Reklama

čtvrtek 27. července 2017

USA chtějí zaplavit Evropu břidlicovým plynem, EAHU chystá vlastní zúčtovací měnu, priority ruského státního rozpočtu a další krátké zprávy

Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
27.7. 2017   Eurasia 24
USA vytlačují Rusko z Evropy, aby ji zaplavily břidlicovým plynem. Zpřísnění sankcí proti Rusku – Trump souhlasí, Porošenko má radost. Syrská armáda, Hizballáh a Rusko vytlačují Al-Káidu od hranic s Libanonem. Armáda a sociální sféra budou priority rozpočtu Ruské federace na příští rok.  Rusko nemůže z Ukrajiny vydobýt dluh před odvoláním. Soud uložil Kyjevu, aby zaplatil nominální cenu obligací ve výši 3 miliard dolarů, nezaplacené obligace ve výši 75 milionů dolarů a pokutu.
Více v krátkých zprávách ze středy 26. července.

1; Trump: Nedovolím Asadovi, aby unikl odpovědnosti za jeho hrozné zločiny. Přitom Trump znovu obvinil předchozí administrativu Baracka Obamy, že neustále kladla červené čáry, které Asad pokaždé porušil.

2; V Kongresu USA schválili návrh zákona o sankcích proti Rusku. Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona o sankcích proti Ruské federaci, Íránu a KLDR.

3; Státní department vyhlásil válku Bílému domu, píší americká média. Státní department se za Rexe Tillersona nalézá ve stavu „otevřené války“ s administrativou Bílého domu.

4; Rusa vysadili z letadla v USA kvůli okupaci Krymu. Velvyslanectví Ruské federace v USA zjišťuje informace o Rusovi, kterého vysadili z letadla.

5; Putin projednal s viceprezidentem Iráku dodávky tanků T-90 do Iráku. Otázka dodávek tanků T-90 do Iráku byla projednávána na setkání prezidenta Ruska a viceprezidenta Iráku.

6; Ve Státní dumě komentovali rozšíření sankcí. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA ve středu schválila zákon o sankcích. Předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij prohlásil, že rozšiřování protiruských sankcí podkopává možnost obnovení normálních rusko-amerických vztahů a ještě více je komplikuje.

7; Syrská armáda, libanonský Hizballáh a ruské letectvo dobývají od Al-Káidy 92 % oblastí na hranicích s Libanonem. Od teroristů bylo osvobozeno množství vyvýšenin a pouštních oblastí na východ od Arsalu.

8; Papírové vítězství: v Kyjevě prezentovali komiks věnovaný „osvobození“ Krymu. Hlavním hrdinou se stal Mustafa Džemilev.

9; Idlíb se v moci Al-Káidy proměnil v peklo. Džabhat an-Nusrá, což je syrské křídlo Al-Káidy, se zmocnila kontroly nad městem Idlíb a větší části provincie.

10; Pracovník Tajné služby USA se postřelil. Další zranění v důsledku incidentu nejsou hlášeni.

11; Moc Islámského státu nad centrální Sýrií se chýlí ke konci. Tygři a ruské letectvo osvobozují jeden okres za druhým. V čele s oddíly Tiger Forces a za podpory ruského letectva syrská armáda za poslední čtyři měsíce osvobodila stovky kilometrů čtverečných.

12; Po kyjevské stopě. Trump vyzval k vyšetření pokusů Ukrajiny ovlivnit výsledky voleb v USA ve prospěch Hillary Clintonové.

13; Proč jste povinni nenávidět Rusko? O nové výzvě západních médií. Redaktor britského časopisu The Economist Edward Lucas informuje ve vlivném britském listu Times o smutném paradoxu, kdy levice dříve opojená Ruskem tuto zemi dnes nenávidí a konzervativci prošli přesně opačnou cestou.

14; Trump souhlasil se zpřísněním sankcí proti Rusku. Připomeňme, že sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila zpřísnění sankcí proti Rusku, KLDR a Íránu.

15; Francouzský ministr životního prostředí ztratil v parlamentu vědomí. Ministr už předem upozorňoval poslance, že má teplotu a cítí se špatně.

