Reklama

.

.

pátek 7. července 2017

Světové "fake-impérium" a boj s ním


Viktor Marachovskij
7. 7. 2017       Zdroj
Vystoupení šéfredaktora agentury Rossija Segodnija a televizního kanálu RT (Russia Today) na rusko-čínském masmediálním fóru, které zjevně vyznělo ve prospěch ruského prezidenta, obsahovalo v podstatě tři jednoduché teze.
Zaprvé: Před našima očima se zrodila nová forma totalitní kontroly občanů ve vyspělých, po formální stránce informačně otevřených a svobodných, zemích. Tato kontrola se provádí nikoliv v podobě totalitního státu, ale prostřednictvím respektovaných a vlivných světových médií.


Zadruhé: Na to, aby se „čtvrtá velmoc“ (média) stala totalitární, postačí začít beze strachu lhát jako o závod a nestarat se o odhalení a jejich důsledky pro vlastní reputaci, což je pochopitelné, vždyť instancí, která reputaci dodává, jsou tatáž média.

Fakticky je reálný svět médií ve vyspělých zemích překryt falešným zkresleným mediálním„dvojníkem,“ který pro veřejnost efektivně vytváří paralelní obraz světa.

Zatřetí: Bojovat s touto nadnárodní mocností mohou pouze média zemí, které novému mediálnímu totalitarismu odporují a jsou jeho hlavními terči. A bojovat musí společně. Na tomto konkrétním jednání šla řeč o Rusku a Číně, ale jsou i další země sdružující se v BRICS a země, které nejsou členy této pětice, ale mající stejné problémy se „světovým mediálním hegemonem.“

Co stojí za zmínku

Západní média začala náhle plnit funkci nositele ideologií, což pro jejich život není dobré. Po dlouhá desetiletí hrála roli pouhých agitátorů a propagandistů skutečných ideologických center moci a tato role jim zcela vyhovovala. V nejrozvinutějších zemích Západu, zejména ve druhé polovině 20. století, si novináři dokonce dovolovali mít jakýsi kodex cti a občas odporovali příliš otevřenému politickému tlaku. Mimochodem, sami nemálo trpěli ideologickou kontrolou – vzpomeňme na „hon na čarodějnice“ ve Spojených státech amerických v 50. letech 20. století.

Nicméně pak se politicko-ekonomickým západním elitám stalo to nejhorší, co se mohlo stát: zvítězily nade všemi ostatními.

Na dvacet let se pomyslná liberální demokracie stala ideologickým hegemonem, stejně jako se USA se spojenci na chvostu staly hegemonem silovým. Všichni protivníci „Velké západní ideje“ se buď rozsypali, jako sovětský komunismus, nebo změnili, jako komunismus čínský, nebo upadli a stali se okrajovými - jako „socialismus třetího světa.“

Kromě jiného to vedlo k prudkému úpadku politického myšlení na Západě. Instituty zabývající se nejen studiem postsovětského prostoru, ale obecně světovou alternativní kulturou, byly zčásti uzavřeny a zčásti jim byly omezeny rozpočty. Světový hegemon, nehledě na vnějškové pokračující expanzi, se ve skutečnosti přestal zajímat o svět a v důsledku toho mu i přestal rozumět.

Abychom pochopili, jak velký je „kádrový hlad“ Západu zejména v ideologické a politické oblasti, stačí připomenout jak pro misi do Moskvy, když bylo třeba se domluvit na něčem reálném, nenašli nikoho mladšího než 94 letého Henryho Kissingera.

A tady to máte. Zatímco dobře zajištěné západní elity vyhlásily „konec dějin“ a těšily se ze své hegemonie a čas od času někoho napadly a bombardovaly, svět se nepřestal měnit. A jednoho dne se změnil v takové míře, že k působení na něj začaly být nezbytné nové nástroje a metody.

A zde došlo k mocnému nástupu mediální sféry díky internetu. Nová generace chytrých mladých mužů vyzbrojených pochopením „sociálních sítí,“ „facebookové revoluce“ a dalších možností internetu, dokázala provést několik působivých akcí později známých jako „barevné revoluce.“ Což u jejich zákazníků vyvolalo pochopitelnou euforii.

Od tohoto momentu mediální stroj Západu, úzce srostlý s politickoekonomickými elitami, dostal bianco šek. Mediální kanóny přestaly být fakticky nástroji a staly se mozkovými centry v Americe, v Evropě a v dalších zemích. Vzpomeňme na množství představitelů „mediální třídy“ mezi ideology kyjevského Majdanu.

