálilo zákonem definované veřejné službě, je nabíledni.

Pravidelný přehled zaznamenáníhodných počinů sdělovacích prostředků tentokrát patří tomu, čemu se média překvapivě věnovala jen okrajově. „Nejdramatičtější zpráva tohoto týdne by mohla a měla nést titulek: ‚Česká vláda a Poslanecká sněmovna posílá české vojáky do budoucí války‘. Sněmovna totiž aktuálně odsouhlasila usnesení české vlády z května, v němž schvaluje ‚působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO‘. Co to v překladu znamená? Naši vojáci se za naše peníze budou účastnit manévrů Severoatlantického paktu v blízkosti hranic čtyř evropských států s Ruskou federací,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Podle něj si to lze jen těžko vyložit jako obvyklé vojenské cvičení spojeneckých armád. „To je jasná příprava na ofenzivní válku proti Rusku. Vláda ovšem měla zjevně jiný výklad. Protože účast našeho vojska v zahraničí musí schválit Parlament, což se právě stalo, připravila vláda pro jeho rozhodnutí ‚předkládací zprávu‘, v níž se mimo jiné praví: ‚Opatření přijatá (na varšavském summitu NATO) v rámci Akčního plánu připravenosti (Readiness Action Plan, RAP) byla postupně rozpracována v komplexní rámec vedoucí k posílení společné obrany a odstrašení, a to především, s ohledem na ruskou hrozbu, mimo jiné ustavením mnohonárodních bojových uskupení Posílené předsunuté přítomnosti v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku‘,“ cituje mediální analytik.


Špidla nenapsal pravdu. Možná lhal, ale třeba se jen zmýlil

 


Protože však celou záležitost mainstreamová média víceméně jen zaznamenala, považuje za nezbytné se – místo nich – podívat trochu do střev problému. „Ten totiž nevznikl včera. Už v souvislosti s květnovým usnesením vlády zaslala známá česká mírová iniciativa Ne základnám předsedovi vlády rozklad, kde poukazovala na to, že připravovaná vojenská akce – a naše účast v ní – je v rozporu s článkem 1 Severoatlantické smlouvy, kde se výslovně praví: ‚Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly‘,“ upozorňuje Petr Žantovský.

Premiér Bohuslav Sobotka pověřil šéfa svých poradců, bývalého předsedu vlády a také eurokomisaře Vladimíra Špidlu, aby za něj na dopis iniciativy Ne základnám odpověděl. „Špidla v odpovědi, samozřejmě odmítavé, doslova píše: ‚Pokud se jedná o domnělé porušování zákazu hrozby silou, k tomu mohu pouze uvést, že formulace, na kterou odkazujete, v žádném případě nepoužila vláda, ale je dílem novinářů.‘ I velmi letmý pohled na fakta dokumentuje, že šéf premiérových poradců nenapsal pravdu. Někdo by dokonce řekl, že lhal, ale představme si, že se třeba jen zmýlil, například proto, že předmětný vládní dokument ani nečetl. Nevím ovšem, zda je to dostatečná omluva. V žádném případě to ale není omluva pro české mainstreamové novináře, kteří, ačkoli měli všechny tyto informace, nebili na poplach,“ myslí si mediální odborník.

 

Mainstreamová média ve službě politických elit jako před rokem 89 

 

V té souvislosti je namístě připomenout, že už loni, právě před varšavským summitem NATO, vyzvala skupina významných českých osobností – mimo jiné spisovatelé Zdeněk Mahler či Lenka Procházková, hudebník Mikuláš Chadima, historik Jaroslav Bašta a další – členy naší delegace, aby „přestali tolerovat chrastění zbraněmi a prosazovali mír. Rusko je součástí Evropy a vyrábět z něj nepřítele je proti zdravému rozumu“. „Ani o této iniciativě naše mainstreamová média nereferovala, loni, ani dnes, kdy se má výsledek varšavského summitu stát za naší pomoci realitou. To může mít jediné vysvětlení: naše mainstreamová média jsou prostě ve službě politických elit. Jako před rokem 1989. Mění se jen názvy a jména, nikoli fakta a jejich podstata. Smutná bilance,“ míní Petr Žantovský.

