Reklama

.

.

pondělí 3. července 2017

Stropnický odhalil v Tbilisi pozoruhodně koncipovanou sochu Václava Havla


Jiří Baťa
3. 7. 2017
Můžete hádat: Tančí Havel „kozáčka“, „odzemek“, vrávorá pod vlivem alkoholu, chce někoho kopnout někam, nebo uklouznul na slupce banánu (popř. hovnu)?
45 komentářů :

 1. Myslím, že sedí a šťourá si špínu z uší.
  Je to hnusná socha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta socha je Havla zcela důstojná... Jenom tam do reality chybí zpola vypitá flaška a několik dalších prázdných od tvrdého...

   Vymazat
  2. špatnej komediant ještě vic špatnej dramatik a špatnej president a obšournik ten si nic jineho nezalouži než špatnou sochu na špatnym mistě

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. promiňte mi předchozí nesalonní výraz. Tahle krása by měla být na Václavském náměstí pod balkonem Melantricha

   Vymazat
 3. Je na šrot, jako většinu svého zahálčivého života. Výstižná póza pozéra.

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá že se fakt drbe v uchu . Tak cypatou sochu neměl ani Stalin s Leninem . Dasvidanja marcel

  OdpovědětVymazat
 5. pane bože už i gruzínci si zaneřáďujou město tímhle opilcem.U nás naposledy včera v K.Varech.Snad se dočkám doby,kdy se budou jeho sochy se slávou odklízet do sběren.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letiště Kašpara V. Havla, lavička, záchod atd.Čím větší debil a jemu podobní přizdisráči tím větší kravina. Nic se nemění od minulosti i monster Stalina na Letné a zase Ti debilové z Prahy.

   Vymazat
  2. Nejlepší byl ten pissoir z parafínu ze zbytků svíček...

   Vymazat
 6. ...Podle tvé litéry
  západní šavle.
  Skončíme v prdéli
  Havlíčku Havle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za okny nám snížek taje, rádio nám hymnu hraje.
   Opustil nás prezident, dramatik a disident.
   Nechybělo vskutku moc a byli by jsme bez Vánoc.
   Dáša dorty napekla na tu cestu do pekla!
   Povídala teta tetě, že ho vezli na lafetě.
   Ukázala TV Nova za rakví jak kráčí vdova.
   Za vdovou šlo v pevném šiku celé stádo politiků.
   Vyznamenat šaška Vaška? To je fraška - a k ní flaška!

   Vymazat
 7. Chtělo by to rozměrnější sousoší, aby Gruzínci i návštěvníci Tiflisu pochopili komplexnost českých dějin. Na klín mu samozřejmě posadit Sašu Vondru.

  Kolem umělecky seskupit Kajínka, Koženého, Krejčíře a Marka Bendu.
  K nohám pak nejlépe Miroslavu Němcovou, Helenu Langšádlovou a Vlastu Parkanovou coby odalisky.

  (Jakto, že Stropnický nevzal s sebou Dášu? Snad nechuraví?)

  OdpovědětVymazat
 8. Očem je článek? Že pan Baťa si kopnul do V.H a pár diskutérů si ještě přisadí(také hovna,který se můžou jit klouzat),anebo že v bývalém státě SSSR je ta socha. Jen mám pcit a to podle reakcí příznivců proruských fanatiků na tomto webu,že i exkrement je zbraň v rukách lůzáků,kteří žijí ve vlastním světě a pan David to ještě sekunduje.Hovno sem,hovno tam.Toje úroda jemnocitu pane Baťa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.26 Pravý výstup z alkoholické kavárny... skoro jako od Rejžka...

   Vymazat
  2. Prominte pane ne vlastní světe, ale sračky jako čt nesleduji, jistě se jimi hemží odkrývání soch Havla za mocné klaky všech aparátníků. Tedy děkuji, že jsem se z NR a od vás pane nelůzodozvěděl, až kam se dá zesměšnit :)

   Vymazat
  3. 22:26 milý zlatý moralisto, ten kýč kolem uměle vytvořené ikony Václava Havla, trapně prodlužovaný, zcela logicky a zaslouženě vyvolává posměšnou, víceméně lidovou ozvu. Když nechápete, jste stejně neprozíravý jako všichni ti uctívači té schizofroidní, labilní, nepravé ikony Václava Havla.

   Vymazat
 9. Tu připomínku na našeho humanitárního b. jim přeji. Umělec pro jeho slávu nehynoucí již nic většího snad ani udělat nemohl.
  A je už jedno, jestli se tam prostí Gruzíni budou od zítřka přít o to, jestli náš humanitární v tom patetickém ztvárnění sedí na latríně nebo na lavici pro obžalované.

  OdpovědětVymazat
 10. Očem je článek? Přeci o tom, že ožrala má sochu, stejné kvality jako jeho osobnost.

  OdpovědětVymazat
 11. 22:50 sochařina má mnoho podob.Fronta na maso,či jiné skvosty reálného socialismu jsou odporné kýče,které měli své zastánce a ty mezi ně asi patříš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podobným kýčem je i to hřadlo pro holuby na Cordovardo v Rio de Janeiro, nebo trosky slézající z Petřína od Zoubka...

   Každá doba má své takyumělce, páchající za veřejné peníze své výrony ega

   Vymazat
  2. 23:07 "asi" je argument proti názoru, který se mi nelíbí, že?

   Vymazat
 12. Z autora Batě rozumného nic nevypadne. Snad jedině socha M. Zemana, ale ta ani jedna u nás nebude, natož v zahraničí.

