Reklama

pondělí 24. července 2017

Vykrádání ČR za pomoci ČNB pokračuje plnou silou, ale trestní oznámení bylo odloženo ad aktaJosef Mrázek
24. 7. 2017
Od novověku, kdy loupežíví Švédové přepadli Čechy a kořist odvezli do Švédska, uplynulo již drahně let a metody vykrádání jsou teď modernější a velmi účinné. V případě Československa a České republiky využili kolonizátoři hlouposti těch, kteří se prodrali k moci a vydatně jim pomohli ti, kteří za osobní výhody byli ochotni jednat proti zájmům národa. Základním nástrojem byla zničující měnová politika. Podmínkou úspěchu škůdců byla dobrá spolupráce se sdělovacími prostředky, které po neuvěřitelně dlouhých 27 let udržují národ v domnění, že pánové, kteří předstírali, že reformují naše hospodářství, jsou ekonomové a věděli, co činí. Nejsou, a jestli věděli, tak jsou zločinci a ne jen hlupáci.


Jak bez vojska vykrást stát
Když chcete vykrást stát, zařiďte to tak, aby směnný kurz jeho měny za hlavní světové měny byl mnohem horší, než kurz stejné kupní síly. To je kurz, při kterém po výměně dostanete na světovém trhu za své peníze stejný koš zboží, jako před výměnou doma. O tomto kurzu se stále mlčí, protože by se lidé mohli ptát, proč byl poměr obou těchto kurzů v devadesátých letech až 4.5 ku jedné a umožňoval neregulérní privatizace a v roce 2013 byl stále neuspokojivý, byl někde poblíž 1.5 ku jedné. A proč podporujeme export až tak, že vyvážíme více než 80% hrubého domácího produktu, i když jsme za to dostávali zpět stále jen zlomek vyvezené hodnoty a ještě v roce 2013 to byly jen dvě třetiny . Úhrnné kurzové ztráty zahraničního obchodu tak dosáhly do roku 2013 asi 20 bilionů Kč. Žádný oficiální zdroj se o tom nezmiňuje. Našim kolonizátorům připadlo v roce 2013, že vysávat navíc 30% našeho HDP s vyhlídkou na další klesání výtěžku jim nestačí, a objednali u svých lidí v Radě ČNB násilné intervence proti koruně.

Tajný kurz stejné kupní síly v akci
V plánu bylo zastavit přibližování směného kurzu koruny ke kurzu stejné kupní síly, skokem zvýšit jejich rozdíl, a udržovat tento zdroj bezdůvodných zisků zahraniční strany zvýšený co nejdéle. Těsně před intervencemi byl podle OECD kurz stejné kupní síly koruny a eura 17.6 Kč za 1 euro. Směnný kurz byl mírně nad 24.5 Kč za 1 euro. Při nákupu 1 eura se odevzdávalo 6.9 Kč do eurozóny bez náhrady. Po úpravě směnného kurzu intervencemi na 27 Kč za euro to byly 9.4 Kč. Při prodeji do zahraničí byly při placení v eurech kurzové ztráty před intervencemi 28 %, po intervencích 35 %. Při ceně ročního vývozu 3000 miliard Kč zvýšila ČNB intervencemi roční kurzovou ztrátu 840 miliard Kč na 1050 miliard Kč. Skoro současně oslabila ECB euro asi o 6%, takže kurz stejné kupní síly Kč klesl na 16.5 Kč za 1 euro. A roční kurzová ztráta dosáhla 1170 miliard Kč. Celkem stoupla o 330 miliard Kč.

Plánovaného cíle bylo plně dosaženo. Intervence si vyžádaly během tři a půl letého trvání vydání nepodložených skoro dvou biliónů Kč a ty byly ze značné části zakoupeny spekulanty, kteří číhají na zotavení nepřirozeně špatného směnného kurzu a blokují tak jeho rychlé zlepšování. Tím vznikají další zbytečné kurzové ztráty zahraničního obchodu. Aspoň jim by se dalo zabránit opačnými intervencemi ČNB, to jest prodejem devizových zásob za koruny. To ale ČNB neudělá, protože zvýšené kurzové ztráty jsou to, co bylo u ČNB objednáno těmi, kteří ji řídí ve prospěch zahraničí.

Lživá záminka a dočasné přijetí eura

Oficiálně se jako důvod pro intervence uváděla nutnost zabránit deflaci. Sám průběh akce dokládá, že to je lež. Nejde jen o to, že nikdo nedoložil reálnost podobné hrozby, ale hlavně o to, že provedené kroky nemohly způsobit nic z toho, co bylo proklamováno. Bylo provedeno pevné svázání koruny s eurem, což je ekvivalent dočasného přijetí eura, ovšem bez referenda a případných výhod, zato však ve zcela špatném převodním kurzu. Působnost na růst korunových cen žádná, naopak zůstaly v činnosti tlaky udržující ceny nízko a ceny v eurech dokonce radikálně klesly. Byly znehodnoceny nejen úspory střadatelů, ale hlavně příjmy obyvatelstva a to co náleží státu, aby mohl plnit své úkoly. Jestliže více než 80% HDP prochází redukcí své hodnoty tak, že je exportováno při zvýšených kurzových ztrátách, nutně je to další ochuzování státu jako celku. Další ztráty souvisí se zdražením všeho, co se platí v eurech.