Zcela atypicky tuto svou úvahu končí ocitováním písně Pánové nahoře, kterou u nás proslavil Jarek Nohavica, jenž ji zpívá od roku 1982, ale jejími autory z roku 1954 jsou Boris Vian a Harold Berg a český překlad napsal v roce 1965 Miloš Rejchrt. „Až text písně budete číst, uvědomte si ony – nikoli náhodou – zmíněné letopočty: 1982 – vrcholné ‚samobrežněví‘, Reaganovy ‚hvězdné války‘, závody ve zbrojení. Slovo válka tehdy bylo ve sdělovacích prostředcích snad nejčastějším podstatným jménem. 1954 – studená válka v Evropě a horká v Asii – rok po patu v Koreji a rok před první válkou ve Vietnamu. 1965 – druhá válka ve Vietnamu, jen nedlouho po karibské krizi, kdy stál svět na pokraji války atomové. A dnes? V tomto kontextu pak čtěme text této písně:

„Pánové nahoře, já píšu vám dnes psaní
a nevím vlastně ani, budete-li ho číst,
přišlo mi ve středu do války předvolání,
je to bez odvolání, tím prý si mám být jist.
Pánové nahoře, já už to lejstro spálil,
už jsem si kufry sbalil, správcové vrátil klíč,
pánové nahoře, uctivě se vám klaním
a zítra vlakem ranním odjíždím někam pryč.

Co už jsem na světě, viděl jsem zoufat matky
nad syny, kteří zpátky se nikdy nevrátí,
slyšel jsem dětský pláč a viděl jejich slzy,
které snadno a brzy se z očí neztratí.
Znám vaše věznice, znám vaše kriminály,
i ty, kterým jste vzali život či minulost,
vím také, že máte solidní arzenály,
i když jste povídali o míru víc než dost.

Pánové nahoře, říká se, že jste velcí
a na věci to přece vůbec nic nemění,
pánové nahoře, na to jste vážně malí,
abyste vydávali rozkazy k vraždění.
Musí-li války být, běžte si válčit sami
a vaši věrní s vámi, mě, mě nechte být,
jestli mě najdete, můžete klidní být,
střílejte, neváhejte, já zbraň nebudu mít.“

 

 

Médium zveřejňuje pravdu, ale kritici mu to vyčítají


Ve druhém tématu obrací pozornost k zajímavému vývoji už několik týdnů staré kauzy z prostředí Českého rozhlasu. „Autor Michal Zlatkovský se koncem května v článku na rozhlasovém webu rozhlas.cz o ‚dezinformačních webech‘ zabývá působením internetových informačních nebo názorových stránek, které nálepkuje jako dezinformační, přičemž podle svých slov ‚za dezinformační a manipulativní weby označila několik desítek stránek studie think-tanku Evropské hodnoty, z níž kromě serveru iROZHLAS.cz vycházejí i odborníci, kteří fenomén fake news studují‘,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Michal Zlatkovský také cituje zdánlivě jiný zdroj: „Z mého pohledu jsou nejnebezpečnější Parlamentní listy, řekl serveru iROZHLAS.cz politolog Miloš Gregor, spoluautor analýzy zaměřené na dezinformace.“ „Zde se poněkud cudně zamlčuje, že týž pan Gregor měl figurovat při zakládání brněnské pobočky Evropských hodnot a je pravidelným protagonistou jejich veřejných aktivit. Nejzajímavější je, jak prý Gregor své obvinění serveru ParlamentníListy.cz zdůvodňuje: ‚Proto, že řada obsahu je fakticky správně, takže vzbuzují důvěru, ale poměrně často se tam objeví zpravodajsky neseriózní a velice emotivně zabarvené výkřiky.‘ Jinými slovy, pro posuzovatele tohoto druhu je fakt, že nějaké médium zveřejňuje pravdu, vlastně handicapem,“ kroutí mediální analytik nevěřícně hlavou nad takovou argumentací.


(celý text ZDE)

66 komentářů :

 1. Soudruzi z konspiračních, protisystémových, proruských stránek si zase vymysleli téma aby měli důvod nadávat a útočit na režim.
  Hájek, Štefec, Žantovský, Valenčík, David, Pribula,... úplná smršť ruských blábolů.
  To že Rusko dobře nevychází se svými sousedy, ti se ho oprávněně bojí a podnikají kroky ke své ochraně, je vina jen a jen Ruska. Nikoho jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zalez agente ! ale už asi nemáš kam, co ?

   Vymazat
  2. To ti není hanba, prolhaný válečný štváči 13:58 vystupovat proti inteligentním a znalým lidem, kteří považují mír za jednu z nejvyšších hodnot? Jsi bez skrupulí a bez svědomí, a tedy nebezpečný pro společnost.

