Reklama

.

.

pátek 14. července 2017

Usnesení Poslanecké sněmovny ČR přijaté na základě nepravdivých podkladů není legální

Jaroslav Štefec
14.7.2017 

Pro pány Laudáta, Fialu, Kalouska a další válkychtivé obskurní figury, považující se za pupky světa a "politickou elitu".

 
Nevážení pánové (a samozřejmě dámy - Němcová, Langšádlová ...). Pevně věřím, že jste pozorně sledovali slova, kterými komediant ve šmírácky hrané roli ministra obrany, Martin Stropnický, zdůvodnil utracení půl miliardy korun, hazardování se životy desítek českých vojáků, podílnictví ČR na porušení tak základního dokumentu mezinárodního práva, jakým je Charta OSN, a především zatažení vás všech do trestného činu podílnictví na porušení Ústavy ČR.

Náš smutný klaun vám sdělil, že "čtyři členské země, naši partneři, naši spojenci, požádali o pomoc". Nepožádali. Tento tzv. Tuskův plán schválila ještě Obamova vláda, a současný establishment USA jen pokračuje v jeho plnění. Třem malým pobaltským zemím to bylo na summitu ve Varšavě prostě jen oznámeno, a nikdo se s nimi víc nebavil. Mimochodem, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Polsko dohromady disponují cca 128.000 muži ve zbrani, zatímco na druhé straně ruské hranice je v posádkách poblíž hranice cca 65.000 ruských vojáků, tedy přibližně polovina. Na co jsou v Pobaltí potřeba další vojáci, jichž není dohromady ani pluk, ale pocházejí z téměř všech dalších zemí NATO? K čemu tahle "celonatovská armáda" o počtu cca 4.000 mužů, když na místě je vojáků víc než dost? To vám nějak opomněl sdělit.

Podle Severoatlantické smlouvy, kterou naprostá většina z vás ani nečetla, natož aby jí rozuměla, je možné poskytnout v rámci NATO pomoc pouze a jedině cestou jednomyslné aktivace článku 5, a to pouze a jedině v případě přímého napadení jedné nebo několika členských zemí. Ani pak ale není pomoc povinností, ale je na zvážení každé členské země, zda ji poskytne nebo ne. Cokoliv jiného je v rozporu s alianční smlouvou, zejména s jejím jediným skutečně závazným článkem 1.

"Rozhodlo se na varšavském summitu na úrovni předsedů vlád a hlav členských států, že tomu tak bude, že se tomu bude říkat EFP program a že jednotlivé členské státy jsou žádány o příspěvky, že ta čtyři praporová uskupení budou vedena Brity, Kanadou, Německem a Spojenými státy a ať ostatní členské země k tomu přispějí."

Ano, tohle je skutečně naprosto přesný popis situace. Diktátu na úrovni Mnichovské smlouvy. Na Varšavském summitu nepadlo ani slovo o tom, že by měl být aktivován článek 5, nebo o řešení situace mírovou cestou. Bylo však "dlouze diskutováno, jestli článek 5 platí". Došlo k tak zásadním rozporům o EFP mezi USA a zejména východoevropskými zeměmi Aliance, že se to už nedalo ututlat, a musela nastoupit krycí legenda. Přitom české vládě tam bohatě stačilo jasně říci, že žádné vojáky nikam nepošleme, a bylo by hotovo.

No a konečně Ústava. Ta dává možnost parlamentu vyslat vojáky AČR do zahraničí nejvýše na dva měsíce. Ne na tři čtvrtě roku, jak jste odhlasovali vy. Uvědomili jste si vůbec, že se objektivně podílíte na spáchání trestného činu, protože vaše hlasování je v rozporu s Ústavou? Myslíte si, že Vám k beztrestnosti pomůže imunita? Tak to je zásadní omyl.

Sečteno a podtrženo. Tzv. vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu s Chartou OSN, Severoatlantickou smlouvou i Ústavou ČR. A také, a to především, se zájmy ČR a nás, jejích občanů.

