Reklama

neděle 23. července 2017

Václav Dvořák: Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká. A čeští krasoduchové předstírají pohoršení. Ve druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit!

23. 7. 2017       Parlamentní listy
Babiš nikdy neformuloval veřejně své strategické cíle, takže lidé do programu hnutí ANO transponují své vlastní představy a touhy, odhaduje dokumentarista a režisér Václav Dvořák, proč má ANO podle průzkumů našlápnuto k úspěchu v podzimních volbách. Vysmívá se i tzv. pražské kavárně a „jejím“ prezidentským kandidátům. Osobně je prý pro Miloše Zemana.


Rozumíte tomu, co se děje na politické scéně tři měsíce před parlamentními volbami? Všem se totiž zřejmě ježí vlasy na hlavě z toho, že by je mohl Andrej Babiš a jeho hnutí ANO převálcovat a tak dělají, co mohou. TOP 09 a Bursíkova LES se dohodly na spolupráci pro volby a vytvoří společnou kandidátku, a lidovci se zase dali do holportu se Starosty. Napřed vytvořili koalici, ale nakonec od toho couvli a STAN vyzvali, aby jeho zástupci vstoupili na kandidátky lidovců... O čem to vypovídá?

Většina parlamentních stran ztrácí na oblibě. Voliči jsou nespokojení se situací u nás. Cítí, že u stávajících stran nemají zastání, že nenaplňují jejich potřeby a těmi jsou především bezpečí a blahobyt. Evropská unie a NATO se pro nás stávají nebezpečím, aniž by na to parlamentní strany patřičně reagovaly. Mnoho voličů se obává, že tyto strany nesplní své volební sliby. Mají zkušenost, takže se obávají oprávněně. Hledají alternativu, nové neokoukané tváře. Navíc česká politika ztratila pravo-levé rozhraní, všechny strany se cpou do jakéhosi politického středu.

No a na scéně je hnutí jednoho muže, který slibuje „řídit stát jako firmu“ a to se mnoha lidem líbí jako cesta z marasmu. Navíc pan Babiš nikdy neformuloval veřejně své strategické cíle, takže lidé do programu hnutí ANO transponují své vlastní představy a touhy. Nevšímají si, že Babišovu politiku dělají jeho ministři a europoslanci.

Například europoslankyně Jourová zaujímá v Bruselu stále postoje, které nás doma poškozují a ohrožují, a doma, když se má zpovídat, se snaží v tom nějak bruslit. Babišova politika je přece přípravou války (Stropnický), politikou nemohoucnosti soudního systému, na který silně působí vnější politické a ekonomické vlivy a absentuje nezávislá soudcovská samospráva (Pelikán), je to protidemokratická politika vylučování veřejnosti ze spolurozhodování o věcech veřejných (Šlechtová).

Lidé prostě nevnímají, že stát není žádná firma a že Babišem proklamovaná vize fungování státu má obdobu v italském fašismu. Musím připomenout i europoslance za ANO. Ti jsou také Babišovou vizitkou. A ostatní strany vidí, že jim Babiš odsává voliče, zprava i zleva a zkoušejí tomu čelit. Zkoušejí se spojovat, na koalice nemají sílu, tak aspoň přibírají ty druhé na kandidátky. Myslím, že většina voličů bude po volbách opět zklamaná a jejich frustrace se ještě prohloubí.

Jak se vám vůbec líbí vytahování „starých“ politiků a přežilých, leckdy neúspěšných politických stran (podobně jako LES ) do volebního zápasu? Copak není na politické scéně žádná osobnost, která by dokázala voliče jasně oslovit, jako se to podařilo politikům v první polovině devadesátých let? Všimněme si, jak jsou mnozí z nich dnes stále zváni před kamery jako „odborníci“...

