Reklama

.

.

pátek 14. července 2017

VKS RF zůstanou v Sýrii 50 let


14. 7. 2017       zdroj
Státní duma RF ratifikovala dohodu o rozmístění ruských vojenských kosmických sil (VKS) v Sýrii. Zůstanou tam téměř 50 let. Dokument byl v lednu 2017 podepsán v Damašku. Dohoda obsahuje základní ustanovení, týkající se umístění skupiny VKS RF, majetku a jsou také podrobně zaznamenány otázky fungování. Podle dokumentu bude vnější ochranu objektů MTZ a jiných v Sýrii provádět syrská strana.Vnitřní bezpečnost, protivzdušnou obranu a dodržování právního řádu v místech rozmístění zajistí ruští vojáci. Smlouva bude platit 49 let.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. To je dobře Sýrie nebude usa kolonie.

  OdpovědětVymazat
 2. To je moc dobré. Dá se předpokládat že se mentalita Rusů za tu dobu nezmění, nepokazí.
  A doufat, že se režim vládnutí u nich nezvrhne.
  Snad se stane garantem stability i Čína.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 3. Je pro Sýrii dobré,že nedopadne tak jako země,kde údajně "demokracii" "úspěšně" nastolovaly USA,od Afganistánu po Libyi.Ikdyž bohužel část země(jihovýchod) bude pod kontrolou tzv.umírněných islamistů a správou USA(pozor nikoliv okupací,ikdyž na názor Syrské vlády se nikdo neptal). Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. Když amerikáni jsou nasáčkovaní třeba v Iráku, tak proč by Rusové nemohli být v Sýrii. Pomohli ji osvobodit, tak je to celkem legitimní závěr bojů. To zase budou emeričanům vypadávat zuby z huby, jak budou řvát.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 5. Další kopanec do zadku americkým teroristům a zločincům!

  OdpovědětVymazat
 6. Tak my jsme je tu měli nasáčkovaný víc jak dvacet let...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani nevíte, jak bych byla ráda, kdyby tady ještě zůstali. protože nyní je vystřídají jiní a bude to horší. Nebo máte pocit, že Vás nějak jejich přítomnost ohrožovala a omezovala? Až zde bude evropská armáda vybavená hrdlořezy z IS, tak teprve poznáte, jak to bude vypadat.
   Sims.

   Vymazat
  2. Sims, a že jsem tak smělej, kdo u nás ty Rusy vystřídá? Nějak nejsem úplně v obraze...

   Vymazat
  3. No to je vidět, že nejste v obraze. Chystá se Evropská armáda, ve které mohou sloužit i neobčané EU včetně migrantů. Veřejně se o tom debatuje v Německu a Belgii. Počkejte chvíli, za pár týdnů se to začne prosazovat i u nás.

   Vymazat
  4. 14:19 ty vubec nejsi v obraze, havlisto
   Horni Dolni

   Vymazat
  5. 14.32 máte samozřejmě pravdu, ale mnozí spoluobčané ještě nechápou, proč sem přicházejí mladí a urostlí mužové v mladém a středním věku. Jakmile se začalo hovořit o evropské armádě, tak mi to bylo jasné o co půjde. Proč asi byla zrušená povinná vojenská služba, proč naši hošíci nejsou pro samé ženské hormony z vody schopní případně jít bránit, ehm, vlast to již asi nebude. Prostě se sem vojsko natáhne odjinud, konvenční zbraně taky moc nepotřebují, protože jim stačí nože. Proč asi je žádoucí omezit legálně držené zbraně občanům? Škoda, že kdekdo skládá puzzle, pěkně to zapadá, že? Jsou mezi námi tací, co pochopí později.............
   Sims.

   Vymazat