Reklama

sobota 29. července 2017

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?


Ondřej Mrázek
28.7, 2017   Rukojmí
Nemůže to být náhoda, že konvoje americké armády brázdí české dálnice vždycky právě v době, kdy je největší dopravní špička. Buď zkoušejí, co všechno si necháme líbit, anebo musí být úplně pitomí. Na cvičení,,,, ze cvičení,,,,, na cvičen,,,,,í, ze cvičení....
Ať už jedou posilovat alianční disciplínu do Maďarska, Rumunska a Bulharska, nebo odstrašovat Rusy k jejich hranici v Pobaltí, američtí vojáci tradičně volí cestu napříč naší malebnou českou kotlinou.

 Možná jejich stratégové vybrali neslavně proslulou, věčně rozkopanou a donekonečna opravovanou dálnici D1 z taktických důvodů, aby se připravili na případné nasazení na Ukrajině, kde jsou silnice podobné. Možná že jim jen dělá dobře, jak jim fanouškové americké armády srdečně mávají vlaječkami. Anebo doopravdy zkoušejí, co všechno snese naše trpělivost, co všechno si mlčky a se sklopenou hlavou necháme líbit. Třeba by tu šla postavit nějaká ta raketová základna, když už ten proklatý radar kvůli Obamovi nevyšel, říkají si možná.
Jinak by přece nemohli naplánovat přesuny po nejpřeplněnější české dálnici na dny, kdy se na ní mačkají tisíce lidí mířících na prázdniny – na první prázdninovou sobotu! Toto jejich předposlední extempore ještě umocnila havárka, kdy do sebe z nepozornosti narazila dvě vojenská auta a zablokovala D1 na několik hodin. Ale to se ještě dalo přejít v euforii začínajícího léta.
Jenomže neuplynul ani měsíc, a americké konvoje jsou tu znovu. Od čtvrtka do soboty se vracejí z balkánského cvičení zpátky do Německa. Tak proč by si nevybrali právě víkend, označovaný – i bez armádních konvojů spřátelených zemí - za nejhorší dopravní špičku léta, kdy začínají prázdniny školákům v půlce Německa a začíná stěhování turnusů letních dovolených? Co na tom, že dopravní experti varují řidiče, aby nevyjížděli, když opravdu nemusí, protože na evropských silnicích začne peklo. „Zácpy se mohou vyhrotit, nastane kolaps, “ píše na svých stránkách Český autoklub, aniž by tušil, že evropskou zácpu na českých silnicích ještě jaksepatří zahustí šest konvojů americké armády s automatickou předností a patřičným policejním doprovodem.
Jestli je to zkoušení trpělivosti, bude určitě úspěšné. Už jsme si na podobné absurdity zvykli. Co je pro NATO, to je svaté, ládují do nás politici horem dolem. A my držíme hubu a krok.
Jestli jsou ale organizátoři spanilých jízd amerických obrněnců českou kotlinou tak pitomí, že si nedokážou vybrat datum, kdy nejméně zatíží civilní dopravu, nebo si netroufnou jet po D 1 třeba mezi druhou a pátou ráno, pak to s nimi a s celou tou fešáckou aliancí nevypadá vůbec dobře.

48 komentářů :

 1. Přijedou, odjedou. Přijedou, odjedou. Přijedou...
  Já to vidím jako pomalou přípravu obyvatelstva na to, že přijedou, ale jaksi zapomenou odjet a vzhledem k tomu, že nás navykli na to, že "jen" projíždějí, tak nám nějakou chvíli bude trvat, než přijdeme na to, že se tu "dočasně" usalašili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Mrázek - to je nějaký lokální (tedy v lokále) odborník na problematiku obrany státu?

   Smazat
  2. 17:49 tys asi z genštábu vod Pavla - plést si lokální s lokálem může jen absolvent Cevro inštytůtu, nebo nějaký stratég vod NATO.

   Smazat
  3. 17.20 a ani nebude třeba zvací dopis!

   Smazat
  4. https://www.facebook.com/hnutiBOS/videos/455187788176205/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

   Smazat
 2. Pane Mrázku, ono těch vítačů zase tolik není. Třeba v našem městečku je jeden a ten vítal v roce 1968 spřátelená vojska, stejně nadšeně, jako nyní mává kreténům z NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hrdinná Rudá armáda roznese kretény na kopačkách (z Číny), viď, soudruhu?

   Smazat
  2. 18:42 hm hm, tys asi v SSM měl na starosti kultůru, nástěnky a spolupráci s StB a tak nějak ti mozek nebere, že lidi už dneska mohou mít své názory a veřejně (a zatím beztrestně) je šířit. Jinak - oslovení soudruhu ti zůstalo z rodiny? Tak nějak pod kůží a za nehty zalezlo. Neboj, s tím se dá žít. Mnozí to už dnes neberou jako urážku, tak ti možná ani někdo nerozbije hubu. I když asi jo - na náměstí bych projevem s tvou inteligencí nelez.

   Smazat
  3. 18:56 Tento server je ale jen pro ty, kteří sem lezou s podobnou inteligencí. Intelektuály pražské kavárny najdeš na jiných webech, milouši.