   Vymazat
  3. Havlův sirotek 13:58 opět předvedl zvrácené vidění světa, které do něj nalila ČT a mainstreamová média. Naštěstí Češi jsou zvyklí víc přemýšlet než papouškovat a tak ubozí havloidi tu stojí, jako ten pověstný kůl v plotě. Nenadávejme jim, politujme je.

   Vymazat
  4. Podle vás je Rusko nebezpečné v tom, že jeho hranice jsou velmi blízko vojenským základnám Nato a USA a tím ohrožuje mír.
   Vy asi chodíte po hlavě a odrážíte se ušima.Lepší je stát na nohou a být dobře uzemněný-to vám nějak nevyhovuje....

   Vymazat
  5. Sousedi Ruska dělají s podporou USA z komára velkého velblouda... Taková je i politika USA, založená na přehánění a dramatizaci situace... Nakonec stačí když vyslechneme slova M. Zemana v Tišnově... Předsedu vlády, ale i prezidenta lze odvolat demokraticky ve volbách nebo kalašnikem... A Sobotka hnedka oči jak Hurvínek. Jak se bojí o život, jak navádí Zeman aby ho zabili... A tak se chovají zejména polititici USA a EU... Dobré divadlo... To znamená že ani nemají zájem aby byl klid a mír, aby svět spolupracoval, jen mlsně vzhlíží na velké zdroje nerostného bohatství! Nic víc, nic míň! Mia

   Vymazat
  6. Ta. Takhle vypadá činnost agentury zašťiťované ministerstvem vnitra pod vedením Romancovové a ideologicky řízené honičem ptáků Jandou.

   Vymazat
  7. Možná u nás všichni ti, co se bojí Ruska , Rusům prodali půlku Karlových Varů a kdoví co ještě všechno....jinak je Rusko pro ně nepřítelem a je třeba se mu bránit útočením.

   Vymazat
  8. On na Rusko někdo útočí?

   Vymazat
  9. Neútočí, ale chtěl by. Naštěstí Rus si dal včas dohromady armádu, začal přezbrojovat, v Sýrii ukázal, co má v repertoiru a američtí supermani zatím tuší, že by dostali přes své hrabivé pazoury, tak je dělají vlny, šíří nenávist a pomluvy. Zneužívají k tomu i naše vojáky. Ale co ti to píši, že?! Guma nic nepochopí, i kdyby jí to malovali.

   Vymazat
  10. Ne, nikdo na Rusa útočit nechce. Pokud Rus zkrotí svoje choutky na pobaltské státy, tak na něj nikdo útočit nehodlá. I když by si to mnozí přáli, viď?

   Vymazat
  11. 17:17

   Ahoj debile. Zajímavé je, že američtí supermani nezaútočili, když k tomu měli jedinečnou příležitost v 90. letech když bylo postsovětské Rusko v rozkladu včetně armády.
   Z toho jednoznačně plyne, že ta snaha zaútočit existuje jen v dutých makovicích rudých idiotů jako jsi ty.

   Vymazat
  12. Nebijte toho aninyma 13:58.Je to hloupý
   chlapeček ve stářímax.20 let a neumí
   používat mozek.ČT je pro něj vrchol
   objektivity.Dál neumí nic.Podle toho jedná.
   Petr Majevský

   Vymazat
  13. 17.38 Jak můžete vyvalit takové blábolení, copak jste neviděl, co se dělo v Sýrii????

   Vymazat
  14. 18:54 - a všiml sis, že tam kolega 17:38 psal o 90. letech 20. století?

   Vymazat
  15. Pro hlupáka co touží po válce s Ruskem viz 13:58 Volby opět rozdělí národ. Na ty kdo si přejí mír a život bez napětí a hrozeb a na ty, kterým růst napětí s hrozbou vypuknutí války nevadí a potvrdí to svým hlasem. Hlasování o vyslání čs vojáků do Pobaltí dává zřetelný návod a ukazuje dostatečně i pro ty se zanedbatelnou mírou rozlišovací schopnosti, na kterou stranu dát svůj hlas. Zjednodušeně to bude hlas buď pro mír (KSČM - SPD) nebo pro válku - OSTATNÍ subjekty bez výjimek.Volby opět rozdělí národ. Na ty kdo si přejí mír a život bez napětí a hrozeb a na ty, kterým růst napětí s hrozbou vypuknutí války nevadí a potvrdí to svým hlasem.
   Chtělo by to omotat pořádný klacek mapou se základnami NATO a každého kdo si tak debilně otevře tlamu jako A 13:58 s ním pořádně fláknout po tý jeho blbý kebuli.

