Reklama

.

.

čtvrtek 13. července 2017

Tisíce mužů zapsali jako zastřelené, a oni jim za rok najednou přišli k volbám. Profesor Doleček o zločinných dezinformacích kolem Srebrenice

na základě rozhovoru s profesorem MUDr. Rajko Dolečkem, Dr.Sc.
13.7.2017   ParlamentníListy

Světová média v těchto dnech připomínají dvaadvacáté výročí tzv. srebrenického masakru. Tradičně se při této příležitosti objevují drsná sdělení o vině bosensko-srbské armády a jejím řeznickém počínání. Profesor Rajko Doleček, slavný lékař, který se však od počátku zabývá jugoslávským konfliktem, nabízí zcela jiný pohled. „Veřejnost je dezinformována,“ míní k oficiálním výkladům.


Profesor Rajko Doleček je přesvědčen, že světová veřejnost je od samého počátku informování o červencových událostech ve Srebrenici roku 1995 dezinformována.

Sám se v úvodu svého obsáhlého a citacemi plného článku svěřuje, že ho trápí, jak musí vše po celé roky vyvracet. „Mám už 92 let. Žil jsem ještě před válkou a za války 20 let v Jugoslávii, kdy platilo heslo ‚bratr je milý, ať je jakékoli víry‘, a nerad píši tyto řádky pravdy, jak byla za vydatné ‚pomoci‘ ze zahraničí rozbita Jugoslávie,“ uvádí.

„Poprava zajatců je hrozný válečný zločin, ale zločin je i zvyšování nenávisti bezostyšným lhaním, zveličováním počtů údajně povražděných a promlčet počty skutečně padlých v měsíce trvajících bojích, zahájených násilnou secesí Chorvatů a muslimů. Když se velitele UNPROFOR v Bosně, francouzského generála Philippa Morillona, ptali, proč Srbové asi ty popravy dělali, řekl, že to byla pomsta za zničené a vyvražděné (přes 50) srbské vesnice jednotkami bosensko-hercegovských muslimů kolem Srebrenice,“ zmiňuje Doleček v textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz.

Nikdo prý neuvádí, co nejasným událostem kolem 11. července 1995 předcházelo. Bosensko-muslimské oddíly před tím totiž podnikaly výpady do srbských vesnic v okolí Srebrenice, systematicky jejich obyvatelstvo vyvražďovaly, plenily a ničily celé vesnice.

Profesor zdůrazňuje, že uváděný počet obětí, který přesahuje osm tisíc, je ve skutečnosti počtem nezvěstných. Přičemž ani toto úplně nesedí, protože se podle jeho slov několik tisíc mužů, kteří měli být zastřeleni, rok poté zúčastnilo voleb.

Rajko Doleček ve svém článku bohatě cituje na desítky západních představitelů i médií, kteří teorii o nelítostném masakru více než osmi tisíc mužů zpochybňují. A mnozí z nich v Bosně tou dobou působili.

Zajímavý je prý i fakt, že během tzv. daytonských mírových jednání koncem roku 1995 představitelé bosenských muslimů o žádném masakru nemluvili. Vše se objevilo až mnohem později.

„V krvavých konfliktech v někdejší Jugoslávii nikdo nebyl bez okrvavených rukou, je ale nezbytné si uvědomit, že Srbové rozbití Jugoslávie nejenže nechtěli, ale i její rozbíjení nezačali. Je smutná pravda, že většina Evropského společenství (pak Unie) s maximálním nasazením Německa, později i USA rozbití Jugoslávie a maximální očernění Srbska morálně i materiálně podpořila,“ dodává profesor Doleček.


Celý text prof. Rajko Dolečka ČTĚTE ZDE


Související články:


13 komentářů :

 1. Nevěřte nikomu a nevzdávejte se.
  (to platí obecně a vždy)

  OdpovědětVymazat
 2. Normální Češi Srbům fandí a neschvalujou "humanitární bombardování" !!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Rozbití Jugoslavie je zločinným výsledkem mocenské politiky zejména SRN za podpory a nakonec nesporně protiprávní vojenské agrese USA. Tím ovšem SRN sebrali nejen jahůdku na dortu. Dík, světapání, od té doby jsem prozřel.

  OdpovědětVymazat
 4. • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne

  OdpovědětVymazat
 5. Dnešní propaganda předstihla propagandu Rudého Práva z 50tých let!

  OdpovědětVymazat
 6. Války vždycky vedou k masovému zabíjení a zvěrstvům.
  To není specialita žádného z národů či států, které kdy nějakou vedly nebo do ní byly vtaženy.
  Mezi nimi však jsou i takové, které se v bezohlednosti a bestialitě a masovosti vyvražďování "vyznamenaly" nad jiné.
  Rozhodně to ale nejsou Srbové!
  Ano, v Jugoslávských válkách bylo až moc mrtvých a zbytečně zabitých. To proto, že se komusi zvenčí "zadařilo" mezi národy té (býv.) země po čase opět zasít to stále životaschopné semínko nevraživosti a nenávisti. A pilně jej pak přiživovat ... Aby pak jednostranně a zcela neobjektivně ze všeho špatného obvinili Srby. I jejich prezidenta Miloševiče a další dobové představitele.
  Pan Doleček neúnavně bojuje za objektivizaci pohledu na ty události. Díky za to!
  Snad by také stálo za to, objasnit i mezinárodně-politické pozadí rozpadu Jugoslávie i sil a jejich motivů, které stály za tím vším. Na "světlo" by pak mohli vyplavat praví viníci ..., pro něž je Srebrenica chytře a pečlivě vyfabrikovaným politickým klackem na vzdorovité Srby.

  OdpovědětVymazat
 7. Pravda leží obyčejně uprostřed. Nejčastěji bez  náhrobku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Johanesi, ty USA bomby pravdu sakra vzdalují od onoho pomyslného středu. Nemyslíte?

   Vymazat
 8. Nenormální Srbové se přes napadení svého státu
  snaží dostat mezi ty,co je napadli.Jak prohlásila
  premiérka Srbska,i za cenu odklonu od Ruska.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský 16:59 - i my máme svého Schwarzenberka. Nakonec nelze vyloučit ani vynucený manévr. Nejsou jen bomby, že?

   Vymazat
 9. Pane doktore, hodně zdraví! Děkuji že jste neuhnul!

  OdpovědětVymazat