16; Ve Lvově uvízl zloděj ve větrací šachtě. Neúspěšného zločince vysvobodili až přivolaní policisté.

17; Rada bezpečnosti OSN zablokovala prohlášení o ostřelování ruského velvyslanectví v Damašku. „K naší velké lítosti někteří členové Rady bezpečnosti pod smyšlenými záminkami opět odmítli projednat ruský návrh.“

18; Vasserman: Amerika znovu slibuje, že vyzbrojí Kyjev. Ale to mu nepomůže. V čistě vojenském ohledu tahle hypotetická dodávka nezmění vůbec nic. Přesto není možné polevovat v pozornosti.

19; Záhadná vražda: V lese u Kyjeva zastřelili dva muže. Dřevorubce, kteří se stali nežádoucími svědky zločinu, zavraždili výstřelem do hrudi.

20; Rada federace: Rusko odpoví na nové sankce ze strany USA. Rusko je připraveno odpovědět na nové sankce, pokud prezident USA Donald Trump zákon podepíše.

21; Laboratoř Kasperského spouští bezplatný antivirus. Vynikající novinka: Oznamujeme celosvětové spuštění bezplatného antiviru! Pro všechny zájemce zdarma.

22; V USA během Trumpova vystoupení rozvinuli vlajku SSSR. Incident se sovětskou vlajkou a potyčky na tribunách během vystoupení prezidenta USA se dostaly do přímého vysílání televizních stanic.

23; Eurasijský hospodářský svaz se chystá vydat svou vlastní zúčtovací měnu. Eurasijská banka navrhuje vytvoření regionální zúčtovací peněžní jednotky pro členské země organizace.

24; V Kongresu USA označili Rusko za nejnebezpečnějšího nepřítele. Tvrdá prohlášení byla učiněna po schválení nových sankcí proti Rusku, Íránu a KLDR.

25; Rusko musí připravit citelnou odpověď na sankce, říká Kosačov. Další degradace dvoustranné spolupráce začíná být nutností, ačkoli se zdá, že už není kam.

26; Aleppo bez islamistů. V Citadele se konal rozsáhlý koncert. Největší od začátku války.

27; Na pláž ve Francii vyplavilo moře stovky kilogramů neznámé hmoty. Koupací sezóna na severu Francie byla přerušena výskytem podivných mořských hub, které zaplavily pláže.

28; Účetní komora Ruské federace: Vězeňská služba neefektivně vynaložila 15 miliard rublů.

29; Ukrajina spěje k vojenské diktatuře, říká opoziční bývalý šéf Charkovské oblasti Michail Dobkin. Poslanec Nejvyšší rady Michail Dobkin se vyjádřil ke svému trestnímu stíhání a k okupantům v Charkově.

30; Po vytlačení Ruska Spojené státy zaplaví Evropu „špinavým“ břidlicovým plynem, varují německá média. USA se pokoušejí uchytit v Evropě a vytlačit Rusko z evropského plynového trhu.

31; Stalin dneška. Jak Rodrigo Duterte likviduje drogové dealery na Filipínách. Za své činy se bude zodpovídat před svým národem, nikoli před nějakým „mezinárodním společenstvím“.

32; Nákup ruských S-400 pro Turecko nemusí nikoho vzrušovat, říká Erdogan. Prezident Turecka prohlásil, že nákup ruských protivzdušných komplexů by se neměl stát důvodem pro znepokojení.

33; Cena agrese musí růst, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny má radost z rozhodnutí Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

34; Americký byznys: Sankce proti Rusku jsou chybou. Americké podnikatelské kruhy považují zavedení nových sankcí proti Rusku ze strany USA za velkou chybu.

35; Nový ruský obrněnec se hrne do boje. Na výstavě MAKS-2017 předvedli poprvé Buran, což je nový ruský obrněný automobil schopný konkurovat výtečnému Tigeru.

36; Už nebudeme ve vztazích s USA házet perly sviním, říká ruské ministerstvo zahraničí. Všechny signály byly na všech úrovních vyslány, připomněl ministr zahraničí.

