Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Americká elita proti zbytku světa


Thierry Meysan
2.8. 2017   Zvědavec 
Americká vládnoucí třída se cítí být ohroženou mezinárodními změnami vyvolanými prezidentem Trumpem. Sjednotila se, aby ho donutila dát se pod dohled Kongresu. V zákonu, který byl schválen téměř jednohlasně, opětovně zavedla sankce proti Severní Koreji, Íránu a Rusku a narušila investice Evropské unie a Číny. Pro ně je klíčovým zablokovat prezidentovu politiku spolupráce a rozvoje a vrátit Wolfowitzovu doktrínu konfrontace a lenního práva.
Je to bezprecedentní skandál.

 Generální tajemník Bílého domu Reince Priebus byl součástí komplotu, jehož cílem bylo destabilizovat prezidenta Trumpa a připravit jeho oslabení. Tento komplot byl zdrojem denních úniků, které komplikují politický život Spojených států, obzvláště těch, kteří jsou součástí údajného týmu tajné spolupráce Trumpa a Kremlu (1). Tím, že to prezident Trump ignoroval, se dostal do konfliktu s elitou Republikánské strany, jejíž je Priebus bývalým prezidentem.

Poznamenejme, že žádný z úniků týkajících se agend a kontaktů mezi zmíněnými nebyl podložen sebemenším důkazem potvrzujícím tato obvinění.

Reorganizace Trumpova týmu, která následovala, byla zcela ke škodě republikánských osobností a ku prospěchu vojenských činitelů, kteří se staví proti poručnictví deep state. Uzavřená aliance – která z obtížné situace maximálně vytěžila – Republikánské strany s Donaldem Trumpem během inauguračního sjezdu 21. července 2016, je nyní bezcennou. Proto čelíme rovnici, se kterou jsme začali – na jedné straně outsiderský prezident „amerického lidu“, a na druhé celá washingtonská vládnoucí třída, podporovaná deep state (což znamená tou částí vlády, pověřenou kontinuitou státu a stojící mimo politické střídání).

Je zjevné, že tato koalice je podporována Británií a Izraelem.

Takže co se stát mělo, stalo se – demokratičtí a republikánští vůdci dospěli k dohodě mařit zahraniční politiku prezidenta Trumpa a zachovat si své imperiální výhody.

Aby to mohli učinit, přijali, v Kongresu, 70-stránkový zákon, který oficiálně zavedl sankce proti Severní Koreji, Íránu a Rusku (2). Text jednoznačně uvádí, že všechny ostatní státy na světě musí tato komerční omezení respektovat. Sankce se proto týkají stejně tak i Evropské unie a Číny, jako států uvedených oficiálně.

Pouze pět zástupců se od této koalice distancovalo a hlasovalo proti zákonu – poslanci Justin Amash, Tom Massie a Jimmy Duncan, a senátoři Rand Paul a Bernie Sanders.

Ustanovení tohoto zákona víceméně zakázala výkonné složce jakýmkoliv způsobem zmírnit komerční omezení. Teoreticky má proto Donald Trump svázané ruce i nohy. Samozřejmě, že může použít své veto, ale podle ústavy by pak Kongresu stačilo znovu odhlasovat text ve stejném znění a prezidentovi to tak vnutit. Ten jej proto podepíše, aby se vyhnul tomu, že bude předvolán před Kongres. V příštích několika dnech budeme tedy svědky války nemající obdoby.

Politické strany Spojených států mají v úmyslu zničit „Trumpovu doktrínu“, podle které se musí Spojené státy vyvíjet rychleji, než ostatní státy, aby si zachovaly světové vedení. Naopak mají v úmyslu obnovit „Wolfowitzovu doktrínu“ z r. 1992, podle které si musí Washington zachovat svůj náskok před zbytkem světa tím, že bude bránit rozvoji všech potenciálních konkurentů (3).

