Reklama

pondělí 28. srpna 2017

Al Gore: Nad americkou demokracií převzaly moc korporace!

- kou -
28.8.2017   PrvníZprávy


Ve Spojených státech je moc nad politickým rozhodovacím procesem v rukou korporací, řekl bývalý americký viceprezident Albert Gore v rozhovoru pro Frankfurter Rundschau. 
 

Podle něj to byly ony, které se „vlámaly" do americké demokracie ještě předtím, než „to udělal Putin“.

Vliv velkých peněz ve Spojených státech dosáhl „stupně otravy", konstatoval bývalý americký viceprezident Albert Gore v rozhovoru s německým deníkem Frankfurter Rundschau.

„(Americké) korporace získaly nezdravou moc nad politickým rozhodovacím procesem (ve Spojených státech). To znamená, že naši demokracii hackovali před tím, než to udělal Putin," řekl laureát Nobelovy ceny za mír.

Al Gore také upozornil na to, že před několika desítkami let německý filozof Jürgen Habermas varoval před nebezpečím „návratu společnosti k feudálnímu systému". „Právě to se nyní děje: bohatí využívají své bohatství k získání politické moci. Musíme vrátit obyčejným občanům schopnost zapojit logiku a rozum, aby mohli ovlivňovat politický proces," požaduje bývalý viceprezident USA. 

Podle Gora, zdravý rozum ve Spojených státech „hraje stále méně důležitou roli". "Připomíná mi to vědeckou analýzu, s níž Habermasův kolega na frankfurtské škole Theodor Adorno popsal, jak se Německo začalo nořit do pekla nacistické doby. Napsal, že všechny otázky pravdy se změnily na otázky moci. Vidíme znovu stejnou věc ve Spojených státech," uvedl bývalý vicepremiér.

Co se týče hlavy Bílého domu, pak podle Al Goreho, tak své pprezidentství Donald Trump „zasvětil zájmům velkých znečišťovatelů klimatu".

Gorova slova připomínají studii vědců Princetonské univerzity, kteří dospěli k „děsivému“ poznání, že ve Stojených státech prakticky demokracie neexistuje.

Po prostudování mnoha průzkumů veřejného mínění, vědci došli k závěru, že základní princip americké ústavy – podřízení se moci většině, se v praxi nerealizuje.

"Naše analýza ukazuje, že většina Američanů má skutečně velmi malý vliv na politiku. Samozřejmě, že Američané mají právo volit, svobodu projevu (ačkoliv střízlivá diskuse je prakticky nmeožná) a shromažďování. Nicméně skutečnost, že moc mají v rukou mají silné hospodářské organizace, a dominantu tvoří malá skupina vlivných politiků, znamená, že tvrzení, že Amerika je demokratická, je vážně ohroženo," konstatoval jeden z autorů studie.


Související článek:

(kou, prvnizpravy.cz, fr.de, foto: arch. - Al Gore, bývalý viceprezident Spojených států)

 

19 komentářů :

 1. No za chvíli to začne někdo osvětlovat a bude to jinak. Samozřejmě nic nového pod sluncem. Nikdy tam žádná demokracie nebyla a nebude, protože tam vždy vládnul kapitál. Někdy více někdy méně ale VŽDY! V feudálním a kapitalistickém světě to jinak není možné. Všeho se účastnil a teď na stará polena se chce z toho vyvléct. V současnosti tam přechází imperializmus do BANDITIZMU, který ohrožuje celý svět. PRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, souhlas.

   Smazat
  2. PRADĚDA Ano souhlas aspoň to nemusím psát.

   Smazat
 2. Peter Majerský28. srpna 2017 20:40

  Budem trošku vulgárny,"Sa chlapec spamätal,alebo došlo k úrazu o ktorom nevieme..."

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Gore je především šéf korporace ,která nám vnucuje oteplování planety,disponuje obrovským množstvím peněz a nemá rád pana Klase,který bojuje a štve proti této korporaci, popírá teorie o oteplování planety a to se Gorovi a jeho komplicům nezamlouvá.Nedávno mu Trump zrušil nějakou komisí působící na vládní úrovni.

  OdpovědětSmazat
 4. V.I.Lenin: " Politika je koncentrovaná ekonomika"! Tzn., že politika je projevem střetu těch nejhlavnějších (nejobecnějších) politickoekonomických zájmů tříd ve společnosti, přičemž jsou vítězně prosazovány zájmy tříd s reálnou politickou mocí na úkor tříd bez politické moci. Pohádka o demokracii a svobodné volbě končí s tím, když neexistuje reálná volba (např. za všemi politickými stranami stojí stejný parazitický měšec nebo stejný rozklad státními mocenskými orgány parazitické moci u pseudoalternativ) a žádná z nich nepřináší skutečnou neparazitickou alternativu!
  To, o čem je článek, je pro znalé společenských procesů dávno známá skutečnost. Proto by se článek měl spíše jmenovat "Hra korporací na schovávanou končí - jejich pohádce ó demokracii již téměř nikdo nevěří"!!!  OdpovědětSmazat
 5. Al Gore "objevil" Ameriku:-D

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím, že tyhle debilové už nikoho nezajímaj. Maj nasráno v palici všichni stejně.