Apeluji na vás, nesnažte se už, prosím, ve vlastním zájmu ve zbývající době trvání vašeho mandátu co nejvíce poškodit naši zem. Ukončit působení ve Sněmovně lze mnoha způsoby, a varianta "do tepláků" není optimální. Postavte se lidem, kteří z vás i z nás dělají blbce. Z různých důvodů. Ale určitě ne ve prospěch nás, voličů a konec konců ani vás, "politiků". A pamatujte - volby se blíží. 
 
- - -

37 komentářů :

 1. Tak co, lidi, dostanem' je do tepláků?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohli by např. kopat lithium na Cínovci pro miliardáře Karla Janečka a Australany. Třeba by se, alespoň některému z nich, následně navrátil rozum.

   Vymazat
  2. 16:44 To jse bohužel nepovede ale od vesel je dostanem.

   Vymazat
 2. 16:44 To nebude tak jednoduché, poněvadž tento národ tvoří minimálně polovina debilů, kterým je naprosto jedno kdo nám vládne. Bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mařeno , v Kauflandu je to o korunu levnější , jedem !

   Vymazat
 3. Co dodat? Pražští sluníčkáři a kavárníci tu stále drží moc. Babiš je taká zrádce.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak podejte trestní oznámení, vy bando blbých kokotů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. při zkorumpovanosti všech stupňů soudů zbývá jen ulice

   Vymazat
  2. A jde to v tomhle případě? chytrý nekokote?

   Vymazat
  3. 17:33 Táhni jsi číst mainstream a tady neprovokuj pravičácká 0.

   Vymazat
  4. 17:33 jestliže je autor článku dostatečně přesný, a nemám důvod pochybovat, proč bych měl patřit do "bandy blbých kokotů"? Patřil bych tam, pokud by mi to bylo jedno a nechal sebou vláčet, jak se autorům všech těch lží, manipulací a intrik zalíbí. Využiji všech příležitostí, jak se věci postavit. Ty 17:33 si, netuším za jakou satisfakci, ztrácej lidskou důstojnost a osobní čest! JiH

   Vymazat
 5. Nevím jak dalece vážně pan Štefec myslí to co napsal, ale jedno je jisté, celá poslanecká sněmovna se mu směje a hlasitě. Pokud to ale myslel vážně, tak nepomůže kdákat na NR, ale měl rovnou podat trestní oznámení na PS.To ale pan Štefec neudělá, protože ví, že by se mu také vysmáli a tak hází hrách proti betonové zdi a doufá že ho to vynese do dobře placené funkce a pak změní noty aby se tam udržel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:38 Je pravděpodobné, že se většina členů poslanecké sněmovny slovům pana Štefce v současnosti skutečně směje. Za své projevy a hlasování v PS jsou trestně nepostižitelní. V historii si to mysleli mnozí jiní, dokud nepřišlo "vystřízlivění", které z nich málokdo očekával ...
   A tom pan Štefec, mezi slovy, píše.

   Vymazat
  2. Re (17:38):
   Ano, bylo by lepší, pokud by p. Štefec a kol. rovnou podali tr. oznámení. Ty jeho argumenty dávají smysl.
   Pokud se ovšem týče těch z PS, kteří by se mu (jakože) vysmáli, měli začít hned. Neodkládat to! Může to pro ně být i poslední taková příležitost. Příště se totiž už v PS objevit nemusí, aby se mu smáli dál ...

   Vymazat
  3. A kdo by je zbavil imunity?Všichni jsou zkorumpováni.Žaloba by se mohla dát na internet a lidé ji podepsat.Ale bylo by to k něčemu?To chce vyjít do ulic a všichni a ne jenom pár lidí.

   Vymazat
  4. Jenom si dovolím poznamenat,že poslanecká
   imunita se nevztahuje na zločiny proti
   lidskosti(tím je vyzývání k válce),dále se
   nevztahuje na trestné činy vlastizrady
   a proti bezpečnosti země a občanů.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. 17:38 čistému vše čisté, zní moudré pořekadlo. Co jseš zač, je jasné. Prase.

   Vymazat
  6. To 22:31
   Pán neumí číst a má problémy s pochopením textu, že ? To co jsem napsal je jen popis reality a pokud ji neuznáváte, dobře vám tak. Za těch 27 let jste už mohl dávno pochopit, že mocenské elity, které vodí politiky neudělají vůbec nic proti sobě. Stejně tak neudělají nic mocenské složky. A lidé, ty do ulic už nikdy nedostanete a pokud bláhově si myslíte opak, můžete začít a podíváme se jak dopadnete.

