Reklama

.

.

čtvrtek 13. července 2017

Volby2017/153: Šikana v EU

Radim Valenčík
13.7.2017   blog autora

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY


V rámci seriálu o volbách uveřejňuji dříve napsaný článek, který dosáhl rekordního počtu více než 4000 přečtení na mém "zapadlém" blogu.

V pořadu na UK ČT 24 včera večer došlo k malému zázraku. Hlavním tématem byl vývoz České republiky. Dost dlouho plkání o ničem, i když byl zmíněn problém: 33 % exportu jde do Německa, 80 % do EU, nové trhy se nám nedaří nalézt, ale to hlavní se neřeklo. Tak jsem na Facebooku poznamenal:

"UK ČT 24 - jen zírám. Oni vůbec neřeknou (přitom čísla to jasně říkají), že naše tzv. exporty do Německa jsou jen reexporty do dalších zemí, ale zisková marže jde "zprostředkovateli". Právě proto nás nikam nepustí (i s pomocí Dalajlámy a tibetských vlajek), právě proto taková kampaň proti Zemanovi, který se snaží probourat bariéry našeho ekonomického dýchání."

V podobě marže z reexportů (hlavně do Německa, ale i dalších zemí EU) přicházíme ročně asi o 300 miliard, což je 30 tisíc korun na každého občana.

Ale pak přišla chvíle pravdy, na ČT dost výjimečný zážitek. Jan Skopeček, ekonomický expert ODS, člen rozpočtového výboru ve 22:25 uvedl:

"Když se podíváme do Německa, to má obrovské vztahy s Čínou, obrovský podíl exportů a řada našeho exportu, který míří do Německa, tak následně se v německých firmách produkt jen dotvoří a je rovněž exportován do Číny. Čili velká část našeho exportu, který míří do Německa, míří následně do Číny."


Tady je skutečný smysl vyvěšování tibetských vlajek či sankcí proti Rusku, kdy naši exportní pozici přebírá Německo. Mj. vystupování ekonomického experta za ČSSD v pořadu velmi nevýrazné. Doporučuji podívat se na celou velmi poučnou příslušnou část UK, viz:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370704/

Není to jediný způsob odsávání prostředků vytvořených v pozičně slabších zemích EU (zejména těch, které jsou ve středounijním prostoru, tedy hlavně země V4). Další únik jde přes výplatu dividend zahraničním vlastníkům (zejména bank), účelové kooperace a podhodnocení měny (se kterým se ještě dlouho budeme vyrovnávat).

Horší je tendence, kterou můžeme sledovat. Od ekonomické diskriminace se vůči zemím, které jsou v obdobné pozici jako naše, se přechází k politické šikaně ve stylu, v jakém se projevuje u psychicky narušených dětí, kdy silnější týrají slabšího a mají z toho perverzní potěšení. A to ze strany stejných představitelů EU, kteří tak rádi bojují za "lidská práva", tedy přesněji tak rádi používají doktrínu lidských práv.

Proto je emancipace středounijního prostoru v návaznosti na historické tradice (bývalého austrijského a ještě před tím velkomoravského prostoru) na pořadu dne. K vyvážení EU a její ochraně před excesy současné euroreprezentace.

Mimo jiné, k tomu je i tento zajímavý článek:

http://hlidacipes.org/co-ukazala-migracni-krize-emancipovana-stredni-evropa-versus-nemecka-mitteleuropa/

Michal Rusek mně ke včerejší poznámce na Facebooku napsal: "Toto chce stručný článek a hned poslat do Literárek, pak to převezmou PL. Bude to číst 10 tisíc plus. Stačí napsat 7 stručných a jasných vět. Budou rádi. Radime. Je to důležité!"

Tím mně dal podnět, abych napsal těchto několik řádek.
- - -

Pozn.redakce NR: I když Valečíkova glosa vyšla před časem i u nás, je dobré si tyto skutečnosti neustále připomínat!!

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4752-volby2017-153-sikana-v-eu.html


16 komentářů :

 1. ČSSD a TOP 09 a samozřejmě KDU,jsou strany které jdou proti ekonomickým zájmům naší země.Dělají a dělali vše proto,aby zde vzrostla závislost na EU,potažmo Německu a jsme se pak v EU snáze rozplynuli jako její chudší část,montovna co podporuje navíc bohatší kraje(asi jak jih Itálie sever aj.).
  Tyto strany jsou navíc zcela poplatné svým sesterským,já bych řekl spíše mateřským stranám v Německu a přesně kopírují i jejich pozice v jiných otázkách a jejich řešení.(Migrace,sankce apod)
  Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také třeba připsat "stranu zelených" a jejich ekoteroristů Bursíka a ach, ach Kateřinku Sedmibolestnou - známé jako vyvěsovače tibetské vlajky i na kadibudce!

   Vymazat
 2. Ale to je přece to, co jsme chtěli. Klaus stále tvrdí, že je úplně jedno, kdo vlastní výrobní prostředky, podniky, že je ochoten je darovat i za 1 Kč, jen aby se jich stát zbavil. No tak se mu to podařilo a my máme, co jsme chtěli. Že to byla a stále je totální blbost, to je teď jasné, bohužel, s tím už se nyní dá těžko něco dělat. Stali jsme se majetkem Západní Evropy a podle toho to tu vypadá, jsme jen vhodní tak maximálně jako levná pracovní síla a spotřebitel západního odpadu. Co Německo nedosáhlo válkou, dosáhlo mnohem snadněji s pomocí naší hlouposti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skopeček, to je ten pravej! A co Hanák?! Ten teprve! Korunu všemu nasazuje jejich prezident Dlouhý, ekonomický to genius již v prognosťáku (měl tam dokonce na starost i stranické příspěvky, považte, to nemůže být žádný mejdlo). Tihle hoši vždy začnou písničku-polopravdu o nízké produktivitě. Jenže polopravda, jak známo, je celá lež (měli by si mládenci občas něco přečíst). To oni, NAŠI SLOVUTNÍ MANAGÉŘI, MAJÍ NÍZKOU PRODUKTIVITU. Ale taky mohou nízký "vejvar" jenom vykazovat, to by měly řešit OČTŘ. Pokud tedy ty OČTŘ nejsou též "motivovány". ("Vyděláváme"- nese se ozvěnou soudními klenbami) sck