Intervencemi byly vlastně sníženy příjmy zaměstnaných občanů a také sociální dávky, což je opak toho, co se mělo udělat. Kdyby záměr čelit deflaci byl skutečný, mělo se usilovat o zvýšení ceny práce známým postupem. Zvýšit za pomoci ČNB mzdy a platy ve sféře státního vlivu a přimět tím soukromou sféru, aby se přizpůsobila a také na ni působit úpravou daňového systému. To by zároveň řešilo velký nedostatek našeho národohospodářství, velmi nízkou cenu práce, těžkou chybu transformace v dvadesátých letech.

Strašlivý obraz výběru našich politiků a takzvaných odborníků

Případ intervencí ČNB poukazuje na trvalé selhávání tak zvaných odborníků a politiků na rozhodujících postech. Bylo krajně nutné, aby se po čtvrtstoletí vykrádání státu pomocí nehorázného rozdílu kurzu směnného a kurzu stejné kupní síly konečně začalo s nápravou těchto poměrů, a také, aby se upravila cena práce. Místo toho se ve věci měny udělal opak a ceny práce se dotýkáme jen nedostatečně. Pravda nezazněla od nikoho odpovědného.

Pokud jde o ČNB, stačilo by, kdyby aspoň jednala podle zákona, který ji zřizuje. A to se žádat nejen může, ale i musí. Intervence byly s ním v přímém rozporu, protože zákon stanoví, že ČNB jedná podle zásad otevřeného tržního hospodářství, a to násilné intervence určitě nejsou. Zde jsme u toho, že v tomto státě není dovolání, ani když jde o nepochybné porušení zákona.

Nemáme právní stát


Podal jsem podrobně zdůvodněné trestní oznámení ve věci porušení zákona o ČNB Vrchnímu státnímu zastupitelství, a to spis zaslalo k dalšímu prošetření policii. Ta s tím byla hned hotová, nic nešetřila a nevysvětlila a rovnou napsala, že v dané věci nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu a bez dalšího opatření to odložila „AA“ (ad akta). Z toho plyne, že některé zákony se nemusí dodržovat, protože nemáme právní stát.

82 komentářů :

 1. vďaka havloistom a im podobným sme okupovanými krajinami - poťažmo kolónie, a ako z toho von, hm ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Von....?...až budeme komplet vyrabovaní,tak nás vykopnou sami .....ebilové.....

   Smazat
  2. Skoda,že pan Mrázek tady nedal přesný poragraf a odstavec,který porušila ČNB a kdo z utvaru pro pronásledování organizovaných zločincu podepsal odložení trestníhp oznámení ad acta,aby tím ty zločince podporoval.

   Smazat
 2. Věřím v dobu kdy tyhle hloupý kriminálníky dožene spravedlnost.
  Věřím ve znovu zavedení státních hranic a vymahatelnosti práva.
  Věřím že moudrost a pravda zvítězí.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu víru vám vskutku závidím. Bez ironie. Bohužel, já ji nemám a namísto ní mám vážné obavy o budoucnost svých dětí a jejich dětí a jejich dětí etc. (O sebe ne, v 66 to už nějak doklepu.) Ona totiž moudrost a pravda nikdy a nikde nezvítězila sama od sebe. Na celém světě zvítězila pouze ve Švýcarsku a i to poněkud našišato. Upřímně - bojím se budoucí revoluce. Bojím a zároveň v ni doufám. Protože bez ní, bez ní jsou naši potomci bez šancí. Leda bychom považovali to, co nazývám novootroctví za normální.

   Smazat
  2. Udělej krok a spravedlnost jich udělá deset .
   Každý když udělá i nepatrný skutek co je v jeho silách, dohromady to dá obrovskou přirozenou energii směrem k lásce a inteligentnímu žití.
   Moje víra je opřená o skutky,
   kdybych nic nedělal, umřel bych jako poražený..a to nejsme !!!*

   Smazat
  3. řiká se že na každou svini se vaří voda - obávám se že voda se už vyvařila a vono furt nic
   Vaska

   Smazat
  4. milan Vaska Neházejte flintu do žita volby jse blíží je třeba poslat parlamentní strany do kytek. Nejsme žádní ovčani a máme povinnost to učinit kuli našim potomkům.
   Unknown Souhlas.

   Smazat
  5. Smím se zeptat v čem má oporu ta Vaše víra?

   Smazat
  6. 7:21
   Mám 68 let a lépe bych to nenapsal.

   Smazat
  7. nevěřím!
   jen krev a pot, tedy vlastně mozoly tuhle chátru odradí alespoň načas.
   věděli to ve starém Římě, Egyptě, Babylonu, v celé středověké Evropě jen dnes jim předáváme výnosná koryta, ...

