Reklama

středa 26. července 2017

USA stále aktivněji pracují na rozvratu Ruska

Andrej Fursov
24.7.2017  Pravda.ru  a ČNL
 

Americký Kongres představil projekt zákona, obsahující seznam zahraničních programů ministerstva zahraničí pro příští rok. Celkem na realizaci mezinárodních projektů navrhuje vyčlenit 5,4 miliardy $. Dokument zdůraznil, že ministerstvo by nemělo realizovat projekty na Krymu, pokud „se nevrátí Ukrajině“. Zároveň je jasně řečeno, že peníze mohou být použity k „podpoře demokracie v Rusku, ochraně internetové svobody“ a „pomoci v boji proti ruskému vlivu.“ 
Ostatní země americké ministerstvo zahraničí také nenechává stranou. Spojené státy znovu vnucují světu, že jsou odhodlány jej zachránit. Právě tímto způsobem dělají zasahování do záležitostí jiných zemí oficiálním. Jaké jsou skutečné účely snahy Američanů údajně zachránit svět? Jak se vyhnout protiruskému vektoru, vyjádřenému otevřeně v oficiálních dokumentech? Exkluzivní rozhovor pro čtenáře‚ PRAVDA.Ru‘ poskytl odborník, známý historik a publicista Andrei Fursov.

- K dispozici jsou informace, které zahraniční programy chtějí USA spustit v roce 2018. Kongresmani vydají více než pět miliard dolarů za aktivity v jiných zemích, včetně Ruska. Znovu Amerika vnucuje světu, že jej musí zachránit, a stále má neuspokojené ambice. Zdá se, že ve skutečnosti na tomto základě USA zasahují do záležitostí jiných zemí. Legitimizují proces, pak na tom skvěle vydělávají. Souhlasíte?

AF: To není překvapivé. USA aktivně zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí - zejména Ruska. Naši zemi – jadernou velmoc, není tak snadné dobýt z vnějšku. To může být učiněno pouze zevnitř, podkopávat politický režim, podporovat oligarchy pro obsazení vládnoucí vrstvy, hecovat nálady lidí proti vládě. A to zejména sledují tím, že vedou informační válku, v tom je podstata jejich politiky.

Mne udivuje, proč nevedeme agresivní informační válku proti Spojeným státům, proč neustále čekáme, kdy bude možné uzavřít mír. Nejhloupější je očekávat změny v americké politice v závislosti na tom, kdo tam bude prezidentem Clinton, Trump, nebo někdo jiný. Amerika není Rusko. V Americe mnoho nezáleží na tom, kdo je prezident. Tam je vládnoucí třída, která tvoří koncepce dlouhodobě, mnohá desetiletí. Jedna z těchto koncepcí je - maximální oslabení Ruska, a při troše štěstí, jeho roztrhání, jako tomu bylo u Sovětského svazu.

USA na počátku 80. let neměly v úmyslu zničit Sovětský svaz. Chystaly se ho oslabit. Ale poté, co si zajistily komplice uvnitř SSSR, pustily se do ničení. O to samé se nyní budou pokoušet u Ruska. Minimální program je maximální oslabení a změna režimu. Maximální program - rozdělení do několika částí: čtyř, sedmi. Takže na to musíme reagovat.

Za prvé, vést aktivní informační válku. Za druhé, rozhodně potlačit „pátou kolonu“. Za třetí, velmi důležité je řešení sociálních problémů, které USA používají k podkopání situace v naší zemi. Jedná se o problém sociální nerovnosti, problém ekonomického rozvoje, problém korupce.
Rovněž se očekává návrh zákona „pro pomoc proti ruskému vlivu“ v jiných zemích: v Evropě, Eurasii a Střední Asii. Takto je to přímo napsáno. Proč oni nelitují takové částky na ovlivňování a my litujeme? „Rossotrudničestvo“ dostává peníze maximálně na brožury. Jsme tak chudí, že je lepší nechat být anti-ruskou propagandu, sankce, ale my na to nebudeme utrácet peníze?
AF: Zde jsou dva momenty. Američané mohou vytisknout dolarů, kolik chtějí. Co se týče naší organizace „Rossotrudničestvo“, pak je to naprosto bezzubá organizace, která šetří na všem. To mi připomíná sovětskou historii. Když si Sovětský svaz v 60-70 letech uvědomil, že se na Západě dobře prodávají naše obsahově nekvalitní filmy, pak část hospodářského byra s radostí přivítala vytvoření takových filmů. Vzhledem k tomu, že takové filmy získaly valuty těmto agenturám. A přitom ve skutečnosti tyto filmy podkopaly vědomí sovětského lidu, působily velmi účinně k našemu zničení. V tomto ohledu si myslím, že by naše příslušné orgány měly věnovat pozornost strukturám jako „Rossotrudničestvo“, tomu, jak vykonávají svou funkci; a pokud ji neplní, k čemu jsou? Navíc, pokud jejich činnost ubližuje, ať jsou postiženy podle zákona.