Ale háček byl v tom, že i tohle období dominance se ukázalo být časově ohraničeným. Protože národy, které se vyhnuly demokratizaci 90. let a éře „barevných revolucí“ si vytvořily vlastní sociální sítě a vlastní média schopná s nimi pracovat, a některá tato média pronikla na formálně cizí území západních médií. Což také vyvolalo mnohaletou hysterii kolem Russia Today a Sputniku – Putinových „agentů měkké síly.“

Jenže nové recepty a technologie chytří mediální profesionálové, strůjci „barevných revolucí,“ už nemají.

Proto autoritativní, vedoucí, západní masmédia v určitém okamžiku selhala. A namísto vynalézání nových forem interpretace reality, tak jako dříve, začala prostě vymýšlet paralelní realitu.

Tak se zrodily zprávy typu „krvaví hoši v Aleppu“ a „Putin zabil mé děti v Boeingu“ a neuvěřitelné špatné „citáty“ z Russia Today a Sputniku, které opakoval francouzský prezident a které nebylo možné v samotných ruských médiích najít.

A teď to hlavní

Ve skutečnosti hlavní silou tohoto světového „fake-impéria“ není State departement, USAID, ani Sorosův Fond. Jeho hlavní sílu dnes představují „slušná“ národní média, jejichž vedení bylo vychováno v éře nekritické úcty k západní žurnalistice a jejím „vysokým standardům.“

A tato média ve všech případech dávají přednost, pokud jde o informace o kterékoliv zemi (včetně své vlastní země), západním zdrojům, přičemž obvykle do zpráv přidávají i jejich interpretace a stále očividnější lži.

Z tohoto důvodu se zdá, že opravdu úspěšná konfrontace s „fake-propagandou“ nastane tehdy, až čínští novináři a bloggeři začnou prověřovat události prostřednictvím ruských médií a naši (ruští) zase s pomocí čínských médií Xinhua a CCTV.

Sami obyvatelé západních zemí do toho budou nevyhnutelně vtaženi. I když nebudou chtít a budou pokračovat v životě v alternativním světě svých mediálních bublin. Nacházet se s hlavou ve virtuálním světě a tělem ve světě reálném je velmi nebezpečné (jak dokazuje i dnešní vnitřní situace ve Spojených státech). Život je dříve či později přinutí zajímat se o pravdu.

Překlad: Croix

26 komentářů :

 1. No jo západní sedmilháři s jejich vymaštěnou liberální demokracii.

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný.
  nezapomeňte se vrátit za svítání domů, na vejminek. Je to hned za hromadou hnoje, vedle maštale.
  Bylo by záhodno, věnovat se vlastní hromadě hnoje. Dokud je čas. Za čtvrt rou jsou volby. to, co se odehraje před nima, nikdo z nás nepamatuje
  socani skončili, modré straky jak by smet a hajnej z Vorlíku s pytlákem taky. Mysleli si, že to maj na věčné časy
  aby to nebyla derniéra i pro vás
  vraťte se na vlastní pískoviště

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vejminkáři, tak bacha, abyste neuklouzl, až se v noci půjdete na ten váš hnůj vyprázdnit ... Abyste neutonul v močůvce. Čím by vaše partnerka zalévala fuchsie, když tu močku vypijete?

   Vymazat
  2. Proč tak sprostě nadáváte vy trapáku? Ten člověk - 21.55- má pravdu. Každý se má starat především o svoji kopu hnoje a ne pořád jen čumět po cizím hnojišti. Ale to je u diskutérů ke všem druhům publicistických srágor asi národním sportem - neustále se vymezovat a žvatlat o věcech, které se nás netýkají, kecat o poměrech v jiných státech apod. Jen ne svůj hnůj - a že máme vlastní hnůj hodně vysoký a hodně páchnoucí. Tak hlavně se neutopte v močůvce vy, a když, tak v té vaší - ne v močůvce sousedů. Ten anonym má pravdu - všechny politické modly už si nakradly, každá zdevastovala svou zájmovou oblast z hospodaření ČR, a teď půjdou od válu. Ale - kdo bude zvolen ve volbách? Jste celí žhaví do voleb, tak jenom aby to nebylo o dalším utahování opasků a další porobě. Nezapomeňte, že dříve nebo později přijdou na řadu k veslům protekční smradi současných politiků, smradi vypiplaní už tímto hnusným režimem a hnusnými poměry. Potetovaní vypatlanci, kteří mají mozek v tabletu, kam stále čumí. A na facebooku - to je jejich božstvo - až ti začnou lézt do politiky a k veslům - to bude pěknej masakr! Asi první co bude, že seberou důchody. Vše je už rozkradeno,nic na ně nezbylo, tak co jako? Odkud si mladá garda nahrabe, až stará garda půjde od válu? Ano, měli bychom si hrát na vlastním pískovišti - ten anonym má pravdu a ty zhovadilé nadávky - no konečně - jsme na českých diskuzích, to je o žvástech totálně zkažených lidí. Mají na žvásty čas - nechodí do práce. Dřepí celé dny u počítačů a umí jen sprostě nadávat.