   Smazat
  8. Ano, 22:22
   nedivím se vám,
   žijete v době kdy jaký si ministr zahraničí vykřikuje hesla že patříme na západ.
   Nedívím se že lidé ztrácí víru kterou jim bere programově papežská církev, dopouští se tím hříchu největšího !
   Ovšem pane nepatříme ani na západ a ani na východ.
   Dokonce nepatříme ani na jih a ani na sever.
   To my jsme Evropa !!!
   Vždy to tak od nepaměti lidstva bylo a bude.
   Snažte se prosím nespokojit se s tvrzením, že váš rod začíná zápisem na faře, pár století starém.
   Když zjistíte kdo jste byl, budete vědět kdo jste a kam směřujete*

   Smazat
  9. ...víra je hůl nezlomitelná.
   Blaženost nehledej ve víře,
   najdeš ji za živa ve spojení s absolutnem ( Bohem ) *

   Smazat
  10. Unknown 5:23
   Chcete- li potkat ty, kdož vaši víru nesdílejí, podívejte se do rychlíků Praha-Plzeň-Cheb do oddělení pro matky s dětmi.Po víkendu se vracejí z návštěvy rodičů s dětmi do Německa.Děti hovoří s matkou česky, s vámi, jakožto s cizím , navážou ochotně hovor v němčině (to odpovídá správné strategii bilinguální výchovy).

   Smazat
 3. V tom jsou namočeni všichni, Klaus, Zeman, Sobotka Štěch. K jejich jednání existují směrnice z EU a MMF. Nejlépe je to srovnatelné r ekonomickým drancováním Řecka.
  Napište soudružce Jourové, proč z nás dělají otroky? Ať si trochu odpočine od ochrany připálených tvářiček a natržených rektů a vysvětlí nám, proč musíme pracovat dvanáct hodin za žebráckou almužnu.
  Tato grandiózní loupež v přímém přenosu totiž poškodí další generace a z nás udělá národ žebráků. Jediným řešením, je Česká státní banka a minimální mzda 15000,- Kč a každý rok zvedat o 2000,- Kč.
  A těm, co zvednou hlas proti jasně vysvětlit, že monopoly měli volné ruce řešit věc třicet roků a jen nás okrádaly a ožebračovaly.

  OdpovědětSmazat
 4. Povešat za vajcá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. července 2017 7:04 - za vajca ne, ale za krk a nechat viset pro výtrahu všem ostatním. Pak je ještě jedna možnost podle čínského vzoru - vzít zodpovědnou osobu, hlavu na špalek, zabavit veškerý majetek a problém je vyřešený. A tak to udělat se všemi darebáky a pak teprve možná bude pokoj a pořádek.

   Smazat
  2. Jourovou za "vajca"? Že by byla transvetistkou?

   Smazat
  3. Na bandity a vlastizrádce třetinový systém:
   1. První třetinu bičem vyšlehat z funkcí a
   zabavit majetek celé rodině.
   2. Druhou třetinu zavřít na nucené práce a
   zabavit majetek celé rodině.
   3. Třetí třetinu utratit a zabavit majetek.
   Rada Klementa Gottwalda

   Smazat
  4. Anonymní25. července 2017 18:58 - jakýpak třetinový systém, to je pěkná blbost. Bod č.3 je ten jediný správný, akorát je ho třeba modifikovat na celé tři třetiny a ne jen na jednu.

   Smazat
 5. Odpověď nacistickému Západu je jenom jedna - Vystoupit z EU a z NATO .... a znárodnit vše co Západ nahrabal za babku a tím vrátit státu ztrátu .... ovšem aby nedošlo k nové Jugošce tak je nezbytné požádat Rusko o ekonomickou spolupráci ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimil,
   ty si myslíš, že v Rusku je to inak? Že v Rusku niečo patrí novootrokom? Veď tam tiež všetko rozkradli západní kapitalisti a miestni kapitalisti. Ukradli všetko to, čo socialisticky orientovaní ľudia spoločne postavili.
   Žiadni ruský kapitalista ťa nebude chrániť, keď ty budeš kapitalistom a západným elitám znárodňovať "kapitalisticky ukradnuté majetky"
   Aj Putin je len šéf oligarchického klanu prorusky orientovaných kapitalistov, ktorí rovnako nakradli ako všetci iní nie proruskí kapitalisti

   Smazat
  2. 8:30

   "Dnes je velice těžké rozlišit lepší a horší imperialismus." (Josef Heller)

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Imperialismus-nema-zabran-Podporuje-islamismus-nacionalismus-cokoliv-se-mu-hodi-Vyznamny-marxista-nachazi-v-dile-klasiku-jednoznacne-odpovedi-i-pro-dnesek-496617

   Smazat
  3. Dobrá připomínka. Já také věřím, že se vše v dobré obrátí, Putin na přímé lince s občany řekl "mohu vám zaručit, že to všechno dobře dopadne". Pjakin v Otázky a odpovědi řekl asi toto. "Na Rusko je ze západu útočeno už asi tisíc let, pokud chce Rusko přežít musí vše vzít do svých rukou a neomezovat se hranicemi". A že to dokážou to je zaručeně v jejich moci. Potom tyhle hloupý žabomyší spory skončí, zloději a vlastizrádci půjdou do vězení a bude pořádek, což si asi většina normálních lidí přeje. Všechno dobře dopadne pro slušné a normální lidi.