   Smazat
  4. V 68. jsem je nevítal , ale s tím ,co vím dnes , bych se na ně nezlobil !!

   Smazat
 3. 17,57 Těhle vítačů máme plný parlamet a senát, v 68 to byly jejich otcové. Jo krev neni voda a peníze i smradlavé se hodí vždy. Nejsem zastáncem krevní msty ale historie nás učí. Jen čekám kdy tady dočasně zakotví a nebude to jako s Rusy, ty neměly žvejkačky.

  OdpovědětSmazat
 4. Toz tito bezdoché drátenici ma seró stejne jako gdes jeszdili soveti z Holomoce na Libavo ale ti americani só opravdo debilní s tema jejich kraksnama....toz je treba je vekopnót a to nekopromisne, ale na to je potreba normálná vláda ane vláda teho blbého Bohose v demisi to je vypatlanac a kolaborant na drohó.......slonce v srdci povime se to na podzim,,,howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty středomoravská ohavo, vás v Olomouci soudruh učitel neučil spisovou češtinu, která vznikla ze středočeského dialektu? Styď se! To jsi vlastenec?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Spisovou češtinu neučíme. Kdyby si dal pán z Hané větší práci s psaním, byl by to nádherný příspěvek, právě kvůli nářečí. Nadáváním se tu nevyřeší nic. Co kdyby ta čeština tenkrát vznikla na základě hanáckého dialektu? To by pane v Praze děti koukaly, jak knížkám za mák nerozumějí. Takže nechme na hlavě.

   Smazat
  4. Vážení českí vlastenci, musím sa smiať tomu, ako jeden z vás (19:30) nespisovne komolí ten váš češtin a vy, múdre hlavy pomazané, ho neviete dať do haptáku. Veď vám verejne a úmyseľne przní tu vašu "svedštinu" a vy to tolerujete! Hanba vám, Švédi!

   Smazat
  5. 19:24 pan s gumou palici se zapichlou jehlici ,co to je pánové ? to je Česky mimozemšťan .

   Smazat
 5. Víte co je to zkouška servilnosti ?

  OdpovědětSmazat
 6. pašují munici na východ, zpátky se vracejí s prázdnou, šak jim nikdo auta neprohlíží

  OdpovědětSmazat
 7. Rusáci přijeli, srovnali havloidy do latě a schovali se do kasáren. Pak je nějaký kocábka vytěhoval a hotovo.
  Naši přátelé z jůes přijeli, pohrzili těm co vystrčili prdel a zbytek času do války se tu budou producírovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emeritní plukovník v.v.30. července 2017 3:46

   To 20:35 - To nebyl nějaký kocábka, ale známy havloidní blbeček Kocáb. A ten Kocáb nevystěhoval Rusáky, ale byli to dva genpor. čs. armády. Vždyť s civilným Kocábem by se nebavila ani klika od dveří! Neměl na to, jako pokaždé, když se dal na váleční stezku!

   Smazat
 8. Oprášil bych jedno krásné heslo, které jsme používali v 68-mém. Jen s malou obměnou je dnes myslím ještě výstižnější, než tehdy :

  " Pozor, pozor, do České republiky přijel světoznámý cirkus. Principál Kačer Donald Trampolína. Divokou zvěř prosím nedráždit a nekrmit !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan A20:52, Skúsme oprášiť tento: "Na obranu našej banky nie sú treba vaše tanky! Na to hov...no čo v nej máme, sami ľahko pozor dáme! Z toho hov...na, atd, atd...".

   Smazat
  2. Bezpartajní občan30. července 2017 0:51

   Chci se omluvit komunistům za to, že měli pravdu, když nás poučovali, jaký je kapitalismus a imperialismus protilidový a vykořisťovatelský... Také, že armády USA a NATO jsou útočné, teroristické a zločinecké!

   Smazat
 9. Na Slovensku jse vysekaly bylo to v jejich zprávách.

  OdpovědětSmazat
 10. a proc jim to dovolite?????? KDO je tam vlastne DOMA????????????? HLUPACI...hlavne volte zase ty jejich pohunky a hyeny,...a pak si ztezujte, na nic vic se nezmuzete...

  OdpovědětSmazat
 11. Na našem vlastenectví musíme stále pracovat. Pořád se musíme potýkat s lidmi typu 22:09, kteří místo souvislých vět (nedejbože i vedlejších) vyjadřují své pudy přidušenými výkřiky bez souvislostí. S takovými kočkodany (očividně afrického původu) tedy náš panslovanský svět v čele s velkým ruským národem nevybudujeme.