Paul Wolfowitz je trockista, který pracoval pro republikánského prezidenta Bushe staršího a pomáhal mu s válkou proti Rusku. O deset let později se stal náměstkem ministra obrany, za Bushe mladšího, a pak prezidentem Světové banky. Vloni podpořil demokratku Hillary Clinton. V r. 1992 napsal, že nejnebezpečnějším konkurentem Spojených států je Evropská unie a že Washington by ji měl zničit politicky, a dokonce i ekonomicky.

Nový zákon zpochybňuje vše, čeho Donald Trump dosáhl během posledních šesti měsíců, především boj s Muslimským bratrstvem a jeho džihádistickými organizacemi, přípravy na nezávislost Donbasu (Maloruska) a opětovné otevření Hedvábné stezky.

Jako první odvetné opatření požádalo Rusko Washington, aby snížil počet svých zaměstnanců na velvyslanectví v Moskvě na úroveň ruského velvyslanectví ve Washingtonu, jinými slovy na 455 lidí, a vypovědělo 755 diplomatů. Tím nám chce Moskva připomenout, že dokonce i kdyby zasahovala do americké politiky, není její zasahování ničím proti významu amerického zasahování do ruského politického života.

Když už jsme u této problematiky, již 27. února ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Dumě, že ruské ozbrojené síly jsou nyní schopny organizovat „barevné revoluce“, tedy zaostaly za Spojenými státy o 28 let.

Evropané nyní s údivem zjišťují, že jejich přátelé ve Washingtonu (demokraté Obama a Clinton, republikáni McCain a McConnell) právě zarazily veškeré naděje na růst v rámci Unie. To je zajisté obrovský šok, ale přesto zatím nebyli schopni připustit, že údajně „nepředvídatelný“ Donald Trump je ve skutečnosti jejich nejlepším spojencem. Zcela zaraženi hlasováním, které zachmuřilo jejich letní prázdniny, zaujali Evropané „vyčkávací“ pozici.

Pokud nebudou reagovat okamžitě, společnosti, které investovaly v Evropské unii do řešení energetických dodávek, jsou nyní zruinovány. Winterstahl, E.ON Ruhrgas, N. V. Nederlandse Gasunie a Engie (bývalá GDF Suez) byly zapojeny do zdvojnásobení kapacity plynovodu North Stream, který je nyní Kongresem zakázán. Přišly nejen o právo reagovat na americká výběrová řízení, ale přišly rovněž o svá aktiva ve Spojených státech. Mají zakázán vstup do mezinárodních bank a nesmí vykonávat své aktivity mimo Unii.

V tuto chvíli vyjádřila své zmatení jen německá vláda. Nevíme, jestli bude schopna přesvědčit své evropské partnery a vyburcovat Unii proti americké vrchnosti. Takováto krize nikdy předtím nenastala a v jejím důsledku neexistuje žádný referenční bod, který by nám umožnil předjímat věci budoucí. Je pravděpodobné, že jistí členové Unie budou bránit americké zájmy – ti, kteří smýšlejí jako Kongres, proti svým evropským partnerům.

Spojené státy, jako každý jiný stát, mohou zakázat svým společnostem obchodovat se zahraničím a zahraničními společnostmi. Ale podle Charty OSN nesmí svoji volbu vnucovat spojencům a partnerům. Avšak přesně toto dělaly od zavedení svých sankcí vůči Kubě. V té době, pod vlivem Fidela Castra – který nebyl komunistou – zahájila Kubánská revoluční vláda agrární reformu, proti které se Washington postavil (4). Členové NATO, které tento malý karibský ostrov naprosto nezajímal, poslechli jako švýcarské hodinky. Stále více Západ, zahleděný do sebe, považoval za normální nechat vyhladovět jakýkoliv stát, který vzdoroval jeho všemocným lenním pánům. Takže zde, poprvé, je Evropská unie zasažena systémem, který pomáhala stvořit.