   Vymazat
  16. Vy bezelstný „analytiku“ 17:34 a 17:38, jak víte, že má Rus choutky na pobaltské státy? Je tak blbý, že by si nadrobil aniž by, krom nepřátelského předpolí a ekonomické zátěže cokoli získal, když celkově je v tísni? A proč by byli ti američtí supermani útočili, když měli Rusko na kolenou a netušili, že je schopno se vzepnout k odporu? Jednoduché, podcenili konkurenta. Chápu, příroda tě neobdařila, rodina ani škola nepomohla, valný nápad není, je tu ovšem možnost uplatnění s „hlavním proudem“: Nadávat do dutých makovic rudých idiotů. Znát, vědět, umět, netřeba.

   Vymazat
  17. 19:25
   Než začneš dělat agitku pro ty svoje Grebeníčky, přečetl sis ten komentář 13:58? Které slovo sis z kolegova komentu přeložil, jako že mu nevadí vypuknutí války?

   Vymazat
  18. Tady nikdo nedělá "agitky svým Grabeníčkům", pablbe. Nauč se nejdřív přemýšlet a dávat fakta do souvislostí. 13:58 je stejný pitoma, jako ty. Hloupý, nevzdělaný, logikou nepolíbený ... Jen tak dál hoši, je s vámi srandy kopec.

   Vymazat
  19. 21:24
   Tak znovu: Které slovo sis z kolegova komentu přeložil, jako že mu nevadí vypuknutí války?
   Tedy jestli jsi schopen mi na tuhle jednoduchou otázku odpovědět.

   Vymazat
  20. Jestli máš strach , 13:58 tak jsi na Rusko vezmi svou rodinu a zrádcovskou sebranku .

   Vymazat
 2. Po odstoupení Sobotky na začátku června z vedení ČSSD jsem si říkal, že právě teď bude nejvíce škodit, protože nutně potřebuje židli v Bruselu (doma v ČR skončil) a pro tamní soudruhy bude muset s kůží na trh. Hned druhý den (14.6.) vláda jakoby nic, najednou a téměř v utajení schválila prodej lithia z Cínovce, aby zisk zase zůstal mimo ČR. Schválení vyslání českých vojáků na východní frontu je další úkol pro Brusel, i když tentokrát zcela dorazí umírající a rozštěpenou ČSSD do hrobu ještě před volbami. Copak to bude do třetice, jaká to bude pakárna, pane Sobotko? Co třeba takových pár set tisíc Arabů a Afričanů, hlavně aby byli muslimského vyznání?

  OdpovědětVymazat
 3. Ani se na Rusko nebudu zlobit , když už mu dojde trpělivost a začně na ty západní křiváky , tedy i na nás házet atomovky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty chceš stejné věci jako dr. Milada Horáková. Ona za to tehdy dostala provaz. Co myslíš, že čeká tebe:

   Vymazat
  2. 14:10 - jebe ti?

   Vymazat
  3. Kam jinam nez k atomovkam to muze vest, vy zapadni hodnoty?
   Cesko se timto stalo cilem pro atomovky
   Prazaci a jini obyvatel mest prave spachali sebevrazdu
   Horni Dolni

   Vymazat
  4. 14:41 co myslis ze ceka tebe za rozpoutani valky? Provaz je malo
   15:31 tobe jebe z falesneho pocitu ze v zapadni riti je bezpecno
   Horni Dolni

   Vymazat
 4. Ale ,ale chlapče ,raději drž hubu a zalez !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že tahle hláška patří tomu volovi 14:10

   Vymazat
  2. 14:42 ano, cesi si vykoledovali smrt, atomovkama
   Tak si jeste chvili lzi ze v Bruselske riti jsi v bezpeci
   Horni Dolni
   Mimochodem myslim ze rozumny Honolulu uz na knedliky do Ceska nepojede, k cemu radioaktivni knedliky

   Vymazat
 5. Žoldnéři z České republiky mají jediný tam kdesi v Pobaltí jediný úkol. Totiž v případě konfliktu se nachat zabít tak, aby česká krev byla argumentem pro vtažení České republiky do války. Do války, která bude vysloveně PROTI našim zájmům.
  Samotná hrstka nájemných vojáčků z ČR nemůže mít vliv na průběh další Velké války...
  Myslíte si něco jiného?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znáš osobně aspoň jednoho aktivního vojáka AČR?

