Reklama

čtvrtek 27. července 2017

Tak jsme dostali ultimatum….

Lubomír Vylíčil
27.7. 2017   Rukojmí
 Nebo něco podobného. I když s jiným názvem. Protože ultimata se už v moderní, zeleně-pokrokové a generově-multikulturní Evropě přece neposílají. Dostali jsme „odůvodněná stanoviska“. Evropská komise je rozeslala do Prahy, Varšavy a Budapešti a dala nám, tak nějak lidsky a citlivě lhůtu jednoho měsíce na reakci.

Pokud komise odpovědi ze zmíněných hlavních měst do měsíce nedostane, anebo pokud poskytnutá vyjádření nebudou uspokojivá, hrozí nám žaloba u unijního soudu. Ten by pak mohl rozhodnout o jednorázové vysoké pokutě či opakovaném penále do chvíle, než země své povinnost začnou plnit.

Eurokomisař pro vnitro, jakýsi Dimitris Avramopulos, který tuhle neomalenost právě vyhlásil, dal současně mediím jasně najevo, že uspokojivou odpovědí, „by byla jen změna přístupu země k migračním kvótám.“

Ze zprávy není úplně jasné, kde bylo tohle ultimátum, pardon, „odůvodněné stanovisko“ vyhlášeno. Předpokládám, že v Mnichově. Němci řízená 4. říše by přece měla tak nějak ctít tradice a zachovávat kontinuitu, že…

A jako z udělání, téměř současně s jemným a láskyplným projevem Avramopulosovým se vyžvejkl i místopředseda unijní exekutivy Frans Timmermans. Taky k těm východním buranům. Konkrétně k Polsku. Na paškál si vzal jeho reformu soudnictví (mimochodem řádně a demokraticky schválenou polským parlamentem). Jeho ústy (nikým nevolená) Komise konstatovala, že polské úřady nereagovaly na obavy, které vyjádřila v prvních dvou doporučeních. A že proto nezbývá, než poslední výzva k nápravě. S termínem stejným. Měsíc. Pokud se polská vláda nenapraví, a nadále bude pokračovat v „systémovém ohrožení právního státu v Polsku“, je prý komise připravena okamžitě aktivovat mechanismus podle článku sedm smlouvy o EU, na jehož konci by mohlo být až odejmutí hlasovacích práv..

Myslím, že podobným jazykem s námi, zeměmi na východ od Říše, od dob Leonida Iljiče Brežněva nikdo nemluvil. A nevidím ani důvod, proč by nadále měl. Už vlastní hrdost a sebeúcta by měla vést každého slušného politika u nás, i v ostatních dotčených státech k tomu, aby se vůči podobným praktikám rázně vymezil. O zástupce Polska a Maďarska strach nemám. Ale co ti naši?

I když, blíží se volby. Sledujme proto naše politické předáky obzvláště pečlivě. Za tři měsíce máme, alespoň pro jednou za 4 roky, trumfy v rukou my.

84 komentářů :

 1. Ať jdou do prd...
  DEMOKRATI!
  pryč z EU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ultimatum je a bylo vzdy VYHLASENIM VALKY proti narodu a statu !!

   Smazat
  2. Odpovedi na Ultimatum , je vseobecna mobilizace za ucelem obrany statu.
   proti smrtelnemu nepriteli , ktery chce okupovat stat , masakrovat a vyhladit nakonec celou populaci statu !!

   Smazat
  3. Tak mobilizujte. Komediant Stropnický s katolickými předchůdci rozkradli a zničili mobilizační zásoby výzbroje, munice, i výstroje... tak vlastní kaftan, vlastní ešus nebo hrnek, vlastní lžíci, vlastní celtu a vlastní spacák.... a vlastní vidle a vlastní sekeru laskavě s sebou, nemáte-li vlastní výzbroj něčím onačejším...

   P.S. černoši prý přesně střílejí z luku, tak i vlastní štít a kuš!

   Smazat
  4. Česku,které neprotestovala byl implantované
   Kapitalismus BEZ PRiVLASTKU a to presidentem ODS.Jeto nejhorší forma kapitalismu založena na myšlenkách amerického gangsterismu.
   Teď teprve vidíte jak mohutné je naše raketyrovani.Pote co ČNB ukryla porušováním platných zákonů 2 000 000 000 000 korun se máme dál zadlužit a živit ty,kteří přijdou s manuálem na naše vraždění a teror,který nikdy nesmí podle tohoto návodu přestat.
   Zajistit to má pry hnuti ANO BUDE HUR které už naši armádu podřídilo novému Wehrmachtu.

   Smazat
  5. Kdo ještě může, ať se tomu směje.