Více než kdy jindy nabývá konflikt mezi Trumpem a elitou kulturní formy. Staví potomky přistěhovalců, kteří přišli hledat „americký sen“, proti puritánům z Mayflower (5). To je, například, kořenem pomlouvání mezinárodního tisku, za používání vulgárního jazyka, nového muže zodpovědného za komunikaci Bílého domu, Anthony Scaramucciho. Doposud neměl Hollywood sebemenší problémy s manýry newyorských podnikatelů, avšak náhle je tento hrubý jazyk prezentován jako neslučitelný s výkonem moci. Jen prezident Richard Nixon takto mluvil, a byl donucen FBI rezignovat, kdy tato zorganizovala skandál Watergate, aby ho sesadila. Nicméně všichni nyní souhlasí, že to byl skvělý prezident, který skoncoval s vietnamskou válkou a nastolil rovnováhu v mezinárodních vztazích s Čínskou lidovou republikou, konfrontovanou se SSSR. Je překvapivé vidět, jak tisk staré Evropy přijímá tento náboženský puritánský postoj ke slovníku Scaramucciho, aby mohl odsuzovat politickou kompetenci týmu Donalda Trumpa; a samotný prezident Trump by ho odexpedoval, těsně po jeho jmenování.

Ale za tím, co může vypadat jen jako pouhý třídní boj, je v sázce budoucnost světa. Buď budou vztahy plné konfrontace a nadvlády, nebo spolupráce a rozvoje.
State Secrets : How an Avalanche of Media Leaks is Harming National Security”, Senate Homeland Security and Governmental Affairs Committee, July 6, 2017.
H.R.3364 - Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act
« US Strategy Plan Calls For Insuring No Rivals Develop », Patrick E. Tyler, New York Times, March 8, 1992. The daily NYT also publishes large extracts from Wolfowitz’s secret report on page 14 : « Excerpts from Pentagon’s Plan : "Prevent the Re-Emergence of a New Rival" ». Further information is provided in « Keeping the US First, Pentagon Would preclude a Rival Superpower » Barton Gellman, The Washington Post, March 11, 1992.
The Biggest Theft Committed by One Sovereign State against Another”, by Jorge Wejebe Cobo, Translation Anoosha Boralessa, Cuban Agency News , Voltaire Network, 21 July 2017.
United States – reformation or fracture?”, by Thierry Meyssan, Translation Pete Kimberley, Voltaire Network, 26 October 2016. The US establishment against the rest of the world

27 komentářů :

 1. ELITA ... tímhle slovem se dnes proplachuje kde co, ale znamená to pouze ty u moci. Takže za CARA IVANA HROZNÉHO byli elitou Car a Opričnina, za Hitlera byli elitami Vůdce, vedení NSDAP a SS,... u nás pak Gottwald a jeho parta, v Kambodži v letech 1975 až 1979 Pol Pot a Rudí Khmerové... a dnes jsou elitami USA Deep State, jeho finančníci a majitelé FEDu, výrobci zbraní a exportéři válek a převratů, ...

  Prostě pojem ELITA ZNAMENÁ VĚTŠINOVĚ PĚKNOU VERBEŽ. Bůh ochraňuj lidi a lidem podobné, i zvířata a rostlinstvo, před tzv. ELITAMI...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ELITA původně znamená "ti nejlepší z nejlepších", kteří by měli svým příkladem a vzorem udávat směr společenskému směřování. Bohužel označení elita o kterém píšete se plíživě vžil jako označení pro bandu lotrů, kterým se zrovna podařilo uchopit moc a ždímat nešťastníky, kteří se jim dostali do drápů. Tento úpadek souvisí s celospolečenskou skepsí a úpadkem hodnot, takže pokroucení významu tohoto slova je celkem v relaci s hodnotami současného světa.

   Vymazat
  2. "Prostě pojem ELITA ZNAMENÁ VĚTŠINOVĚ PĚKNOU VERBEŽ." - Taky jsme si u nás takovou vypěstovali, resp. tato "elita" vznikla sebeprohlášením ( = něco na způsob národní samohany).

   Vymazat
 2. Je čas usa poslat k šípku je to banda šílenců.