   Vymazat
 6. budem stavět šibenice a pro veškerou šmíru

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud mají fakta v článku oporu ve smlouvách a našich zákonech, pak je věc řešitelná zase pomocí našich zákonů amezinárodních smluv.

  Problém je jen v tom, který z lidí, ať se jedná o občana a nebo politika, je ochoten se pustit do boje s bezejmenným a zkorumpovaným molochem, zvaným "zástupci lidu". Jednoho jsem sice měl na mysli - Okamuru, ale jak vidno, nezaregistroval jsem z jeho strany sebemenší iniciativu. Je sice možné, že hlasoval proti vyslání vojsk, ale to je asi tak všechno! A to je setsakramensky málo na to, jaké mu jeho postavení v politice skýtá možnosti!

  Nezbyde nám asi nic jiného, než to pořádně probrat v hospodě u piva. Nic tím sice nevyřešíme, ale zato si pořádně ulevíme a vykecáme se. A nebojte se na ty politiky pořádně nadávat, třeba sprostě, vždyť máme demogracii!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamura se zdržel hlasování.

   Vymazat
  2. Víc by se mi líbilo, kdyby byl PROTI, tak jako 90% českých občanů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. OKAMURA hlasoval proti!! Kde jsi vzal že se zdržel?

   Vymazat
 8. Přece budou volby!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k takovému rozhodnutí vlády se voleb nemusíme dočkat!!

   Vymazat
 9. Budou volby. Děda.

  OdpovědětVymazat
 10. 18.06 . . . ale řekni volovi že není vůl a vysvětli mu - jak má bučet !

  OdpovědětVymazat
 11. Po shlédnutí videa z hlasování ve sněmovně je jasné kdo za koho kope. Za normální lidi, národní svébytnost, suverenitu a ekonomickou nezávislost kopou jen komunisté a Okamura. Bohužel! Za koho kopou ostatní partaje, lze usuzovat retrospektivou jejich činů, neb po ovoci poznáte je. ODS=>US neokonzervativci, TOP09=>Římský klub,Trilaterální komise (tedy Bilderberg), ANO=>globalistické křídlo EU a US administrativy, ČSSD a KDU=>poskoci Kalegiriho duhového eurošílenství. Tedy vše nasvědčuje tomu, že všechny zmíněné partaje a jejich vedení poslušně poskakují pod různými otěžemi v jedněch rukách! Je to stejné jako když korporace založí "konkurenční" firmy aby společně obsadily větší díl trhu. Bush starší ve svém slavném projevu řekl, že nadešel čas NWO a že budou úspěšní za každou cenu. K tomu po letech fajn rétorika OuBamy o zkroucení rukou neposlušným, následovaná prohlášením ministra obrany SS, že kdo se nepodřídí toho SS branná moc zmlátí tak, že to ještě neviděl. Nejblíže kočímu však bude TOP09, neb Khárl von rote číro byl poctěn několikerým pozváním na setkání moudrých až si z toho jako nefalšovaný šlechtic cinkl do trenek a do dnes na to nemůže zapomenout. Nutno podotknout, že Německá ministrině obrany je ze stejného hnízda, což samo o sobě vysvětluje některé kroky jejího úřadu. Už jen zbývá " Koho chleba jíš, toho píseň zpívej"

  OdpovědětVymazat
 12. Moc sice problému nerozumím, ale patřím k těm, kteří každou vládu a každého ministra války, která vyšle vojáky do agresívních válek proti druhým národům za válečné zločince a přál bych si aby stanuli před soudem ala Norimberk. Za agresívní války považuji válku proti Srbsku, okupaci území Srbska, válku proti Iráku a okupaci Iráku, totéž Afghanistánu a Libye a Syrie. Harašení zbraněmí proti Rusku považuji za akt analogický Hitlerovu Drang nach Osten a genocidy "židobolševiků." Zdá se, že i holokaust je mysli a srdci české vlády blízký!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte velmi dobrý pohled na věc.290 žoldáků označených jako předsunuté jednotky, rozuměj na pozice, do předních linií a určených k rychlé likvidaci.Klaun, šašek ministr války.Za to mu uděluji 10 laudátů z 10!!!Nenávist Anglosaských zmetků ke slovanským národům, nyní graduje a jestli se provokační útoky na Rusko neumírní, bude hodně zle.Ale to už strýček Sam kuje další další pikle, jak zlikvidovat Slovana proti Slovanovi.