  OdpovědětSmazat
 7. Kto v USA prvý prizná, že u nich prevzali moc fašistické bandy, ktoré chcú prevziať nad celým svetom moc?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslechnete si videa od David Duke a poznate, proc prave jeho nejvic ze vsech tahle oligarchie nenavidi.

   Nebo treba ferovy novinar www.bollyn.com ...

   Spis se ptejte, kdy se stane, ze ty, kteri to priznavaji, pusti nekam do "mainstreamu" tak, aby byli slyset i jinde ?
   Nebo spis jak dlouho to potrva, nez je digitalni Goolag zcela odstrihne od internetu, od Paypalu a od vsech fund-raisingovych metod, jako jiz zlikvidovali v posledni dobe nejednu stranku - a samozrejme ze to nerozhlasuji dosiroka, co vsechno uz zcenzurovali.

   Smazat
 8. Na Al Gore pozor, je to vrchni "Oteplovák", ktery se na CO2-podvodu snazi vydelat trillions dolars (cesky biliony, $13e12)

  Ne nadarmo se casto zobrazuje s dlouhym ledovym nosem jako lhar Pinoccio...

  O nadvlade korporaci ma zrejme pravdu.

  A cekal jsem a dockal jsem se, za zase bude pri tom sirit lzi klimaticke Lobby...

  OdpovědětSmazat
 9. A také pozor na ty, co neví, že se planeta otepluje. Nemají od uhelných aj.lobby nakreslené dlouhé nosy, ale každý soudný člověk jej na ně udělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neco si nastudujte, nez se nechate levne podvest propagandou...

   http://notrickszone.com/2017/05/29/80-graphs-from-58-new-2017-papers-invalidate-claims-of-unprecedented-global-scale-modern-warming/


   A ovsem toto (pokud neni k dispozici, viz archive.org)
   http://principia-scientific.org/breaking-fatal-courtroom-act-ruins-michael-hockey-stick-mann/
   (Tenhle "Mann" je/byl hlavni posvatne dogma vsech "oteplovačů"... Taky proto se prestalo rikat "Global warming" (AGW) a zacalo se rikat "Climate change", kdyz se ukazalo, ze zadne podstatne "Warming" neni...)

   Lecktere casti toho "oteplovani" jsou zamerne nebo neumyslne chyby v datasetech NOAA, jako treba SST (teplota mori): dlouho nic (primerena oscilace), v roce 1998 schodovity vzestup, a pak zase dlouho nic, od roku 2010 trochu stoupani... Nebo treba oblaka, teplota nizkych oblaku dlouho primerene oscilovani, v zari 2001 (sic!) vzestup o 2°C (tedy vic, nez planuji na pristi stoleti!), a pak zase dlouho nic -- zrejme se zmenila metodika rozdeleni, co jsou "nizka" oblaka...

   Taky proto uz se dnes nerika AGW (anthropogenic global warming), ale zacalo se rikat "Climate Change", kdyz se zjistilo, ze zadne zasadni oteplovani neni.

   A ovsem je to trochu oxymoron, protoze "Climate" se neustale meni, neni na nem nic dlouhodobe stabilniho, a jakykoliv alarmismus je kolem toho zcela ucelovy.

   A nakonec - CO2 nema prakticky _zadny_ vliv na teplotu. 1000x vetsi vliv ma vodni para, struktura mraku. Lokalni "heat islands" betonovych ploch a pousti. Zejmena prach, z pousti, prumyslu a dopravy. Ale ty vsechny se nedaji tak snadno zdanit, jako CO2.

   Tihle soudruzi uz zase tvrdi: "porucime vetru desti" a budeme mit vliv na celkovou teplotu planety. Jen nam musite platit 100 let uhlikovou dan a pak se uvidi, jestli to pomohlo...

   Smazat
  2. pozn: to je dobry... ten odstavec o Mann jsem vykopiroval z drivejsiho textu, a uz jsem si nevsiml, ze zmenu AGW na CC obsahuje taky...

   Smazat
  3. Vetsi Problem je Vysychani Kontinentu,
   nez Oteplovani, ktere s tim Souvisi...

   Jaka delame vodni dila pro zadrzovani a odparovani vody v krajine? Prsi Dost? Proc jsou nektere Regiony Vyschle a co se s tim da Delat?

