Reklama

.

.

úterý 4. července 2017

Vícebarevné nebezpečí


Karel Sýs
4.7.2017

Oblíbený seriál Vraždy v Midsomeru vstupuje do nové, již 19. řady. Detektiv konstábl Barnaby II. dostane nového parťáka. A taky jiného producenta.


Čerstvou patoložku Barnabyho týmu Kam Kimorovou hraje britsko-indická herečka Manjinder Virková. Navzdory producentu Brianu True-Mayovi. Ten údajně tvrdil, že se v seriálu nemohou objevovat žádní zástupci menšin, protože na typicky anglickém venkově nežijí. „Kdyby k tomu došlo, nebyl by to typický anglický venkov.“ Jeho výrok vyvolal skandál, Briana označili za rasistu a z projektu vyhodili. Jak reagovali angličtí vesničané, Reuter nehlásí.

Jenže konstábl Barnaby ani bez zlotřilého nacisty Briana nesmaže britské zločiny v jinobarevném světě.

Jan Masaryk svého času hlásil z Londýna: „V době Lidic jsem byl v USA a už jsem s naší propagandou nevěděl jak dál, protože jsem vyčerpal všechny možnosti. Pak přišly Lidice, a pro mne začal nový život. Československo se zase vrátilo na mapu a nadále jsme to už měli snadné.“

Je strašné přiznat, že Lidice přišly jako na zavolanou.

Masaryk ale taky řekl Angličankám, když nad osudem Lidic plakaly: „Ale nemyslete si, v Indii byste takových Lidic našli…“

Bílý svět fandil Búrům proti Angličanům, ale Křováci mu byli u prdele a šuma fuk, pouhé figurky do střelnice.

A cožpak Indiáni – 13. kmen izraelský – neměli boží jiskru? Zaplatili vyhubením za svobodu všemožných protestantů, hnaných za oceán zase jinou církví.

Británie, Francie, Holandsko, Belgie, Itálie, Německo i USA na barevných podlidech založily svá bohatství. Obsazování filmových rolí černoušky to nespraví, ani v Hollywoodu, kde se zoufale snaží párovat bílého s černým a naopak, dnes pokud možno přihřáté.

Chaloupka strýčka Toma v obludné karikatuře 21. století!

Tuhle motanici kdysi rozpletl třídní pohled. Ale Marx už léta stojí na hanbě.

Velký Třídní Učitel vyřešil třídní boj šalamounsky: pán i kmán budou nosit stejné cvičky, ovšem jen v sokolovně. Doma se každý přezuje dle své třídy, chtěl jsem říci kapsy.

Z národů ač jsme různých, píseň přátelství ať zpívá kdo je mlád, a tu píseň nedáme si nikým brát. Rudé vlajky však na stožárech dlouho nevydržely. Záhy vyletěly nové, ale s pobledlými hvězdami a s pruhy jako pyžamo po mrtvém.

Teď jde výhradně o jeden říšský trh, jednu Merkelovou, jeden názor, jeden televizní program, jednu módu, jednu burku, jeden turban, jeden talis (ten nikoli!), jeden newspeak…

Ve vlastenectví už jsme dávno za Nepálem, soudruhu majore! Pal nepal!

Národní hrdost? Fuj! Takové ošklivé slovo. Čouhá z něj nacismus.

Poručík Dub dával zavírat vojáky, až zčernali. V Británii možná zčerná i královna. A snad se dočkáme i žlutého Ježíška. A radu Vacátka si zahraje Hotentot.

Pozor však, aby unionisti nenarazili. Některá náboženství jsou vůči asimilaci neboli pohlcení krajně citlivá. Rozhodně se o ni neprosí a snahy napodobit je jsou jim trapné. Zažil jsem lísaly, kteří byli ochotni se namístě obřezat, jen aby demonstrovali svoji příchylnost. Ale ke komu? Bozi o odpadlíky ani připadlíky nestojí! „Synagoga není něco, k čemu se může člověk přikrást.“ To prosím napsal Franz Kafka.

A Mohamed vydal povely sakra řízné.

V Zemanově Vynálezu zkázy se celý svět ještě spojil proti zločinnému hraběti, dnes se scukl pod hraběcí fangle.

Platí ideologie vedoucího berana ženoucího ovečky do masokombinátu. Jehněčí je přece nejzdravější a dámské časopisy přinesou chutné a ještě chutnější recepty!

Budeme žít jeden život přes kopírák. I mobil bude jednotný, ale pružný trh dodá fajnšmekrům „individuální“ návleky. Individuum je přece nadávka!

Unipolární svět však vyžaduje ještě konečný fenomén: jednotné pohlaví!

Dost na tom, že zeměkoule má dva póly – Arktidu a Antarktidu.

Když už neporučíme větru dešti, poručíme pohlaví.