   Právního vzdělání netřeba a link s českým překladem je zde: https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2017-07/cp170088cs.pdf

   Generální advokát Bot navrhuje Soudnímu dvoru zamítnout žaloby Slovenska a Maďarska proti dočasnému mechanismu povinné relokace žadatelů o azyl. Pouze vybrané perličky:

   "Tento mechanismus účinně a přiměřeně přispívá k tomu, aby Řecko a Itálie mohly čelit důsledkům
   migrační krize v roce 2015."

   - No, tak to se těšme na "účinná a přiměřená" opatření například proti rozsáhlé epidemii nebo velké průmyslové havárii. A modleme se.

   "Generální advokát (...) zdůraznil, že napadené rozhodnutí nemůže být kvalifikováno
   jako legislativní akt (...)"

   - protože samozřejmě napadeno Slováky a Maďary to bylo jako legislativní akt, který ale vznikl obejitím Rady, kde musí být jednomyslnost, a přenesením věci na většinové hlasování ministrů. Takže nic takového se prý vlastně ani nestalo, protože:

   "Pouze akty přijaté (řádným nebo zvláštním) legislativním postupem totiž mohou být považovány za legislativní akty (...) generální advokát uvedl, že je toto rozhodnutí nelegislativním aktem přijatým na základě čl. 78 odst. 3 SFEU." a

   "dospěl generální advokát k názoru, že čl. 78 odst. 3 SFEU umožňuje přijetí
   opatření, která se v zájmu řešení jasně zjištěného stavu nouze dočasně a ve vymezených
   bodech odchylují od legislativních aktů v oblasti azylu."

   - Čtete dobře, podle evropského práva lze produkovat nelegislativní akty odporující legislativním aktům, a je to podle velezasloužilého euro-francouzského právníka v pořádku. Musí tu ovšem být takový nějaký ten vyšší společenský zájem (který je nám bruselským hochům nad nějaký pos*aný zákon, sorry jako, legislativní akt) a protože jde o pouze dočasný pobyt vojsk, pardon, migrantů, tak se vlastně skoro nic neporušuje:

   "tyto přesně vymezené a dočasné odchylky nelze považovat za trvalou změnu hmotněprávních pravidel obsažených v unijních legislativních aktech v oblasti azylu, takže přijetím napadeného rozhodnutí nedošlo k obejití legislativního postupu."


   - Varování: Přese vše uvedené nikomu nedoporučuji se pokoušet v případě vlastní kolize se zákonem, dokonce ani například při debatě s policistou, hájit se tím, že jde jen o přesně vymezenou a dočasnou odchylku. To už je lepší zatloukat, zatloukat, zatloukat. Pokud to chcete na vlastní riziko přesto zkusit, aspoň si předem načerněte hubu a převlékněte do duhových barev.

   Velekněz Ratata


   Smazat
  6. Bez pomoci demonstrantu ve velkem mnozstvi v USA, by Vietnam nikdy valku nevyhral..
   Na adresu vsech krvacejicich srdci bych rad poznamenal , ze jsou pouze obeti Stockhol Syndrom, jako ubohe rukojmi mocnych.
   Odsuzuji demonstrace v Hamburku, ale rad bych je upozornil ,ze demonstrujici snad zapalili nekolik aut a neco vykladnich skrini rozbili /byli to spise provokateri , v akcich oduvodnujicich dalsi represivni fasisticke zakony a policejni brutalni utoky na civilni obyvatelstvo//.
   Snad by mohli srovnavat skody protestujicich, se skodami znicujici svet aagresivni pripravy na svetovou valku , ktere denne pachaji fasisti G20 ,minus Putin a Cina ovsem.

   Smazat
 2. Primární právo EU má přednost, respektive tzv. vyšší právní sílu, nad nejen zákony Česka ale i nad Ústavou Česka. To je jednoznačnou nesuverenitou a nesvrchovanodtí státu Česko a tedy plně v rozporu, v protikladu, s jeho platnou Ústavou. To je situace, která je vlastizradou, podle mého osobního názoru a samozřejmě k nastolení tohoto stavu, této situace, nikdo neměl mandát a ani nemůže mít. Proto je právně absolutně neplatná a už odpočátku, ten vztah Česka k EU a nelze na ni brát jakýkoliv zřetel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu problém vidím v tom, že EU obešla zásadu Shody i zásadu subsidiarity, které měly chránit malé státy před nátlakem větších států. Nejen, že nikdo neměl a nemá mandát k něčemu podobnému, ale představitelé EU i naši domácí agitátoři pro vstup do EU nás zřejmě v okamžiku našeho referenda o vstupu do EU cíleně obelhávali.

