Reklama

středa 26. července 2017

Vyčišťování bojiště v Mosulu

Stephen Lendman
26.7.2017 Global Research, překlad Messin

Do města proniká zápach hnijících mrtvol. Povětšinou americké teroristické bombardování bezohledně zmasakrovalo na 40.000 civilistů, jak bylo diskutováno v minulém článku.


Město připomíná měsíční krajinu, bez viditelných známek života kdekoliv. Civilisté, schopní dostat se ven, se stali uprchlíky, kterým zůstal pouze vlastní život – jejich domy, majetky i budoucnost byly zničeny.

Desítky tisíc ostatních zůstaly pohřbené pod troskami. Mosul je hřbitov pod širým nebem, jeden z mnoha příkladů americké krutosti, o tom všem je imperialismus – zuřivé touze po bohatství, moci a nadvládě, bez ohledu na cenu člověka.

Upřímná zpráva profesora Seyeda M. Marandiho, který město navštívil a svědčil tak z první ruky, kontrastuje ze zprávou v New York Times.

The Times: irácký premiér Hejdar Abádí… gratuluje (národním) ozbrojeným silám za vybojování města z rukou Islámského státu (ISIS).“

The Times připouštějí, že měsíce boje zanechaly město v troskách, zabily tisíce lidí a přesídlily kolem milionu jeho obyvatel.

Zpráva zdůrazňuje triumf nad genocidním masovým zabíjením a ničením. Neříká nic o úmyslném bombardovacím terorismu USA, nic o podpoře Washingtonu ISIS a dalších teroristických skupin.

Mlčí se o zprávách z první ruky od Aliho Arkadyho, včetně fotografických důkazů o mučení, týrání a chladnokrevném zabíjení iráckých vojenských zajatců a civilistů podezřelých z vazeb na ISIS.


Arkady byl přidělen ke speciální jednotce iráckého ministerstva vnitra a byl tak přímým svědkem brutálních výslechů za účelem získání vynuceného přiznání od podezřelých k sympatiím k ISIS.

Později zemi opustil. Vzal sebou však fotografické i filmové záznamy a odhalil brutální praktiky režimu – instalovaného Washingtonem, aby sloužil jeho zájmům.

The Times citovaly Abádího jak říká, že přišel do Mosulu „oznámit jeho osvobození a poblahopřát k tomuto vítězství ozbrojeným silám a iráckému lidu.“


Mosul byl znásilněn a zničen, nikoliv osvobozen. Po celé měsíce probíhající horor, který byl do značné míry ignorován západními sdělovacími prostředky, devastace a lidské utrpení byly většinou potlačeny – včetně strašlivých válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných americkými a iráckými silami.

Marandi objasnil to, co se Times a dalším médiím nepodařilo hlásit. V rozhovoru pro RT International řekl:

„Město je téměř prázdné.“

„Devastace celého města, které je druhým největším městem Iráku, je mimořádná.“

„Ti, s nimiž jsem mluvil, vyjadřovali velké potěšení, že je město znovu získáno, ale všichni říkali, že americké nálety byly velice zničující a velmi škodlivé pro obyčejné lidi a že bylo zabito mnoho civilistů.“

Marandi v loňském roce diskutoval o západním mediálním pokrytí Aleppa a Mosulu:

„Také jsme po osvobození navštívili Aleppo, a to co bylo velmi zajímavé nebo nešťastné byla skutečnost, že devastace východního Aleppa, které bylo obsazeno Al-Kajdou v Sýrii, byla velmi podobná devastaci, kterou jsme viděli v západním Mosulu.“

„Bombardování Američanů zničilo tak moc ze západní části města, ale západní média o tom téměř nic neřekla.“

Během letecké a pozemní kampaně za účelem osvobození Aleppa od teroristů Al-Nusry podporovaných USA vyvíjely ruské a syrské síly mimořádné úsilí, aby se vyhnuly nebo minimalizovaly civilní oběti – naprostý opak toho, jak fungovaly americké a irácké síly v Mosulu.

Západní média neoprávněně tvrdila, že se ruské a syrské síly nevybíravě zaměřily na civilní oblasti. Zároveň ignorovala americké teroristické bombardování Mosulu. Jasný dvojitý standart netřeba dále rozvádět.

Moskva zřídila humanitární koridory pro obyvatele Aleppa, aby mohli opustit město. Poskytla nezbytnou humanitární pomoc. Amerika, ostatní západní státy a OSN neposkytly nic.

Marandi:
„Iráčané říkají, že veškerá devastace od doby svržení Saddáma Husajna až do nynějška, je zaviněna Spojenými státy více, než kýmkoliv jiným, protože „jí mnoho let podporují.“

Amerika „vytvořila ISIS, vedle Saúdů a bohužel turecké vlády a Kataru.“

„Financovali extremistické skupiny, jak víme z dokumentů obranné agentury z roku 2012, a také dokumentů Wikileaks, které ukazují, že Hillary Clintonová věděla, že Saúdové a Katar v roce 2014 pomáhali ISIS.“

„Irácký lid si je velice dobře vědom toho, co se děje a věří, že více než deset let devastace je vinou Spojených států a jejich regionálních spojenců, více než kohokoliv jiného.“

Americká imperiální bezohlednost nese plnou zodpovědnost za znásilnění a zničení Iráku, Sýrie a mnoha dalších zemí.

Jejich ďábelská agenda je největší hrozbou lidstva.Překlad Messin
Zdroj: http://www.globalresearch.ca/sanitizing-the-killing-fields-of-mosul/5600797

6 komentářů :

 1. Rovnice: USA + 0 = zločiny, genocida, likvidace...

  OdpovědětSmazat
 2. Toz co od tech hajzlo neokonckéch mozete ocekávat..informacní pole sa zrychlelo a vsechny zprávy só dostupne, spojene státy só fasistické totalitné stát....a bode líp......slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
 3. Opět demokratické bomby v akci ti lidé tam jsou chudáci.

  OdpovědětSmazat
 4. proboha, smrtící mašinerie byla alespoň na chvíli zastavena. A to co tam dělají vládní vojska a pozůstalí po vyvražděných vesnicích, podřezaných a upálených rodech teroristickým vrahům,je ve zdejších krajích chápáno jako krevní msta!
  všichni o tom věděli, ještě než začalo vraždění než začala válka, po jejich způsobu.
  Pokud nevyvraždí do posledního ty zločince, pak se vrátí společně s celými rody, kmeny a vyvraždí celé vesnice, celá města dnešních vítězů.
  platí to tak od nepaměti.
  měli byste se připravit na to, až vám Sobotka s Kalouskem přiveze první autobus mohamedánů. Pak sloučí rodiny a tyto hordy začnou vraždit po stovkách místní obyvatelstvo, Čechy a Moravany, jako nevěřící psy.
  nebuďte naivní. jen prosťáček nebo feministka věří že k nám přijedou profesoři matematiky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:19 Máte pravdu, to lze pochopit. Ale co je nechutné je pokrytectví, se kterým naši humanisté a obránci evropských hodnot informovali o "ukrutnostech a vraždění civilistů" v Aleppu a dnes "cudně" mlčí o skutečných zvěrstvech v Mosulu.

   Smazat
 5. Vo co go ? Humanitární bombardování není přece zločin.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.