Čeští samci se však zatím vzpouzejí.

Přehřátá pražská kavárna hledá viníky.

Vzala si na mušku i Ondřeje Sekoru.

Nejenže si dovolil hanobit amerického brouka Bramborouka! V podtitulu své paličské knihy ho vlastnoručně charakterizoval: „O mandelince bramborové, která chce loupit z našich talířů.“

Nejenže psal o traktoru, který se splašil a zprvu odmítal rozorávat meze, ale nakonec orba dopadla dobře, vlastně, co to říkám, špatně!

Hlavně však zplodil mravence se zavrženíhodnou sexuální orientací.

Ferda neúnavně dolejzá za Beruškou, místo aby se teplil se samečkem nějakého exotického moskyta.

Pro pořad Zázraky přírody režiséři hledají tučňáky-gaye. Kdybychom se tak mohli před Bruselem blýsknout aspoň Homobroukem Pytlíkem!

A co my Češi? Jsme z obliga?

Bekaní „uprchlíci“ pokazili volby všem stranám. Chtě nechtě se jich před urnami zřeknou, aby je za urnami přijaly do široce otevřené západoslovanské náruče.

Proč ta předposranost? Češi přece neměli kde hrabat. Slováci sice tvrdí, že jsme různými Slovnafty, Slovakofarmami a Novými huťami a baňami nepozorovaně kolonizovali jejich vlast, leč už jen seznam politiků před převratem svědčí o opaku.

V pražské hospodě, kterou radši nebudu jmenovat, není ostatně jediná, vložili do mušlí nepromokavou karikatura bývalého viceministra s instruktážním návodem: „Chčijeme na Babiše!“

Hostinský zřejmě konečně musí platit daně.

Hle – český národní charakter jako na dlani.

Když se Franz Josef nedal korunovat za českého krále, vytiskli prý „vlastenci“ jeho původní slib na toaletní papír. Nikdy a nikde jsem onen papír neviděl, nejspíš jde o zbožnou lež. Ale i kdyby onen hajzlpapír existoval, jen by dosvědčil typický rys smějících se bestií: veřejně se klanět a nadávat v komůrce osamění.

Když později císař pán svým národům zavelel v řad nastoupit, Češi se zvedli jako jeden muž a jedna ovce a vrhli se na Rusa, aby ho do švestek utloukli čepicemi.

Neutloukli, v onom neblahém roce se švestky neurodily, ale marocký sultán byl prý už tenkrát moc hodnej člověk.

Musíme doufat, že bude hodný i na své věrné Čechy. Copak na Pražáky, ti hned každému rozumějí, ale na Čechy, co si po všech těch hrdých albionech, přeslazených marianách, kosmonohých skopčácích, krvavých psech titech a roztahovačných rusácích zamilují i ty pohanský psy, hlavně když si budou smět vypít svoje plzeňsko-jihoafricko-japonské pivo.

A že jim pánbůh ten mohamedánskej benzín nevomaže vo hubu.

- - -16 komentářů :

 1. Musim pukazat na nejake male *nesrovnalosti k dejinam v teto analyze.

  * Krovaci nejsou Bantu - (cernosi) a ani Krovaci , ani cernosi se valky mezi Boery a Anglicany nezucastnovali.
  Ani Boerove, ani Anglicane je nechteli.

  * Kdyby kolonie byly vynosne, tak by existovaly dodnes.
  Portugalci mi vysvetlovali, proc odesli z Mozambique a Angoly. Ja chtel aby tam zustali, ale me nikdo nikdy neposloucha !

  * Zadna integrace odlicnych kultur NEBUDE, protoze si to nepreje kralovna priroda a Alzbeta II., take kralovna je z toho zdesena a nepreje si to take. (Zatim duverne mezi svymi.)

  *Londyn zahyne ! Cert ho vem za drivejsi proradnosti a take jejich zradlo , ktere chutna jako prevareny papundekl.

  * Cesi se integrovat nebudou, protoze by meli strasne skarede a hloupe decka a je to proti Bozimu prikazani !

  Polarizace mezi rasami v Evrope se zmeni v nenavist a poulicni boj. Ja se na to budi divat z daleka , sedet v cukrarne a dobre se bavit.
  Vy se pochlapite a budete bojovat.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolonie jsou výnosné, proto existují pod jinými jmény. Pouze se nazývají korektně. Užívání hrubého násilí proti nespokojenosti je ponecháno místní vládě, pokud naslouchá diktátu MMF, nebo rebelům kteří se snaží svrhnout diktátora, v případě že se vláda pokouší z diktátu vymanit.

   Vymazat
  2. Nick to řekl polovičatě! Jinými slovy: neokolonialismus je výnosnější než kolonialismus! -
   http://wertyzreport.cz/clanek/nove-vykradani-afriky

   Vymazat
  3. Honolulu ví kulový, proč zanikly kolonie. Nastuduj si to, filosofe!