Je to odraz faktu, že neprobíhá veřejná politická diskuse, ze které by se generovaly nové osobnosti. Většina stran nemá zpětnou kontrolní vazbu na své voliče a myslím, že ani o mínění voličů nestojí. Je to určitě tím, že stranické sekretariáty musí upřednostňovat přání svých sponzorů a na voliče pak už nezbude. To je průvodní jev zastupitelské demokracie ve společnosti, které vládnou peníze. Politické strany jsou u nás firmami na vydělávání peněz a voliči ve své většině si to bohužel nechají líbit. Pravda, nabídka alternativ také není nijak velká.

A co se týče televizí – většinu z nich ovládají političtí aktivisté a podle toho to také vypadá. Recyklace omletých „osobností“, politická zombie vydávaná za odborníky jako příprava pro návrat do politiky. Myslím, že je to marná snaha. Ti lidé už jednou ztratili kredit a většina z nich na nový kredit prostě nemá. Oni totiž zpívají staré písničky, které vyšly z módy a lidé chtějí slyšet něco kloudného a rozumného o migrantech, o sociálních rozdílech, které se zvětšují, o chystané válce, do které jsme vtahováni, o ekonomickém soužití s východem Evropy a s Asií, jak reagovat na nové výzvy, jak dostat stát a českou společnost z područí silných, kteří nás zneužívají.

Máte „pifku“ na ČSSD v otázce církevních restitucí? Již v minulosti jste říkal, že ČSSD v této věci neudělala zhola nic, protože premiér Bohuslav Sobotka přizval do vlády lidovce, od kterých se samozřejmě očekávalo, že diskusi o majetku, který byl církvím pravicí darován, zablokují. Nebyla to ale od ČSSD jen výmluva na koaličního partnera? Co mohla ČSSD stran restitucí udělat?

S umělým hromaděním majetku v rukou církve nechtělo vedení sociální demokracie od začátku dělat nic. Téma využila jen před volbami, pak jej zahodila. A co podle mne mohla udělat? Zmobilizovat lidi, vysvětlit jim, o jaký podvod a zločin páchaný na české společnosti se jedná, odmítnout smlouvy, které protiústavně svazují ruce i mnoha následným vládám, prát se o to u Ústavního soudu, a v neposlední řadě se měla ČSSD obrátit na lidi s prosbou o rozhodnutí v závazném referendu. Ale to všechno je tvrdá politická bitva, kterou zrádné vedení strany nehodlalo podstoupit. Zrádné říkám proto, že si myslím, že ti lidé ve skrytu duše s předáním státního a obecního majetku církvi souhlasili. Nakonec lidé, kteří téma podvodných „restitucí“ v ČSSD uchopili, museli odejít. Mám na mysli například pana Tejce.

Co se vlastně kolem restitucí momentálně odehrává? Kolik soudních procesů je v této věci rozehráno? Ví to vůbec někdo, registruje to někdo?

Soudní procesy vedou jednotlivé řády s výmluvou, že ony jsou samostatné údy církve a že se jich vlastně žádná ujednání se státem netýkají, kromě toho, že mají nárok na majetek. A mnohé obce se samozřejmě brání u soudu. Média o tom mlčí či informují sporadicky. Na vládě určitě nikdo, ani na Ministerstvu zemědělství (lidovec Jurečka) ani na Ministerstvu kultury (lidovec Herman). Některé obce vydávají své majetky bez řečí – to jsou ty, co mají ve vedení lidovce či topáky, jiné vzdorují u soudů. Smutný pohled, jak nám rozložili stát téměř do bezvýznamnosti.
                 Premiér Bohuslav Sobotka nedávno uvedl, že již nechce kandidovat do čela ČSSD. Když se ohlédneme zpátky – byl to dobrý stranický předseda? Jakou známku byste mu udělil, a co vám na něm vadí?

