Reklama

.

.

středa 12. července 2017

Vládní kampaň, kterou zahájilo Maďarsko proti Georgi Sorosovi, vyvolává pobouření ve světě


12. 7. 2017    zdroj
Vládní kampaň, kterou zahájilo Maďarsko proti americkému finančníkovi a filantropovi maďarského původu Georgi Sorosovi, vyvolává rostoucí kritiku ze strany mezinárodního společenství. Jak z Budapešti informuje korespondent BBC Nik Torp, v hlavním městě a dalších městech v Maďarsku se objevily za státní prostředky vytištěné plakáty, na nichž je 86-letý Soros znázorněn se širokým úsměvem. "Nedovolte, aby se George Soros smál jako poslední", hlásá na nich nápis.


Izraelský velvyslanec v Budapešti Yossi Amrani a lídři židovské komunity v Maďarsku požádali úřady, aby byla tato kampaň zastavena, protože podle jejich názoru "podněcuje antisemitismus" (Georg Soros se narodil v Maďarsku v židovské rodině).

Státní tajemník pro evropské záležitosti na německém ministerstvu zahraničních věcí Michael Roth v sobotu v Budapešti prohlásil, že se mu prostě nedostává slov, aby popsal reakci na tyto plakáty.

Maďarská vláda však zatím nijak na tyto připomínky nereaguje.

Maďarský premiér Viktor Orbán obviňuje George Sorose z toho, že svými činy a názory napomáhá přílivu migrantů do Evropy. Soros zase na oplátku obviňuje Orbána z vytvoření mafiánského státu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Maďarsko a premiér Viktor Orbán boduje!!!Naši vlastizrádci dělají přesný opak.Slouží cizím zájmům a vlastním kapsám.Prodali by i svou vlastní matku!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Naši vlastizrádci" nejsou naši, je to samý chazar. Naši jsou tito praziti a kolaboranti - ovšem jsou to naši úhlavní nepřátelé. Pracují na naší likvidaci, na naší smrti.

   Vymazat
 2. Všeho do času,vše se vždy měnilo,bude to tak i dál a účet vlastizrádcům bude předložen!A jak husité:Bijte papežence,nikoho nešetřte!

  OdpovědětVymazat
 3. Izrael se také postavil silně proti Sorosovi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Izraelské MZV se distancovalo od prohlášení
   izraelského velvyslance a podpořilo Maďarsko
   v této kampani.Potvrdil to izraelský premiér
   Netanjahu před svou návštěvou Maďarska.
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. Zase jsou to nikoliv kritikove Sorose a neocons sionistu, ale predevsim jeho /jejich/ jednani, arrogance bezohlednost vuci ostatnim a jejich utrpeni a Ibezohlednost k samotnemu utrpeni zidu, ktere vzbuzuje odpor a nechut a take podnecuje antisemitismus / v daleko mensi mire nez nas chteji presvedcit/.

   Vymazat
 4. podla mojho nazoru sa aj židia hambia za taku špinu čo tak hnusne intriguje.odsudit,zavriet nech zhnije v base

  OdpovědětVymazat
 5. Toz Madarrsko dostalo zeleno od GP abe teho finacneho vidlaka nakopale do riti a poslale kam patri mesoge jeden nezdarna...dej miru konecne sanci sidlo v ranci.....howk

  OdpovědětVymazat
 6. Sralbotka,Zadolárek,Kobliha,a černoordelníci se posrali jen z tý představy,že by něco podobnýho,totiž premiér a ne posera,něco takovýho jako teď v Maďarsku dovolil a lépe řečeno schválil!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Když slyším mezinárodní společenství, myslel bych podstatnou část OSN, ale NSR a Izrael, to je ta sílící kritika ve světě? Inu, inu...

  OdpovědětVymazat
 8. Snad jen ta tamní židovská komunita tuší, čím je ten proti-sörösovský plakát antisemitským. Söröse totiž kritizují nikoliv za jeho původ, ale činy!
  Ono i těch světů bude asi vícero.
  A jeden z nich - ten pobouřený, Sörösův - (který za svět vydávají místní prozápadní dobroseři) bude hodně menšinový. Jo jo, ten svět ...

  OdpovědětVymazat
 9. Na každou svini se vaří voda,tak i na tuto 86 letou přijde řada a možná brzy .