   Smazat
  4. Ad 7:14 & 10:32- Souhlas, naše země vždy bude muset mít nějakého velmocenského kurátora (naše lokalita byla a bude vždy důležitá). Ovšem jasná prohra, kdyby to mělo zůstat Německu!

   Smazat
 6. "Když chcete vykrást stát, zařiďte to tak, aby směnný kurz jeho měny za hlavní světové měny byl mnohem horší, než kurz stejné kupní síly."

  To začalo už přijetím "veksláckého" kursu čsl. koruny k západoněmecké marce vzápětí po převratu. Málokdo se nad tím pozastavil. Pamatuji se, že před tím varoval Zdeněk Mlynář.

  Obyčejný člověk mohl začít něco tušit nejpozději ve chvíli, kdy veksláci začali jezdit (resp. posílali kolektivy Cikánů) do anektované NDR, aby tam měnili východoněmecké marky za D-Mark "jedna ku jedné".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:10: Trochu máte špatné načasování! Toto vykrádání státu (států) bylo započato hned po konci II. svět. války, kdy záp. banky zamezily východnímu bloku vstup do dolarové oblasti. Víte, kolik asi zdrojů získal západ tímto tahem? Např. docela je zajímavé, že i když hospodářství Anglie bylo po válce daleko víc zničení než naše, ale půjčky jsme anglické bance spláceli až do konce 70tých let! To je demokracie a svoboda v praxi.

   Smazat
 7. v prvom rade presne v duchu nariadení Jozefa II odobrať majetky cirkvi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:17: Proč? Máte pro to nějaký relevantní argument. Církev nejsou přece jenom kněží! Ani nemá česká církev majetek v daňovém ráji, ten zůstává u nás doma, na rozdíl od demokratických korporací.

   Smazat
  2. Pro 15:28 : nenapadlo mě,že by někdo souhlasil s restitucemi církvi. Ve Francii znárodnili církvi majetek při Velké francouzské revoluci, tedy ve stejné době jako osvícenec Josef II. O chudobě apoštolů, Ježíše Krista a Novém zákonu se k Vám nic nedoneslo? K čemu potřebují naši duchovní pastýři majetky a moc? Že se církev a jejich preláti za svou hamižnost a nenasytnost nestydí.

   Smazat
  3. Ve Francii znovu znárodnili katolickou církev těsně před 1. světovou válkou - psal O tom E.Beneš do Prahy i s podrobnostmi.

   Smazat
 8. Ten to stát má 10,5 milionu lidi . Dejme 500 tisíc tento stát rozkrada nebo jím slouží . Zbytek jen banda kteří si mysli ,že se mají líp než před tím ,neudělají nic a drží hubu.Malá skupinka to ví a protestuje , ale tato většina je národ tupců. A aby se nám dílo podařilo , pozvou tady migranty ,aby umlčeli většinu . Tak jsem se jím dílo pěkně daří a zametou při tom , svou zlodějnu a usmrtí původní obyvatelstvo a zradu !!! JE JEŠTĚ ČAS PROBUĎTE Se!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen 2% pane, jen dvě procenta, ale zato kradou důkladně. Hebrejští králové na ně musí být hrdí

   Smazat
  2. Pro mě jsou i ti co nepracuji zloději pane .

   Smazat
 9. Lidé se jen tak neprobudí. Jsou zhypnotizováni televizí a upadajícím školstvím. České děti nejvíc v EU nenávidí školu. v tom jsou podporováni zamindrákovanými a zhypnotizovanými rodiči. Národ strašně zhloupl, je to evidentní. Všimněte si prznění jazyka, to vždy signalizuje vážný úpadek. historie je manipulována, starší lidíé promyšleně dehonestováni, aby mladé ani nenapadlo přemýšlet o socialismu, jakožto jiné formě vlastnictví. A ono je to skutečně ani nenapadne. Horují za homosexuály, něžným okem pohlížejí na ubohé migranty, neplodí děti a věnují se pejskům. ---Co dělá ČNB je zločin, to ona zde skutečně vládne pod taktovkou cizích šéfů. Národ se noří do stojatých vod naprosté hlouposti a lidé žijí dle vzoru televizních reklam. Proč např. chtějí většinově volit miliardáře?? Chápete to někdo?

  OdpovědětSmazat
 10. 9:32

  Jak kdo - někdo se probudí, někdo neprobudí, někdo dokonce ani nespí.