   Smazat
  2. 23:11 Také mám ten názor, například lidé si mysleli, že chleba bude stát stejně v Česka a i Německu a jak to bude úžasné, když si budou moct koupit cokoliv za stejnou cenu v celé EU. Blbci, směji se, marně jsem jim vysvětloval, že to odporuje ekonomickým zákonům a jde jen o fikci. Lid Česka nebyl informován dostatečně a myslím, že držen v bludu cíleně.

   Smazat
  3. 23:22 To máš pravdu! Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu!

   Smazat
  4. 23:59 Kdybyste skutečně použil ten rozum, o kterém mluvíte, přišel byste na fakt, že České země přibraly Slovensko, které nemělo kromě ovcí a sýra od nich nic a to ani jakoukoliv inteligenci a vzdělání. "Trochu" to snížilo tu vyspělost.

   Smazat
  5. 0:32 Ale hovno přibralo. Co se týká industrializace Horních Uher, kterou slibovali, tak se na ní zvysoka vysrali! Beneš tam až po pětatřicátym něco málo nechal postavit, hlavně zbrojovky, páč to se vyváželo za dobrý prašule ven! Ale nás samotné industiralizovali jiní! - http://g.cz/neni-vsechno-ceske-zlato-co-se-trpyti-protoze-co-povazujeme-za-ceske-je-ve-skutecnosti-nemecke/

   Smazat
  6. Pro 23:59 jestli dobře rozumím, tak odsunutí Sudetští Němci tvořili 60 % HDP první republiky? Tak to jsem netušila, že by pohraničí TAK makalo. Jistě máte ty informace z korektních historických pramenů. Zvláště, když je doprovázíte vulgaritami, má pak takové tvrzení obrovskou sílu.

   Smazat
  7. Proto byla největší města v Sudetech a ve vnitrozemí jen zaostalé zemědělské vesnice.

   Smazat
  8. 23:59, 0:48, 1:57 - Obdivovatel Henleina překrucuje historii. Je to hnědý debil, nesnáší český národ a tuhle zem. Je ochoten kolaborovat s jakoukoli cizí mocí, jen aby realizoval svůj mindrák. Možná patří ke katolíkům (Graoubner, Bělobrádek, HArman) nebo k Žít Brno. Ale občas svými nesmysly i pobaví.

   Smazat
  9. 1:51 Je to dáno historickým vývojem a národní mentalitou tzv. čecháčkovstvím. Tedy tím, že jde o malý, bezvýznamný nárůdek lidí žijících celý život na jednom místě, dříve často v jedné, nenáviděné práci, s nejlepším přítelem alkoholem, permanentně se zhoršujícím duševním i tělesným zdravím, kondicí, bez perspektivy, prostě jen žijí ze vzpomínek na "lepší minulost", protože na jakékoli změny jsou staří už od mládí. A problém je, že pokud je všechny vystřílíte, v další generaci se objeví opět. A je úplně jedno, jestli vyznávají islám, křesťanství, nebo becherovku.

   Smazat
  10. 1:57 To není tím! Podle oficiálních statistik prvorepublikovýho berňáku např. Daňové příjmy např. v prvním pololetí roku 1938 pocházely z 61 % od Němců českých zemí a z 39 % od osob národnosti československé! Takže z toho vycázím. To mohl být klidně brněnskej Němec nebo tzv. Pražák co se hlásil k německý národnosti.

   Smazat
  11. Ale je pravda že nerovnoměrné rozložení německé populace v Království je znevýhodnilo ve volbách! Květnových voleb 1935 (posledních před válkou) se účastnilo 16 stran a koalic a 14 z nich získalo mandát. Celkem se rozdělovalo 300 mandátů. Konečné výsledky byly pro řadu politiků nemilým překvapením - celorepublikově získala nejvíce hlasů (15,2 procenta; 44 mandátů) právě SdP a na Slovensku zvítězil Autonomistický blok.


   Henleinovci sice dostali nejvíce hlasů, podle mandátů však zvítězili druzí agrárníci (14,3 procenta; 45 mandátů). Na dalších místech skončil sociální demokraté, komunisté, národní socialisté a lidovci. Za očekáváním zůstalo nacionalisticky orientované Československé národní sjednocení v čele s jedním ze strůjců vzniku samostatného Československa Karlem Kramářem. Ve volbách neuspěly také ostatní německé strany, které se do té doby podílely na vládě široké koalice.

   Smazat
  12. Co se zabýváte z čurákem, který má v hlavě sečku a tady vyslán jako známý v tomto případě,nepotřebný idiot.

