Reklama

sobota 29. července 2017

USA vyjádřily protest v souvislosti s odvetnými opatřeními Ruska ohledně vyhoštění diplomatů. McCain nazval protisankce Ruska "útokem na demokracii" USA. "Surové? Až krev stydne", Zacharová "srovnala" americká média, která vyvolala hysterii kvůli ruským protisankcím


29. 7. 2017   zdroj a zdroj a zdroj
USA vyjádřily Rusku protest v souvislosti s rozhodnutím Moskvy o zavedení protisankcí v reakci na loňské vyhoštění diplomatů. Informuje o tom The Washington Post s odvoláním se na tiskovou mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauert. "Vyjádřili jsme silné zklamání a protest", prohlásila a vysvětlila, že oficiální postoj Moskvě tlumočili ministr zahraničí Rex Tillerson v telefonickém rozhovoru se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem a velvyslanec John Tefft při setkání s náměstkem ministra zahraničí Sergejem Rjabkovem.


Dříve v pátek Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vyzvalo Washington, aby k 1. září dal do souladu počet diplomatů a technického personálu zastupitelských úřadů v zemi s počtem pracovníků ruských diplomatických zastoupení v USA. Na Smolenském náměstí bylo upřesněno, že celkový počet pracovníků na amerických diplomatických a konzulárních úřadech v Ruské federaci bude snížen na 455 osob.

Pracovníci amerického velvyslanectví v Moskvě také nebudou moci od 1. srpna používat chatu ve Stříbrném Boru a rovněž skladové prostory na ulici Dorožnaja v hlavním městě.

Kolik lidí bude nuceno opustit území Ruska, ministerstvo neuvedlo, ale poslanec Státní dumy RF Sergej Železňak spočítal, že to bude asi 700 pracovníků. Podle něj Moskva jednala při přijímání tohoto rozhodnutí v reakci na nové sankce Washingtonu v rámci mezinárodního práva.

Rjabkov okomentoval kroky Moskvy a prohlásil, že v důsledku jednání USA "pohár trpělivosti Ruska přetekl".

McCain nazval protisankce Ruska "útokem na demokracii" USA

"Jestřáb" americké politiky, senátor za stát Arizona ostře kritizoval odvetná opatření ruského ministerstva zahraničních věcí ve vztahu k diplomatům USA, kteří byli zbaveni chaty ve Stříbrném Boru a byl snížen jejich počet na 455 osob, informuje Foxe News.

"Spojené státy americké musí vyslat jasný signál Vladimíru Putinovi, ... že nestrpíme útoky na naši demokracii!", prohlásil McCain.

"Surové? Až krev stydne", Zacharová "srovnala" americká média, která vyvolala hysterii kvůli ruským protisankcím. Diplomatka okomentovala opatření, která ministerstvo zahraničí RF podniklo v reakci na nové sankce Washingtonu. Rusko nikdy nezhoršovalo bilaterální vztahy s USA. Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí to napsala na své stránce na Facebooku, informuje Ruský dialog.

Marie Zacharová zdůraznila, že Moskva až od určitého okamžiku začala odpovídat. Přičemž ruská strana doufala v soudnost Američanů a zachovávala přestávky. Když komentovala reakci amerických médií, připomněla, jak se k ruským diplomatům v USA zachovala administrativa Baracka Obamy. Diplomatka poznamenala, že odvetná opatření Moskvy, která následovala až po 7 měsících, jsou měkčí než akce Washingtonu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

91 komentářů :

 1. Ano to je správné Rusové nejsou poddaní usa dlouho jim ustupovaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten debilní emerický senátor a váleční štváč McCain ještě nechcípnul?! A stále jen kalí vodu jako nadržený puberťák?! Zde se také projevuje, jak jsou Emeričané blbí jako ty jejich krávy na pastvě! Fuj, jde z nich na blití!!!

   Smazat
  2. McCain dlouho nevydrží, glioblastom je jistá smrt, ale před tím si to hnusné hovado nedá pokoj a bude štvát a škodit. Je to hnus, nejhorší póvl Ameriky. Tak usa mohou dělat bordel, sankce, převraty ... cokoliv, ale když jim dají ochutnat jejich vlastní medicínu, tak je to hned útok na jejich demokracii???
   Bože, vždyť v USA žádná není!
   Samotní by se měli zblít nad sebou, kam to jako stát a národ dopracovali.

   Smazat
  3. To 23:29:
   Děkuji! To jste mně potěšil. Co se týče demokracie v USA lze říci, že USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.