37; Nepřátelé se vzdají bez palby. Turčinov předvedl „superzbraň“ (navařenou jednu leteckou raketnici na malém kolovém podvozku – něco na způsob improvizovaných bizarností, s jakými se předváděli takzvaní povstalci proti Kaddáfímu v Libyi – pozn. Geo). Je velmi pravděpodobné, že v palbě nepříteli zabrání nejspíš jen salvy smíchu.

38; Protiruské sankce USA předpokládají vyčlenění 30 milionů dolarů pro Kyjev. V Kremlu prohlásili, že krajně negativně hodnotí návrh zákona USA. V Evropské unii jej nazvali jednostrannou akcí Washingtonu.

39; Syrští islamističtí ozbrojenci se zřekli batalionu homosexuálů. Nedávno americký list Newsweek oznámil vytvoření vojska z homosexuálů pro boj s Islámským státem.

40; Zdražující ropa zachránila rubl před pádem. Ceny ropy vzrostly ve středu ráno v důsledku snížení zásob surovin v USA, které překonalo všechny prognózy.

41; Proti novým sankcím USA se vyslovují už i odpůrci Severního proudu-2. Oznámil to americký list Washington Post.

42; McCain se vrátil po operaci mozku k práci za potlesku Senátu. Senátorovi diagnostikovali zhoubný nádor mozku a provedli operaci.

43; Soud uložil SBU, aby zahájila trestní řízení proti Porošenkovi kvůli vlastizradě. Ani zde se to neobešlo bez „ruské armády“.

44; SBU deportovala z Ukrajiny ruskou novinářku. SBU tvrdí, že „neutralizovala ruského agenta, který vedl destruktivní činnost“.

45; Nejintenzivnější ostřelování bylo vedeno na Petrovský obvod Doněcka ze strany 92. samostatné motorizované brigády.

46; Americké úřady vůbec neprojednávají dodávky zbraní na Ukrajinu, říká Státní department. Vypadá to, že novináři BBC si slova zvláštního představitele Státního departmentu vymysleli.

47; Trump označil Porošenka za svého osobního nepřítele, řekl Saakašviliho spolustraník. Bývalý zástupce generálního prokurátora Ukrajiny David Sakvarelidze označil Trumpova tvrdá slova za totální neúspěch.

48; Medveděv o státním rozpočtu na rok 2018: Armáda a sociální sféra jsou priority. Ruský premiér Dmitrij Medveděv prohlásil, že návrh rozpočtu na rok 2018 bude konzervativní.

49; Tmářství loutek. Kobzonovi odebrali titul čestného občana Slavjanska. Toto rozhodnutí schválila dnes městská rada Kyjevem okupovaného města.

50; Ukrajina přerušila dodávky elektrické energie do Doněcké republiky. Luganská republika byla od ukrajinských sítí odpojena už dříve.

51; Trump si udělal ostudu při setkání s libanonským premiérem. Máte tady prakticky protiteroristickou operaci, prohlásil Trump na setkání s předsedou libanonské vlády, přičemž Hizballáh bojující proti Islámskému státu přiřadil k teroristickým silám.

52; Popadli mě za ruce a dotáhli na výslech. Ruská novinářka vyprávěla, jak ji vyhostili z Ukrajiny. Oznámila, že jí nezpůsobili žádná zranění, ale situace pro ni znamenala silný stres.

53; Za větu „Lidi z Ruska jsou hovno“ zbili cestujícího na lince Moskva – Barcelona. Původně dvaadvacetiletý obyvatel Petrohradu požadoval povolení vykouřit si na palubě cigaretu.

54; Saakašvilimu odebrali ukrajinské občanství. Exprezidenta Gruzie a bývalého gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho zbavili ukrajinského občanství.

55; Charcyzské válcovny trub obnoví výrobu už v nejbližší době. Charcyzské válcovny trub, které přešly pod vnější správu Doněcké republiky, obnoví výrobu v září tohoto roku.

56; Londýnský soud uložil Ukrajině zaplatit Rusku dluh a soudní výlohy. Nejvyšší soud Londýna konkretizoval březnový verdikt, který vyzněl ve prospěch Ruska.