  OdpovědětVymazat
 10. Co ten slouha babiš co by tu bral tu jeho universitu. Maďarsko dobře koná pryč s sorosem a jeho poskokama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no vono to je dost zajímavé - bureš vyřvává že nechce euro , ani mloky - ale podívejte se jak hlasujou posranci za jeho partaj v europarlamentu - nic jiného než banda eurokolaborantů
   Vaska

   Vymazat
 11. Mafián je vždy proti státu:-D
  Takže to Soros nevykoumal.
  On sám svými finančními útoky zlikvidoval více států.
  Měl by být rád, že přežil válku.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak už jen schází, aby EU nařídila, co se smí a nesmí v předvolební kampani. Hodně se snaží soudruzi, "demokratická" totalita se dere do rozevíraných dveří.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud máš máslo na hlavně, ukaž na protivníka, a říkej že má máslo na hlavě. Odvrátíš od sebe podezření, neboť logicky uvažující lidi se zbytky morálního povědomí si myslí že bys o másle pomlčel, kdybys jím smrděl. Tak Soros obviňuje Orbána z mafiánství, a Schwarzenberg říká "Babiš nám svymi činy přihrává voliče".

  OdpovědětVymazat
 14. Stanislav Ševeček13. července 2017 6:09

  Židé protestují?
  Není divu - už můj děda před šedesáti léty říkal, že jeho děda mu, jako klukovi, říkal, že v Uhrách panují Židé. Ani sověti s tím nic neudělali. Orbánovi čest!

  OdpovědětVymazat
 15. I z lékařského hlediska se musí zhoubný nádor ještě ve stádiu kdy je ohrničený odoperovat. Maďaři dobře ví co činí.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 16. Nechápu, proč se vlastně podporují a financují politické neziskovky. Okamura zveřejnil stovky píspěvkových organizací např. pro cikány.Jsou to stovky miliónů pro darmožrouty a cikánům to nepomůže.Neziskovky se svou vychcanou mládeží kafrají do všeho a přitom je nikdo nevolil.A to nemluvě o těch parchantech z kliniky v Praze.

  OdpovědětVymazat
 17. Jestli je ten Soroš filantrop, tak potom byl filantrop i Hitler!

  OdpovědětVymazat
 18. Sorösi, blíží se čas, kdy vaši lokajové přestanou kreslit mapy států na tvář Země a vydávat toto zhovadilé počínání za jakékoliv "právo"! Jediným právem opět bude čistota ideje a víry v sílu našeho ducha, ducha naší rasy, jejího umu, houževnatosti, píle, odvahy a důvtipu, se kterou dobyla svět, než ho vaší vinou dobrovolně začala předávat kalibáncům, aby se z naší krásné planety stala Planeta opic, jímž tito šeredné ohavy chtějí vládnout, nevěda, že těm se vládnout nedá! také proto ti chytřejší z nich sní o rase míšenců, dosti plných výše zmíněných ctností, ale současně neschopných se postavit útlaku a zotročení. Ale to se vám lumpové nepodaří ... povstane Třetí Řím!

  OdpovědětVymazat
 19. Maďarský premiér obviňuje Soroše,že napomáhá imigrantům se dostat do EU,a není sám.
  Nejen napomáhá,ale i spolupracuje s pašeráky(zločinci) a defakto napomáhá zvyšování zločinnosti,jak tam,tak i tady.
  Jak na to reagují zbabělé elity z EU nebo i Izraelský velvyslanec,už dnes není podstatné,neboť ty ze samé korektnosti a rádoby slušnosti pomohou i vlastnímu katu dostat se k sobě.
  Soroš je jedna z těch postav,které na největším byznysu současnosti,vydělává nejvíce peněz.A elity,sluníčka a zločinci EU mu pomáhají a obviňují Orbána,že se nechová korektně a říká krutou pravdu. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 20. "Vládní kampaň, kterou zahájilo Maďarsko proti Georgi Sorosovi, vyvolává pobouření ve světě " - co to je? Kolik lidí je pobouřeno, stovky, tisíce ? Řekl bych, že je to bublina, spíše by měl titulek vypadat, že pobouření jsou někteří představitelé a politici se sluníčkáři a to jen v některých státech. Celkem se může jednat o pár tisíc lidí, zbytku světa což jsou nějaké miliardy lidí, to je šumafuk. Bohužel dnešním světem hýbou jednotlivci aniž by o to většina stála. To je ta "demokracie".

  OdpovědětVymazat
 21. VIVAT MAĎARSKO!!!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 22. „Izraelský velvyslanec v Budapešti Yossi Amrani a lídři židovské komunity v Maďarsku požádali úřady, aby byla tato kampaň zastavena, protože podle jejich názoru "podněcuje antisemitismus"“
  Lepší důkaz, že za veškerou špínou kolem financí a neziskovek stojí židé, snad ani nelze podat. P.K.