   Vymazat
  3. 23.37 Až svoji močku, samovyvolený dopijete, krmte svými koprofilními moudrostmi své soukmenovce jako Sorose, USdep., nečechy provádějící rektoskopije Sudeťákům, Chazarům, ...

   Vymazat
  4. 23:37a21:55 ty praštěnej důchodče, od rána do večera tu slintáš blbosti, no už abys chcípl a bude klid.

   Vymazat
  5. No vidíte, vy hajzlové, jak se odkrejváte. Vy že jste demokrati? Hovno! Jste odporná, sprostá, neustále po internetu lezoucí chátra. Nikde nepracujete ( a už dávno) a víte hovno, co dnes obnáší pracovat. Čekáte na důchod, jen dřepíte na sesli ve svém brlohu a nadáváte. A vaši potetovanci doma ( děti, vnoučata) s drátama v ušiskách a s tabletem v prackách na politiku serou, na volby serou, na všechno, o čem tady žvaníte a můžete se nad tím posrat, serou. Kdo vám o tom napíše pravdu - o všech těch zbytečných, a úplně blbých diskuzích - tomu sprostě nadáváte a urážíte. Kdybyste jediný den nemohli dřepět u počítače a slintat ty kraviny, asi byste se zbláznili. Jste závisláci, duševní mrzáci s vypláchnutým mozkem, - co tady ty starej prasáku 14.05 máš co nadávat a nazývat jakéhosi Sorose mým soukmenovcem? Co je to rektoskopije? Ty jsi už totální magor - nemá smysl se s tebou špinit ty stará bejvalá lopato. A ty - 15.12 -komu nadáváš a přeješ smrt ty blbej otrapo? Kdo že dřepí, a od rána do večera slintá? Zmrde zasranej!Já chodím makat ty hajzle - nemám na takový píčoviny čas, a když se občas podívám, a vidím, že diskuze jsou pořád stejná trapárna, spousta lidí z toho vypadla, a zůstala jen nejblbější břečka, leze to z novinek na NR a zase zpátky, - jdi do prdele filcko hnusná. Já ti dám abych chcípl ty zasranej sprostej všiváku! A co je to "bude klid"? To jako myslíš, že konečně zůstane na diskuzí pár těch nejblbějších, primitivních dědků, a nikdo vám to vaše každodenní uslintaný eldorádo nenaruší třeba jiným názorem, nebo že pojmenuje věci pravými jmény?Skřete - od tebe to dřepí! Samotnému tomu už čouhá úmrtní list z kapsy - a jak vono je to sprostý!

   Vymazat
  6. Soros udělal pro celý lidstvo moc, na rozdíl od vás, Čecháčci, což je dáno "národní mentalitou" -
   malý, bezvýznamný segment lidí žijících celý život na jednom místě, dříve často v jedné, nenáviděné práci, s nejlepším přítelem alkoholem, zhoršujícím se duševním i tělesným zdravím, kondicí, bez perspektivy, prostě jen žijí ze vzpomínek na "lepší minulost", protože na jakékoli změny jsou staří už od mládí. A problém je, že pokud je všechny vystřílíte, v další generaci se objeví opět. A je úplně jedno, jestli vyznávají islám, křesťansví, nebo becherovku. Ale stačilo by vyměnit uprchlíky za všechny naše bolševiky (veřejné i skryté), a to kus za kus. Na Sahaře je pro rudochy místa dost a u přistěhovalců je aspoň nějaká naděje na užitek. Závistivá, neschopná a ubohá husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání, která stejně nebudou retroaktivní, anebo registračních pokladen. Případně i Putinovy sovětské "humanitární" pomoci. Zloděj vždycky křičí: "Chyťte zloděje !!!" Anebo píše petice a podává trestní oznámení. Řešení na konci příspěvku. Komunistický manifest škromachů, ransdorfů, falmerů, žantovských, bartošů, matějků, švihlíků, krejčíků, kellerů, falbrů, foldynů, velebů, uhlů, dienstbierů, marxových, šabatových, konečných, křečků, paroubků, stropnických, vyvadilů, rychetských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne na úkor těch produktivních, včetně alimentů. Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Vymazat
 3. von vás ten inter humor v půlce září přejdee