   Vymazat
  2. Nejsem si jist, ale zdá se mi, že podobný výrok o vlastnictví výrobních prostředků pronášel i geniální prognostik Zeman. Jestliže se mýlím, pak zcela jistě Zeman tento názor na vlastnictví neodsoudil. Vzpomeňme Bamberk a osud kdysi českých bank. Všichni, kdo se třesete nedočkavostí ho znovu volit, podívejte se třikrát denně do zrcadla a nahlas se sami sebe zeptejte, který idiot se na mne ze zrcadla dívá.

   V roce 1993 jsem nějakou hodinu během cesty strávil s emigrantem z roku 68. Poptával se mne, jak to u nás doma chodí. Pamatuji si, že mne varoval, že cizinci nás bezohledně vykradou. Výjimkou byla první vlnu Američanů, kteří pravidelně navštěvovali doma nedělní školu, kde jim vtloukali pastoři do hlavy pomáhej, pomáhej a ještě jednou pomáhej potřebným. I když byli blbí, až poznali, že si jejich pomoc nezasloužili, přenechali prostor otrlým zlodějům. Moje téměř třicetileté zkušenosti potvrzují, že ten emigrant měl pravdu.

   Doporučuji z úcty k Nové republice, aby všichni, kdo se ze zdejších autorů dopustili debilního jednání a spolu se socany budovali u nás kapitalismus, provedli sebekritiku a nám občanům, kteří byli bezmocní, se zdvořile omluvili. Uvítal bych také slib, že už se nikdy, ale opravdu nikdy nebudou angažovat v politice a příjmou místo pokladní v supermarketu. Kdo bude první?

   Vymazat
  3. 1058
   Máte tam drobnou chybu.Máme nikoli, co jsme chtěli , ale to, co chtěli ti, kdož vybavili Klause mocí.
   Klaus by neprošel všeobecnou volbou.Například v Ostravě na hokeji byl vypískán.

   Vymazat
  4. Máme, co jsme chtěli a né, že né, Vladimíre! Ti, co vybavili Klause mocí, to jsme byli my, nechali jsme se nachytat na sliby vyšší životní úrovně za cenu, že se "trochu zhasne" před spravedlností. Teď se každý chmaták může ohánět "schopností vydělat peníze", ti nejdrzejší kradou dokonce veřejně! (Třeba pera.) A jejich najatí pisálci skládají na ně oslavné ódy, v nichž zdůvodňují jejich poctivost údajnou již jewjich nasyceností. (O této lidské vlastnosti napsal krásnou povídku E.E.Kisch.) sck.

   Vymazat
 3. Souhlasím s článkem a odkaz jsem si přečetl pryč z eu.

  OdpovědětVymazat
 4. Za blbost se platí.Ten kdo u nás rozhoduje IQ neoplývá. Je to ale menšina lidí v naší zemi.Většina bohužel mlčí a proto se stává spolupachateli tohoto stavu.

  OdpovědětVymazat
 5. V roce 89 každý trochu inteligentní člověk věděl jak to tady dopadne, bohužel konzum zvítězil nad rozumem.Návrat zpět není možný, změnu k lepšímu nedovolí mocenské špičky.Morálka je pojem neznámý a nikdo ji nevybuduje ani za 50 let.

  OdpovědětVymazat
 6. To, co jsme po "Velkém" listopadu od Západu potřebovali (a někteří i očekávali), byla jeho solidarita, která mj. mohla spočívat v umožnění přístupu ke kapitálu, přístupu k pokročilým technologiím/technikám a (třetím) trhům.
  Nedostalo se nám jich. No, jak by?? ..
  Dnes je od nás očekávána solidarita týkající se absorbce značného přílivu ekon. migrantů.
  A tak zatímco o solidaritě ze strany Západu (při "poskytování" třetích trhů) nemohlo a nemůže být ani řeči, tak ta migrační je s poukazem na "evr. hodnoty" nejen očekávána, ale i vyžadována. A naše neochota solidarizovat se je silově vynucována či sankcionována ...
  A to je ten rozdíl.

  OdpovědětVymazat
 7. Já s tím souhlasím.Bohužel velká spousta voličů
  se chystá zvolit Babiše,který potřebuje být v EU
  kvůli dotacím,které využívá i jeho Agrofert.Opět
  někteří nemyslí a ani nechtějí myslet.Zase zbude
  jen otřepané-takhle jsme to nechtěli.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upozorňujem tých, ktorí sa chystajú zvoliť Babiša, že robia veľkú prevelikú chybu, ktorá sa Čechom vypomstí.

   Vymazat
 8. jedina jistota je že po volbach nas zase po sobotkovsku ojebou když každej jako prodejna děvka pujde s každym ke společnemu zlatemu koritu a až skonči tak se budou dušovat že přiště už ne jak to zpiva řiha někdy přiště tak ahoj volby

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zrovna hrajou v radiu jen blazni se radujou

   Vymazat
  2. Toto je příští povolební zlaté koryto:
   Největší tunel za 3 biliony korun
   - www.novarepublika.cz/2017/06/vk-4.html#more

   Vymazat