   Smazat
  13. 9.36 takže pro pomalu chápajícího ještě jednou: Trochu problém vidím v tom, že EU obešla zásadu Shody i zásadu subsidiarity, které měly chránit malé státy před nátlakem větších států. Nejen, že nikdo neměl a nemá mandát k něčemu podobnému, ale představitelé EU i naši domácí agitátoři pro vstup do EU nás zřejmě v okamžiku našeho referenda o vstupu do EU cíleně obelhávali.

   Smazat
  14. 10:41 S tím ale já nemám žádnej problém a souhlasím! Jen píšu že tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali s bolševickým Ruskem. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní o či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  15. Díky pilnému náckovi jsme nahlédli do argumentačního světa německého Nadčlověka, obývajícího jako národní host české pohraničí, Jihlavu, Liberec, Brno, Prahu. Nadčlověk se rozhodl obsadit celý dům , v kterém jako host pobýval a privlastnit si ho, protože "čecháček", si ho díky svým mizerným vlastnostem nezaslouží. Nevyšlo mu to, musel si spakovat svých 20 nadčlověčích kilo a mazat z domu. Teď už jen pokřikuje pod okny a leze na internetové diskuze kalit vodu.

   Smazat
  16. 6:27- proč to tak "shazujete"? Víte, že jsem český nacionalista ale 15:24 argumentuje. Když rozeberete jeho čísla, 61% Němci a 39% Češi v podílu na HDP, proč nevěřit! Majetky v republice nepatřily většinově(jako teď) Čechům. Chudá stavení v "sudetech" ani ve vnitrozemí HDP nevytvářela! A nezanedbatelnou položku v % HDP "tvořili etničtí nebo přihlásivši se Němci?

   Smazat
  17. 23:59 a podobní. Jak můžete být tak pitomí a zaměňovat výrobním schopnost s vlastnickými vztahy. Jak můžete být tak pitomí a nevědět, že tehdejší průmyslová produkce byla založena na jisté řemeslné tradici a jistém „kulturním“ návyku na „továrenskou“ práci. To všechno si teritorium Slovenska osvojovalo postupem os západní části k východu… Vím o tom z vlastní praxe, ještě po roce 1980 bylo možné rozpoznat rozdíl personální připravenosti mezi oblastí Trenčín, Bratislava a Košice, Stropkov. Spojovat s tím prezidenta Beneše může jen úplný blbec. A že se jich na námět odsunutých Němců urodilo. Chybí jim historická paměť, znalosti i logika. Snadno vymytelné mozky.

   Smazat
  18. Ultimatum ma okamzite nasledovat Odchod z EU.Neprodlene.

   Smazat
 3. Situace má pouze dvě řešení. Buď diktát EU, s použitím všech represivních eurounijních taktik, nebo rozpad EU. Žádná z těchto variant nebude pokojná a tedy se nevyhneme občanským nepokojům a střetům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, jako odpověď na sankce vyhlášení referenda o setrvání v EU a potom ať si uprchlíky vezme ten, kdo si je vyrobil. Mně by zajímalo, kdo sedí v té komisi, jestli nejsou ti lidé podobní Hermanovi, nebo Albrightové, případně Davidu Rockefellerovi.

   Smazat
  2. Jediné možné řešení je popsáno zde - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Smazat
  3. 8,08
   Jdi do prdele ty poblbanej fricku!!!!!!!

   Smazat
  4. 9:34 Hrdým Atlantiďanem! Titánem dějin ... a komoušodusem!

   Smazat
  5. 10:55 A jak hodláš ty židy, negry a buzeranty likvidovat? Plyn? Jako že si je pozveš dom, pak si zákeřně usereš v síni, a oni pojdou? No uvidíme!Já ti v tom rozhodně nebudu:))

   Smazat
  6. 11,32
   Copak Hownere,zákazali ti páni dokroři chlastat metanol?!!!!
   Abys náhodou neměl ještě problém s drogama jako Křoví junior!!!.-DDDD

   Smazat
  7. 12,04
   Hvezdy a phuhy miluješ ty,kolaboranstká ussácká nedomrlá pološílená věčně zlitá zdechlino!!!!!
   Kreténa,kterej se podepisuje Horní Dolní(na černou pod bruchom zapomněl)mám na háku,je to stejná žůžovka jako ty,Hownwre Debiloviči z Fuckingtonský kanalizace!!!!.-DDD

   Smazat
  8. Severokorejská ideologie je ovlivněna ideologií meziválečného japonského militaristického Japonska, které také kladlo na přední místo armádu a obětování se pro vlast a pro císaře. Ideologii se Kim Ir-senova země přizpůsobila. Horu Fudži tak nahradila hora Pektusan a zakladatelem národa se stal polomytický Tangun. Zůstala ale rasová nadřazenost, patrná zejména v tom, jak se severokorejský režim dívá na Američany, ale i na nekorejské Asiaty. Nemá imperiální touhy a netouží ovládat okolní země, jen sjednotit celou Koreu. Svou rasu považuje za nadřazenou morálně, ale ne fyzicky. Otevřeně hlásá, že Korejská rasa je jedna z nejstarších a také nejryzejších, která musí čelit složitým nástrahám nepřátelského světa, a to dokáže jedině pod silným vůdcem.