- Je tedy třeba využívat účinnější struktury vlivu. Jak jinak rozbít protiruský vektor?

AF: Na Ukrajině bylo v 90. letech asi 400 nevládních organizací ze Západu, zejména ze Spojených států. Pracovaly ve všech skupinách obyvatelstva. A ruské organizace vážně zapracovaly jen v letech 2006-2008, kdy bylo již příliš pozdě „pít Boržomi, protože játra zkolabovala“. Před několika lety jsem přednášel na Seligeru, a řekl jsem klukům z Kyjeva, že téměř na všech významných univerzitách na Ukrajině jsou tzv. NATO-vské sály, vytvořené již v 90. letech. Chcete-li získat dobrou práci po ukončení studia, musíte mít napsáno v diplomu, že jste se zúčastnili přednášek v takovémto NATOvském sále.

Ukazuje se, že velmi zaostáváme a totální nešikovností prohráváme informační válku. Kromě toho je v Rusku, kvůli nedořešení celé řady problémů, úrodná půda, kterou mohou Američané používat k ovlivňování situace v naší situaci. Ale nám nic nebrání v tom, abychom se ze svých chyb poučili a opatřili si ostré zuby.Rozhovor vedla Taťána Traktina
https://www.pravda.ru/expert/24-07-2017/1342786-usa-0/
Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

21 komentářů :

 1. Američani se chovají jako prachsprostí gangsteři. A tak je třeba s nimi i jednat - jen z pozice síly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zurivej hyene sa netreba stavať priamo. Lepšie je chytiť ju do pasce.

   Smazat
  2. Zurivej hyene sa netreba stavať priamo. Lepšie je chytiť ju do pasce.

   Smazat
 2. To je přece jediné jak se dá na státech parazitovat. Vyhrožovat a terorizovat, prostě nahánět strach. Je to pěkně řečeno Martinem Kabátem v pohádce Čert a Káča. V USA se historicky nashromáždily dobrodruzi z celého světa a krev neni voda. Paraziti si připadají normální. Neumím si představit co by je přinutilo k lidskosti. Vzpomeňte si na všechny ty zločiny od Vietnamu po Irák a připadají si stále jako šiřitelé pravdy a lásky.

  OdpovědětSmazat
 3. Amerika může Rusko rozvracezt jak chce. Navalnyj a spol. může být odpůrce Putina ale napadne li někdo Rusko, všichni se spojí na obranu své ródiny.Amerika nemůže v tomto případě počítat s jakoukoliv pátou kolonou. Se zlou se potáží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle historických zkušeností Rusi války nezačínají, ale ukončují!!! Tak to vždy bylo a tak to bude!

   Smazat
 4. ...souhlasím s 16:47, se západem je možné jednat
  jenom z pozice síly...samozřejmě, že ne jenom vojenské...,ale je třeba občany západní evropy
  /nás nevyjímaje/ informovat o situaci ve světě z pohledu ruské strany aby měli lidé možnost si vlastním rozumem vytvořit "realistický názor" na současné dění ve světě....

  OdpovědětSmazat
 5. Obávám se, že nějaké Ukrajině BUDE MOŽNÉ VRÁTIT KRYM AŽ POTÉ, CO USA VRÁTÍ SVÉ ULOUPENÉ ÚZEMÍ INDIÁNŮM, MEXIČANŮM, A SAMOZŘEJMĚ KOSOVO VRÁTÍ SRBŮM... A Turci se vrátí z území Byzantské říše do kamsi... A UKRAJINA VRÁTÍ SVÉ ULOUPENÉ ÚZEMÍ RUSKU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám, bývalým občanům Československa také bylo nezákonně (protiústavně) a bez referenda ukradnuté Československo po r. 1989 (strůjci toho jsou známy). A také krátce po r. 1945 bylo tehdejšímu Československu ukradnutá Podkarpatská Rus na základě jakéhosi vykonstruovaného lidového plesbicitu! Kdo ty spáchané křivdy jednou napraví?!