  OdpovědětVymazat
 23. Ne všechno, co se Izraeli nelíbí je ihned antisemitismus. Dlouhou dobu Soros nikomu nevadil, než se zjistilo, jakým způsobem jím zakládané a financované struktury pracují. A každý má právo se bránit, stejně jako Palestinci nebo Syřané, kterým Izrael odpírá území, na které mají právo. Zrovna tak se mi nelíbí, že si Izrael osobuje právo útočit, kdekoliv se mu zamane, jen proto, že se mu něco nelíbí.

  OdpovědětVymazat
 24. Pane Dvořáku,možnáse mýlím, ale nikde nenacházím hlášku, že můj koment: "Anonymní13. července 2017 2:42
  Takže původem žid je nekritizovatelný? Zvláštní. Nebo, že by miliardy? Nejen jeho, ale i ty, které chrání?" byl vymazán. Pokud, přijde mi to nekorektní! Zdravím

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pane Dvořáku pravdu, namlátil jsem to sem skutečně málo srozumitelně. Tedy takto: Pokud se nepletu, tak jsem k tomuto článku napsal 13. července 2017, 2:42, jako anonymní, tento koment: „Takže původem žid je nekritizovatelný? Zvláštní. Nebo že by miliardy? Nejen jeho, ale i ty, které chrání?" Teď ho na daném místě nenacházím. Takže, buď se tedy pletu, nebo selhává technika ale také, upadáte v podezření. Pak by mi chyběla hláška o vymazání daného textu. Dík za optání.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Pro16:30. Co na to napsat. Usvědčil ses' co naprostý hlupák. Sděluje ti ten ze 14:56.

   Vymazat
 25. Za aktivitami tohoto multimiliardáře zůstávají miliony mrtvých lidí po celém světě. Jak v Boha nevěřím, přeji si, aby Bůh ty jeho vražedné aktivity co nejdříve ukončil. Chvála bohu, že Orbán oficiálně odkrývá zvěrstva a zločiny páchané nevládními a neziskovými soldateskami Sorose.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za filantropa byl kdysi považován člověk, který nezištně prospíval lidem.
   Dnes (s údivem) zjišťuji, že "váženým" filantropem se může stát člověk, který nejenže není nezištným, ale dokonce lidem i škodí.
   Orbán by proto i měl požádat tamní židovskou, která se tak bere za toho "filantropa", aby mu srozumitelně vysvětlila důvody, pro které Orbánovu opodstatněnou kritiku Sörösových aktivit v Maďarsku aj., tato považuje za útok na židovství.

   Vymazat
  2. Hnusný Soros zištně lidem extrémně škodí, to je filantrop jak vyšitý!!! Nutno nazývat věci i lidi pravými jmény. Je to odporná kreatura a patří na šibenici (i když za to, co spáchal po světě, se mi zdá šibenice hodně milosrdná a rychlá ...)

   Vymazat
 26. Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby na pozadí onoho "hněvu" proti Orbánovým opatřením nebyly ony Sorosovy "HRW" neziskovky a jejich chlebodárci. Je tady první pokus, první snaha jedné ze zemí evropského společenství vrátit demokracii pod pravomoc a svrchovanost demokraticky zvolených zástupců lidu. Snahy o demontáž demokracie reprezentované politicky působícími NGO řízenými a financovanými na pozadí globalistických institucí typu Sorosových a jiných nadací a fondů byly již v minulosti v USA vcelku úspěšně eliminovány zákonem typu FARA. Není tedy důvodem, proč by suverenní a svrchované země jakými jsou Maďarsko či jiné země EU, nemohly podobným zákonem svůj vztah k neziskovým organizacím financovaným ze zahraničí upravit. Současné snahy EK a EU politickým rozhodnutím ovlivnit svrchovanost rozhodnutí demokraticky zvolené vlády Maďarska jenom potvrzují jejich klientelismus směrem ke globálním korporacím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jste vystihl skutečné pozadí té "bouře" jejich hněvu.

   Vymazat
 27. Israelští jsou nějak vztahovační - vůbec nechápu proč v tom hned hledají židovskou otázku, každý má nějaký původ a o ten se fakt nehrálo. Pokud jsme vyrozuměla, tak Orbánovi jde o to, že Soros rozvrací jeho stát prostřednictvím školy a neziskovek, to je tak všechno. Orbánovi určitě nejde o jeho židovskou rodinu, to na tom plakátu opravdu nebylo. Napadá mne ještě jedna souvislost - když náš malíř tykadel přimaloval Langerovi tykadla, tak snad v tom nikdo nehledal, že zesměšnil hmyz.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 28. Kdyby byl svět aspoň trošku civilizovaný, Soros by dávno visel.

  OdpovědětVymazat
 29. Od kdypak je Izrael a Židé žijící po svět celým světem??! Kolik milionů Číňanů nějakého Sorose vůbec vnímá!!?

  OdpovědětVymazat