57; V Kyjevském mnohopatrovém domě došlo k výbuchu. Proběhla evakuace. K výbuchu došlo mezi přízemím a prvním patrem. Byl narušen strop.

58; V USA v Severní Karolíně došlo při vzpomínkové bohoslužbě ke střelbě. Jeden ze zraněných se nachází ve vážném stavu.

59; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo prioritní směr činnosti ozbrojených sil. Oznámil je ministr obrany Sergej Šojgu na zasedání kolegia ministerstva. Prioritou zůstává obrana země z jihozápadního směru.

60; Trump zakázal transgenderům sloužit v armádě USA. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že transgenderové nemohou sloužit v americké armádě.

61; Ukrajina nemá v boji s Donbasem šanci, říká Pušilin. Myslí si, že v případě plnohodnotné války s Doněckou a Luganské republikou nemá Kyjev sebemenší šanci.

62; Saakašviliho nutí zapomenout na ukrajinskou politiku, říká poslanec. Saakašvili se nachází v USA a nemůže se vrátit na Ukrajinu.

63; Poslanec z Rigy o NATO, starostovi-zrádci ruského světa, o nacistech a homosexuální propagandě. Známý lotyšský ochránce lidských práv Ruslan Pankratov poskytl skandální interview ruskému internetovému deníku Děň.

64; Budu sedět v Kyjevě i bez občanství, říká Saakašvili o svých plánech do budoucna. Saakašvili oznámil své přání zůstat na Ukrajině.

65; Definitivní rozhodnutí o vytvoření Maloruska zatím nepadlo, říká Zacharčenko. Podle jeho slov myšlenka vytvoření nového státu vyvolala nejednoznačné reakce.

66; Rusko nemůže z Ukrajiny vydobýt dluh před odvoláním. Soud uložil Kyjevu, aby zaplatil nominální cenu obligací ve výši 3 miliard dolarů, nezaplacené obligace ve výši 75 milionů dolarů a pokutu.


67; Na Ukrajině likvidují legendární letecký koncern Antonov.

68; Američan byl odsouzen k 120 dnům vězení za vraždu rybičky. Muž se pohádal se svou spolubydlící a udělal doma nepořádek, který nepřežila akvarijní rybka.

69; Ruské letectvo zlikvidovalo evropské specialisty na chemické zbraně sloužící Islámskému státu v Sýrii. Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly porážejí Islámský stát v provincii Dajr az-Zaur.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

18 komentářů :

 1. Dobré informace. Jestli ti usa šmejdi vyzbrojí Ukrajinu tak to bude životu nebezpečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA chtějí zničit a rozvrátit také Evropu, jako další na seznamu, nepohodlnou a zlikvidovat tak svou konkurenci!USA šíří po světě násilí, terorismus, války, krev a permanentní chaos, aby si americký lid mohl žít donekonečna v luxusu a nad poměry!!!

   Smazat
  2. 7:20 - Souhlas! Zločinecké USA už teď jsou naši "latentní" nepřátelé! A bude hůř!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Áááá - Eurazia! Pravidelná to dávka putleroffských houxů! :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áááá - zase zdegenerovaný dement.

   Smazat
  2. 9:30 Já sotva! O čemž svědčí skutečnost že už dvacetsedm let se mám dobře a směji se hovadům tvýho ražení. Hovadům jako ty, rudej pračuráčku bez mozku jsi na chcípnutí, dřeš do úmoru a furt máš stejný hovno a mít i budeš a proto se tu slejzáš s podobnými xindly a blejete tu sračky proti vlastní civilizaci ...

   Smazat
  3. A zapomněl jsem dodat špína z kulí prochlastaného zdegenerovaného lampasáka.

   Smazat
  4. Emeritní plukovník28. července 2017 18:48

   16:18 - Buď konkrétní, žalobníčku! Vždyť se chováš jako buzík bez koulí!