   Smazat
  4. Ukázka co je to svoboda a demokracie.
   A platí přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z něho ozívá."

   Smazat
  5. Hlavně aby nevyměkli, oni to určitě zmírní, když jim Trump něco milého řekne. Už to udělali kolikrát. Ale snad tohle vezmou jako šanci, aby vymetli polovinu těch, co jim tam chtějí udělat Majdan. Čím míň Amíků jim tam bude trajdat po Moskvě, tím lépe. Dobře se jim budou hlídat a kontrolovat. A to, že jim dali 2 dny na vyklizen nějakého skladu, to je ovšem taky gól, to je lepší, než zákaz vstupu na nějakou daču. To je bude bolet. Snad to tentokrát vezmou Rusové jako šanci si tam udělat pořádek, stejně jako to udělali s Krymem. Prostě když byla možnost, tak po tom hrábli.

   Smazat
  6. ...."ozývá" ... brzy, jazyk, nazývati, ozývati se.... vyňatá slova po "v" voni pologramote, i když máte pravdu.

   Smazat
  7. Konečně vyrovnají počet diplomatického sboru (když jim USA tak nahrály). dva nepřístupné majetky za dva (co asi mají ve skladech???) na a ještě mají v rezervě zrcadlové odvolání 35 diplomatů USA.

   Smazat
  8. Asi to byl omyl, že k recipročnímu opatření nesáhlo Rusko hned po tom americkém vypovězení 35 diplomatů a dokonce zabavení diplomatických nemovitostí, což je hrubým porušením Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích. Reciprocita je ale v diplomatické praxi obvyklá a ta ruská je dokonce ještě dosti mírná - nestanoví kdo konkrétně musí Rusko opustit a nedává na to obvyklých 72 hodin, ale spoustu týdnů.Ale vcelku oboustranně je to horší, než za studené války

   Smazat
  9. Soudruzi američani se tím vyhoštěním těch 35 diplomatů střelili do vlastní haxny...Rus to nechal uležet a vyrovnal počty diplomatů tím,že využil té záminky a vyžene teď přes 1250 blboňů a podjebávačů ze všech us -zpravodajských služeb,kteří tam leta podjebávají a chystají na blížící se presidentské volby majdan a on jim před finálem Putin tak škodolibě rozkope ty prašivky,co si tam tak dlouho pěstovali a většina světa mu k tomu zatleská,jen ten stůpido McCain zas ječí jak přejetej...

   Smazat
  10. 23:29 prosím prosím, trochu pravopis procvičit. Zívat - to jest otevírat hubu naplno, ozývat je s tvrdým. Jako ozvat se.

   Smazat
 2. Americký fašismus v přímém přenosu.Jak píše 22.22-EU si kecne na zadek před každým ussáckým nařízením, na zadek a ihned přijme totožné opatření i za cenu své sebedestrukce.Tohle na Rusko, potažmo na Putina neplatí!Rusko, Slované, jsme s Vámi.Volíme SPD Tomia Okamury!!!Mc Cain-jeden z mnoha válečných štváčů a ussáckých parazitů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SOUHLAS NA 100% !!!!!

   Smazat
  2. Rovněž se připojuji a dávám taktéž souhlas na 100%. Jsme Slované a musíme táhnout za jeden provaz. Fandím RF, fandím Rusům a nestydím se za to! Je opravdu neuvěřitelné a současně podivuhodné, že mezi našimi politiky patří mezi největší obhájce zájmů občanů ČR etnicky smíšený pan Okamura.
   Jan Smola, Havířov

   Smazat
  3. Pane Smola, jako bych to psal já.Ještě dodám, že nám vlastizrádná šlechta nemusí radit, kdo je nepřítel a kam bychom měli střílet.

   Smazat
  4. U McCaina stále platí, že je podezřelý ze zrady. Byl zajatý ve Vietnamu. Propuštění zajatci jsou v USA pod trvalou kontrolou, protože je pravděpodobné, že byli podrobeni brainwashingu a zlomeni. Jen McCain kontrolovaný NENÍ? Divné. Ale glioblastom je spolehlivý. Dol roka je to vyříozené.

   Smazat
 3. Jaký spojené Státy Americké vyšlou signál?Možná tak jeden velký americký hamburgrový prd, ten zkapalní a odvezou do EU a tady se o něj poté poperou!

  OdpovědětSmazat
 4. Vyhostit by mělo Rusko zcela všechny Jenkyje, do jednoho!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl... Koho by si pak zvali do Kremlu "na koberec"?