   Vymazat
  2. 15:21 proc se ptas?
   14:53 cele Cesko ma jediny ukol, chcipnout za zapadni hodnoty
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. 15:21-Neznám a po těch zprávách o jejich
   činnosti po boku USArmy ani znát nechci.
   Zabijí pár vesničanů,pohodí mezi ně zbraně
   a vykládají,jak zatočili s Talibánem.Mají
   také svůj podíl na muslimské migraci.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Majevský, když se necháš masírovat propagandou, to je pak těžký.

   Vymazat
  5. Idiotovi 19:05 - pan Majevský upozornil na fakta, ale ty jsi chlapec faktůvzdorný, nedovzdělaný, logiku neovládající. Je sranda, když zrovna ty,pablbe, mluvíš o propagandě. Vždyť sám si její obětí!

   Vymazat
  6. Ne, pan Majevský se přiznal k tomu, že o věci nic neví, fakta znát nechce, jen plácnul něco, co četl na bůhvíjakým webu.

   Vymazat
  7. Horni Dolni To jsi fakt trefil ale jestli něco začne tak usa bude první cíl a budeš prdět do hlíny dřív jak my.

   Vymazat
 6. Pobaltí má jednu obrovskou výhodu, snadno se tam vykopávají hroby, většinou do písku nebo lze pohřbívat rovnou do močálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:11 stejnou vyhodu ted ziskalo Cesko
   Horni Dolni

   Vymazat
 7. Cesko je bezpravny utvar a cesi nevolnici
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi co zač, že si dovoluješ takhle mluvit?

   Vymazat
  2. 15:52 no ty jsi cesky nevolnik, tak a nevolnik smi jen drzet hubu, neptat se a ted jit chcipnout za zapadni hodnoty
   Ja jsem Horni Dolni

   Vymazat
  3. 15.43 by měl-a přispívat své výplody do českého či usssáckého mainstreamu!Tam by mu mohly za to slušně z pornojandových fondů, slušně i zaplatit.

   Vymazat
 8. Cesi jdou krast
  Ta jednotka se jmenuje Svatovaclavska Rota

  OdpovědětVymazat
 9. 14:41.
  Ty jsi ale kokot, kde rodí takoví idioti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spis se optej proc budou cesi umirat na ozareni diky zapadnim hodnotam
   Uz jsi se nahlasil u odvodoveho uradu?
   Brzo pomasirujes na pozice, u Baltu jsou vlhke hroby
   Horni Dolni

   Vymazat
 10. Horni Dolni - už bys měl přestat chlastat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Primitivni a typicky cesky omezena reakce
   Uz mas zbalenou plnou polni?
   Brzo te v zajmu havlismu Merklova povola, nemecky pucfleku
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. ... ach jo ...

   Vymazat
 11. Ten Žantovský už úplně zblbnul, podobně jako zde řada prokremelských papoušků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní15. července 2017 16:26
   A helemese, ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   „Tenhle troll je divnej tvor, křivá držka co šíří mor.
   V makovici místo mozku má jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodí, samé sračky, bere za to asi kačky (dolary?).
   A hrdlem je prolije a tady se poblije.“ :-)

   Vymazat
  2. 16:26 Že tě to baví tady nikoho nepřesvědčíš sám papouškuješ kraďouska hermana a podobný. Český žoldáci nemají co dělat u hranic RF.

   Vymazat
 12. Petr se nám probudil :))
  Čekal bych od odborníka vysvětlení proč se musí v prohnilém systému lhát,
  jak je možné že lidé ve středověku byli lépe informováni?
  Analýzu dopadů takové manipulace a né šok po dvaceti letech okupace*