   Smazat
  5. NAŠE NOVÁ TECHNOLOGIE ZVÍTĚZÍ NAD RUSÁCKÝMI JADERNÝMI PUMAMI.
   JIŽ BYLADÁNA DO PRODEJE POD NÁZVEM „ANTINUKLEAR“.
   Jedná se o speciální pastu, vyvinutou chemickým průmyslem USA.
   Chrání vojáky a civilisty před radioaktivním zářením do hodnoty 1000 Sv.
   Zároveň i před teplotou epicentra jaderné exploze (6000 st.C).
   Jedná se o směs asfaltu, česnekové pasty, hovězího lejna, teflonového tmelu,vývaru z vepřových nožek a fenolformadehydové pryskyřice.
   Dále je použit rozvařená surová směs do Babišových kuřecích párečků.
   Touto pastou se před vypuknutím jaderné války všichni občané USA namažou a budeme se vysmívat Rusáckým jaderným bombám.
   TAK MY, AMERIČANÉ SLAVNĚ A BEZE STRÁT ZVÍTĚZÍME V PŘÍŠTÍ TERMONUKLEÁRNÍ VÁLCE.
   BŮH ŽEHNEJ AMERICE!!!
   Američan.

   Smazat
 4. Celý profesní život, jsem pracoval se zemním plynem. Jeho spotřeba nejen u nás ,ale i v Evropě je tak vysoká, že vytlačit Rusy od dodávek plynu pro Evropu je tak reálná jako potkat na Václavském náměstí dinosaura. Znamenalo by to vytvořit gigantické zkapalňovací stanice a vyrobit gigantickou flotilu lodí, další stanice, přístaviště, kde kapalina by dostala plynný rozměr, nemluvě o možnosti relativně možného výbuchu. Výbuch jedné takové lodi by byl srovnatelný s jadernou bombou. Je to jen fantazie lidí kteří si o problematice přepravy a cenové kalkulaci si nic nepřečetli a jejich kvalifikací je je prázdné žvanění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:04 - To jen potvrzuje všeobecně známou debilitu USAků!

   Smazat
  2. USSA dementní násilnický a vraždící šmejd.

   Smazat
 5. To co je nejdůležitější a co likviduje USA je zpráva: 23; Eurasijský hospodářský svaz se chystá vydat svou vlastní zúčtovací měnu. Eurasijská banka navrhuje vytvoření regionální zúčtovací peněžní jednotky pro členské země organizace.
  Tím, že Asie a další kontinenty chtějí vyšachovat dolar v obchodě z ropou plynem a nyní už v jakékoliv obchodní činnosti, znamená konec USA a pro USA to znamená, že než padnou ekonomicky, protože jim zmizí příjmy z obchodování v dolarech, musí rozpoutat válku. Jiná cesta pro USA už není. Jinak je to konec USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejúčinnější sankce proti USA je velice jednoduchá: NECHCEME USA DOLAR, NECHTE SI HO V USA, NEMÁ STEJNĚ HODNOTU VĚTŠÍ NEŽ TOALETNÍ PAPÍR A JE PODLOŽEN JENOM ZBRANĚMIA VÁLKAMI KTERÉ USA PO SVĚTĚ VEDOU.

   Smazat
  2. Nejsem ekonom ale selský rozum mě říká, že žádná fungující ekonomika nemůže uživit a zabezpečit zemi která má 800 vojenských základen 10 letadlových lodí desítky tisíc profesionálních vojáku, dalších tisíce námezdních žoldnéřů vojáků ve výslužbě a zraněných, vysloužilců, desítku různých výzvědných služeb, podporuje různé oranžové revoluce, nic skoro nevyrábí, vše dováží z Číny a Asie a pravděpodobně na tři směny tiskne dolary, jak dlouho to může vydržet?

   Smazat
  3. 22:41 - Buď USA po zásluze chcípnou nebo jim dojde tiskařská barva!

   Smazat
 6. Kdesi v americké hospodě, se ptá Američan Čecha: "Hele, tam u vás v Evropě prý máte problém s nějakými imigranty, co k vám připlouvají po vodě.."
  "Jó, to je pravda. Pro Evropu je to problém," odpoví Čech.
  Rozhovor poslouchá od vedlejšího stolu Indián a nakloní se k nim a prohodí vážným hlasem: "Taky jsme to u nás kdysi podcenili..."

  Obávám se, že není čas na prkotiny a že celé to válečné štvaní je nutné ocenit výstupem z NATO, a to pronto.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.