Reklama

.

.

pondělí 10. července 2017

Vítejte v pekle

Jaroslav Bašta
10.7.2017 PrvníZprávy

"Vítejte v pekle" - toto heslo antiglobalistů protestujících proti schůzce představitelů dvaceti najsilnějších světových ekonomik v Hamburku mi zní dost zlozvěstně, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


Jak kvůli násilnosti pouličních bitev připomínajících události na Majdanu v Kyjevě, tak kvůli tomu, že možná jde o přesnou definici budoucnosti přinejmenším Evropy, ne-li celého světa. Násilí v ulicích, požáry a zranění strážci pořádku jen s obtížemi zvládající situaci ilustrují fakt, že setkání států G 20 se tentokrát nemůže omezit na řešení a předcházení ekonomickým krizím, což představovalo tradiční agendu tohoto uskupení.

Budu-li vycházet z komentářů západních mainstreamových médií, americký prezident Donald Trump se na narušení dosavadního konsenzu podílel stejně razantně jako ti násilníci v hamburských ulicích. Při své první oficiální cestě do Evropy dal jasně najevo, že hodlá oslabovat Evropskou unii, kterou považuje za vážného konkurenta Spojených států. Zejména chce bránit ekonomickému a politickému sbližování EU a Ruské federace. Začalo to americkými protesty proti stavbě plynovodu Nord Stream II a pokračovalo jednáním ve Varšavě.

Donald Trump se snaží vytvořit vlastní loajální proamerický blok z východoevropských členských zemí EU, který bude po Brexitu protiváhou Německa a Francie. Nadšené přijetí ve Varšavě vycházelo z odhodlání Polska stát se také vojenskou regionální mocností. Vysvětlení je třeba hledat v traumatech polské historie – dobré rusko-německé vztahy dvakrát znamenaly konec polské státnosti (Trojí dělení Polska 1772 – 1795, Pakt Ribbentrop-Molotov 1939). Poláci navíc budou masivně rozšiřovat armádu a nakupovat zbraně v USA, což znamená velký úspěch Trumpovy ekonomické diplomacie.

Americký prezident se ještě před příletem do Hamburku několikrát tvrdě vymezil proti ruské zahraniční politice, zejména v Sýrii a na Ukrajině, samotná schůzka představitelů dvou vojensky nejsilnějších států planety proběhla ve velmi přátelském duchu. Domnívám se, že ony militantní uvozovky nadcházejícího setkání s Vladimírem Putinem více diktoval ohled na vnitřní americkou politiku než na mínění loajálních východoevropských spojenců. V zemi, kde se do podezření ze špionáže dostane každý, kdo promluvil s ruským velvyslancem, se před setkáním s ruským prezidentem zřejmě musí provést povinná orwellovská nenávistná úlitba médiím.

Peklo v ulicích Hamburku všem účastníkům summitu připomnělo, že v širém světě to vypadá obdobně. Statistika je v tomto ohledu neúprosná – do války na Blízkém Východě je přímo či nepřímo zataženo již 70 států. Přesně stejný počet zemí se účastnil dosud největšího válečného konfliktu v historii lidstva, ve Druhé světové válce. Pravda, tehdy se válčilo na územích čtyřiceti států, nikoliv pěti jako dnes. Co není, může být, protože dveře do pekla jsme již pootevřeli.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

Související:
Trump chce Polsko využít jako nárazník mezi Německem a Ruskem

15 komentářů :

 1. Antifa je ale financovaná z rozpočtu Německé vlády. Takže na ulicích bojují policisté a antifa financovaní ze stejného rozpočtu. Sranda. Ale neomarxistické elity to tak chtějí. Chtějí destabilizovat a rozebrat společnost. Chtějí vyměnit obyvatelstvo a zničit původní Evropu.

  http://www.epshark.cz/clanek/104/v-evrope-probiha-vymena-obyvatelstva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ANTIFA je státem placená ochranka všech parazitů na Českém národě. Když se kdekoliv demonstruje proti zločinnosti parazitů, tzv. ANTIFA pokaždé posiluje řady bojůvek parazitů a kriminálníků... i tzv. "Klinikářů".

   Vymazat
 2. Nemáme zájem platit astronomické dluhy usa a živit migranty pro eu.

  OdpovědětVymazat
 3. To sice nemáme, ale astronomické, nesplatitelné dluhy se smažou velkou válkou a migranti budou připravováni právě k boji....

  OdpovědětVymazat
 4. K Mezimoří ...
  Kde je Ukrajina? - tu už zřejmě vzdali, protože je plajte a My prachy nemáme - odletěly do Berlína. ... a Berlin má navíc imigraci.
  Pribaltika? - než se Estii a Lotyšsko ekonomicky (na euru a pod sankcemi proti Rusku) podělají, lze o Mezimoří diskutovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdepak, na Ukrajinu se nezapomíná, má příliš výhodnou pozici proti Rusku a protože je plajte, musí poslouchat jako hodinky za pár dolarů. Takže Ukrajina a Severoatlantická aliance se dohodly začít jednat o akčním plánu dosažení členství Ukrajiny v alianci, uvedl ukrajinský prezident Petro Porošenko po setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Kyjev je podle Porošenka schopen dosáhnout aliančních standardů za tři roky. Když to NATO zaplatí. A ono to zaplatí velice ochotně, na to vemte jed.