   Smazat
 5. Tady čtěte Slovensko a Maďarsko daly žalobu proti kvotám.
  Pryč z eu teď máme šanci jinak tu bude islámská země.
  http://svobodnenoviny.eu/soudni-dvur-eu-zadny-rozvrat-nastaveneho-nefunkcniho-systemu-imigracnich-kvot-nedopusti/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokusit se volit SPD, jako jedinou vlasteneckou stranu proti současným vlastizrádcům, další možnost je defenestrace!

   Smazat
  2. Bezpartajní občan30. července 2017 3:39

   To 22:52 - A ještě další možnost je
   "Aliance národních sil", protože její volební priority jsou v souladu s mými!

   Smazat
 6. Drzé čelo je víc než poplužní dvůr. Yankeeové to dokazují každým svým činem.

  OdpovědětSmazat
 7. Mc Cain jeste nechcipnul?Brzo to bude,Hovado ktere skodi svetu potahne do pekel.Rus si od USA na hlavu kalet nenecha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle dědek je neštěstí. Naposledy hlasoval evidentně ještě pod narkozou, zbytek kongresu je sjetej drogama z Afghanistánu. A to poroučí zeměkouli Takovýhle hovada!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 8. Toz je to krimenelná pakáz ten hloboké stát a podla teho je treba s nim jednat.... slonce v srdci...howk

  OdpovědětSmazat
 9. Opakuji to, co již bylo někým řečeno výše: Je třeba jít k volbám a volit SPD Tomia Okamury. Vysvětlete příbuzným, kolegům na pracovišti a podle okolností blízkým, že jde do tuhého. Banda spravující tuto zemi nás jednak žene do naprosto nesmyslné války s Ruskem, jednak se hodlá podřídit bruselskému diktátu ohledně přebírání přiběhlíků z cizích kontinentů, které zavinila ta teutonská soudružka usazená v Berlíně. Zároveň hrozí úplná likvidace států Evropy jejich rozpuštěním v "bruselské kyselině". Musíme se zmobilizovat k volbám a všichni volit SPD. Když to zašvindlujou jako ve Francii s tím plastikovým panákem Macronem, bude nutné se chopit kamení, ač jsem bytostně proti násilí. Ale tady jinak v příštím roce půjde o přežití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele okamurče, vůči SPD nic nemám, až na jednou věc: Nechce kamarádit s "Alianci národních sil". A to mi vadí!

   Smazat
  2. Okamura je zarytý individualista a nekamarádí s nikým čeká na ANO BUDE HUR.Dela to totiž prý pro peníze.
   Stačí mu v Parlamentu oxidovat jako šašek!

   Smazat
  3. Anonymní30. července 2017 3:54
   Jseš debil, jako Mc Cain.

   Smazat
 10. Mek Kejn je imbecilní retard:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To debilní howado už brzy zcepení, a bude klid.

   Smazat
  2. Nebude. Takový imbecilů je plná amerika.

   Smazat
  3. Bývalý desperát - ve dvaceti pobíjel indiány a střílel po barech. Dnes je senilní, impotentní, perverzní stařec, tak alespoň štve, aby zabíjeli a stříleli po barech jiní. A takových starců je v americké politice hafo - vlastně -samej impotentní stařec. Kdo u nich dělá politiku mladej, nebo alespoň relativně mladej? Nikdo. Jejich zasedání je jako slet starců z domova důchodců. Americká veteš, vyrostlo to na střílení a zabíjení. A obrovská fůra dnešních američanů taky. Jsou to pamětníci otrokářských poměrů, a demokratický cochcárny. Soudce lynč v každý usraný vesnici s jejich šerifama, věšení na stromy - to se za nimi vleče jako vocas za psem. Dokud tato generace nevychcípe, Amerika jiná nebude. Potřebovali by vostrou lekci - odsaď až pocaď!