   Je to vono?

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Stačí snad pro srovnání pohled na naše vzory?!??

   Můj! - http://3rm.info/uploads/posts/2017-07/1501084665__1626d12.jpg


   Tvůj - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/R6eWmD4Nk-M.jpg

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 12,28
   Na tebe sedí jediny....Nevadí mi,že vůl je vůl,vadí mi,když si""""myslí"""",že je lev!!!!!.-DDDD

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Ano tak to je pokud neodejdeme z eu tak nám ty migranty do země natlačí politici řeknou že byly donuceni. Proto volme SPD pro referendum o vystoupení z toho diktátorského spolku.

  Tady co na nás chystají budeme platit dluhy celé Evropy:

  http://aeronet.cz/news/mocenske-duo-mm-predlozilo-nakres-nove-evropy-spolecne-ministerstvo-financi-povinna-minimalni-mzda-i-pro-cizince-vyvoj-novych-evropskych-zbrani-a-spolecne-dluhopisy/

  OdpovědětSmazat
 5. Vždyť jsou práááazdniny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dlouho nebudou a podzim bude dost horký.

   Smazat
  2. Ani ne. Paní Merkelová zvítězí, EU se bude dále integrovat, později zatočí s kverulanty typu Kaczer či Orbán, pak putleroffci ztrativší naděje se sami sesypou a pustí Ukrajinu a Gruzii a po pojití Lukášenka i Bělorusko, aby se vtělilo do civilizovaných západních struktur.

   Smazat
  3. Vy v 7,30 jste - česky řečeno - debil!!!
   A provokatér.

   Smazat
  4. Ty jsi tak cyp jak lampa. už aby ti ty puberťáku skončili ty prázdniny.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. Je zábavné sledovat, s jakým zpožděním reagují jedinci s nižším IQ na události spojené s tzv. Majdanem, krizí v Řecku, nebo příchodem prvních tzv. uprchlíků. Současným dějům nerozumí dodnes, vůbec netuší co je jejich cílem, poslouchají Pjakina a myslí si, že všemu rozumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rád s Vámi souhlasím. To zpoždění je dle mého soudu fatální. V době rakouského dualismu stejné jako při převratu v roce 89. Stačilo si připomenout klasika- Nechoď Janku s pány na led, sedlák sklouzne a...Bezradnost se projeví brzy. Směšný náběh "nového" " leadra" Zaorálka před volbami zřejmě bude při volbách efektní. Smrt turistky v bazénu v Hurgádě jako na zavolanou. Kondolenční chmury v jeho výrazu přímo nabízejí zradikalizovaného diváka k prohlášení- "Toho budu volit, i speciál tam poslali"..

   Smazat
 7. Já si myslím, že Sobotka stáhne prdel a vyjde svým přirozením vstříc. Ovšem jako vždy, neví, kam ho vložit, v tom je ten problém. Pokud se takto bude vyvíjet vztah ČR a EU, bude neplodný, tedy brzo taky skončí.

  OdpovědětSmazat
 8. no k tým táraninám o záchrane Slovenska Českom - po prvej svetovej a rozpade Uhorska sa továrne a továrničky - i také boli, dostali do problémov - hovorím o Slovensku - stratil sa južný trh, zmenou meny sa stratili banky, a Legio banka - sic dávala peniaze len svojim, a tak začal výkup krachujúcich továrničiek, bolo pár vzbúr - pár ich četníci postrieľali a stíchlo, to, slovenská inteligencia - aj tá zahraničná po príchode na Slovensko - Murgaš a iní, zistili, že fleky sú rozdané, učitelia, polícia, súdy, notári - Češi - všetko to čo bolo platené štátom obsadili - a tak sa nečudujte, že v 1939 roku zaznelo heslo - Češi peši - a Češi šli, a ajhľa - Slovensko sa nepoložilo, tak ako aj teraz, ČSR nikdy nemalo vzniknúť, hneď sme mali byť samostatným štátom, ale Mäsaryk - presadil svoje videnie a Štefánik ustúpil, čo už, väčší štát mal svoju váhu, a budovanie vodných elektrární na Váhu spustil Tiso - prečo asi - aby sa Gottwald mal čím chváliť

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:07
   Souhlasím.
   Slovensko se stalo kolonii ČECH,jen kolik přišlo úředníků,policajtů,soudců na Slovensko po roce 1918 z Čech.Také víme,že někteří byly vlastně deportování na Slovensko,dokonce i Gottwald.Také víme,že se mnozí tam nechovali slušně.

