Reklama

čtvrtek 27. července 2017

Ukrajina v šoku: Londýn nařídil Kyjevu splatit miliardový dluh Rusku!

- kou -
27.7.2017  PrvníZprávy 


Londýnský Nejvyšší soud nařídil Ukrajině zaplatit Rusku nominální hodnotu dluhopisů ve výši tří miliard dolarů, a kompenzovat část soudních nákladů, sdělilo ruské ministerstvo financí. 
Výše soudních výloh činí 3,7 milionu dolarů, přičemž polovinu sumy musí Kyjev zaplatit nejpozději do 20. září 2017.

Kyjev je rovněž povinen uhradit 75 milionů dolarů na úrocích z dluhu a penále z prodlení, které se odpočítává od 21. prosince 2015.

„Takže každý den prodlení bude stát státní rozpočet Ukrajinu (ukrajinské daňové poplatníky), více než 673 tisíc dolarů,“ cituje RIA Novosti ministerstvo financí.

Dříve bylo ohlášeno, že Vrchní soud v Londýně zamítl ruský požadavek okamžitého zaplacení 325 milionů dolarů jako zabezpečení třímiliardového nároku.

Ukrajina umístila v roce 2013 suverénní eurobondy ve výši tři miliard dolarů ve prospěch Ruska (které sumu Kyjevu zapůjčilo). Až do konce roku 2015 Kyjev správně obsluhoval dluh, ale pak ho odmítl zaplatit a požadoval jeho restrukturalizaci podle podmínek vyjednaných s komerčními věřiteli. Moskva však trvala na státní povaze dluhu (což uznal i MMF) a navrhovala mimosoudní řešení dluhu, ale protinávrhy z Kyjeva již nepřišly. Následně Rusko zažalovalo Ukrajinu u londýnského soudu. V březnu byl vynesen verdikt, že Kyjev musí dluh splatit, nicméně se Ukrajiny odvolala. Nyní bylo rozhodnutí soudu potvrzeno.


(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: pl)
 
Související článek:

20 komentářů :

 1. Jitko Malá,začni šetřit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá Jitka Malá bude na pepinu. Nebo bude žvýkat vázanky. )))
   http://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=632&h=307&f=Saakasvili_636367357931850984.jpg&id=124960

   Amerika je v perestrojce. Bude privatizovat, zadlužovat se a chátrat.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/No-to-je-gol-Michaila-Saakasviliho-chteji-vykopnout-z-Ukrajiny-Tereza-Spencerova-ma-nejnovejsi-info-nejen-o-tom-497720

   Smazat
  2. Malá je primitívny študntský blb a trollujúca socka z Masarykoveej univerzity, jeho meno je David Hradský a je z nejakej prdele pri Brne - Viničné Šumice

   Smazat
  3. Jitko Malá hlavně prudí na sputniku.

   Smazat
 2. Tak to aby ussackobanderovskej spolek a jejich podpirovači v čele s Kraďouskem a Štetinou začali šetřit!!!!!:-DDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ekonóm (ne prognostik)27. července 2017 16:57

   Kraďousek, Štetina, Zvorálek, posraná plína Šlafenberg a další čeští majdanisté by měli dát Ukrajině jako první (vzor) celé své jmění na znak solidarity a družby s ugrofašisty! Otázkou ovšem je, kdy nám pak vrátí a z čeho jmění, které nám ukradli v době české velrabovačky tzv. privatizace! K tomu by měl samozvaný Velký Prognostický Kormidelník zdarma vymyslet funkční ekon. projekt!

   Smazat
  2. :12 - Jasněže jo, hussákofsko-putleroffskej drbane! Konečně už abys odtáh s další komoušskou svoločí do Rusácka, svýho Ráje! A tam se pak klidně otrav ruskáckou pěnou do koupele. Furt to bude pro tebe lepší, než chcípat hlady někde pod mostem, ty rudá nulo ...