   Smazat
  4. Abyste tomu McKainovi nekřivdili,byl to náhodou borec:V době vietnamské války bojoval jako 30-letý syn a vnuk admirálů jako bojový pilot na letadlové lodi Forestall a nyní je to 50.výročí,kdy svojí nešikovností odpálil PL raketu ze svého Phantomu ještě na palubě před startem a nadělal pěknou paseku,která stála životy 134 námořníků a 23 letadel.Měl za to dostat nejvyšší vietnamské vyznamenání přímo od Ho Či Mina,ale jeho nadřízení to pod tlakem jeho fotra a dědka ututlali.
   Jeho zásluhy na stavu dnešních USA jsou vskutku mimořádné a nezpochybnitelné a zaslouží si úcty a ocenění a ten shnilej mozek je namístě,neboť není v USA jiného většího vola a škůdce,který by škodil opravdu všem tak,jak to činí on...Pro ty kdo vládnou emeričtinou je tu jeden odkaz,který popisuje ten jeho skvělý čin,kterým se zasadil o zkrácení vietnamské války a porážku agresivních USA.Budiž mu tímto za to vysloven dík....:

   https://www.youtube.com/watch?v=tIE2QfDzmGc

   Smazat
 11. USA se ohání demokracii, ale všechno co dělá a co chce po jiných je diktatura.
  Zajímavá demokracie. Pan Engadahl napsal: "Založení USA v roce 1776, z toho ve válkách 214 lrt a mír pouze 27 let".
  Dále bývalý pracovník CIA John Stockwell: "Úloha CIA je držet svět v nestabilitě propagovat a učit americký lid k nenávisti tak, aby establishment mohl utrácet na zbraních dle libosti". geja

  OdpovědětSmazat
 12. Your article is detailed, thanks to it I solved the problem I am entangled. I will regularly follow your writers and visit this site daily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemachruj tu ty hovado tohle cesky chat asshole S Pozdravem do hnoje s McCainem ,je to ubozak

   Smazat
  2. Vstavaj strana ognomnaja, vstavaj na smertnyj boj.

   Smazat
  3. Hele barevnej colore 5.50 - co machruješ za ranního kuropění u počítače? Jestli umíš číst české články a diskuze, přestaň se vytahovat se svojí English. Vyser se na to. Buď piš českým lidem česky, nebo se na to vyser. Jsi stejně nadřazenej jako ta stará svině? Myslíš si, že každej je povinej umět English?

   Smazat
  4. 8:55, co je to "ognomnaja"?

   Smazat
  5. 10.03 - správně asi mělo být "ogromnaja" a jestli je to "pa rusky" pak mělo následovat "vstavaj na směrtelnyj boj" když už nelze použít azbuku, aby to bylo ve fonetické transkripci "pa rusky"

   Smazat
  6. "Вставай страна огромная, вставай на смертелный бой!"
   Вот так, брате, правильно говориш.

   Smazat
  7. parussky je to straná balšája ...:-)

   Smazat
  8. ale možná je to jiná skladba:-)

   Smazat
  9. 20:46 - Po rusky to není strana boľšaja (krajina veliká), ale strana ogromnaja (krajina ohromná). Takže, blbečku, necpi se mezi rusofily, znalé ruštiny! Nemáš na to!

   Smazat
 13. Ještě trošku tato americká kobyla pokope, než chcípne, ale kdo dřív, ta kobyla a nebo McCain? Ta kobyla dřív, to by bylo lepší, těch pár dalších měsíců podle Kaina, už by byla k nevydržení.

  OdpovědětSmazat
 14. ale dobre to Rusi prepočítali - ak im vyhodia hocijakého diplomata - automaticky musí aj ten z USA - tak do toho !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl, to se týká vyhoštěných diplomatů, oni nikoho nevyhošťují, ale upravují stav zaměstnanců na stejnou úroveň jako mají oni. Můžou vyhodit kuchaře, řidiče, kohokoliv a až se stav vyrovná, tak pak teprve vyhážou těch 30 nebo kolik to bylo vyhozených z Ameriky. Tak to bude.

   Smazat
 15. 3:54
  Kdo ti nakukal ten nesmysl? Pokud nejsi schopný sám si najít fakta, která jsou úplně jiná, tak se neztrapňuj s tím "prý", Einsteine. SPD je opravdové hnutí.

  OdpovědětSmazat
 16. Volte Ondra,ako jediny doviedol cr k prebytku v rozpocte,co vasi jedinecni ceski patrioti nedokazali.Ondra m ajednu chybu,ze je cobol!Vy svejkove!Inak,k teme,tu juesej demokraciu zaplatia miliony ludi po celom svete,zivotom...taka je to demokracia..holy ud!

  OdpovědětSmazat
 17. První informaci o nuceném snížení amerických diplomatů(specialistů CIA) o 700 členů na paritních 455 ruských v USA, jsem dostal z Radia plus a v této podobě se již nepakovala. Další informace byly již "McCainovy mekty". Já se tedy ptám, proč potřebují USA vícenásobné diplomatické krytí v Rusku? Na přípravu "majdanu"? Že by jejich činnost úspěšně monitorovali a protože se "diplomat" nedá zatknout, jen vyhostit? Drobná "výpomoc" Trumpa Putinovi? Kdo ví?

