Reklama

čtvrtek 20. července 2017

Wałęsa:Krev obětí smolenské tragédie je na rukou J.Kaczynského!

- kou -
20.7.2017  PrvníZprávy

Bývalý polský prezident Lech Wałęsa prohlásil, že krev obětí smolenské katastrofy, při níž se v roce 2010 zabil prezident Lech Kaczynski, je na rukou jeho bratra Jaroslawa Kaczynského.


Podle exprezidenta právě Jaroslaw již dlouho ovládá všechny politické procesy v zemi. Přestřelka mezi opozicí a současnou vládou strany „Právo a spravedlnost“ (PiS) jen dokumentuje hluboké příkopy v současné polské politice.

Kaczynski v úterý během debaty v Sejmu ostře reagoval na kritiku opozice, a řekl, že opozice „zabila“ jeho bratra. Ke katastrofě u Smolenska došlo v době, kdy u moci v Polsku byla koalice stran „Občanská platforma“ a Polská rolnická strana. Opozice již oznámila svůj záměr popohnat Kaczyńského k soudu, kde bude muset prokázat, že koalice byla zodpovědná za tragédii u Smolenska.


„Jaroslawe Kaczynský, upozorňuji vás a nejen vás na skutečnost, že scénáristou ... všech akcí, a dnes to může být jasně vidět, a vždy to tak bylo, jste byl vy. Proto smolenská tragédie a všechny chyby v té době padají především vás a na vaše plány. Vy jste hlavním viníkem této tragédie a máte na sobě krev obětí Smolenska,“ napsal Walesa na Facebooku.

Tu-154 polského prezidenta Lecha Kaczynského havaroval v roce 2010 při přistání na letišti „Smolensk-sever“. Na palubě bylo 96 lidí: 88 pasažérů a osm členů posádky letící na vzpomínkové akce v Katyni. Všichni zahynuli.

Mezistátní letecká komise vydala v roce 2011 závěrečnou zprávu o výsledcích technického šetření, podle kterého bezprostřední příčinou havárie bylo rozhodnutí posádky neletět na náhradní letiště, a také systémové důvody - nedostatky zabezpečení letu a výcvik posádky. Podle polského státního zastupitelství se bezprostřední příčinou nehody letadla Kaczyński staly chyby v činnosti posádky letadla.

Vláda PiS tento závěr odmítá, označuje to za spiknutí polských činitelů s Ruskem. To vedlo k řadě skandálních výroků, a dodnes přiživuje politickou krizi, která v zemi panuje. Součástí je pak osobní ostré napadání.


- - -

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)
Foto: Lech Wałęsa, bývalý polský prezident

Související články:
Wałęsa obvinil bratry Kaczynské z letecké katastrofy u Smolenska
Polský ministr obrany označil exprezidenta Wałęsu za „zrádce“!

14 komentářů :

 1. Podržtaška globalistů nemá pravdu,chyba byla,když už na ne na J,ale na L.Můžete zase mazat,urážky vám nevadí ,pravda ano. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karle, kdyby vám tak bylo rozumět, to by bylo prima! Ale není.

   Smazat
  2. 19:22 - Hele, Karlíku z Plzně, tu nemtavost máš od narození nebo získanou?! Mohl by jsi nám, obyčejným čtenářům, ještě jednou napsat, co jsi nám chtěl vlastně sdělit a co tě trápí?! Neboj se, nemtoši, jen do toho!!!

   Smazat
  3. Re (19:22):
   Karle, už je ale dávno po všem! Agentury to všechno dopodrobna okecaly, rozmělnily, každá podle toho, kdo a za co ji platí.
   Není proto až tak nutné psát tak překotně a ve zkratkách!
   Sám vidíte, jak dopadli ti Poláci. Taky spěchali, taky jako o život, a životy je to i stálo ...
   Takže, příště v klidu a s rozmyslem! Tady se medaile za první pořadí nedávají. Jen vám vynadá víc lidí :-)

   Smazat
 2. 19.22
  tak si to po sobě přečti a zkus to znovu...

  s

  OdpovědětSmazat
 3. Agent kgb promluvil....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako ty? Ještě, že ses přiznal. Běž se nechat zaregistrovat na BIS a na ÚSTRk.

   Smazat
 4. Ten druhý kačer by si taky mohl zalítnout a byl by pokoj.

  OdpovědětSmazat
 5. To jsou ale věci! V každém případě za tragédii u Smolenska nenese odpovědnost Rusko (je v tom nevinně), ale Polsko (potažmo jeho vrcholní politici)! Nikde jsem nevidel, že by se Poláci aspoň jednou omluvili Rusům, za to, že je křivě obvinili! To také svědčí o křivém charakteru vrcholných Poláků!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci odjakživa nesnáší Rusy. Začalo to již v dávné minulosti, když jim Rusové sebrali kus ukrajiny, který měli obsazený akončí to po .sv. válce kdy jim sebrali i zbývající ukrajinské území. Politické šarvátkyx jsou od té doby skoro na denním pořádku. Pouze v době kdy byli v RVHP tak Poláci ještě celkem drželi hubu a krok.

   Smazat
 6. Co chcete po Polsku, které řídí, bez funkce premiéra či prezidenta, malý, zakomplexovaný skřet Kaczynski Jaroslaw zvaný "Gutiu". Spolu s válečným štváčem ministrem národní obrany Macerewiczem vskutku vydařená dvojka.

  OdpovědětSmazat
 7. Piloti ale jednali podle rozkazu polske vlady v letadle !!

  OdpovědětSmazat
 8. Taky to mohl ten Wałęsa říci na plnou hubu.
  Že totiž by nikdo nezahynul, pokud by vládní bafuňáři na palubě přitlumili svou aroganci podpořenou nepřitlumeným chlastem, a více respektovali jak letový plán, tak i časový plán té pietní akce.
  Nebylo by stresu, nebylo by nesmyslných příkazů, nebylo by obětí.
  A také následných hanebných nařčení ruského personálu ze strany těchto (vždy) rusofobních Poláků.
  A místo toho si tento Wałęsa jen hojí své politické mindráky na jednom, který je u nich v politice "beze dvou za dvacet".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.