   Smazat
  3. 7:06 Měl bys ještě přidat "vy hnědorudé holé prdele" abys využil celou svou slovní zásobu a myšlenkovou kapacitu. Za takovéto flákání tě kavárna nepochválí.

   Smazat
 3. nu což kdyby takto nerozhodli pak by to museli zaplatit angláni co by ručitelé a jak správně podotkl kolega malá se z toho posere

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdo je to ta Malá ?

   Smazat
  2. Jitka Malá je jeden z trolů placených nejspíše Chovancem a prezentuje se tupým přístupem na Sputniku. Je to něco neskutečně stupidního a již se stala synonymem pro blbost jako Laudát.

   Smazat
  3. 16:12 Ukrajinští hoši ještě nepochopili, že EU není RF. Jak jde o prachy, tak západní "přátelé" neznají bratra. A sumička je to pěkná. Krásně vystačí na celou stavbu mostu na Krym a ještě zbyde.

   Smazat
 4. nič nebudú platiť a ak áno, tak ukradnú úspory občanom, teda tým čo majú niečo v bankách

  OdpovědětSmazat
 5. Tak teď jsem zvědav jak to půjde dál. Ukrajina je bez groše a jede 100%ˇna dluh. A ani se tím nijak netají. Když ale nezaplatí, neznamená to, že Rusové nic nedostanou. Jak správně podotkl pan Pavel Pavel, bude to muset cvaknout ručitel, tedy banky GB. Ale nejen to. Podle zákonů evropských zemí a předpisů bank se takovým subjektům (jedno zda podnik, banka nebo stát) nesmí více půjčovat. A to platí i pro MMF, Evropskou banku atd. MMF už jednou musel změnit kvůli banderovcům svá vlastní pravidla. Tak tohle bude opravdu oříšek, vybruslit z toho a dál lsolit oligarchům miliardy USD i EURO,

  OdpovědětSmazat
 6. Jitka mala je US trotl kterou vychoval Libor Panek.Zakladatel Clovek v tisni kterou financuje USAID a CIA.Je to protiruskej zmetek.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo,Pánek,toť podklon Havla a pěkný zmrd!Zná ho plno lidí z doby minulé.Co se týká dluhu Rusku,ty neuvidí ani ň.To fašističtí ukrové raději zahájí válečný konflikt s Ruskem,k radosti západních presstitutů a NATO.Celá TOP 09 v čele se WC Štětkou a Langšádlovou budou v prvním tanku jako vojevůdci.

  OdpovědětSmazat
 8. Jakpak my si stojíme s 13 miliardovým rozsudkem soudu v Lucembursku, které máme zaplati firmě Diag Human??? Mohl by někdo zrekapitulovat, co tato firnma za těch 13 miliard pro občany Česka udělala? Kdo, proč a na co s ni byl sjednáván kontrakt? To bude zase rozkrádačka jako kdysi televize Nova?
  K čemu je nám EU, vždyť jsme se ani o píď nepřiblížili ani Rakousku, natož Německu, naopak se sociálně dále propadáme. Jediné co víme, že volit soc. dem, ODS, TOP 09 a lidovce = sebevraždě + vraždě národa. NEVOLTE PODVODNÍKY Z POVOLÁNÍ!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ještě jednou. Kdysi se firma Diag Human snažila získat kšeft na zpracování krve a tehdejší ministr zdravotnictví Bojar se o ní vyjádřil jako o nedůvěryhodné, což vzhledem k tomu, že v té době byl na jejího šéfa v Německu vystaven zatykač zcela odpovídalo situaci. Od té doby se uražený kamarád pana Kalouska pan Šťáva pokouší - a také se mu to daří - dojit český stát za pomoci jednak arbitrážní komise (kde český stát zastupoval ten dědek z plzeňských práv), jednak soudů, kde nás pravděpodobně zastupují co nejneschopnější advokáti.

   Smazat
 9. Pročpak jste vymazali beze stopy moje pěkné vzpomínkové vysvětlení causy Diag Human?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.