  OdpovědětSmazat
 18. nejsem příznivce usa ani ruska, jedno je jistéjak se do lesa volá tak se ozývá. to známé už od svého dětství.Jen hlupák očekává, že když někoho škrtí, tak ten se nebude bránit. Jsem pro zásadu, oko za oko, zub za zub.Pořádek musí být.

  OdpovědětSmazat
 19. Dvěstě čtyřicet jedna let starej stát vzniklej z vyhoštěnejch trestanců, hrdlořezů, dobrodruhů a kurev, jehož základem byla genocida původních obyvatel, nejodpornější ze všech genocid, dnes diktuje světu, likviduje národy s tisíciletými tradicemi, ničí jejich kulturní památky, rozeštvává jejich obyvatele proti sobě navzájem rozhazováním dolarů chudým, a žvatlá o demokracii a lidských právech, přičemž jejich lidská práva je hrdlořezné bezpráví, a zákony džungle. Hnus. Hodně smutný, co svět dopustil, čeho si nevšímal. Jako když se objeví v těle rakovinný nádor pozdě - když už je nádor neoperabilní, a nezbývá nic jiného, než čekat na smrt. Zhoubný nádor celé tělo proleze metastázami a to pak v krutých bolestech umírá. Americký zhoubný nádor svět dnes zaznamenává - bohužel pozdě. Už je neoperabilní, svět je prolezlý metastázami,a ve velkých bolestech zemře. Mnozí dobytkové s duševními vlastnostmi nádoru a chtiví peněz, toto však obdivovali a dosud obdivují. Chudáci - netuší, že v bolestech nakonec chcípnou i oni. Zhoubný nádor neřeší, že s tělem, které napadl, chcípne i on sám. Celý svět se rozlomí a propadne kamsi do hlubin vesmíru, jako se kdysi rozlomil Titanic a zřítil se do hlubin ocánu. A do poslední chvíle se na palubě hrálo k poslechu i k tanci. Přesně tak, jako je to dnes. Synonymum absolutní. Pod články o tragické smrti lidí se píšou články o roztažených nohách kurevských celebrit a o celém tom celebrit hampejzu. A čtenářům zatím nedocvaklo, jaký hnus je celá ta "publicistika" v níž jednotlivci se živí jen lhaním, fantazírováním, hrůzami a hnusem, jak červi hovny a rozkládajícími se mrtvolami. Smutné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smutný, byť bezchybný je i Váš článek. Něco optimističtějšího by nebylo? Aspoň náznaky, jak z toho marasmu ven?

   Smazat
  2. Kdybychom si tykali, napsal bych - ty brďo, Povolný - kdybychom věděli, jak z těchto srágor ven, jak ten nafučený nádor omezit alespoň tak, aby se dál nerozlézal, a mezitím se napadené tělo nějak zbaví metastáz, to by bylo super. Bylo by co řešit, když takhle nelze už řešit nic. Optimizmus - nelze. Život, natož smysluplný a tvůrčí, ze současných poměrů už vzejít nemůže, a rozumný pacient, který si vyslechne svůj ortel viz zhoubný nádor, už si nic nenalhává. Bilancuje dosavadní život, a loučí se. Každá světová epocha zatím měla šanci vyvinout se ve vyšší společenství, když si odžije své - počínaje lidoopy, přes homo neandrtales, z nichž se vyvinuli homo sapiens,přes lovce mamutů, přes prvobytně pospolnou společnost, monarchii... vše se vyvíjelo, nic se nevytvářelo uměle. Jen USA bylo uměle vytvořeno, aby bylo kam vyvážet lidský odpad z civilizovaných států, především Evropských. Jenže tam se odpad určený k zániku uchytil. Svět si sám vytvořil svůj umělý nádor a přestal ho hlídat. Mateřské znaménko, které se vytvoří nově, je nutno buď vyříznout hned, nebo hlídat, aby se nezvrhlo zhoubně. Nádor USA se zvrhl zhoubně, tamní lid je pokračovatelem genů hrdlořezů a lumpů, a dál se skládá z vysídlenců, což byly ale všude neúspěšné socky z jiných zemí, které se vydaly za velkou louži, o níž se začalo říkat, že se tam může vše. A potomci černých otroků - nejhorší kombinace, kterou si lze představit. Umělý národ, umělé poměry, vymyšlená nebo ukradená literatura, umění ( následně americky zprzněné) únosy evropských mozků, které platili desperáti zlatem. Všechno ukradli, po čem toužili, si vzali - za peníze nebo násilím. Země, jimž odjakživa závidí exotičnost a tradice, si vzít nemohou - tak je alespoň zničí. A Evropě ukážou, co je to žít ve směsi národností, co je to Babylonská věž, která nakonec spadla všem na hlavu. Tenhle starý, ošklivý svět plný špatnosti a importované a uměle šířené zvrhlosti, musí zemřít, aby se mohl narodit svět nový, bez podobné zátěže. Pro tento svět, který už se nemůže vyvinout v nic vyššího a lepšího, je to konečná. Diagnoza, se kterou se musíme umět smířit.Kdy nastane exitus, a kdy bude choré tělo odpojeno od vyživovacích hadiček, zatím neví nikdo. Ještě máme šanci. Jedinou. Že se toho nedožijeme. Alespoň naše generace ne. My skončíme někde uprostřed nadávek u svých počítačů.

