Reklama

.

.

čtvrtek 13. července 2017

Zatykač na europoslance Jaromíra Štětinu byl zrušen, Arménie (a Čína a Írán) se mohou radovat

- Pozorovatelka -
13.7.2017  AE News

 

Dnes svět obletěla zpráva, že Interpol zrušil zatykač na europoslance Jaromíra Štětinu (TOP 09), který na něj vydal Ázerbájdžán – žádost Ázerbájdžánu podle Evropské lidové strany zamítl Interpol, který současně požádal členské státy EU, aby Štětinu neuváděly ve svých databázích (více zde , zde).Jaromír Štětina v Náhorním Karabachu u referenda o vytvoření republiky se staroarménským názvem Arcach.

Ázerbájdžán Štětinu obvinil z porušování ázerbájdžánských zákonů po jeho únorové návštěvě Náhorního Karabachu, když Štětina spolu s europoslanci z Lucemburska a Kypru Frank Engel a Eleni Theocharousová navštívili Karabach v den konání místního referenda, které rozhodlo o přijetí nové ústavy. Součástí této ústavy je vymezení prezidentských pravomocí a přejmenování tohoto územního celku na Republiku Arcach, což je staroarménské jméno pro Náhorní Karabach.
Jaromír Štětina (vlevo) v Náhorním Karabachu 21. února 2017 (zdroj fota zde)

„Vydání zatykače na tři poslance Evropského parlamentu mělo za cíl zastrašit stovky mezinárodních odborníků, kteří v Náhorním Karabachu dnes pracují,“ uvedl dnes v tiskové zprávě Štětina s tím, že podobné zastrašování a nátlak jsou podle něj „běžnými nástroji ázerbájdžánské diktatury“. Štětina dále řekl, že rozhodnutí Interpolu očekával, „ze židle“ jej prý ale zvedlo tvrzení zástupců ázerbájdžánského parlamentu, že trojice europoslanců je odpovědná za vojenskou eskalaci v oblasti. „Jde o nehorázné tvrzení, které naprosto odmítám, neboť dobře vím, že v této válce ztráty na životech nesou jak ázerbájdžánští, tak i arménští vojáci,“ reagoval Štětina.

„Nepodporovat v tomto konfliktu Náhorní Karabach znamená souhlasit s tehdejší sovětskou národnostní politikou na Kavkaze, kterou praktikoval Stalin,“ dodal europoslanec Štětina, který je místopředsedou podvýboru pro obranu a bezpečnost (zdroj zde).

Oblast Náhorního Karabachu je sporným bodem ve vztahu Arménie-Ázerbájdžán už sto let a Stalinův podíl je v tom, že rozhodnutím ústředního výboru KSSS byl Náhorní Karabach v rámci vzniklé Zakavkazské SFSR (spojení Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu) ponechán Ázerbájdžánu (více o tom viz Petrohradská schůzka Putina, která unikla pozornosti). Po rozpadu SSSR se však Náhorní Karabach v krvavé válce od Ázerbájdžánu odtrhl a od té doby Ázerbájdžán usiluje o jeho návrat pod svou správu a sousední Arménii obviňuje z okupace ázerbájdžánského území. Proti únorovému referendu, podle kterého se měl Náhorní Karabach stát samostatnou republikou Arcach, proto Ázerbájdžán protestoval a výsledkem byl i zatykač, který dnes byl zastaven.

Rozhodnutí Interpolu je tedy prohrou Ázebájdžánu a podporou Arménie. A vzhledem k tomu, že v zájmu Ruska je udržení Náhorního Karabachu jako neutrálního území, jde o krok proti Rusku, který je pouze součástí mnohem obsáhlejšího procesu a k tomu se stačí podívat na mapu, aby bylo jasné, o jak důležitou oblast se pro Rusko jedná.

Na mapě: uprostřed Arménie, Ázerbájdžán a sporný Náhorní Karabach. V dolní části Írán a v horní části – Gruzie (která hraničí s Ruskem). Arménie je cestou, jak Írán a Gruzii spojit, Ázerbájdžán je překážkou, kterou je třeba odstranit (Ázerbájdžán zrušit)

A jaký je scénář, který je rozehraný od rozpadu SSSR a čeho je ten scénář součástí?


Od 70. let se pracuje na odepisování USA a na předávání světové moci Číně (více zde). V souvislosti s Čínou je budován projekt Nové hedvábné stezky, ve kterém má zásadní roli sehrát Írán (a to nejen logisticky – viz např. Mogherini v Íránu ), zatímco s Ruskem je počítáno jen okrajově, přesněji – není s ním počítáno vůbec (nepočítáme-li jeho zdroje, o které se nyní opět hraje, a to tak, jako nikdy).