  OdpovědětSmazat
 12. Článek předpokládá, že jenkýská teroristická verbež uvažuje aspoň trochu jako normální lidi. To ale přece není pravda! Psychopati uvažují úplně jinak. Když si usmyslí jet tehdy a tehdy tudy a tudy, pak pojedou, protože ONI to chtějí, a víc je nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně tak. Byly doby, kdy vojenské cvičení začínalo ve vojenských posádkách vagonováním vojenské kolové a pásové techniky. Následoval její přesun po železnici do prostoru vojenského cvičení (převážně Libava, Doupov). Šetřilo se palivo, šetřila se vojenská technika, nebrzdil se provoz na pozemních komunikacích a hlavně se neprovokovalo civilní obyvatelstvo. Při dotaze jednoho z pánů poslanců, proč to tak nedělají Američané, zněla odpověď, že přesun přes naši republiku si přáli Američané provést po silnici. Co to jsme za republiku, když našim "spojencům" nejsme schopni říci: "Dobře, přes naši republiku ano, ale pouze na vagonech po železnici." Toto by udělala suverénní republika, bohužel, my už jsme jen republikou. A to nám mnozí politici berou i tu republiku, pro ně jsme už jen Czechia.

   Smazat
 13. A co tě vede k tomu, že se řadíš mezi nás, normální lidi?

  OdpovědětSmazat
 14. Já si myslím, že mnoho lidí pracuje pro 4. odboj. Dnes například byla Praha úplně uzavřená a za kolaps dopravy by měli být odpovědní jednotlivci vyznamenáni. Totéž platí pro pracovníky ŘSD, ti jsou zcela neloajální s režimem, neboť některé údeky dálnice jsou uzavírány systematicky. Práce se provádějí salámovou metodou, aby byly co nejdražší a vyčepalo se nejvíc peněz. Tady už nejde o poplatníka, ale o dojení nepřátelského státu.

  OdpovědětSmazat
 15. Kolaps dopravy sice mohl být, ale zase Vás muselo potěšit, že se ministru dopravy podařilo ve volebním období vyřešit jeden z hlavních problémů v dopravě u nás a to zavedení registračních značek na přání.

  OdpovědětSmazat
 16. a u nás to potichu zrušili - zasa sme vás predbehli -

  OdpovědětSmazat
 17. Děkuji 19,13 za tu krásnou Hanáčtinu. Škoda, že dnešní děti si nemají kde poslechnout různá Česko Moravská nářečí. My jsme se ve škole učily písničky a básničky ve všech nářečích Československa. Jak se může někdo rozumný vyjádřit jako 19,24 a ještě napsat VLASTENEC. Ti co jsou tak úzkostlivý na gramatiku, jsou vlastně pomatenci. Jen JUSSEJ podle výkladu HONOLULA je státem absolutních géniů a pod vedením TRMPETY zničí všechny debily na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď těm dnešním školákům učitelé vštěpují do hlaviček, že Evropu osvobodily USA, učí je milovat multikulturalismus a místo českého jazyka a jeho nářečí, vyučují anglosaské jazyky!Usilovně se pracuje na likvidaci vlastenectví a českého národa v rámci zvrácené EU integrace do 4.říše, kde již vládne islám.

   Smazat
 18. asi tak...
  https://www.facebook.com/hnutiBOS/videos/455187788176205/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

  OdpovědětSmazat
 19. Řešení je jednoduché, volit takovou politickou stranu, která umožní naší demokracii referendum o naší případné neutralitě, po vzoru Rakouska.

  OdpovědětSmazat
 20. Naše armáda 4500 ve zbraních ,zbytek úředníčkové ,hurá na Rusi !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč na Rusi, blbe?! Proč ne na Germanii nebo Emeriku?

   Smazat
  2. Panové ,těch blbu je v Č.R. ještě dost ! poměr je 4-5 ku 1, no zastavili by je až v Bilém domě!

   Smazat
 21. Američany názory nějakých poskoků nezajímají !

  OdpovědětSmazat
 22. 17:14

  Poskoky názory nějakých Američanů nezajímají!

  OdpovědětSmazat
 23. Stejná provokačka, jako burkini na plovárnách!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:19

   Jenže on ten 17:17 (netuším, jestli jste to Vy) neřekl o ČÍ poskoky se jedná. Takové paušální výroky ("Američané", "poskoci") jsou k hovnu - proto jsem reagoval, jak jsem reagoval.

   Vy si opravdu myslíte, že si mohamedánka obléká burkini, aby provokovala? Pokud je úplně blbá, může se to stát, ale obecně bych něco podobného netvrdil. To, že je na to někdo alergický (proč by koneckonců nemohl být?) a vnímá to jako provokaci (čili záměr), je úplně stejné jako když se na Vás nějaký opilec nebo puberťák utrhne" "Co čumíš - chceš do držky?"

   Naproti tomu, když vyrazí Konvička na Staromák na velbloudu nebo před saudskoarabskou ambasádu s přenosným WC, je to provokace (která se mě osobně docela líbí).

   Smazat
 24. Mne hlavne urazi, ze nasi "spojenci" tu jezdi po silnicich v plne polni, jako by nas predevcirem dobili. Mozna na to z Iraku a Afghanistanu nejsou kluci zvykli, ale my tady v Evrope mame na podobne transporty primarne zeleznici. Setri to totiz jak silnice tak techniku a hlavne to pak setri nervy domorodcu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A také mě štve, že neplatí dálniční známky!

   Smazat
 25. Mě na nich sere všechno!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.