  OdpovědětVymazat
 3. Snad už budou ti hnusáčtí psiskosmažci vyhlazení jako rasa! Měli jsme to udělat dávno, když ještě byla příležitost to udělat bez zamoření přírody radiací! - http://www.historie.upol.cz/19/prameny/huni.htm

  Pan Prezident by měl kráčet ve stopách Jeho císařské výsosti! - https://geekyprint.com/451-thickbox_default/emperor-donald-trump-poster.jpg

  OdpovědětVymazat
 4. Pravda, to za nás žádný "mimozemský civilizace" neudělaj, jak tu často žvaní Mimozemšťan:)

  OdpovědětVymazat
 5. USA si tímto nadělají víc nepřátel než přátel.
  Takže,když v USA chcípla koza,ať chcípne i v Evropě.
  Nakolik to může postihnout i naši republiku,těžko odhadnout,ale kdyby mělo kolabovat hospodářství v Německu,tak to odskáčeme také.Snad to navyšování vojenských rozpočtů,použijeme na obranu proti USA.

  OdpovědětVymazat
 6. 11.01 Na obranu před USA by Evropa musela mít výzbroj z Evropy, včetně Ruska samozřejmě. Ne US šrot.

  OdpovědětVymazat
 7. USA náš príklad i vzor v morálnej špíne, vo vyhrožováni iným iného názoru, vo vedení špinavých vojen, rozvratu štátov, podpore protištátnych skupín, vraždenia nepohodlných štátnych predstavitelov s stáleho vytvárania napätia medzi štátmi. Ako pvedal jeden velký humanista , slávny to bombardák Havel že pravda a láska zvítezí na světe jedine pomocou USA i NATO humanitárneho bombardováni,zbíjania a vojen. Ten bombardák bol génius, on to vtedy už vedel ale my nie.

  OdpovědětVymazat
 8. Označit Paula Wolfowitze za trockistu, je opravdu mimo realitu (nemá-li autor na mysli jejich společný židovský původ). Vyzýval snad někdy Wolfowitz k permanentní marxistické revoluci? Predikoval snad militarizaci dělníků a rolníků po vzoru armády?... Wolfowitz je prachobyčejný fašista, resp. šovinistický judo-nacista.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Posledními slovy jste si odpověděl.
   Právě to mají společné.

   Vymazat
  2. Naopak je přesné ! Psychický trockismus je stav mysli, je to psychologická a sociologická kategorie. Vychází sice z marxismu, ale metodami prosazování jediného "správného" názoru, je to ve své podstatě fašismus. A marxismus a dělníci ? Marxismus, jako výmysl sionistů pouze zneužíval proletariátu (toho dnes už ani moc není), ale dnes je to především nástroj banksterů a jiných parazitujících elit na ovládnutí světa. V současnosti sice už hlasitě nevolá po permanentní revoluci, ale o to vehementněji ji ve skrytu provádí. Ne však rukami dělnické třídy, a už vůbec ne v její prospěch, ale rukami politických loutek, za pomoci mediálních presstitutů a trockistických falang skrytými pod "neziskovkami" všeho druhu. Bojuje především za hrstku psychopatických (j)elit. Dnes se nástroje i vnější projevy trockismu změnily, ale podstata je stále stejná.
   Trockismus, stejně jako liberalismus jsou jen varianty fašismu.
   A proto lze řící, že Wolfowitz je trockista a tedy i fašista.

   Vymazat
  3. Rikavalo se jim pred valkou STEAKS.
   Protoze vetsina fasistu byly predtim komunisti. Tedy hnedej navrch a rudej uvnitr.

   Vymazat
 9. Kdepak je nadsenec Trumpety,honolulu?Trump je impotentni prezident,ktery jiz nemuze nic nabidnout Rusku.Takze je konec nadejim na mir.
  Usa musi byt zniceny,jinak znici usa svet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovnolulacky soused2. srpna 2017 14:15

   Vazeny pane, o Hovnolulacka nemejte peci. Je v dobrych rukou. Hovnolulu nedavno povysil a ted je celebrita u hajzlu! Dela Trumpetovi sraci prkynko! Obcas jde na brigadu do mistni ZOO houpat slonovi koule. To vite, musi jako emericky duchodce tvrde makat, aby mel aspon na chlast!