O panu Sobotkovi nechci mluvit. Je to politická mrtvola a je hanebné, že se na stranických sjezdech ČSSD nikdo, doslova nikdo, proti němu nezvedl. Myslím, že na dlouhou dobu, možná navždy, ČSSD znehodnotil. Samozřejmě nebyl sám. Je ale také naše chyba, kteří jsme to všechno delší dobu pozorovali, že jsme proti umírající ČSSD nepostavili kloudnou alternativu – stranu, která nemá máslo na hlavě a která chce rázně zastupovat zájmy lidí zaměstnaných, živnostníků a řemeslníků, drobných a středních podnikatelů. Prostě zastupující zájmy lidí, kteří tvoří a pracují. Stranu vlasteneckou, rázně odmítající válku a všechna válečná dobrodružství NATO, rázně odmítající nesmyslné diktáty Bruselu a uchvácení Evropy Německem. Taková nabídka tu dnes bohužel není, nebo se objevuje jen v slabých alternativách a není reprezentována silnými osobnostmi.

Prezident Miloš Zeman se nezúčastnil setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s představiteli států střední a východní Evropy v Polsku, poslal za sebe předsedu Poslanecké sněmovny, ale teď přijme čínskou delegaci, v jejímž čele je člen stálého výboru politbyra ústředního výboru Komunistické strany Číny. Dává tak najevo své priority?

Zeman podle mne reagoval na fakt, že Trump mluvil o brzkém setkání se Zemanem víceméně jako odměně za podporu v prezidentské kampani. Ale po Trumpově inauguraci se nic nedělo, Zemana nepozval a mezitím se začal vybarvovat i negativně, jako politik slabý, který není schopen si udělat pořádek doma v administrativě. Ale za rozhodnutím Zemana o neúčasti na G20 byl podle mne především správný odhad, že to bude setkání nanic, s jediným předvídatelným kladem, kterým bylo setkání Trumpa a Putina. Nakonec to všechno přesně tak dopadlo. Hamáček si aspoň vyvětral šaty.

Myslíte si, že výkon prezidenta Miloše Zemana ovlivňuje a omezuje jeho zdraví? Politický aktivista John Bok mi k tomu řekl: „Jediné, co Zemana omlouvá, je to, že se v něm odehrává něco zdravotního. Zdraví je totiž celkový komplex našeho těla a naší mysli. A když naše tělo churaví, tak i mysl může být někdy popletená.“ Psycholog a spisovatel Bohumil Sláma naopak Zemanovo počínání hodnotí jako důsledek stárnutí. Podle něj se totiž ve stáří člověk stává jednak rigidnějším, jednak se zvýrazňují jeho povahové rysy. S kým z těch dvou byste souhlasil?

Jako starší a nemocný člověk si přece prezident už nemusí brát takové servítky jako v době, kdy například šel po větším životním uplatnění. Tělo může chřadnout, ale hlava je v pořádku. To, že občas Zeman řekne něco, co se v tzv. lepší společnosti neříká, to dělal vždycky, i zamlada. Jen si vzpomeňme na „stranické průkazy ČSSD vázané do kůží odéesáků“ a další průpovídky. Zeman je takový a mnoha lidem to imponuje. Říká věci napřímo tak, aby tomu každý rozuměl. Samozřejmě, že čeští krasoduchové předstírají, že je to velmi pohoršuje. Ale za tím vším je vztek, že jejich protinárodní a asociální politika nenachází u lidí podporu.

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) už prý potřebné podpisy senátorů pro svou kandidaturu na Pražský hrad. Zda však bude kandidovat, ještě neví. Rozhodne se na poslední chvíli, těsně před prezidentskými volbami. Jaký by to byl prezident? A které z těch jmen, která momentálně rezonují a která by mohlazabodovatv prezidentských volbách, by u vás měla zelenou? Byl by to Michal Horáček? Anebo akademik Jiří Drahoš?