A protože součástí tohoto scénáře je obejití/izolace Ruska, od rozpadu SSSR je strategickým územím Gruzie. A když se řekne Gruzie, tak jsme u Abcházie, Osetie a Čečenska, kde si Rusko kus svých hranic ubránilo:Ale současně jsme u stejné Gruzie, která je těsně před vstupem do NATO a ve které nedávno náš ministr obrany Stropnický odhaloval sochu Václava Havla (více zde), čímž v souhrnu můžeme říct, že pokud jde o Gruzii, tam je „antirusky“ téměř (!) hotovo. Co však zbývá dokončit je, aby bylo hotovo i „pročínsky“, resp. „pročínsko-íránsky“, tzn. ve smyslu propojení Evropa-Írán-Čína a to tak, aby si Rusko „ani neškrtlo“. A k tomu je nutné vytvořit spojení „Írán-Gruzie“, tzn. ovládnout oblast, která leží mezi Íránem a Gruzií a to znamená ovládnout oblast „Arménie-Ázerbájdžán“. Jaromír Štětina v Náhorním Karabachu u referenda o vytvoření republiky se staroarménským názvem Arcach.

Přičemž Arménie je významná ještě v tom smyslu, že přes ní má být eliminován vliv Turecka (a sunnitské dominance na Blízkém východě) a Ázerbájdžán v tom smyslu, že jeho zrušením by byl zrušen ruský spojenec, který navíc má přístup na Kaspické moře – nemluvě o bohatých energetických zásobách, se kterými se počítá, že mají být součástí íránských energetických dodávek pro Evropu.
Tranzitní role Íránu v rámci Nové hedvábné stezky s přístupem na všechna moře, kde v přístupu na Černé a Kaspické je nutné vyřešit oblast „Turecko-Arménie-Ázerbájdžán“

V poslední době můžeme ze všech stran pozorovat, jak svět fandí Arménii – obzvláště zřejmé je to obnovením tématiky genocidy Arménů Tureckem z počátku 20. století, kde se např. po Merkelové a prezidentu Zemanovi k označení „genocida“ přidal i papež. Ale -Pozorovatelka- o co těmito prohlášeními jde ve skutečnosti a tedy ve zcela pragmatickém smyslu, to můžeme dovodit z postoje, jaký Írán zaujal ihned poté, co v prosinci 2016 přes Sýrii (přes Aleppo) získával přístup na Středozemní moře. Tehdy íránský prezident Rouhani uskutečnil první etapu svých cest po Blízkém východě, která zahrnovala tři země: Arménii, Kazachstán a Kyrgyzstán. Ač všechny tři mají velký význam (Kazachstán/Astana, Kyrgyzstán země, kde má být zopakován syrský scénář) nyní je významná právě Arménie (více Na Blízkém východě jde osud Evropy do finále – Írán s Arménií právě přebírají vládu). Kromě toho, že tam íránský prezident byl přijat s velkými poctami, Arménii navrhl, aby se stala součástí ÍránuA ruské stránky tehdy o návštěvě psaly např. toto:

„Návštěva íránského prezidenta v Arménii se ukázala bohatou nejen ve smyslu podpisu dokumentů, rozšiřujících spolupráci obou zemí, ale i ve smyslu vybudování geopolitického rámce, který v budoucnu může mít velký vliv na další dění v regionu. Pro Arménii, blokované Tureckem a Ázerbájdžánem, může být perspektiva, že se v budoucnu stane koridorem, SPOJUJÍCÍM ČERNÉ MOŘE s PERSKÝM ZÁLIVEM, motivujícím stimulem k ekonomickému rozvoji a k novým investicím. A pro Írán, který přes Arménii a Gruzii může získat PŘÍSTUP NA ČERNÉ MOŘE a DO EVROPY, ač jej může získat i přes Ázerbájdžán, je to událost značného významu.“ (zdroj zde)

Se stejnými poctami tehdy íránský prezident navštívil i Kazachstán:Co však je nejvýznamnější – Ázerbájdžán vynechal!


A co v souhrnu říká dnešní zpráva ve prospěch Arménie a v neprospěch Ázerbájdžánu?


Zpráva Interpolu o tom, že zatykač na J. Štětinu byl zastaven, říká, hlavní ruský spojenec v této oblasti a především strategická země, kterou Rusko potřebuje k tomu, aby mohlo vybudovat KONKURENCI Nové hedvábné stezky, byl znevýhodněn ve prospěch Arménie. Té Arménie, která se v budoucnu má stát součástí Íránu (židovská země, která je na rozdíl od Izraele k Íránu vstřícná) a té Arménie, která ve spojení s Íránem má Ázerbájdžán vymazat z mapy světa. K propojení Íránu (Číny) s Gruzií (Evropou) je po dnešku opět blíže a pokud jde o Česko, zbývá otázka – jsou si Štětina, který hájí zájmy Arménie a„Návštěva íránského prezidenta v Arménii se ukázala bohatou nejen ve smyslu podpisu dokumentů, rozšiřujících spolupráci obou zemí, ale i ve smyslu vybudování geopolitického rámce, který v budoucnu může mít velký vliv na další dění v regionu. Pro Arménii, blokované Tureckem a Ázerbájdžánem, může být perspektiva, že se v budoucnu stane koridorem, SPOJUJÍCÍM ČERNÉ MOŘE s PERSKÝM ZÁLIVEM, motivujícím stimulem k ekonomickému rozvoji a k novým investicím. A pro Írán, který přes Arménii a Gruzii může získat PŘÍSTUP NA ČERNÉ MOŘE a DO EVROPY, ač jej může získat i přes Ázerbájdžán, je to událost značného významu.“ (zdroj zde) Stropnický, který hájí zájmy Gruzie (a NATO) vědomi toho, jak nás vedou do náruče Číny a s ní do náruče Íránu/správného islámu? A že tím vším jsou sice antiruští, ale současně i antiameričtí?