  OdpovědětVymazat
 13. Většině lidí je odchod třech stovek žoldáků na východ jedno. Po zrušení branné povinnosti už je totiž nevnímají, jako armádu, ale placené žoldáky, "pracující" v něčích službách. Bohužel, za naše peníze. Ale v tom polistopadovém svinčíku, kdy nás rok co rok okrádají o stovky miliard, se s největší pravděpodobností lidem jeví čtyřiceti miliardový armádní rozpočet, jako zanedbatelné drobné.
  I bez oněch žoldáků jsme dávno na jiné straně barikády. Vstupem do NATO jsme dali Rusům jasný signál, do jakého šuplíku nás mají strčit. A i kdyby jsme z něj nějakým zázrakem vystoupili, jsme většinou obklopeni protiruskými agresory. Jak často říkám. Spolu šli, spolu je chytili a spolu je i pověsí.
  Putin jasně deklaroval novou vojenskou doktrínu Ruska. To si vyhrazuje právo použití jaderných zbraní jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, pokud by se válka nevyvíjela v jejich prospěch. Tak že se můžeme pouze modlit, aby naši i ostatní žoldáci, dostali v Rusku přes držku, nebo vůbec nebudeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud Putin nemá v té své doktríně, že tu válku rozpoutá on, tak jsme v klidu.

   Vymazat
  2. 19:23 nedělej si ostudu a nepiš, když nerozumíš a nemáš čím přemýšlet.

   Vymazat
  3. Pro propagandou zasaženou oběť protiruské štvanice (19:23) - US s doktrínou prvního úderu přišly první!!! Ruská federace jen kontrovala. Jasné, blbečku?!

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 15. " Volte čerta, volte ďábla, jen nevolte" ODESÁKA ".Už i Taťka Klaus vás nechce, protože jste moc kradli a nestačil vás hlídat.

  OdpovědětVymazat
 16. Je zmíněn Špidla: vidíte, jak naprostý nichtsmochr může dobře žít v politice desetiletí, to se obbvykle nedařilo ani za "soudruhů". No a že by se ostatní nějak lišili? Že by "co politik, to blbec". Ale to je přece česká norma, určitě důsledněji, než před r. 1989. Kdyby blbost uměla létat, pak se všichni čeští politici vznáší jako supi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Špidla je nebezpečný psychopat. Když mu ale šlápnete na kuří oko, je z toho hned špatný. Jen si vzpomeňte na jeho konce ve vládě, to byla podívaná pro bohy. Také jeden z hrobařů soc.dem.

   Vymazat
 17. Dne 12.7.2017 se právě ČSSD stala zcela nadbytečnou stranou v českém politickém spektru. Hlasování osobně zachraňoval i Kalousek.

  OdpovědětVymazat
 18. A pokud vás zaujal ten text písně, jmenuje se Dezertér a v archivu Britských listů text najdete česky,slovensky,francouzsky i německy , zadáte-li heslo
  vian dezertér
  https://legacy.blisty.cz/art/13467.html

  OdpovědětVymazat
 19. Bylo to na události bohaté čtvrtstoletí v naší české "kotlině".Běh událostí a rychlost změn v životě našeho státu způsobil ,že občan-volič nestačil vše registrovat a času na přemýšlení bylo čím dál méně. A tak si připomeňme, že v Haagu neseděl místo Miloševiče výkvět evropských socialistů Špidla spolu s Blairem a spol.,když nebyly nalezeny v rozvráceném Iráku zbraně hromadného ničení.A dnes pan Špidla radí panu Sobotkovi. V zapomnění je Česko-německá deklarace, vstup do NATO,rozbití Jugoslávie, útok na paneláky v New Yorku. Občan-volič měl šanci prohlédnout dávno. Nestalo se. Iluzí vyšší životní úrovně zblblý občan dnes pročítá slevový verbuňk, aby ušetřil, obíhá kšefty se slevovými akcemi, místo v Tuzexu nakupuje v Lidlu výrobky čínských komunistů, hnijící banány nechává bez povšimnutí. Už zase tráví dovolenou v Bulharsku nebo poslední léta v "Česku" a nemá čas sledovat, kdo jak hlasuje v pro či protinárodním zájmu. Oblíbený prezident se pohoršuje nad přejmenováním statečných českých vojáků bojujících v Avghanistánu za demokracii žoldáky a soud odsoudí drzého občana za toto hanebné pojmenování. Zatímco Evropu atakují z jihu hordy budoucích potenciálních vojáků z Afriky, kteří budou na Východě hájit zájmy vyspělé Západní civilizace a hranice "Česka" překročí kdokoliv, na Východě na linii styku "vyspělé" a "nevyspělé" civilizace budou čeští vojáci rekognoskovat terén a chránit své spoluobčany před případnou anexí "Východní" civilizací.

  OdpovědětVymazat