Ani jeden. Kubera je sice politik dost samostatně uvažující a jednající, ale je příliš spojen s ODS. Osobně jsem pro Zemana, protože vím, co od něj mohu čekat a ve svém druhém volebním období by mohl proti pražské kavárně přitvrdit.

autor: Olga Böhmová

23 komentářů :

 1. Ať si to pozorně přečte hlavně Babišův fanklub a zbytečně nebere na sebe zodpovědnost jeho zvolením za svinstva,které tady dělá a ještě teprve v případě zvolení nadělá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:06 Ano souhlas kdo věří babišovi spláče nad výdělkem. Má tam samého vítače o jourové nemá cenu mluvit.

   Smazat
 2. Pani Olgo Bohmova !
  Jeden Vas odstavec je NESPRAVEDLIVY vuci nasemu oblibenemu presidentu Trumpovi a Vase vety svedci o neznalosti jeho situace !

  Nejvetsi brzdou v jake-koliv jeho cinnosti je zradna GOP (vedeni republikanske strany), ktere je na vyplatni listine specialnich zajmu. (Lobbystu.) Ti ho brzdi !
  Sprave cesky korupcniku, kteri majipuluji s GOP.

  Presto preze-vsechno nas president ma uspech v
  jeho agende ! On vyhrava boj se zradnymi GOP, ale jde to daleko pomalej nez by si pral on, a my, kteri vse sledujeme a presidenta podporujeme, proti globalistum a NWO.

  Dalsi problem je zakon, ktery znemoznuje vyhodit vsechny uredniky dosazene Obamou a vycistit od nich Washington.
  Zakon je vlastne ochranna unie byrokratu !

  Dalsi neprijemnost jsou media, ktera v pripade, ze se president Trump sejde s presidentem Zemanem ted, tak se vrhnou na presidenta Zemana s jejich obviklou atrocitni popagandou ! Jejich atrocitni propaganda je nejhorsi co jsem kdy videl a slysel !

  To chce cas a opatrnou strategii.

  Ted neco na zasmani, co president vyvedl prostitutum v mediich, poplatnym globalistum.

  Mluvilo se o zdi (plote) na mexicke hranici a byla rec o "HUMANISMU". President rekl, ze na to myslel a proto zed (plot ) bude mit okna !
  A proc tam budou okna ?
  No prece, kdyz nejaky paserak drog, prehodi kufr pres zed do USA, aby kufr nepadl jeho parterovi na americke strane na hlavu...
  My jsme slzeli smichem a media prskala vztekem.

  My vime co se deje a sledujeme vse.
  Samozrejme MEDIA v Cesku nepisi o zadnem jeho uspechu , ktery president docilil.

  Protoze media vse,. co president dela posvini a "upravi", tak mnoho veci se deje za zavrenymi dvermi a media nemohou lopatovat jejich hnuj.
  nick honolulu - Supporter of president Trump !

  (Trump bude nejlepsi president v dejinach Ameriky, jesti ho neznici obrovsky tlak, jeho prodejnych nepratel, ze vsech stran ! Pracuje 18 hod. denne a Bilem dome se nespi.) - prominte gramatiku pani.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:15

   Milé Honolulu -

   je od tebe strašně hezké, že vždycky předem napíšeš, co z tvých krásných myšlenek je určeno specielně pro zasmání. Člověka to příjemně naladí, protože hned ví, že se má na co těšit.

   A taky pak vím, že tomu neuznačenému, se smát nemám.

   Mám rád, když se mi věci takhle pečlivě vysvětlí.

   Kdyby to tak dělali všichni, o kolik by byl život snadnější a klidnější !

   nick "Rob si piču z plasteliny!"

   Smazat
 3. Zeman je církevní kolaborant a vazal.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (05:25):
   Končila noční nebo začíná ta denní (nedospalá).
   Snad je i tím, na co jej pasujete, kolaboruje ovšem i s lidmi, krom toho i s militanty, co upřednostňují preventivní války, kolaboruje s liberály, s populisty, dokonce i s Američany, Rusy a Číňany.
   Je složitou osobností!
   Co ale dělat, když věrohodně lepšího nenavrhujete ...