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si to myslím. Skoro mám strach. Už jednou jsme zažili pěknej masakr - v devadesátym. Násilná demokratizace společnosti, znásilnění mravnosti,kultury, vkusu a slušnosti, aplaus čmárání po fasádách ( dodnes nejsou čmáranice odstraněny) a dalším lumpárnám, lichvě a podvodům, vyhazov statisíců lidí z práce. To všechno se může opakovat v ještě horším provedení, já už nevěřím, že v ČR něco povede k lepšímu. Zbohatlické chátře to vyhovuje přesně takhle.

   Vymazat
 4. Toz najvetsi sranda je v tem, ze se nám to snazi namlovit nejake emericke podpidosnicke elementál to ze Cesi só xenofobné, ale ví óplné kulové hovno co ceská spolecnost vsecko vstrebala na oprchlickéch vlnách....toz to hovado plní enem zadání státne elite.....jinßac je to oplné a pravoverné blb ...toz nebét blbé to je vo co tade bezí.......howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co kdybys na českém serveru psal česky ty neandrtálče 23.55. Možná nikdo zde nerozumí řeči tvého kmene, ale to je tobě asi jedno? Obstarej si tlumočníka, a až sem budeš chtít psát svoje myšlenkové perly, řekni mu to, a on ať to napíše v českém pravopise - odkud jsi - z Olomóca? Ale ani v Olomócu takhle nepíšou. Ty jsi ve svém projevu napsal srozumitelně a česky jen dvě slova ... hovno a hovado... a to je drobet málo ne? Tož nebét blbé a psát česky - verstehen Sie?

   Vymazat
  2. "Z OLOMÓCA" ???

   Vymazat
 5. 21:55 domníváte se, že porozhlédnout se kolem vlastního pískoviště škodí? Co ještě tak dokonale tu není, bude tu na počkání

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. odpověděl jsem ti, ale cenzor to smazal
   žádná jména, žádné partaje, ale není to košér

   Vymazat
 6. 0:05 tak tys jeste vetsi picus jak ten z teeeho olmicu! ty ani cesky ani nemecky zkratka kokot hytrolin!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Tak jsem včera jen tak "lítal" v tele, protože dívat se tam na něco bez toho lítání je málokdy možné. Dotkl jsem se jen letmo toho jedu, t.zv. Česká televize, alias Lžeme 24 hod. denně, abych rychle popojej. Zahlídl jsem totiž známý ksicht, jisté "dlouhosádlové". Jde vždy o moment kdy mi zabude silně nevolno.
  Jak se obyčejně vyhýbám jako čert kříži jen nahlídnout na ten největší hnůj, zvaný "ČT", tak jsem si řekl, co tak zkusit to nějak skousnout a poslechnout si ty sračky.
  Nakonec jsem nechal chvíli tu mluvící hlavu žvanit, abych zjistil že to může být i zábava a důvod se zasmát.
  Dolanský tam měl nejen tu ježibabu ale i černořitného, jakéhosi Benešíka a aby toho nebylo málo, tak k tomu ještě toho blba Palatu z "i dnes hovno".
  Nebýt toho, že jsem už skoro osmdesátiletý, i díky tomu že mně Rus zachránil před nacistickým morem, tak bych se skutečně začal bát, že už každou chvíli stane ve dveřích zločinný "bolševik", komunista, rudoch, sám Putin, ověšený samopalem, granátometem a zařve - ruky věrch.
  No, nekupte to !
  Altman