   Smazat
  2. A stejnak nám ta kolonie nebyla nic platná. Předválečného objemu těžby uhlí, důležitého ukazatele průmyslové činnosti, dosáhla a překročila jej ČSR až roce 1927. V témže roce dosáhl dovoz surovin předválečného objemu. Tkalcovský průmysl se z toho mezi válkami vůbec nevzpamatoval (pokles ze 137 000 tkalcovských stavů na 75 000), taktéž výroba cukru, piva a alkoholu. Hospodářský nacionalismus praktikovaný nástupnickými státy, a nejen jimi, způsobil, že ČSR měla třetí nejvyšší průměrnou celní sazbu v Evropě: 35,8 %. Nástupnické státy draze zaplatily za své osvobození – výměna zboží mezi nimi klesla na zlomek předválečného objemu.

   Obavy čs. výrobců ze zahraniční konkurence se promítly do ochranářského celního systému první republiky s vysokými cly i úplnými zákazy vývozu nebo dovozu různých komodit. ČSR převzala rakouské celní tarify, ovšem s různými přirážkami způsobenými válkou, a prakticky hned, 28. 1. 1919, přirazila ke všem clům dalších 200 %. Domácí výrobci požadovali právo na zaručený odbyt svých výrobků na vnitrostátním trhu, nehodlajíce se vystavit soutěži jakostí a cenou s výrobky zahraničními. Už v roce 1921 vypudili přívržence uvolňování trhu z křesla ministra obchodu, aby jeho nástupce ještě téhož roku zvýšil cla na deseti- až třicetinásobek rakouského tarifu. Zřejmě aby byl systém dokonalý, zavedlo se clo i na dovoz letadel; navzdory tomu, že jediným takovým dovozcem byl stát, který by si clo od sebe vybíral i sobě platil. To, že čs. ochranářské vysoké celní sazby měly charakter trvalý, podněcovalo země, se kterými ČSR obchodovala, aby svá cla také zvyšovaly. Československo v Evropě trend ochranářských cel vedlo a nepřímo je vnucovalo státům, se kterými obchodovalo. Peroutka explicitně uvádí, že nevhodnost této cesty se ukázala po roce 1930, kdy byl ochranářský systém dobudován ve všech evropských státech do dokonalosti a polovina čs. průmyslu jejich následkem téměř zničena.

   Platy v Německu a v Rakousku byly ve druhé polovině 20. let vyšší než v ČSR, v Německu cca 1,5 až 2,2krát při těchto relacích: kg chleba stál v ČSR 2 Kč, v Německu 3,10 Kč; kilo brambor 70 haléřů v ČSR, v Německu 51 haléřů; kilogram cukru byl v ČSR k mání za 6,30, v Německu za 4,57 Kč. Nájemné za byt bylo v ČSR vyšší než v Německu, taktéž ceny elektřiny a plynu.

   Smazat
  3. Pan 7:07 žádný Slovensky stát by nevzniknul ,to si zapiš za uši! bylo by jen velké Maďarsko : čau

   Smazat
  4. dodatek ,kdyby bylo referendum o rozdělení republiky ,tak Československo stále existuje ,v té době jsem pobýval na Slovensku mě neoblbnete , pan je z Blavy?