   Smazat
  2. Máš recht, skunkhovne.

   Smazat
  3. ..navrhuji revoluci na základech národního obrození.
   Jestli bude sametová záleží na vládnoucím systému*

   Smazat
 4. Věta " Ale za rozhodnutím Zemana o neúčasti na G20 byl podle mne především správný odhad, že to bude setkání nanic, s jediným předvídatelným kladem, kterým bylo setkání Trumpa a Putina." je věcně chybná.

  Prezident ČR Miloš Zeman se nemohl zúčastnit jednání skupiny G20, na kterém došlo setkání prezidentů Putina a Trumpa, neboť naše republika mezi členské státy této organizace nepatří.

  Chybně položená je. v tomto případě, i otázka autorky rozhovoru. Mylně uvedla, že se jednalo o
  "setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s představiteli států střední a východní Evropy v Polsku." Ve skutečnosti šlo o summit polsko-chorvatského projektu Trojmoří s účastí amerického prezidenta.

  Česká diplomacie, dle přiloženého článku, zachovává od této "podivné iniciativy" určitý odstup a tak na summit byl, jako její zástupce, pouze vyslán předseda PSP ČR Jan Hamáček.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/donald-trump-ve-varsave-trojmori-andrzej-duda_1707060600_haf

  Bližší informace o průběhu a závěrech tohoto summitu nebyly do dnešního dne zveřejněny...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 5. Mily nicku pico z PLASTELINY (10:25) !

  Dekuji za uznani moji snahy o porozumeni ! Jelikoz v Cesku prezilo mnoho NEANDRTALCU z doby praveke - a ne kazdy je intelektualne na tvoji vyssi, tak mi nic jineho nezbyva, nez podat pomocnou ruku / vysvetleni.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. honilulu, prozraď kdy žereš a sereš ? taky kdy si ho honíš, když si tady furt. a nebo si honipicu, zenska nestatstna

   Smazat
  2. Nick a ženská?!? Posral si se rudej chcípáku?
   Mr. Honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty bruselská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:) Už nebudete po světě zavádět ani komunismy, ani buzerantismy, ani humárajtismy a podobný svinstva! Budete hnojit zem - svýma hnusnýma z mizerie zbídačených národů zbytnělejma trupiskama.

   Smazat
 6. Je až dojemné, jak jsou některé osobnosti, zvláště ty z kulturní fronty, rozladěny, až přímo zděšeny presidentovým chováním. Pochopitelně vůbec nevadí že sami chlastají první ligu, prcá každý s každým. Neexistuje herec, který by nebyl minimálně třikrát rozvedený, zkrátka chamraď s tunami másla na hlavě se bude pohoršovat. No není to snutný ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane - i když mnozí občané chlastají první ligu a mluví sprostě jak dlaždič, tak tito nejsou přece v postavení prezidenta, morální autority státu !!
   A pokud se prezident k těmto opilcům snaží přibížit tím, že síám chlastá jak duha, tím že sám mluví sprostě - tak tím jen ponižuje ty ostatní, které v České republice a navenek ve světě má taky zastupovat. Všechny slušné, kteří si někdy sice upijí - ale rozhodně se neklátí někde na věřejnosti a nebo v práci (asi by je vyhodil zaměstnavatel), nemluví sprostě - někdy jim něco uletí - ale zdaleka ne to, co jsme slyšeli od Zemana v přímém přenosu na Radiožurnálu.
   Je to tak ?

   Smazat
  2. 17:28 Zajimavý pohled. Vaše myšlení je poněkud zkreslené, už jenom tím, že tady zmiňujete, nestranné medium, " Radiožurnál". To je snad k smíchu. Ani se vás raději neptám, jak by jste hodnotil dobu, kdy na Hradě pobýval nevzdělaný ABSTINENT - Havel.