  - Myslím, že homosexualita (přesněji řečeno její mediální zrcadlo) pro většinu lidí vůbec nepředstavuje problém, který by je zajímal.
  - Se psy už to je horší, to Vám dám za pravdu. Kromě starších nebo osamělých lidí, kteří potřebují společníka, to taky nechápu, především ne ve městech.
  - Připomenu, že tak jako ČNB jedná většina národních bank (včetně té ruské); nejde tedy o nějakou českou zvláštnost. Do značné míry to je dáno diktátem Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

  -- Např. zvyk zvát si skoro denně kvůli každé volovině do televize tzv. "analytiky" (mladé sebevědomé zaměstnance "poradenských" firem) je příšerná věc: vždyť před televizí možná sedí i děti !! A mnohé z nich si mohou časem zvyknout na představu, že jde skutečně o lidi, kteří rozumí světu, společnosti, životu.....

  Kromě neúcty ke starým lidem je dalším projevem dnešního úpadku neúcta k půdě: o tom píše František Jonáš z Třebíče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. analytik není analytik, ale ideologický demagog, který je živen z vašich daní a tučně, aby vám vypláchl dvakrát denně mozek, psy jsou přenašeči parazitů a po té, co k vám dorazí dbro se rové a připálenýma tvářičkama, budou vám pejsci nosit do postele neléčitelné, smrtelné parazity z toho, co pro vás vydělají ti roztomilí černoušci na každém nároží, na chodník, v tramvaji nebo v parku. Hřeje mne, že do kopru půjdou nejdříve sluníčkářky, milující černé hadice a jejich parchanti.
   co se týká ČNB, ovládané právě dvouprocentní menšinou, v každém právním státě by tito exponenti dostali dva metry konopky nebo Jáchymov.

   Smazat
  2. Taky nerozumím tomuhle globálextremismu! Buzíci by se rozhodně neměli podporovat v žádným směru! Krom těch co se hodlaj léčit. U psů nemám rád žádný extrém - svinstva šikmookců jako je "festival v Julínu" či jak se ta ohavná díra na jihu Číny jmenuje, chování psů na polívku a kožešinu v Koreji apdd. zrvna jako "psí hotely" a "masážní salóny" v USA! Obojí je zvrhlé. Zlatá střední cesta! Severní Vietnam a Ćínu vybombardovat do doby kamenný aby se ten xndl tam probra, na USA seslat sopkobudič, aby bouch Yellowstone a oni začali žít skromnějc a to včetně domácích mazlíčků boháčů atd. Zkrátka tak ňák celkově vozdravit svět by to chtělo. Svět potřebuje válku jak pes kost!

   Smazat
 11. Jak ovšem bankovní radu vést k odpovědnosti, když dělá právě to, co jí zákon ukládá.
  Nikde v zákoně o ČNB není uvedeno, že by měla konat ve prospěch životní úrovně lidu obecného. Jen ekonomie hospodářství a dalších makroekonomických ukazatelů.
  Vyšetřovatel si pak o podání na ČNB může myslet to samé, co autor dr. Mrázek, ale udělat může jen to, co učinil.
  Vina není u vyšetřovatele, jen u zákonodárce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:24

   Jó, kde jsou ty krásný časy, kdy měli za všechno vinu komouši! (Nebo pořád ještě mají?)

   Smazat
  2. 10:27

   (S ním) fakticky čas letí ...

   https://www.youtube.com/watch?v=puPDqBMzTm8

   Smazat
  3. To si pište, že mají. Úměrně s tím jak se blíží volby, začíná houstnout hnojení na komouše, aby náhodou lidi nedali svůj hlas jim. Protože jako jediní nekradou, jelikož je ke korytu nepustili. Jinak ale je jasná volba Okamura i když i na něj pře volbami, presstituti zamíří své sračkomety, ale to už je na lidech zda si zase šlápnou na ty stejný hrábě...

   Smazat
  4. 10:39 - to si piš že komančové kradou - tedy ti bejvalí co byli "u komančů" a nyní jsou rozlezlí v jiných partajích,
   a co se tejče těch hrábí - tak se vymění násada, ale efekt je samozřejmě stejný - ovce si opět pěkně natlučou kebulu a pak brečej !!!
   Vaska

   Smazat
  5. Krade se proto , že to kapitalistický režim umožňuje , je to totiž jeho podstata !!!!

   Smazat
  6. 13:26 - podstatou kapitalismu je krást? To jsi kde vyčetl, rozumbrado?

   Smazat
  7. Podstatnou kapitalizmu je přivlastňování nadhodnoty, a to je co? No přece krádež! Kapiš, chytrolíne 13:55?!

   Smazat
  8. 13:55 Jaká je podle vás definice krádeže? Zkuste jí určit pro kapsáře a uvidíte, že platí i pro každé převedení výsledku vaší práce do cizí kapsy.

   Smazat
  9. 15:06 - výsledek tvojí práce jde do cizí kapsy? Snadná pomoc, změň to tak, aby výsledky práce ostatních šly do tvojí kapsy.

   Smazat
  10. 17:23 no, při této logice to tady asi těžko vyhrajeme. Já nechci, aby výsledky práce ostatních šly do mojí kapsy. Chci, aby tady bylo těm, co pracují dobře a ti, co pracovat nechtějí, aby si na sebe, když to jinak nepůjde, vydělali v kriminále. Prací se člověk liší od ostatní živé havěti na Zemi. Bez práce se vrací zpátky mezi havěť.

