Reklama

.

.

úterý 4. července 2017

Terminator je v syrských ulicích. Jde z něj strach (FOTO)

GeoDo operací v Sýrii byla nasazena unikátní ruská zbraň s extrémní palebnou silou a více než výmluvným názvem: Terminator 2.

 
O speciálním vozidle palebné podpory tanků BMPT-72 neboli Terminator 2 se dlouhou dobu spekulovalo. Dohady se týkaly mimo jiné toho, zda ruská armáda přijme tento zvláštní stroj do výzbroje, či nikoliv.Jedná se totiž o zatím nepříliš vyzkoušený koncept pro boj s pěchotou – a s ohledem na vybavení a výzbroj nikterak laciný. Terminatory si dosud pořídila pouze armáda na zdroje bohatého Kazachstánu.

O to větším překvapením bylo, když se BMPT objevil na záběrech z nedávné návštěvy syrského prezidenta Bašára Asada na základně ruských sil Hmejmím. Ani to ale ještě neznamenalo, že Terminator bude v Sýrii v dohledné době nasazen, jelikož Asad si prohlédl i další bojovou techniku, o kterohttp://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2502-terminator-je-v-syrskych-ulicich-jde-z-nej-strach-fotou mají Syřané zájem už dlouhodobě.

Jasno je až poté, co se na Twitteru v pondělí 3. července objevily záběry BPMT-72 v městě Salamia v provincii Hamá, a to „ve společnosti“ bojovníků provládní sunnitské brigády Liwa Al-Quds.
http://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2502-terminator-je-v-syrskych-ulicich-jde-z-nej-strach-foto
A čím je Terminator 2 tak mimořádný? Především ohromující palebnou silou, kterou je schopný v jednom okamžiku vypálit na cíl.

Ačkoliv je BMPT postaven na tankovém podvozku, postrádá klasickou věž s hlavním kanonem, střílejícím ve zhruba desetisekundových intervalech. Namísto toho je vybaven modulem s dvojicí 30mm rychlopalných kanonů 2http://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2502-terminator-je-v-syrskych-ulicich-jde-z-nej-strach-fotoA42 s kadencí přes 500 ran/minutu. Pro spolehlivé zničení chráněných cílů, obrněných vozidel, ale i vrtulníků je připravena k okamžitému odpalu čtveřice řízených střel 9M120 ATAKA s dostřelem 6000 metrů. A aby toho nebylo málo, proti rozličným cílům lze použít ještě dva automatické 30mm granátomety AG-17D.

Geo, Eurasia24.cz
Foto: © Twitter.com, Vitaly Kuzmin

8 komentářů :

 1. Proti pěchotě a lehkým vozidlům skvělá zbraň akorát na isis.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to prostředek na zabíjení lidí.Je pořád lepší,
  že ho má armaáda,podporující oficiální vládu než
  teroristé,vyzbrojovaní USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. No jo, Terminator je typicky ruský název, o tom žádná ... Ale co už. Rusové jich mají k dispozici pár kusů, tak si je aspoň naostro vyzkouší.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdo ví, jestli nestačí jedna nebo dvě ATGM.

  OdpovědětVymazat
 5. Rusko bojuje za nás !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdy za nas bojovalo
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Anonymní5. července 2017 11:58

   A MY SE TAKHLE ODVDĚČUJEME, PODPORUJEME SANKCE A JSME USSA VE ZLOČINÉM SPOLKU NATO.

   Vymazat
 6. 11:58 "My" se nijak neodvděčujeme ale ani nehaníme. To jen pár parchantů, kteří jsou stále nešťastní z toho, že Hitler ty "bolševiky" nevymazal z povrchu zemského.
  Každý rusofob = nacistický pohrobek.

  OdpovědětVymazat