   Smazat
 7. 12:55... Oni patri k tem , kteri usiluji o dominanci druhych. O ovladani druhych a moc nad druhymi..

  Kdyz v nekterych tragickych usecich dejin moc docilili, tak v nich byli nejvetsi vrazi v dejinach lidstva, kteri hrave zastini to nejhorsi, co se lidstvu kdy stalo.
  (Rusko 1918-1938)
  Na stesti pro nas, posledni dobou projevuji znamky degenerace a ustupu z vlivu a jejich "slavy".

  Cesi volte Zemana, oni ho nesnasi, a to zvetsuje jeho hodnotu v nasich ocich !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN -
  kamos naseho presidenta Trumpa !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. .13:32 agentko cia a bis, nenaváděj tady lidi k nepředloženostem.

  OdpovědětSmazat
 9. Tolik sprostoty a vulgarity v pár komentářích. Clapci(dámy?), mírněte se. VJ.Horák

  OdpovědětSmazat
 10. 14:10... Zeru pouze pochoutky !
  S moji pravidelnou stolici je vse v nejlepsim poradku.
  Na to ostatni o cem se zminujes, mam mezinarodni obsluhu atraktivnich pritazlivych andelu s akademickymi tituly.
  A co ty, mas ve sklepe sud ? Rytiri Smile !
  nick HONOLULU - Katolik Bozi prizni vyvoleny !

  OdpovědětSmazat
 11. 15:50... Pane V.J. Horak, vy jste nas americky gentlaman a proto jste si vsiml tech sprostaku v Praze take !

  Nasi vedci prostudovali duvod kvuli cemu to je a prisli na to, ze je to kvuli VODE ! V Praze ne malo dobre pitne vody, tak je doplnovana z Botice.

  To jedovate slozeni vody by moc nevadilo, protoze opice v Africe take piji mocuvku, ale zadrhel je v tom, ze Prazakum ze nevyvyji nektere dulezite casti tela !

  Takze jim narostou TINTITKA a zde je vysvetleni proc se v Cesku nerodi deti.
  Tak ahoj ve spolek, jdu na velkou vodu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 12. Babiš má mnoho výhod, které postrádají ostatní taképolitici. Období, kdy je ANO v koalici u vlády je úspěšné. Sám Babiš byl natolik úspěšný, že musel být soc. dem. odstřelen, neb jinak by odešla do důchodu soc. dem. Že chtěl řídit státní aparát jako se řídí aparát velké firmy? A co je na tom špatného, zavést pořádek do administrativy státu, likvidovat byrokracii, co je špatného řídit státní firmy jako soukromé, bez masových rozkrádaček,vybíratř daně od všech spravedlivě, nejen od zaměstnanců? Kolik má veřejná správa státu a jeho všech odnoží až po obce zbytečných úředníků, statisíce - a v průmyslu se nedostává pracovních sil! Uveďte počet uředníku v r. 1989 a v r. 2017! Stačilo by jen úvést kolik úředníků přibylo v letoším roce a úřadů.... Žijeme ne v ČR ale v kocourkovské republice, hrajeme si na "demokraty" a jsme přitom za blbce. Jsem mentálně už tak zdegenerovaní, že se necháme tahat za nos tzv. politiky?
  Je nutné volit jednu partaj a tou je ANO.Pak za výkon m ůžeme zn ovu hodnotit po 4 letech. Je n utné volit jednu stranu opoziční a tou je KSČM. I tu můžeme pak hodnotit, jak zvládla svůj úkolopozice.Ostatní strany ať jdou k šípku, ty gulášové koalice bylo, jsou a budou vždy bez odpovědnosti!!!

  OdpovědětSmazat
 13. 18:43 Až tu babiš natahá migranty a včlení nás do makrelystánu pak už žádné za 4 roky nebudou. Jeho lidi zlatuška telička stropnický krnáčová jourová to rádi udělají.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.