   Smazat
  2. 18.00 Němci ani USAci jistě ne. Ale Slováci neobstáli již předtím... zatímco my byli okupovaným protektorátem BuM, Slovenský štát vesele kolaboroval s Hitlerem a s Maďary. Po boku Říšské branné moci Slováci vesele forikovali Rusko na Ostfrontu; aby se pak na českých hřbetech vyvlékli ze svého "členství" v OSE. Inu, Masaryk neměl ten Félvidék brát... Už nikdy více se Slováky v jednom společném státě! KDO ZRADIL JEDNOU, KDO ZRADIL PODRUHÉ, TEN ZRADÍ I POTŘETÍ A KDYKOLIV TO PRO NĚHO BUDE VÝHODNÉ. Spojenec jako Itálie za První světové, nebo dnes.

   Smazat
  3. To 18:24:
   Probůh, proč do toho montuješ Slováky?! Jsi tak blbej? Vždyť je to Čech jako my a píše o nezákonném (protiústavním) a bez referenda ukradnutém Československo po r. 1989. A ty, vole, jsi na to vůbec nereagoval, jen jsi urážel Slováky! Jdi do prdele, fašisto!

   Smazat
  4. 18.24 ..hovorí sa: snívaj ďalej! - ,ale odporúčam skôr - čítaj viac ! Nebyť Štefánika,možno by si o svojom ČESKOslovensku mohol dodnes iba blúzniť (aj to po nemecky)..

   Smazat
 6. V článku rozhovory Blaira a Kadáfího mi problesklo, že na Guantanámu školí kádry pro blízký východ a afriku. Proč všichni ti ochránci lidských práv tam nedělají kontroly co se tam vlastně děje a dodržování lidských práv?

  OdpovědětSmazat
 7. Toz te procuranne neokoni bodo mjet brzo óplne ibe starosti a zajdó na óbyte a svjete bode konecne trocha klido.....slonce v srdci.....howk

  OdpovědětSmazat
 8. Dovoluji si "tapetovat" více na aktuálně
  "Nový americký návrh protiruských sankcí dává Spojeným státům možnost podniknout kroky proti všem firmám, které v Rusku investují do ropy a plynu. To se týká mnoha evropských společností - například německé E.ON nebo britsko-nizozemské Shell. Pro Brusel ani Berlín to není přijatelné. Vzniká tak paradoxní situace. Německo je jasným zastáncem sankcí vůči Rusku. Zároveň ale kritizuje Spojené státy, které se chystají sankce přitvrdit."

  P.S. Jen se na ty pokrytecké evropské kurvy podívejte. Z toho je jednomu na blití. :-(((

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:21 poslední navržené sankce se dotknou citelně těch v Putinově kruhu, co si hrají na všemocné a drancují Rusko.Těm obyčejným lidem/ 2/3 chudáků co doslova živoří/jsou sankce šumafuk.

   Smazat
 9. Stejně jse jim to nepovede Rusové a jejich vlastenectví je neporazitelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to si naši předkové taky myslívali, až do onoho osudného roku! Cituju:

   Mužíci utekli z fronty, běželi domů, aby si rozebrali šlechtické statky. Německo chtělo z Ruska dostati obilí a potraviny a proto s takovým úsilím pracovalo na zničení Ruska, které se mu podařilo.
   Žid Lenin-Zederblum a Žid Trocký-Chaim Bronstein vydali heslo, že půda bude rozdělena mezi mužíky proletáře, kterým v Rusku říkají »bedujaki«, kdežto rolníci zámožnější, kterým na Rusku říkají »kulaki«, mají dostatek pozemků. Ale Lenin i Trocký se přepočítali. Veškeré obyvatelstvo vesnic v Rusku se spolčilo a prohlásilo, že nezná rozdílu bedujaki a kulaki. Vláda Židů v Rusku je obmezena jen tam, kam proniká moc bodáků červené gardy. Území, kam tyto červené gardy nemohou, není nám přesně známo. Dnové židovské vlády, či jak si říkají vlády sovětů, jsou sečteny. Možno, že do roka bude Rusko od krvelačných červených gard osvobozeno.
   Naděje Německa, že bude z Ruska dovážet značné zásoby obilí a potravin, selhala. V samotné jižní Rusi platí lid za kilo mouky 20 rublů. V Moskvě bude mouka daleko dražší.
   Hrozné jsou sociální poměry v Rusku. Šat i obuv jest ještě dražší než u nás v Čechách. Měli jsme v dobách míru o Rusku a ruském národě zcela jiné pojmy. To, co jsme o Rusku a jeho národě znali anebo znáti se domnívali, ukázalo se naprosto klamným.
   Ruský národ selhal, zradil sebe sama. Nyní musí cizí velmoci posílat do Ruska pomocné armády, aby Rusko bylo zbaveno židovského vladaře. Tak hluboko neklesnul ještě žádný národ, co svět světem stojí.

   Psáno 15. září 1918

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.