   Smazat
  4. Takže lidstvo svými technologiemi, rostoucí spotřebou, početností, zbraněmi ve válečných konfliktech pozemní a leteckou dopravou, betonováním přírodních ploch, mýcením pralesů, znečišťováním vod a moří ... nesviní přírodu a je jisté že nemění klima? Každou i předběžnou opatrnost vítám a každého, kdo nepříznivý vliv člověka na přírodu i klima bagatelizuje nebo dokonce popírá, považuji buď za blbce, pokud vědomě tak za zločince. To si někteří co tady diskutujete, dejte za klobouk. Lepší Al Gore než k přírodě bezohledný Donald Trump.

   Smazat
  5. Ale jdete, Trump neni bezohledny k prirode, to je propaganda lzidomedii.

   "Pipeline" (ropovod) mnohem mene zatezuje prostredi, nez stejne mnozstvi ropy stehovane po silnicich nebo zeleznicich v cisternach. A to radove! Vcetne havarii, ale i beznym provozem. (4000 cisteren denne)
   (Nejdriv vysvetlete lidem, aby chodili pesky a jezdili na kole, aby kupovali predevsim lokalni produkci ktera se nemusela dopravovat pres pulku planety, a pak se bavme o tom, jak nejlepe tu zbyvajici ropu dopravovat a jestli jeste potrebujeme "Pipeline"...)

   Spotreba (obecne) jeste dlouho nemusi byt problem, hlavne aby bylo kde pestovat plodiny - kdyz je puda nicena a rozsahle plochy vysychaji. (cim dal vic veci se da dnes recyklovat, a prisun energie ze Slunce je nekonecny, nemusi byt tedy vyroba "perpetuum mobile" v puvodnim smyslu nemoznosti)

   Betonovani prirodnich ploch a myceni (pra)lesu obecne nejvic skodi prave tim vysousenim krajiny.

   Pokud jsou nekde rybniky, voda se odparuje a po chvili zase sprchne, koluje v krajine. Vlhka krajina je ziva, ale vyschla krajina se postupne meni v poust.

   Globalni oteplovani predevsim souvisi s vysousenim kontinentu, s oblaky prachu z pousti, prumyslu, dopravy a mest.

   Jenze pojmenovat tenhle problem (tak aby bylo mozno jej spravne resit) se velmi nehodi tem, kteri na budovani zbytecnych ""cistych"" energetickych reseni hodlaji velmi vydelat, zaplaceno z uhlikove dane z vyspelych zemi, ovsem jen trochu pomohou tem "rozvojovym" zemim, kde nechybi elektrina ale jidlo, zemedelstvi...

   Ale nektera dobra reseni, jako treba obnova rybniku, se dnes delaji i bez toho, aby se to takhle otevrene pojmenovalo, a aspon ze tak. Ale chtelo by to vic a cilevedomeji.

   Letecka doprava - seeduje mraky "cirrus", a tim take prispiva k ohrivani. Tu si ale potentati zdanit asi nenechaji...

   Znecistovani mori - zrejme velmi nebezpecne jsou herbicidy (Glyphosat Roundup), ktere otravuji morsky plankton, ktery je konec-koncu taky jen "plevel"... (polocas rozpadu nekolikrat delsi, nez trva splachnuti vody z poli az do oceanu, ale ve slane vode je rozpad glyphosatu radove delsi nebo i nemozny)
   Odriznou-li koren potravnich retezcu mori, znici veskerou nadstavbu, ktera na tom zavisi. Vcetne produkce kysliku timhle rostlinnym planktonem.

   Jak "nemění klima" ? Klima se neustale meni...
   Podivejte se na nejakou klimatologickou studii minulych teplot, a ukazte mi, kdy se klima nemenilo... (To leda snad kdyz "levnejsi" studie tam daji delsi konstantni obdobi, kdyz neumi jemneji rekonstruovat, co se tehdy delo... A ovsem klima nelze zjednodusit na jedno cislo "globalni teplota")

   Vedle toho vseho, CO2, ktere vyprodukuje elektrarna nebo zelezarny, je zanedbatelne, ale nejlepe se zdani, ku prospechu globalnich oligarchu...

   CO2 je potrava pro rostliny, a je velmi prospesne v prirode. I 4x vyssi hladina CO2 by byla prospesna, mimo jine by stouply vynosy z plodin, jako se treba doplnovani CO2 pouziva ve sklenicich, aby rostliny dobre rostly...
   Rostliny ze vzduchu delaji pudu a plody.