   Smazat
 9. Máte pravdu. Myšlenka jednoho státu nebyla špatná. Dočetl jsem se, že v roce 1918 bylo jediné gymnasium, kde se učilo slovensky, ostatní byla maďarská. Nebyla údajně ani jedna vysoká škola slovenská. Takže je otázka, zda by bylo Slovensko samo schopno saturovat ze dne na den školy slovenskými učiteli. Na vojně jsem ještě 60 let po vzniku státu poslouchal výtky, že se museli Slováci vysokoškoláci učit z českých učebnic. Kromě často používaného oslovení "ty švéd zajebaný,zapráskaný" padaly na moji hlavu i jiné nadávky a výčitky za skutky, které se staly, ale s nimiž jsem neměl nic společného.Mluvil jsem dobře slovensky,Slovenkso a Slováky jsem měl a mám rád a rozpadu republiky je mi líto. Úryvek z gardistické písně občas znějící kasárnami- rež a rúbaj do krve, po tej českej kotrbe, dokial Slovák na Slovensku pánom nebude, mě dovedla dávno před rozdělením státu k názoru,že největší českou chybou byl podíl na rozbití Rakousko-Uherska a zejména pak znovusjednocení republiky. Slovenský štát prohrál své tažení u Stalingradu a mělo být obsazeno stejně jako Východní Německo, Nitra a jih Slovenska by zůstal Maďarsku a Češi by možná měli svůj stát, ale okleštěný o pohraničí. Možná by se pak znovu zrodilo spojení s Rakouskem, které bylo naším souputníkem dávno před tím, než Masaryk přispěl k jeho rozbití. Která varianta je lepší, nechám bez odpovědi. Československo je moje rodná země a byla to krásná země, škoda i vyhnaných Němců. Nicméně I já si myslím, že ČSR neměla vniknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že modelem k EU v dnešní podobě byla zaoceánskými bankéři podporovaná Velkoněmecká říše. EU v dnešní podobě je výsledek desetiletí připravovaného plánu jinou-"mírovou" cestou. Hlavním cílem ale po staletí bylo zničení a podmanění si Ruska. A dnešní situace v Evropě by tomu napovídala. Milion imigrantů mužského pohlaví pocházejících z jiné kultury a kontinentu se tak může stát novou Wehrmacht v Drang nach Osten. Nepřeceňoval bych úlohu dovu malých národů, o nichž se za západními hranicemi Čech mluví jako o něčem,co je neznámé a nezajímavé, Böhmische Dörfer...Masaryk možná posloužil jako zrnko písku v evropském soukolí a po válce investoři spoza oceánu získali obrovské majetky v Evropě a legalizaci vojenské kontroly dobytých území..

   Smazat
 10. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu.

  http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co má společného ten tvůj "neomarxismus" s Marxem?

   Smazat
  2. 6:55-"neo-" může znamenat "návrat nebo imitaci", vyberte si.

   Smazat
 11. to 22:58
  S nepokoji a střety se od roku 89 počítá, stejně jako se s nimi počítalo a stále počítá v celém kapitalistickém světě.

  OdpovědětSmazat
 12. Žádné nepokoje a střety!
  referendum o vystoupení z EU, vyhlásit to a na nic se toho odporného spolku neptat!!! jakých X let na výstup??? Hned teď a tečka, ne jako GB.
  A ve volbách volte ty, kdo referendum skutečně vypíšou a nebudou jen planě žvanit. Pokud se hlasy roztříští, ta současná sebranka udělá zase koalici napříč všemi "co spolu mluví" a budeme zase v řiti, resp. v EU.

  OdpovědětSmazat
 13. Z některých příspěvků lze vycítit jeden z mnoha důvodů, proč jsme tam kde jsme.
  Ať už se jedná o zdůraznění příspěvku německé menšiny k tvorbě HDP, či stesk nad vznikem ČSR.
  Jsou to historické děje ze kterých je radno se poučit. Třeba tím, že není dobré nechat menšinu ve státě konat ve prospěch cizí mocnosti. Ostatně to vidíme u některých našich vrcholných představitelů i dnes.
  Vystěhování Sudetských Němců možná zabránilo v poválečných letech mnohým nepokojům, i když s ním byla spojena řada nespravedlností.
  To je historie. Současnost je taková, že byť budeme možná součástí celku EU, jistá samospráva tu bude stále. Jen bude úkolována odjinud. To chcete? Systém, který tu byl za Rakouska a proti kterému se během času zvedal stále větší odpor? Spojení, rozpad ... a stále dokola.
  Záleží, jak se díváme na život samotný. Jak poměřujeme bohatství, štěstí, lásku, lež, podlost atd. Do kdy si budeme nechat namlouvat lži o výhodnosti dovozu potravin, oproti výroby u nás?
  Je lépe být "CHUDÝ" na nohou, než "BOHATÝ" na kolenou"?
  Po roce 89 jsme udělali mnoho kroků zpět. Podlehli lákadlům "zlatých dukátů" a nyní zjišťujeme "není vše zlato, co se třpytí".
  Starejme se sami o sebe, na svém území. To je naše bohatství. Pomoc musíme najít jen tady ne si nechat svoje problémy řešit v Bruselu, kterému je naše budoucnost naprosto u ....
  Téma NATO a Rusko je zcela mimo ... je mi špatně z nesmyslů, lží a manipulací, které v posledních několika letech na toto téma zaznívají z oficiálních médií, od představitelů atd..
  Nepatříme do NATO, leda nás má chránit před přímou intervencí Němců, Poláků či Rakušanů. Slováky bychom porazili :-)))
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal jste to pěkně. Skoro se vším bych souhlasil. ´Pohyboval jsem se nějakou dobu v politice a vím toho dost o lidech, kteří po léta "spravují" tuto zemi. Od samého začátku bylo jasné, o co tu jde. Národy v naší zemi podlehly veskrze vidinám a iluzím a většina lidí v mém okolí se s bezstarostným úsměvem vychytralých dívala do budoucnosti. Viděli se jako bohatí dikové a nevšimli si, že jejich "speakři" lžou a vaří z vody. Neznepokojovala je privatizace vody, dolů, lesů a půdy a opomínali výsledky práce přechozích generací. Dnes jsme nejen menším státem, ale nepatří nám nic. Těží se lesy, neosévá se, a když tak řepkou, po udusaných pastvinách teče voda a rychle opouští českou kotlinu a divíme se, že klesají zásoby vody hrozí sucho, nebo naopak nevídané povodně.Obrovský dluh, bezdomovci, exekuce, odliv inteligence,odliv peněz do ciziny atd. Z nostalgoií mnozí, a nejen ti dříve narození, sledují filmovou tvorbu, retro pořady z průmyslu a překvapeni zírají na to, co vše jsme v podmínkách izolace dokázali. Byl jsem třikrát v bombardované Jugoslávii. Protestoval jsem, marně. Lidé v okolí nechápali, co se mi nelíbí.Byl jsem proti vsupu do NATO, dnes zřejmě pochopili mnozí. EU, to samé. Manipulace a lži, o nichž mluvíte, jsou z trochu jiného soudku, ale dle mého soudu větší, než byly před rok 89.To byla léta zpět. Dnes panuje u většiny lidí v mém okolí názor, že Rusko a Putin jsou škůdci. Jak dlouho ještě bude trvat, než dojde lidem, o co se tady hraje? A bojovat za stát, kde mi nic nepatří, třeba v misích v Jugoslávii, Iráku, Mali, Afghanistánu po boku světových usurpátorů jako jsou USA a GB?