   Smazat
  11. 17:23 Vaše rada jak se bránit zlodějům, je stát se také zlodějem? Když mi vadí kapsáři, mám se stát také kapsářem? Hezky jste předvedl mravní úroveň dnešních "pravicově uvědomělých" občanů.

   Smazat
  12. 17:53 Buržoasní žvásty! Naopak! Práci je třeba důsledně potírat! http://gci-icg.org/czech/komunismus1.htm#budpracicest

   Smazat
  13. „Strach" není ničím jiným než pocitem utištění a sklíčenosti, který u buržoazie nutně provází práci, tuto ohavnou činnost nuzného dobývání chleba. V udatném německém buržoovi „strach" rozkvétá ve své nejčistší formě: pro něj je chronický a „vždy jemu rovný", bídný a opovržlivý, zatímco proletářova mizérie vždy nabírá nejostřejší násilnou formu a nutí jej pustit se do boje na život a na smrt, čímž jej činí revolučním a takto nevyvolává „strach", ale vášeň. Chce-li tedy komunismus zrušit buržoův „strach" stejně jako proletářovu bídu, rozumí se samo sebou, že to nedokáže, aniž by zrušil příčinu obou: práci."
   Karel Marx, Německá ideologie


   „Kdyby dělnická třída, vyrvavše si ze srdce neřest, která ji ovládá a degraduje její povahu, povstala ve své strašlivé síle, nikoli aby se domáhala lidských práv, která jsou jen právy kapitalistického vykořisťování, nikoli aby se domáhala práva na práci, jež je jen právem na bídu, nýbrž aby ukula bezostyšný zákon zakazující každému člověku pracovat déle než tři hodiny denně, země, stará dobrá země, by se otřásala veselím a cítila by, jak v ní pulzuje nový vesmír..."
   Paul Lafargue, Právo na lenost, 1848

   Smazat
 12. Přichází období,kdy se budou muset TV přístroje vyměnit kvůli změně technologie přenosu či co,za nové,nebo doplnit nějakým krámem ty starší,zase budou tahat z lidí prachy řádově v miliardách. Vyserte se jim na ně a ty prolhaný krámy chrlící jen jed a dekadenci,povyhazujte je a nepořizujte nové,nenechte si jimi ničit životy.
  V je obojek,na kterém nás vodí až nás dovedou na jatka,nikam jinam nás nesměřují,"velká výměna" je už v proudu,nepomáhejme jim s ní a naopak ničme všechny "jejich" hybné páky a technologie,kterými nás sešněrovávají a nebuďme tak blbí,abychom jim za ně ještě navíc platili a nechávali jim i jejich domýšlivým zkorumpovaným pomocníkům (umělcům a sportovcům)vydělavat a bohatnout na naší bídě a duševním prznění dětí (viz to hovado Donutil se Sněhurkou atd.)...za tohle jim přeci nebudem,jako idioti,donekonečna platit,nebo jó!!!

  Co dělat v případě války,kam si přijít pro masku,nebo nafasovat žrádlo a vodu,když po vypnutí proudu zkolabuje vše,vám nikdo,ani pitomý vámi zvolený starosta,nebo poslanec neřekne,ale denně do vás valí co máte žrát,kam máte jet utrácet prachy,s kým se máte bavit a s kým ne,jak vám má vaše stará nasadit parohy a vy si to furt dokola necháváte líbit a ještě za ten humus platíte...neskutečný a naprosto absurdní...já už všechny ty televize,co v baráku byly dávno vyházel na smeťák a ten koncesionářský poplatek neplatím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.46 To jste dobře udělal, s těmi TV, vyházet do ekodvora jemoje řeč. te´d jsme byli týden na chalupě bez Tv,Internetu i rádia- jaká úžasná pohoda se rozhostila v duši--- ptáci, zajíci, srny a občas nějaký docela přívětivý člověk. Kolem lán prosa, které se sypalo ven z tobolek, žrali to malí zajíčci, ale zemědělci nežali, asi aby mohli teď v deštivém týdnu bečet, že jim vše na polích shnije...Bylo tam bez bedny krásně a politici přestali existovat.

   Smazat
 13. Klaus nechal rozkrást stát a banky, pak nastoupil Zeman a ten rozkradené banky prodal s dotacemi tak, že za rok měly už zase stamiliardové zisky, ale ve prospěch zahraničních vlastníků a ne našeho státu. Ten kdo kritizuje "komunisty" a bývalý socialismus, je naprostý idiot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto by KSČM měli lidé volit a ten kdo je pravičák Okamuru. Banky se musí zase znárodnit stejně jako voda a velké korporace. Malí podnikatelé státu prospívají, proto je Babiš likviduje.

   Smazat
  2. Zase byste chtěli znárodňovat? Ještě že těch pár procent hlasů vám to po volbách neumožní.

   Smazat
  3. Přijde den, zúčtujem spolu...!