   Spalovat biomasu misto ji vracet zpatky do pudy je rovnez velka chyba. (Soil depletion) Ovsem je to obnovitelna a tedy vecna energie, jako lidstvo cely stredovek pouzivalo predevsim obnovitelne energie, tedy Slunecni svetlo konzervovane rostlinami jako biomasa (drevo), nebo vitr, ktery rovnez pochazi ze Slunecni energie. Jenze masove pestovana biomasa nemusi byt uplne vecna (tedy obnovitelna), pokud vysava z pudy ziviny, ktere tam nikdo nevraci...?

   Je kolem toho ale spousta propagandy, mnoho zavadejicich teorii a z nich vyplyvajici spatna reseni.

   Smazat
  6. Premnozeni, zejmena Africanu, ale i Indu a Cinanu, je problem. Velky problem.
   Dlouho meli vysokou porodnost (fertility rate > 7) v rovnovaze s vysokou umrtnosti, jednak deti na hlad a nemoci, druhak dospelych ve valkach..

   Kdyz se s jednou z techto dvou promennych vyznamne pohnulo, musi se velmi rychle pohnout i s tou druhou, jinak dojde k extremni nevyvazenosti...
   (Zatim je Africanu miliarda, ale za tricet let jich budou miliardy dve, z nichz jedna se tam na Vyschlou Afriku nevejde... To nebude jenom milion uprchliku...)

   Pokud se nezacnou regulovat sami dobrovolne, smete je drive nebo pozdeji nejaka katastrofa (a nas s nimi, zejmena pokud se premnozi i tady, coz udelaji, pokud je sem pustime), nebo tu planetu sezerou a budou zivorit na globalnich poustich...

   Je zasadne spatne resit dusledky populacni exploze prelevanim obyvatel na jina uzemi. Je to horsi, nez hasit ohen chytanim koure do pytlu, je to jako "hasit" ohen rozhazovanim horicich objektu po okoli...!

   V mnoha ohledech existuje Kolektivni Vina, zejmena ve Sprave Prirody, ale prave i v tom premnozeni. (I v urovni vyssich celku existuje "Zodpovednost" a trest z ni vyvozeny obvykle postihuje cele celky...)

   Porodnost se reguluje predevsim Vzdelanim Zen a Muzu. Na obe strany...
   (Lecktera zena je alespon tak dobra, jako prumerny muz. Pokud mame ale v Evrope nizkou porodnost, ptejme se, zda potrebujeme plytvat zenami na pozice prumernych muzu, misto aby mely Rodiny. Zmenou spolecenskeho oceneni, prestanme ocenovat zeny na "Pozicich" nebo je tam dokonce cpat "kvotami", ale ocenujme a chvalme matky rodin...)
   (Naopak treba Africke zeny je potreba dostat do skol. Cim drive tim lepe...)

   Krestanum bych pripomel, ze "Bližní" znamena "Přítel" nebo "Našinec". Cizák není Bližní, ani kdyz pritahne blizko ! Kdo je kde "Nasinec" nebo "Cizak" se ovsem meni...

   Miluj Blizniho (Pritele) sveho...
   Laska k Bliznim a Respekt i k Protivnikovi. Pohrdani Spatnostmi a Chvala Dobreho.

   ...

   Smazat
  7. A ovsem chystaji se nas nahradit.

   Pred oci nam nastrcili Bandu Barbaru, abychom kriceli, jak ten "Islam" nechceme.

   Diky Bohu, ze vudce ceskeho nacionalismu je zpola Japonec, takze byla z retoriky vyloucena ta nejnizsi (ale take platna) biologicka uroven Genofondu (rasy), a pres Etnickou (kulturni) a Narodni (politickou) uroven to bylo preneseno rovnou az na uroven Religiozni (duchovni)... (Coz je obzvlaste paradoxni v nej-ateistictejsim narodu sveta hned za Chinou)

   Cimz (pojmenovanim problemu na jedne urovni) se ovsem ty nizsi urovne nezrusi.

   Ale ovsem daleko vetsi problem je, ze nas chteji nahradit ROBOTy.

   Take trenujete Google AI na rozpoznavani dopravnich znacek, aby mohli zavest autonomni auta a zbavit se ridicu ? Agenda utoku teroristu pomoci aut slouzi prave teto nahrade a povinnemu AI v automobilech... Ale nejsou to jenom auta...

   A prave, aby se Evropane nebourili (a pravem!) proti nahrazeni roboty, privedli sem take zastupny problem s Barbary.

   (Vedle vsech dalsich, zrejme hlavni duvod je na te Etnicko-Narodni urovni, ze potrebuji zrusit Tribalismus jednotlivych Evropskych narodu a vytvorit ne-patriotickou vrstvu pan-Evropskeho obyvatelstva - misto nas...!)

   Kdo "oni" ? Ti, ktere se ve ""slusne"" spolecnosti neslusi jmenovat, ale vsichni vime, o ktere "soudruhy" dnes opet jde...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.