   Smazat
 14. EU zjevně ovládl organizovaný zločin. Přijde mi to celé jako obchod s lidmi, kdy se k mafii a pašerákům lidí přidali i europolitici. Výsledkem bude nutně rozvrácená Evropa s rizikem občanské války. Dříve se tomu říkalo vlastizrada a trest byl v tomto případě jediný možný.

  OdpovědětSmazat
 15. No, dneska se tady opravdu sešla parta exotů. Divím se, že administrátor tu hnusotu neukončí stažením diskuze.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 16. Budeme na podzim vynášet karty. Máme v rukou trumf. Volte SPD Tomia Okamury.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně volte SPD Tomia Okamury. Babiše do koše! Ale ne volebního.

   Smazat
  2. Okamurův brácha je na kandidátce u černoprdelníků v Praze...

   Smazat
 17. Zeby na nas neposlusne kacire poslali krizaky pod vedenim cisarovny Mrdkel,aby dostali dojcaci a zapad po pici,tak jako od nasich hrdinnych Husitu?

  OdpovědětSmazat
 18. HleĎet do budoucnosti,ne do minulosti. Nenechat se vyprovokovat placenými provokatéry, co rozbíjejí debatu a velebí nesnášenlivost. Jestli se tu někomu nelibé, může odejít...

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Nejvyší čas poslat celou EU do prdele a začít zase hospodařit na vlastním jak se patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pryč z tohoto fašistického kolotoče, řízeným samotným peklem.To ojro si nechte, až dojde toaletní papír, bude se hodit.

   Smazat
 21. Když autor odkazuje na německou Říši, zapomíná ve svém rozohnění na jednu poměrně důležitou "drobnost" - že její "vůdce" byl taky "řádně a demokraticky" zvolen. Paskvil, který přijal polský Sejm se "řádnou a demokratickou" procedurou nestane řádným a demokratickým zákonem. Což je patrně nepochopitelné pro podobné pisálky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O jakém paskvilu píšeš? Poláci v tomto případě vědí, co chtějí. O nových polských zákonech nevíš nic, jen papouškuješ po fašistech z EU.

   Smazat
 22. Než mít Afriku za domovními dveřni, to raději pryč z EU.

  OdpovědětSmazat
 23. Podlezak Fico ,Slováci to zabalili ,už je jen V3 ! to jsme měli sousedit z Maďarském .

  OdpovědětSmazat
 24. Migranti z Afriky trhají Evropu na kusy jak supy, kdy to konečně lide pochopí a zbaví se jich a migrantského průmyslu ? Jak napsali v MF Dnes, že je to trestuhodná liknavost evropských politiků při řešení migrace a zároveň autor řekl, že je to z důvodů, že by politici přišli o svá korýtka. Noco, oni mají ochranky, zabezpečené domy a pancéřovaná auta.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.