  OdpovědětVymazat
 8. Nedělejte si iluze.V Rusku je to s médii stejné,
  jako jinde a píší podle svého zaměření.Jenom mi
  připadá,že Rusové jsou benevolentnější k opačným
  názorů,než v"demokratických"státech.Je to možná
  jen můj dojem,protože jsem v Rusku nebyl přes
  20 let a to se přeci jen změnilo.Protože jste tam
  nikdo z vás nebyl,tak to nepoměřujte.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Článek chce říci,že dnešní mainstrémová média jsou zcela stejná,ne-li horší,tím,že méně myslí a více opisují od jiných,jako média Soroše,Rothschilda,CNN,BBC,Reuters a jim podobná,která jsou v těch "správných"rukou.A je zcela jedno,jestli to jsou naše média nebo německá či americká.Všem šéfům těchto médiíjde především o jedno,ato o svoji naditou kapsu a zpívají dle not,které dostanou od svých chlebodárců.Jestli si dělá někdo iluze o nezávislosti největších médií,tak neví kde žije.
  Samozřejmě ani v Rusku nejsou média nezávislá,jedna jsou poplatná vládě a druhá Sorošovým neziskovkám,kterých je, přes jejich nedávné ocejchování,v Rusko "hafo".
  Další otázkou je komu více věřit,médiím která podporují útočníky,kteří nutně potřebují nové zdroje nebo médiím,která podporují obránce,kteří své zdroje nechtějí dobrovolně vydat,byť už jim Jelcin ukázal,že to jde.Ale holt sem jim již nechce vracet zpátky do té "pohádky" co za Jelcina měli.
  Dnes,ato říkám BOHUŽEL,mráz nepřichází z Kremlu,ale z měst na západ a sever od nás. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Davide, co takhle nepsat jen obecní fráze,
  ale napsat pravdivě o současné válce občanů se
  samozvanými elitami samozvané EU v Hamburku.
  Koukám, že nikdo z vlastenců nemá odvahu napsat
  co se právě děje v srdci Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pochopte přece, že zde nejste na vlasteneckých stránkách.

   Vymazat
  2. 14:40 Válka občanů se samozvanými elitami EU v Hamburku? Možná by sis měl sám omrknout detaily na netu. Jednak v Hamburku zasedá G20, tedy nic eurounijního. EU je tam jen jako jeden ze dvaceti členů.
   A potom tam žádní občané nevedou s nikým válku, akorát tam nějaká levičácká sebranka regulérně demoluje město, akorát že k tomu mají jakási hesla a transparenty.
   Docela se divím, že je policie už dávno nesmetla všechny do Labe.

   Vymazat
  3. Je možno sledovat přímo:

   Video on Demand: http://www.ruptly.tv
   Contact: cd@ruptly.tv

   Twitter: http://twitter.com/Ruptly
   Facebook: http://www.facebook.com/Ruptly

   Vymazat
 11. Bílý jezdec jede tmou,
  bílej meč má nad hlavou,
  jede cvalem s touhou svou,
  jede smutnou Evropou.....!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. LIDÉ TVOŘÍ PARTAJE. JEDNEJTE TEDY s PARTAJEMA JAKO S LIDMA!
   člověk, který celý život lže, krade a podvádí, se nezmění a patří za katr.
   Partaje tvořené podvodníky, lháři a kriminálními živly se také nezmění, neboť nově příchozí by musili ty původní zločince ze své vlastní partaje pozavírat a rozvěšet po nárožích.
   Jediné řešení pro zločince ve všech partajích je, nevolit ani jednu zločineckou mafii, která se pohybovala posledních třicet let na politické scéně!
   Základním principem všech těchto politických mafií je, přisát se na zdroje státního rozpočtu a vysát z nich miliardy pro vlastní obohacení. Jedno, kolik to bude stát miliard, jedno kolik desítek miliard to vytvoří škody, jedo kolik milionů Čechů to zaplatí.
   Rozhodující je, zůstat u lyzu.
   K tomu slouží mafiánské struktury prorůstající ze státní správy, do zákonodárného sboru, vlády, justice prokuratury, policie, tzv. neziskovek, zkorumpovaných státem financovaných médií, až po tzv. nezávyslé kulturní s "vědecké" kruhy, samozřejmě placené z našich peněz a hájících zločince ve všech patrech společnosti.
   Je čas jim zakroutit krkem!
   Ve volbách odstavit všechny politické zločince a jejich partaje, kteří rozkradli naši vlast, do zákonodárných sborů volit jen České a Moravské, nekatolické poslance, jež budou skýtat alespoň částečnězáruku, že příští vláda nebude v rukách šmejdů a zlodějů. PLATÍ TO PRO VŠECHNY PARTAJE.
   Jejich prvořadou úlohou bude nastolení právního státu, potrestání justiční mafie, obnova PČR, zákonné ustanovení nepromlčitelnosti hospodářských trestných činů, a trestní stíhání všech politických špiček, které se podílí až dosud na genocidě Českého národa.
   Náhrada škody, způsobená kriminální politickou mafií bude přenesena na všechny jejich přímé příbuzné až do uhrazení celkové škody.
   Je potřeba skoncovat s mafiemiv České republice.

   Vymazat