Aktuální perlička na závěr: Poslanci schválili vyslání českých vojáků do Pobaltí, NATO bude reagovat na ruskou hrozbu. Stropnický táhne na Rusko přes Pobaltí a Gruzii, Štětina přes Arménii…
- - -

16 komentářů :

 1. Zrušení zatykače ještě neznamená, že Štětina je ten největší gauner, který se pohybuje v naší politice. Snad srovnatelný pouze s Kalouskem...

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle svinstvo nemá konce...
  Z lidí se stávají bezpáteřní tvorové. Červi, co požírají zdravou tkáň aby světu zanechali hnilobnost a sekrementy jež stále trousí za sebou. Je jich čím dál víc a víc a další se k nim přidávají, neboť si myslí, že jen tak nedojde i na ně. Dojde. Jako došlo i na ty, co se přidali, hrbili nebo oslepli před nacismem a fašismem.
  Tahle země je nemocná leprou a obávám se, že nevyléčitelně...
  Hodně bude bolesti.
  J.C.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si Vám odporovat.Není nemocná země,
   ale velká část jejích obyvatel.Jsou to lidé,
   kteří ničí postupně vše bez ohledu,zda to
   vytvořila příroda nebo dokonce oni sami.Je
   to lidstvo,které je nemocné a ohrožuje vše
   kolem sebe i sebe sami.
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. Petr Majevský tak většina rozhodně ne právě ta uřvaná menšina.

   Vymazat
 3. Zdá se mi, že informace v tomto článku jsou poněkud zmatečné, některé přímo nesmyslné, např.:
  "Té Arménie, která se v budoucnu má stát součástí Íránu (židovská země, která je na rozdíl od Izraele k Íránu vstřícná) a té Arménie, která ve spojení s Íránem má Ázerbájdžán vymazat z mapy světa."
  Pokud je známo, tak Armenie je nejstarším křesťanským státem (převládá arménská apoštolská církev) a o tom, že by se chtěla stát součástí Iránu taky silně pochybuji.
  A že by Číňané v projektu Nové hedvábné stezky chtěli zcela ignorovat Rusko, tak takový dojem tedy vůbec nesdílím.

  OdpovědětVymazat
 4. Luciferův efekt:

  https://www.kzamysleni.cz/luciferuv-efekt-proc-se-z-dobrych-lidi-stavaji-lide-zli/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za komunistu jsme měli v ulici jednu soudružku co byla soudkyně z lidu a cela ulice se ji smala když doma ona soudružka měla každy den italii s vychřici a chtěla radit co maji dělat druzi asi tak jak soudruch nesoudruch a agent neagent štětina

   Vymazat
  2. 19:28 - Upřesni a vysvětli v čem je přínos Tvého rádoby komentáře! Jinak jsou to jen pindy starého přimitivního antikomouše!

   Vymazat
 5. Al Jazeera kdysi vysílala reportáž o českém novináři, který při reportáži mezi povstalci v Čečensku si vyžádal možnost zabít ruského zajatce. Bylo mu vyhověno. Vystačil si se zastřelením, podříznutí odmítl... Jméno neuvedli, ale kdo tam nejvíc jezdil?

  OdpovědětVymazat
 6. jak se to mohlo stat že z byvalych komunistu o kterych nam havel tvrdil že jsou větši zlo než nacisti se namatkou vybrany štětina stal ze zločince přes noc evrohujer a fašista uzurpujici si řidit koholiv na světě jakoby sam neměl sraček že smrdi i na dalku

  OdpovědětVymazat
 7. V civilizované zemi by Štětina nevylezl z klece v blázinci jako společnosti extrémně nebezpečný psychopat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havlocesko neni civilizovane
   Horni Dolni

   Vymazat
 8. Není odpornější člověk v ČR, než Chazar Štětina, FUJ. Ve světovém měřítku ho předčí Chazar Soros

  OdpovědětVymazat
 9. Toz tento odporné Stetinac sa moze pripojit po bok lesnech bozerantó a hrdinech banderovcó solin jeden mezdarna, potreboje lecbo sibirskem mrazem abe vedel kera bije........howl

  OdpovědětVymazat
 10. Tomuhle šmejdovi bych přál 15 let ve Valdicích.

  OdpovědětVymazat
 11. Kdyby cesi nebyli onuce tak si stetinu zatknou a popravi sami

  OdpovědětVymazat