   Smazat
  3. Miroslav Povolny30. července 2017 10:39
   Trocha optimismu, by mě napadla. Říše vznikaly, za cenu poddání si svého okolí. Okolí si nadále nějak žilo, bohužel se zátěží živit říši.
   Když říše zdegenerovala, že už ani vlastní obranu nechtěli její členové zajišťovat (vytrhovalo je to z bezstarostného života člena říše), tak se dílem zvnitřku, dílem „pomoci“ zvnějšku, zhroutila.
   Okolí si nadále nějak žilo, jenom jim odpadla povinnost živit říši, ale nastala nutnost vlastního zajištění své bezpečnosti.
   Optimistické je, že my, středoevropané nejsme říše (přes všechnu snahu Sobotky). Při pohledu na hroutící se říši, bychom se jí měli sebezáchovně stranit, jak bude možno. P.K.

   Smazat
  4. www.rukojmi.cz : Konec dalšího impéria se blíží...

   Smazat
  5. Tak doufejme pánové, že se dožijeme konce jedné epochy i začátku nové a něco dělejme pro své zdraví, neb optimismus a víra, že žádný strom neroste do nebe jsou "léčivky"! Žijeme v zajímavé době, jak s oblibou tvrdím.

   Smazat
  6. Jen několik historických skutečností, kterých se dopustily USA ve své krátké existence:
   - likvidace indiánů a odcizení jim země
   - únos černochů za účelem otrokářství v Emerice
   - doslova ukradnutí bohatého Texasu Mexické republice
   - světový vývoz své demokratúry na bodacích emerických vojáků
   - likvidace míru po celém světě
   Lze konstatovat, že za tyto genocidy, zločiny etc. ve světě nikdo a nikdy nebyl brán k odpovědnosti v USA - to si raději občas picly svého prezidenta!

   Smazat
 20. Agent KGB zde na letadlové lodi Forrestal řádil...a od vietcongu dostal vyznámenání v díře z prasaty....není tomu dnes náhodou 50 let.... https://www.youtube.com/watch?v=tIE2QfDzmGc

  OdpovědětSmazat
 21. Z Ruska bude vyhoštěni 1250 USA diplomatů ! Podrobně Levanet ! Jinak po celém Rusku zrušeni Mekáče plus Prodeje Cocacoly ! A přeji Rusku jen tak nadále uvažuje se také o zastaveni prodeje motorů do raket ! A budou mit po žížalkách !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. současný stav je 1.700, ale pár set míst na ambasádě a konzulátech obsadili výtečně prověření Rusové (z moskevské kavárny), takže to postihne asi jenom 700 Američanů ze state departmentu.

   Smazat
 22. Pane 9,38 je to přesně tak. Současný stav JUSSEJ je paranoia. Všude vidí nepřítele protože podle sebe soudím tebe. Jen aby to proběhlo rychle, nejlépe do švestek. Snad se dožiji informace kam se vrtnul HONOLULU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovnolulacky soused30. července 2017 19:05

   To 10:52:
   Vazeny pane, o Hovnolulacka nemejte peci. Je v dobrych rukou. Hovnolulu nedavno povysil a ted je celebrita od hajzlu! Dela Trumpetovi sraci prkynko! A obcas jde na brigadu do mistni ZOO houpat slonovi koule. To vite, musi jako amicky duchodce tvrde makat, aby mel aspon na chlast!

