Reklama

středa 19. července 2017

Syrští vojáci osvobodili starobylé město Rasafu


Jegor Krylov
19. 7. 2017       zdroj
Syrská vládní vojska s podporou Ozbrojených sil RF osvobodila starobylé syrské město Rasafu. Ve středu pozvaly orgány republiky ruské novináře, aby si prohlédli památku antické architektury, která byla osvobozena od teroristů. Historickou hodnotu Rasafy vědci srovnávají s proslulou Palmýrou.


Pracovník správy města Abdullah Vitara oznámil, že s podporou ruského letectva vrátili syrští bojovníci vládní armády světu město, jehož historie čítá půl druhého tisíce let.

Poznamenal, že ustupující teroristé zaminovali většinu historických památek Rasafy.

Nebezpečí ostřelování města stále existuje, neboť linie dotyku mezi syrskou armádou a teroristy je zatím vzdálená 25 km, informuje agentura TASS.

Historik je si jistý, že archeologové a vědci budou moci navštívit Rasafu už v nadcházejících zimních měsících, ženisté začnou v nejbližší době odminovávat křesťanské svátosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Jednotky syrské armády již postoupily docela slušně ke středu své země!
  Zdá se, že i bývalý US prezident, který kdysi Putina varoval před nekončícím konfliktem, se ve své předpovědi sekl.
  Protože zatím ty džihádisty celkem úspěšně vytěsňují. Krok za krokem.
  A ten Obama? Ten ať třeba pukne. Pro Sýrii a její lid je nezajímavým. Jako včerejší špatný sen.

  OdpovědětSmazat
 2. Anonymní20. července 2017 0:53
  a co o něm víš ty? Syřani, jako všichni normální lidi chtějí žít v míru, vychovávat děti a bavit se.
  Že je pro tebe tenhle způsob života nezajímavej? Tak jdi a přidej se k islámskýmu státu. Ideálně někde, kde mají hodně velký problémy.
  A vyřeší se i tvůj problém. A Náš s tebou taky
  J.

  OdpovědětSmazat
 3. Asad je přiliš slušný člověk,bojím se,že místo trvalé izolace těchto zcela nepřizpůsobivých,netolerantních a nesekulárních náboženských fanatiků,je schopen je opět a znova pouštět na svobodu jako již předvedl po osvobození Alepa.
  ISIS vzniknul před pár lety v Iráku,oproti organizacím jako je kupříkladu AL Kajdá,měl schopnost fungovat jako stát,jako ranně středověký stát v Evropě.Ovšem díky naprostému a doslovnému následování jejich svaté knihy,cesty a zákonů proroka,tak ještě více krutějšímu než je třeba v Saudské Arábii a podobně.Víme,že tou největší příčinou jeho vzniku bylo neskutečně obrovské bombardování Iráku a tím jeho opětovné poslání do středověku a bídy.Dále pak naše(západní) podpora tisíců opozičních bojůvek v Sýrii,za účelem svržení Asadova režimu.My,západ,který se zde v Evropě zabývá,jako každá předcházející dekadenční společnost,naprostými zbytečnostmi nebo drobnostmi(prkotinami),tak rozbíjíme a ničíme fungující společnosti vedle nás,zabíjíme lidi a bereme jim vše co mají,způsobujeme tam tzv.svrab a neštovice a ani se nestydíme.
  Následně pak v záchvatu hloupé sebereflexe,místo rozumné pomoci na místě,se pak snažíme rozbíjet si i naši,zatím ještě jakžtakž fungující společnost v Evropě. Probuďme se ! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte Karle dětina. Bratří pracují, a dílo se jim daří.

   Smazat
 4. Tenhle kokůtek 7:57 a 7:59 je vážně moc legrační. každý den a každou hodinu během 10 minut proběhne diskuse pod všemi články a pod každým vypustí několik zcela nesmyslných, jednovětých hovínek. Repertoár jeho prdů je poměrně úzký, ale stabilní. Tu si uprdne něco o "pornojandovi", tu o "hovnotách", jinde o "vencovi lahváčovi" či o "čokovopici z fuckintownu". Nešetčí smajlíky, velkými písmeny ani vykřičníky. A to prdí furt do kolečka ve dne v noci, 365 dní v roce.
  Zajímalo by mě, čím se takový retard v životě živil a jak dnes žije.
  A taky už se těším jak začne do 10 minut upouštět ta svoje hovínka pod tenhle příspěvek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kokůtek byl smazán. Nadával diskutujícím.

   Smazat
 5. To je dobrá zpráva už aby to Syřané vyhrály.

  OdpovědětSmazat
 6. Není název zkomolen? Nejedná se o město snázvem Al-Rusafa?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.