   Smazat
  4. 12:48 Nevolte ksčm hlasují proti lidu této země:

   http://svobodnenoviny.eu/poslanci-zamitli-trestnost-islamu/

   Smazat
  5. 13:52 Asi nevíte, že to, co požaduje 12:48 bylo znárodněno ne komunisty, ale částečně Masarykem a hlavně Benešem po válce. Komunisté po roce 1948 znárodnili jen sbytek, který představoval asi 30%. To bylo vráceno v restitucích. Klaus ale v kupónové privatizici "zprivatizoval" to, co komunisté nikdy neznárodnili včetně všeho, co zde bylo nově vybudováno jako společný majetek. Podobně to bylo i s církevními restitucemi. Církve dostaly už v 90. letech zpátky všechno, co jim "ukradli" komunisté a říkaly, že nic víc nebudou požadovat. Až teprve Nečasova vláda církvím "vrátila" majetky, které jim odebral Josef II. Takže se strašením novým znárodňováním komunisty zacházejte opatrně.

   Smazat
  6. Lidem může vadit znárodnění jen jako propaganda. bylo to státu a stát patřil všem občanům. Když se to privatizovalo, občanů už to není a zisky odtékají z republiky, navíc je potřeba, aby byla podpora místní ekonomiky, potravin a ne nějakých cizích korporací, protože pak zisky nejdou státu, platy jsou nízké. Tehdy nebyly žádné dluhy a vše bylo naše. Teď není naše nic a dluhy jsou obrovské a stoupají. Socík se musí vrátit, vystoupit z EU, NATO a hlavně také MMF, aby nás nedrancovali jak je popisováno v článku.

   Smazat
  7. Hlavně už se konečně zjetnoťme ,uvědomme si co je opravdové zlo a proti tomu jděme jednotně.Tak teprve dosáhneme zpátky svobody.

   Smazat
  8. Řekl bych, že je potřeba úvahy o znárodnění dovést do konce. Majetek, který nová vláda po roce 1989 přejala od komunistické vlády,měl dvojí povahu.Za prvé to byl majetek,který komunistický stát získal vyvlastněním původních vlastníků. Za druhé to byl majetek, který byl vytvořen během 40 let komunistické vlády na základě přímusových úspor všeho obyvatelstva. Toho bylo asi čtyřikrát více než majetku zestátněného. Jak uvádí Statistická ročenka 1991, tento majetek představoval hodnotu jednoho milionu dvěstě tisíc korun na každého obyvatele. Majetek, který měl být privatizován, byl kolektivním majetkem všech obyvatel této země. Aby mohlo dojít k jeho privatizaci, musel být vyvlastněn. Obyvatelé museli být zbaveni svého práva na tento majetek. A byli vyvlastněni bez náhrady. Proto na příklad anglický ekonom českého původu František Nepil mluvil v souvislosti s privatizací o "daleko největším vyvlastnění v českých dějinách". Jakousi dílčí náhradu měla představovat kuponová privatizace. Ta však ani zdaleka nepokryla celý rozsah vyvlastněného majetku a stala se hlavně předvolebním trikem Klause a ODS na oklamání veřejnosti. Předstírala, že dává lidem něco zadarmo. Ve skutečnosti nabízela skutečným vlastníkům cinknutou lotynku o část jejich vlastnictví.
   Po všech možných restitucích, po provedení totálně neetického daru veřejných prostředků všemožným církvím nezbývá než nastolit otázku restituce obrovského majetku vyvlastněného bez náhrady prakticky všem občanům Klausem a jeho poskoky . Prostě začít požadovat restituce majetku vyvlastněného bez náhrady občanům. Nazval bych to prostě začít tvrdě vyžadovat občanské restituce.
   Jos

   Smazat
  9. Pane Jos máte výborný přehled a názory. Jen si bohužel myslím, že dokud nebude obecně omezen "kapitál" nějak podobně jako za socialismu, nějaké záležitosti ve prospěch jednotlivých občanů, států a národů jsou velmi problematické. Korupce je totiž založena na kapitálu a ta je tím větší, čím větší kapitál vládne a hromadí se u jednotlivců. Proto byl založen socialismus, který vše toto omezoval, bohužel korupcí ze západu se jej podařilo zase rozložit. Soudy, i ty nejvyšší, policie, politici, neziskovky, vše je pod nadvládou kapitálu. Proto v kapitalismu vždy funguje vše stále hůře, až nastane válka. A proto je to stejné i dnes. Dokud tedy nebude omezen kapitál, nic se nezmění.

   Smazat
  10. Jos-23:33, zdá se, že mluvíte "právnickým vzděláním". Při pohybu pomyslného kyvadla doleva jsou nároky "občanů" i vymahatelné právně. Snad se toho dočkáme a "výtěžek" bude stačit na "oddlužení občanů".

   Smazat
 14. Tady je moc pěkný článek nebudeme samy kdo kopne eu do z...u:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Polsko-nadava-EU-kvuli-reformam-Po-siti-zatim-koluji-VIDEA-ktera-se-rovnaji-bombe-shozene-na-Brusel-497299

  OdpovědětSmazat
 15. 13:52 A co jiného zbyde, až bude národní majetek komplet rozkraden?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude se muset vyvětrat, uklidit, a začít od čistého stolu znovu.