   Smazat
 23. To vyhoštění diplomatů USA z Ruska,se náramně hodí USA.Potřebují snížit stav v Rusku v četně rodinných příslušníků.V případě konfliktu USA Rusko,aby tam nebylo mnoho osob a to nemůžou udělat veřejně,jen pod provokací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak to by chtělo snížit na nulu

   Smazat
  2. Myslím si , že nejde o žádné vyhoštění diplomatů USA z Ruska. Pokud jde o vyhoštění, vždy daný stát ukazuje na konkrétní osoby, které mají jeho území do dané doby opustit - jsou vyhoštěni. Rusko na žádné konkrétní osoby nepoukázalo. Pouze uvedlo, že USA mají do dané doby upravit počty pracovníků na svých zastupitelských úřadech v Rusku na počet, který odpovídá současnému počtu pracovníků Ruska na zastupitelských úřadech Ruska v USA. Vaše vyjádření o vyhoštění diplomatů USA z Ruska je obdobné vyjádřením evropských politiků, kteří mluví o problémech utečenců, přičemž většina ví, že se o utečence nejedná, že v 95% případů se jedná o ekonomické migranty.

   Smazat
 24. Vždy v diplomacii platilo, že každá diplomatická opatření vúči druhé zemi(vyhoštění atd.) vyvolají okamžitá protiopatření! Čemu se Američané diví? To čekali, že jim Rusové dají za pravdu a snad se ještě omluví? Proboha, co si o sobě myslí, kde žijí? Tady nezáleží na tom, kde je pravda. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom to je, že "okamžitá", což tady Rusko nedodrželo. Po půl roce se přesvědčili, že Trump nemá žádnou reálnou moc a že ho neakceptují ani republikáni.

   Smazat
 25. Honolulu nedá pokoj , dávám povoleni ať Trump takově lidi vyhubí jako prasata !

  OdpovědětSmazat
 26. Konečně se vyjasnilo, jak se jestřábí politika Mc Caina zrodila. Gliom.

  OdpovědětSmazat
 27. Jen houšť a větší kapky !

  OdpovědětSmazat
 28. Rusko by mělo především zastavit dovoz amerického konopí z Afghanistánu, aby zastavilo úmrtnost mezi mladými lidmi.

  OdpovědětSmazat
 29. USA mají v Rusku 1.700 diplomatů, kteří demokratizovali Ruskou federaci k obrazu svému. To je velmi málo. Pro srovnání - špičkovou demokracii v daleko menším Iráku vybudovalo a dnes už jenom udržuje 10x více amerických diplomatů, tj. 17.000 kousků (jenom v zelené zóně v Bagdádu). Nechápu, jak dokáží nadále prohlubovat demokracii v Rusku s pouhými 455 diplomaty. Asi budou muset více solit "neziskovým" organizacím a páté koloně. Ale jak jim budou doručovat hotovost, když bankovními převody to nepůjde, tak to bude logisticky docela složité a pro kurýry velmi nebezpečné, protože v Rusku je zájemců o dolary nadmíru zejména v podsvětí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele géniusi, Tvé starosti na mou hlavu! To jsi na to došel sám, nebo Ti někdo zpoza oceánu našeptával? A proč jsi myslíš, že je zájem o emerickou demokraturu?

   Smazat
  2. 19:35- ale no tak. "Genius" používá nadsázku a ironii.

   Smazat
  3. 19:35 příspěvek 14:01 je zjevně ironie, kterou jste nepochopil. Ale kde vidí 19:41 nadsázku, to nevím. Protože těch 17 tisíc v Bagdádu je skutečnost. Jinak čísla jsou už upřesněna: má zůstat 455 amerických diplomatů, vyhoštěno bude 755 diplomatů, zbytek do 1700 ze stávajícího stavu je 490 Rusů pracujících jako zaměstnanci USA.

   Smazat
  4. P.S.: jak ale nahradí těch 490 Rusů, kteří vykonávali servisní práce, to bude humor, dovede si někdo představit, že si sami Američané budou vařit, uklízet, řídit auta a opravovat třeba hajzlíky ze svého přiděleného kontingentu 455 lidí ?

   Smazat
  5. 20:46-tajné služby umí i tajně vařit a opravovat "hajzlíky", proto jsou to tajné služby. Jinak "nadsázka" jsou mj. prvé dvě věty.