   Vymazat
  4. Honolulu zase žvaníš. Kolonie a neokolonie jsou výnosné. Proto kolonialismus a otrokářství trvalo stovky let. A kdyby nebylo výsledků druhé svět. války, tak by kolonialismus v klasické podobě trval dodnes. Sýs má u mě zase za jedna.

   Vymazat
 2. Vtipné a přínosné. Bravo, Sýs!Skoro se to čte, jako přehled českého myšlení.

  OdpovědětVymazat
 3. Chaloupku strýčka Toma mám a na euhujera babiše kašlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si tu chatu v USA hezky užijte (/;<d). Já kašlu na současnou EU.

   Vymazat
 4. Velmi dobré pane Sýs, je zde třeba více takovych úvah!

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel je článek trefný a proto pro nás k pláči.
  Historie se stále dokola točí kolem zneužívání jedněch, druhými. Skryto před nekritickým zrakem se "TO" zneužívání dá nazvat jakkoli (vývoz demokracie, svoboda atd. ).
  A nápad platit pár jedinců za to, aby posluhovali se zrodil již v dávné minulosti.
  Nu, když už jsme si mysleli, že tady není co ukrást, našli se drahé kovy a tak budeme moci sledovat v přímém přenosu, jak taková "kolonizace" probíhá. Na vlastním území, s vlastními surovinami, pod vedením těch, kteří nouzí nepojdou. Leda morální nouzí ... sakra, existovat peklo, tak se čerti ulítaj ... :-)
  ABC

  OdpovědětVymazat
 6. 12:50 ... Ja jsem to nestudoval. Ja jsem to zil.

  7:50 ... S tim vykradanim bohatstvi Afriky je to slozite.
  Chce to investice do technologie a odborniky !

  A kde je vezmete mezi mistnimi lidmi, kteri ziji v dobe kamene. Zavolate na to Evropany a Americany a uz je z toho mela. Ti co doly, napr. na zlato nedokazi otevrit, zacnou jecet.

  Cely boj proti "kolonialismu" neni nic jineho nez jeceni tech, kteri se tam neuchytli, jako napr. Breznev v 70-tych letech.

  Portugalci odesli z Angoly a ted to patri Cinanum.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. Ztrata ivestic !
  Kdyz padla Rhodesie , tak belosi zacali utikat z JAR do Canady , Australie, atd.

  Cena nemovitosti sla prudce dolu, protoze bylo na prodej vsechno !
  Nejmenovana skupina vycuranku, kteri k nam prijeli a vyuzili situace - z Ameriky zacala hromadne nakupovat.

  My jsem utekli se ztratou a oni pozdej ztratili VSE a casto i zivoty. My jsme byli CHYTREJSI !
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 8. Tak se mají také o své otroky postarat.Ponechali
  je svému osudu a oni teď jdou do Evropy za svými
  bílými pány,aby jim mohli sloužit.Měli kolonie a
  tak si musí poradit s jejich obyvateli sami.Nikdo
  nebude řešit jejich problémy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Jo, Majevský 16:50, někdy ta strmá zjednodušení sedí.

  OdpovědětVymazat
 10. nevím,zda je k užitku psát:
  použití využití zneužití
  záleží,jak již bylo napsáno,proč byl připuštěn
  soudobý příklad:pan Šíp a pan Uhlíř - kdy se na to který z nich vykašlal a kdo dále překračuje další meze
  Stojí za připomenutí paní Sluková a pan Hrubeš - byli odejiti,jistě,proč litovat,vrátili se mezi lidi,to je jedině dobře.
  Co se týče množství peněz vynaložených,tedy důležitosti zdělení (ne nadarmo je Nicol Kydmen vyhlášena za nejhorší nejlépe placenou herečku)
  velkofilm kinofilm seriál /o diktatuře vzdělání
  a autorit nemluvě/
  jednou větou předkládám
  deseti větami informuji
  tisícem vět diktuji

  ohlašování

  oznamování

  co třeba oblíbený,pak populární,nakonec slavný
  Xindl X: "Láska v housce".Dobrou chuť.

  a Dva tisíce mil pod mořem je zajisté nesmírně
  populární čtení,zvlášť v porovnání obsahu,ceny
  a soudobého čtenáře prvního vydání.
  Šlechta měla jasno,švec a zahradník týden nejedl,
  aby dítko četlo,takže taky jasno.Jak jednoduché.


  OdpovědětVymazat
 11. Autor nenávidí svůj národ předpokládám ,že je Čech.Myslí si snad ,že občané jiných států se chovají jinak než Češi?Jsme všichni lidé/v Evropě/i když mluvíme různými jazyky Pan Sýs si sere do vlastního hnízda

  OdpovědětVymazat