   Smazat
  2. Ad 14:54 - to je jeden z mála racionálních komentářů!

   Smazat
  3. Anonymní24. července 2017 14:54
   Bohužel, takto optimisticky to nejspíš nepůjde. Budou se muset začít splácet dluhy. I když bych osobně fandil takovým politikům, kteří by ty banky, které nám deformují měnu a poskytují úvěry, poslali někam. Svoje si již z nás vydobyly.
   Mírnější varianta by byla, zdanit finančníkům finanční transakce a naopak zlevnit cenu práce. Lidé práce by své příjmy neposílali na Kajmanské ostrovy, ale zlepšili by si životní standard – podpořili by ekonomiku. P.K.

   Smazat
 16. Vy, vy, vy! Uvědomujete si vůbec, jak strašně poškodila stát a lidi Zápotockého měnová reforma? Jak snížil hodnotu koruny? Na to přeci dnes nikdo nemá!!!! Vivat Rusnok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:56 Než něco napíši, tak si o tom něco přečtu. Nebudu tak před ostatními za "hlupáka"...
   https://www.cdk.cz/menova-reforma-1953-nektere-sirsi-souvislosti

   Smazat
 17. Anonymní 14:56
  Měna byla mířena na zbohatlíky,jak ve válce tak po válce,bohužel,těch co to měli uložené ve Švýcarsku,těch se to nedotklo a to pociťujeme doposud.Navíc jim ještě pomohlo navrácení cirkevního majetku.

  OdpovědětSmazat
 18. Ad Anonymní 14:56. Jako apel na studium vlastních dějin se Váš ftípek celkem hodí. Nemám rád odkazy v diskusích, ale hádky jedněch nepoučených s týmiž na opačné straně barikády nevedou nikdy k ničemu. Snad by stál za přečtení názor historika Kaplana: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/znemozni-se-rekli-komuniste-prezidentovi-ten-poslechl/r~i:article:780384/?_ga=2.42684965.107379568.1500902677-1730516636.1493972617
  P.S. Marně přemýšlím, kdo z Čechů může mít zájem na podpoře počínání banky, zvané stále ještě Česká národní. Novotný

  OdpovědětSmazat
 19. Od dubna letošního roku se Česko propadlo do kategorie rozvojových zemí. Po zásluze! A sešup bude pokračovat, přátelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na začátku devadesátých let patřila Ukrajina podle HDP na sedmé místo na světě, dnes je někde na samém konci pelotonu, máme ještě co dohánět, stačí k tomu jenom moudré vedení, které je řízeno na dálku v cizích zájmech :-)

   Smazat
  2. Stačí neuznávát výsledek svobodných voleb a jsme tam kde je Ukrajina

   Smazat
 20. Podobně byly vykrádány Ústřední mocnosti po roce 1918... až Němcům hlady a bídou ruply ze zoufalství a beznaděje nervy a zahájili dehebreizaci své části Evropy... pod vedením rakouského Žida po otci (jako je rabín Sidon) - tedy podle Halachy góje, Adolfa Hitlera. Mimochodem je to jisté, podle analysy DNA provedené u jeho žijících příbuzných Izraelci...

  A kdo by toto chtěl popírat, popíral by holokaust, což je, díky moci dalších generací penězoměnců, ve všech podřízených státech, trestný čin. Německo je tam, kde bylo... jenom místo vyvolených se jim k "podrbání" dováží odpad z Terra Primitiva, který vnucují i ožebračovaným státům jako je náš...

  OdpovědětSmazat
 21. Kamos byl ve Vidni a Budapesti !

  2 male kavy a dva male zakusky ve Vidni $ 32,
  to stejne v budapesti $ 11

  Hrnek kavy v nasi kavarne u nas (USA) $ 1.60 a doplneni zdarma treba 3 x !
  TIRAMISU = nejlepsi zakusek v Americe z Italie je cihla 8 zakusku za $ 9.50

  T.j. jasne, ze vas Evropany nekdo sidi, ale my nevime kdo.

  Gallon benzinu = 3.78 litru stoji $ 2.04 (dnes)
  1 litr benzinu = .2642 z Gallonu

  CESI NEDEJTE SE !

  Jak si muze duchodce od vas zajet do Vidne na kafe, kdyz $ 32 je 716 Kc. a duchd ma 10 000 mesicne.

  Oni vam delaji zle ! Cucaji vam krev !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 22. Oprava: litry nasobite .2642 a dostanete Gallony.
  U nas je to vsechno jinak.
  Nemame metric system. Mame inche, feety a mile a v Evrope musime stale pocitat kvuli predstave.

  A $ 200 stala halenka manzelce meho kamose ve Vidni.
  Evropane jsou sizeni proto, aby zaplatili invazi nezadoucich do Evropy.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsem halenku na Beverly hills za 5000$ a pár zoufalých sandálů za 8000$. Taky vás šidí?
   Bože kams to duši dal.....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.