   Smazat
 30. Tak to je správně 13:10 a Historik také. Ovšem ted rozhodne znalec historie nejstarších říší HONOLULU a to bude Hurvínci nářez. Pak si poletí odpočinout na štrůdl do Vídně za Vlaštovkou. Holt emerika je emerika. Závidíte tomu krasavci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:27- nebuďte na něj tak "zlej", jeho život jste neprožil, tak nesuďte. Že žije v jiném "kulturním" prostředí z něj nedělá viníka! Já z jeho zdokonalující se češtiny vnímám především zájem "mladíka ze Smíchova", snažícího se vrátit virtuálně, možná fyzicky do lůna Vlasti. Nezávidíte mu Vy něco?

   Smazat
 31. Harvinci, vy certi jedovaty ! Ty vase huby maji v sobe vice jedu, nez maji cerne MAMBY v Africe..
  Nakladacka vas nemene, hned jak odejde moje navsteva !
  Vy na me utocite, i kdyz na tomto clanku vubec nejsem !
  Jako agresivni sloni v riji...
  nick HONOLULU - momentalne zaneprazdnen - coz je vase stesti !

  OdpovědětSmazat
 32. Honolulu,Trump je hostapler a klaun,je na posmech
  celemu svetu.Je to velkohubi niemand,ktory nevladne usa.Cele usa ovladaju 2 dementi-Graham a Mc Cain,chory clovek na hlavu,lekari to potvrdili.

  OdpovědětSmazat
 33. A je po ftákách.Amíci mají po přípravě převratu v Rusku s pátou kolonou. Že je ten Putin lišák?Jenom mi nejde na rozum,že se panstvo v USA diví!Nebo jsou nadlidé a mají nadlidské myšlení?

  OdpovědětSmazat
 34. Pane Povolý, já měl úžasný život. Vychovávaly mě prarodiče v úctě k slušným lidem a k životu. Jejich vírou byla víra v přirozenou rovnováhu, kterou kdokoli poruší bude potrestán, Možná ne hned ale jejich potomci. Nikdy nikomu jsem nic nezáviděl, protože mi říkaly, zloba nenávist a závist tě bude ničit. Co budeš dávat , to dostaneš. Jistě již podle rukopisu mě v různých článcích poznáváte. Honolulovi vytýkám hlavně jeho nadávky, výběr z historie a skutečností podle momentální potřeby a občas napadám jeho sebestřednost. Zase poučení, při práci přemýšlej jak jí udělat co nejlépe, protože to mluví jaký si, když si práci budeš ošklivit bude tě to ničit a budeš neúspěšný člověk. Teď se starám o 7 letého potomka, má hudební nadáni po mé rodině, po roce hraje na klavír oběma rukama, krásně zpívá a když mu zabroukáte nějakou melodii tak jí hned zahraje. Jsem neuvěřitelně ŠŤASTNÝ a jediné o co mám obavu je Česká Republika. S přátelským pozdravem ať jste zdráv a ať se Vám daří. ČLOVĚK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Člověče", blahopřeji Vám ke štěstí z potomka. Sám jich mám vícero a též mi dělají pohodu, kterou mi vrací(doufám) z mé výchovy a tak to má být, sám jste naznačil, že vracíte jen to, co Vám dali prarodiče. Sklízejme tedy setbu naši i předků. A to jsem ateista.

   Smazat
 35. 12:43...= BLBECK jeden ! On mi vytyka nadavky a nevnima kolik jich musim spolknou ja ! To je ten tvuj balanc (rovnovaha) o ktere se zminujes, ty - 'stastnej' - orientalni velbloude, ze ano ?

  ---------------------------------------------------------

  Hurvinci mi zavadi strudl ve Vidni ! Ale sami ho zerou, kdy se jim zachce. Jejich krestanske vciteni je hovno, hovno !

  ---------------------------------------------------------

  Pane Povolny, ja jsem nepsal na ceske veby proto, abych se szil s vasi republikou , ale aby Praha nedopadla jako
  Johannesburg. Ciste rasove a civilizacni duvody !

  ---------------------------------------------------------

  6:38...Prestan cist americkou "Materidousku", pro male deti ! Ty opozdene dite ! Lindsey Graham je politicky trpaslik oproti Trumpovi. a McCain byl nebostik uz pred 10 lety.
  nick HONOLULU - dlouholeta isolace a neiformovanost lidi v ceske republice - republiku znici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, "čistě rasové důvody" nemají citové, emocionální zabarvení?

   Smazat
  2. Honolulu, proč bych jako americký debil jezdil na obyčejný štrůdl do Vídně, když si ho mohu upéci kdykoliv doma .. a to v mnoha druzích. Do roku 1918 byla Vídeň naše hlavní město..

   Měl jste dávat víc pozor, když vaše babičky doma štrůdly pekly ;<D

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.