   Vymazat
 10. 13:09 No musím jse trumpety zastat on by opravdu udělal co sliboval ale proti opravdovým vládcům usa nemá šanci. Takže jen loutka zůstala.

  OdpovědětVymazat
 11. Honolulu je Vás příznivců Trampa víc jak polovina obyvatel USA, vemte klacky, zbraně ne to by Vás vystřílely jako koroptve, běžte na kongres a senát a zjednejte plnění té deklarace, zákonů, mezistátních dohod a slibů. Máte proti nám co žijeme v moderním otroctví, výhodu že žijete v nejdemokratičtější zemi kde je naplněn cíl všeho lidstva, můžete všechno. Nějak se nám vytratil mudrc co se občas udrc Horní Dolní. USA se vrací do časů svého vzniku, do BANDITIZMU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že není, Trump ma podporu nejakych 34% podle všech výzkumú veřejného mínění. Není těžké to zjistit.
   www.gallup.com/poll/201617/gallup-daily-trump-job-approval.aspx

   Vymazat
 12. Nová evropská šlechta (europapaláši)!2. srpna 2017 14:17

  • www.novarepublika.cz/2017/08/humanitarni-otrokarstvi-1-cast.html
  • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
  • www.pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker

  OdpovědětVymazat
 13. USA se snaží zachránit na účet Evropy - to vám nedochází???

  OdpovědětVymazat
 14. Kongres USA si počíná jako by byl vládcem celého světa - zakáže plynovod evropským státům, hrozí zničit každého kdo by se podílel na tomto projektu s Ruskem, uvaluje sankce na kdekoho, i když USA se to netýká, připravuje kromě válek které již vedou ve více zemích války další, nejdříve proti KLDR a Iránu, popř.Rusku. Ještě pořád žijí v představě, že snad Prozřetelnost či kdo je učinil tímto vládcem světa, bez ohledu na měnící se svět a na to, že EU, Rusko a Čína si již nenechají diktovat co si ve Washingtonu usmyslí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kongres a Senát USA se chovají jako VELKÁ FAŠISTICKÁ RADA V ŘÍMĚ ZA MUSSOLINIHO. A Evropa poníženě žebrá pode schody u vrat do Synagogy... Nová Doba Temna.

   Vymazat
  2. US kongres v područí etnické menšiny dělá co může. Jo plynu, toho oni se bojí.
   PS: Omlouvám se, ale opravdu nevím, zda mám brečet nebo se smát.

   Vymazat
 15. Na čem tam američtí soudruzi jedou? Že vůbec válečný štváč McCain mohl hlasovat, když v sobě měl ještě zbytky narkozy? Oni si fakt myslej, že je budeme všichni poslouchat? Bože to jsou kreténi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni mají v hrsti nebo v žoldu nejenom Kongres a Senát USA, ale i JIMI najmenovanou Radu Evropy, genetickými Evropany nevolenou, i tzv. "Elity" v jednotlivých národech - kukačky jako Dientsbier a spol, kteří jsou Čechy jako já Zulu, nebo odnárodněné všehoschopné...

   Vymazat
 16. Jaká prozřetelnost, matka příroda a její zákon o rovnováze se o to postarají ovšem možná bez nás. Nás už může spasit jen ten z vesmíru co tady občas oxiduje. Napsal jsem mu jasný dotaz a nic. Je buď nemocný nebo bezmocný. Dnes je poslední den co jsme užívaly přírodní zdroje, které je příroda schopná obnovit tzv Earth Overshot Day. Ode dneška už se žerem navzájem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že ten z vesmíru neskutečně nasral presidenta federace spojených galaxií a tak byl odvolán.

   Vymazat