  OdpovědětVymazat
 13. Copak tomu asi říká prostý gruzínský lid? :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Pan Baťa se může vykadit tomu bombometčíku na hrob pak by mohl něco hezkýho zas napsat. On je inteligent a elito národa,ten pan Baťa

  OdpovědětVymazat
 15. Tu sochu špatně postavili. Ta má ležet. Opilec leží na zádech a čeká až si pro něj Dáša přijde, Proto při odhalování nebyla. Prstem pravé ruky si zacpává ucho, aby neslyšel, jak mu kumpán říká "Vašku ty si prase".

  OdpovědětVymazat
 16. Trochu mi to připadá jako výjev ze šimkovy povídky „Výlet s Lomcovákem“. Jak ráno vylézá zpod rolety vinárny.
  Ta jeho glorifikace je úměrná tomu, jak moc se zasloužil o zavedení demokracie, rozuměj rozkradení, východoevropských států. P.K.

  OdpovědětVymazat
 17. Nemohu komentovat, poblil bych si komputr a posral kreslo
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 18. Mne by zajímalo, kdo to všechno organizuje, lavičky, busty, sochy a původce není znám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeci ti, kteří na těch blbostech KRÁLOVSKY VYDĚLÁVAJÍ Z VEŘEJNÝCH PROSTŘEDKŮ, čili z našich daní...

   Vymazat
 19. takže jeneralisimus herka je vlastně kladeč věnečku po celem světě kde zrovinka zkratka nikoho na kladeni nemaji jen mi tam chybi jeho armada jeneralu vyzdobenych metalema i na zadech co by mu dělala křovi stejně jsou jinak jen na dvě věci na houno a k podojeni statniho rozpočtu

  OdpovědětVymazat
 20. Po "hovnu" kloužeme v současnosti jen my, pane Baťo, my. "Havloidi" se tomu smějí a tleskají ...
  Pan Stropnický, na fotografii, je toho zářným dokladem. Věří, a nejen on, že je to "na věčné časy". Mýlí se ... ?!
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 21. A já to těm Gruzíncům přeji,když to chtěli mají to mít.Navrch třeba ještě 100 000 muslimů,chlapů,kteří v prvé fázy džihádu jen budou ve dne postávat mezi svými odpadky před různými obchody a jídelnami s nataženou dlaní a v noci oblažovat obyvatele i jinak,ostatně jako dnes v západní EU.A za odměnu tam budou mít potom navíc také sochu Merkel,Macrona a možná i Drahoše a Hilšera,české to multikulty "hvězdy". Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 22. Hnusná socha a hnusný stropnický.

  OdpovědětVymazat
 23. Ta glorifikace Havla je trapná ! Dnes už všichni vědí , jak to bylo v 89 ! Dáša je zlatokopka - pochybuji , že ho kdy milovala ! Já bych o něj neopřela ani kolo , ale zabezpečil jí dobře , né :-)))

  OdpovědětVymazat
 24. Boty má pěkné, činí to dojem, že to byl štíhlý, svižný jinoch. I ta šála je taková jako světácká. No, ale ten podpis se nepovedl, on se vždycky podepisoval Václav Havel srdíčko, ale tady Václav nevidět, zvláštní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Originál podpis možno najít ve vyhledávači, vůbec to netrefili, babráci. Asi to sochal nějaký rusofil, disident.

   Vymazat
 25. Chybí cigárko v tlamě a flaška v ruce.

  OdpovědětVymazat
 26. Je to odporné jako všechny kýče, které se týkají Havla anebo jsou-li přímo od Havla. Morave

  OdpovědětVymazat
 27. Slavná česká média řekněte nám prosím kde ,kým a jaká umělecká grupa při základní škole ,které učí děti ,začínající se věnovat tomuto oboru vytvořili toto dílo.Pokud budete tvrdit ,že toto vytvořil nějaký známí umělec,dokazujete že umělecký výkvět v této republice není v úpadku ale v dezolátním stavu.Nemá cenu rozebírat koncept celé sochy a vytvoření paskvilu,který jde srovnat leda ze sádrovím trpaslíkem na mé zahrádce a to toho trpaslíka urážím. Úpadek? Kdepak, devastace umělců v této kotlině,což znamená otázku ,jsou zde ještě umělci?nebo zde zůstali blbečci kecající do politiky které nerozumí a takto to dopadá.Vypadá to zde,že i to lejno v rohu ulice začíná být považováno za umělecký výtvor a vůbec bych se nedivil že v tom má prsty "ta vynikající umělecká společnost s toho ven".Brave,Bravo,Havle co ti to chudáku tvé děti provedli?Že by se inspirovali ve tvých knihách,hodících se tak leda " do kotle přilož".Děti,děti,děláte ze svého otce ale pořádného vola.

  OdpovědětVymazat
 28. Na karlovarském festivalu si italská herečka postěžovala, že v Itálii politici nemají zájem o filmové umění a umění vůbec. Není divu, když diletanti vládnou světu. Kdejaký křikloun na jevišti je ceněn více jak konstruktér, technolog či programátor, tedy jakýkoliv technik. Dusíme se na silnicích, velké aglomerace chytá psotník a přitom venkov vymírá. I to žvanění o migrantech mi připadá nahlavu, tuhle se mě omylem ptali, jestli u mě nebydlí onen Arab, co si objednal novou kuchyň. Ministr vnitra odmítá kvoty, přitom soukromníci už dávno kšeftují se Syřany, co se nastěhovali do privátů. Celé je to neskutečné divadlo, na jehož počátku stál Havel. Nakopat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Podle fotky té sochy to vypadá, že už mu někdo nakopal.

   Vymazat
 29. Já myslím, že to je pravá, demokratická socha. Každý si pod tím může představit to, co k němu cítil. Mně to připomíná opilce, který uklouzl po šlupce od banánu.

  OdpovědětVymazat