   Vymazat
  2. UA je plajte, Slovanští ukrajinští pracující a důchodci z nich jsou plajte, ale samovyvolení a jejich čelní přisluhovači jsou za vodou, nebo mají za vodou alespoň ulitý lup. Celým UA zlatým pokladem ukradeným do USA počínaje. Ne že by mi těch soukmenovců Ukrajinců Chruščova, Brežněva a spol. bylo líto... Mají co chtěli. Nenávidí Rusy jako Poláci, milují své penězoměnce... Prostě dobrej ukrajinskej Gój je plajte právem.

   Vymazat
  3. Odpověď na 13:54
   UKrajina v mapě "Mezimoří" není - "Západ ji (oproti svým původním plánům integrovat ji politicky /NATO/ a současně ekonomicky /EU/) ponechává jako "most" - myšleno ironicky, reálně jako bitevní pole - a možná i to n.a.t.o. padne vplen realitě GP

   Vymazat
 5. Nikdo to nikde nepublikuje,ale ANTIFA je skutečně financována z rozpočtu spolkové vlády a také m.j.je dotována například z SPD(Německé),die Grúne a die Linke.Je to taková úderná pěst německé levice a křesťanských "demokratů".O její údernosti se již přesvědčili vloni i naši policisté v Praze a dle jejich výrazů,jim nebylo zrovna do smíchu.
  Tato "pěst"má především úkol oslabovat vlastenecké strany,v jejich boji za větší bezpečnost na ulici, zvláště dětí,které se stávají tzv.snadným masem pro řadu islámských migrantů.Antifa násilně narušuje jakékoliv vlastenecké mítinky a vytváří tak dojem nevhodného chování vlastenců a následně pak důvod k oprávněnému zásahu policie.
  Tito globalističtí dárečkové,kteří se ve skutečnosti chovají dle fašistických pravidel,pravda je jenom jedna,ato naše,se nazývají antifašisté.Opravdu k popukání!Že jsou dotováni i Sorošem a jinými globalisty,netřeba dodávat.A nyní bojují též proti globalismu(G 20) nebo proti čemu vlastně,je to záhada.
  Asi nechtěj vyjít ze cviku,na druhé straně zásadně nebojují proti mafiánským klanům,jen v Berlíně jich je více než 20 a "kupodivu" jsou všechny vedeny přistěhovalci z blízkého východu(viz zpráva předsedy celoněmeckých policejních odborů).
  Nerozumím tomu,vím jenom,že Merkel je v pohodě,celá střední a východní Evropa posílá většinu svých výdělků do Němec,ať přes akcie nebo přes své polotovary ze svých montoven,atd,atd.Tak proč by vlastně v pohodě nebyla a navíc přesně ještě nevíme,co "hezkého"má tato paní pro nás za lubem. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Česká policie při protestech v Praze udělala
  jednu zásadní chybu.V polovině Nuselského mostu odmontovat zábradlí a a násilným natlačením těch
  protestujících na místo je donutit k pádu nebo
  skoku z mostu.Dole je seškrábnout buldozerem a
  někde zahrabat.Není protest jako protest.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Majevskej,Majevskej,ty ses ale stejne velkej ...

  OdpovědětVymazat
 8. 20:02
  A ty mít o 1cm míň je z tebe princezna!!!!!;-)

  OdpovědětVymazat
 9. CNN rikala ze protesty byly mirumilovne
  Ze by havloglobaliste meli strach i Antifyni z Trumpa?

  OdpovědětVymazat
 10. 3:52
  Havla do ČR dosadila rasozrádná ussacká úderka z Fuckingtownu,takže drž tu oosranou smradlavou kolaborantskkou držku,Rabas!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Neodpírejme si ničeho dobrého. Všechen ten oheň po celém Hamburku nás hřeje u srdce. Každému, kdo naslouchá, dokazuje, že když kvasí revolta, může se rozšířit jako stepní požár. Těm, kdo se domnívají, že revoluce již není na pořadu dne, že proletariát je příliš rezignovaný, podrobený, bezmocný či dokonce, že neexistuje, rychlé rozšíření hnutí a jeho síla dokázaly opak: proletariát může pozvednout hlavu. Jistě, nic si nenamlouváme; celkový stav a rozdělení proletariátu nedovolily tomuto boji, aby prorazil ze své izolace jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Nebyla naděje, že by tento výbuch mohl celou planetu přivést k všeobecnému povstání. Buržoazie je dnes schopna omezit revoltu na jednu složku proletariátu, vyhnout se jejímu přílišnému rozšíření za hranice a dočasně ji potlačit. Jestliže se ale světová revoluce objeví stejně náhle a stejně násilně, nebudeme překvapeni. Výbuchy nevyhnutelně souvisí s každodenní katastrofičností kapitálu a proletariát povstává sám za sebe proti stále provokativnějším agresím tohoto nelidského výrobního způsobu.

  OdpovědětVymazat