   Vymazat
 13. Aš dopadnou první prskavky to bude ta správná psina z republiky zbude Sahara zmizí všechna špína.Holt. ňekdy nezbyvá nic jiného néž vymest Augijašuv chlév a to dočista

  OdpovědětVymazat
 14. Není jiná možnost - zbavit se těchto zaprodanců a velezrádců co nejdřív.
  Dřív, než se zbaví oni nás.

  OdpovědětVymazat
 15. Červený šátečku kolem se toč,
  táhneme na Rusa, nevíme proč...

  OdpovědětVymazat
 16. Jaroslav Štefec má v článku chybu: Dvouměsíčním, přesnějí 60-denním limitem pro vysílání vojáků AČR do zahraničí (a pobyt zahraničních vojáků v ČR) je omezena vláda, nikoli parlament. Vláda je navíc ústavou omezena určením mise (plnění mezinárodních závazků ap.), parlament nikoli.

  Je nutno si klást několik otázek:
  Co se v mezinárodních vztazích stalo nebo se v příštím 1,5 roce očekává, že je rozhodnuto o tak dlouhé, více než roční misi?
  Co vláda ČR udělala pro naplnění čl. 1 Washingtonské smlouvy (NATO), který zavazuje vlády k mírovému jednání a řešení sporů?
  Proč tuto misi, začínající za půl roku a končící za více než 1,5 roku, schvaluje sněmovna těsně před koncem svého funkčního období a nikoli sněmovna, která vzejde z říjnových voleb (a vojáci by měli 1 až 2 měsíce na odjezd)?
  Je důvodem schvalování této mise parlamentem její délka (nad 60-denní limit vlády) nebo jeji určení (nad ústavní omezení dané "vládním" misím)?

  Naštěstí už máme nějaké mezinárodní smlouvy a dokumenty a judikaturu z Norimberku, takže bude na čem stavět, dojde-li k válce a někdo ji přežije a bude moci původce pohnat k soudu. Přitom bude důležité nestíhat jen původce rozhodnutí o samotném válečném útoku, ale i schvalovatele přípravných kroků a kontextových opatření - což jsou právě takového vojenské mise. Dostačujícím podkladem pro rozsudek musí být doklad, že politici byli varováni, že jejich "kontextové" rozhodnutí je součástí řetězce kroků vedoucího k válce.
  Pak bude možné dejvickou šmíru a malostranské stádo pohnat před soud za takového mise, cizince v AČR, podřízení českých vojáků na cvičeních zahraniční moci, za snahy uvolnit ústavní protiválečné brzdy a za podobné prasárny, které tato zaslepená, prodejná či hloupá chátra činí. Pokud dojde na krev a životy nevinných, tak se pak Martin může dočkat toho, že nepojede na bílém, nýbrž na černém koni, a ne jako Žukov na přehlídce, ale na krchov. A když si rozhněvaní, frustrovaní pozůstalí po 3. světové válce řeknou, že už třeba konečně zabránit tomu, aby se vadný genetický materiál dále množil, bude klika, když to skončí jen rozšířením chrámových sborů o kastráty. Ti idiotští psychopati si vůbec neuvědomují, že si zahrávají s válkou.
  KR

  OdpovědětVymazat
 17. Volby nebudou
  Ve valce se nevoli
  Hloupym cechum se zase zachtelo byt osloveni MYM NARODUM
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 18. to 7:30
  neřekl bych hloupým, ale naivním. Jinak souhlas.Kdy se češi proti komu jako národ a jeden muž postavili? Nikdy. Máme tradici už od Bílé hory, tradici zrady, kolaborace, hledání bočních cestiček úlev. Ano byli i stateční jedinci, ale byli osamocení, národ proti svým tyranům nikdy nepovstal.

  OdpovědětVymazat