Reklama

.

.

pátek 25. srpna 2017

Americký diplomat poradil Ukrajině, že má dělat to, co řekne Washington


Jelena Ostraková
25. 8. 2017        zdroj
Návštěva "nejváženějšího člena Trumpovy administrativy", ministra obrany USA Jamese Mattise Kyjeva v Den nezávislosti bude "mocným signálem ukrajinskému lidu od Ameriky". Ve vysílání televizního kanálu 112 to prohlásil bývalý velvyslanec USA na Ukrajině William Taylor... Podle něj je americký zvláštní vyslanec pro Ukrajinu Kurt Volker "také velký stoupenec Ukrajiny".


"Nemyslím si, že Volker je připraven učinit nějaká prohlášení. Opravdu si chce pohovořit s Ukrajinci, Rusy a dalšími Evropany. Chce pochopit, zda je možné, aby se Rusové a Ukrajinci dohodli na určitých zásadách. Má jasné stanovisko ohledně suverenity Ukrajiny a její celistvosti, včetně Krymu", řekl Taylor.

Podle jeho názoru nebudou USA vyjednávat za zády Ukrajiny.

"Jednání nepovedou Američané a Rusové nebo Rusové, Němci a Francouzi. Ukrajinci jsou nejdůležitější účastníci jednání. Ruská invaze na Ukrajinu je hrozbou pro Evropu a USA, hrozbou pro řád, který umožňoval, aby Evropa byla bez vážných konfliktů 70 let. Tento řád, který ohrožuje Rusko, je soustředěn na Ukrajině. Ukrajina je důležitou součástí národní bezpečnosti USA", řekl Taylor.

Dal také radu, jak se má Ukrajina chovat.

"Má nadále dělat to, co podpoří USA a mezinárodní společenství. Zahrnuje to ekonomické reformy, vládní reformy, reformu soudnictví. Díku tomu bude pro mezinárodní společenství snazší Ukrajinu kontrolovat", řekl Taylor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Snad by bylo jednodušší, kdyby USA zřídily nad Ukrajinou protektorát. S formou nemusí být problém, mustr existuje a dočasně se zcela osvědčil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina už poslouchá ussáckou pakáž na slovo.V rámci spojenecké loajality, dováží již super drahé emerické uhlí a bude dovážet i zkapalněný frakovaný emerický plyn.To, že je to velmi drahá legrace, nehledě na znečišťování životního prostředí emerickou dopravou, přes půlku zeměkoule, UK mají na to, nechť si užijí.

   Vymazat
 2. Bulvární nadpis článku naprosto neodpovídající jeho obsahu. Ale nevadí. Hlavní cíl, opět o kousíček povzbudit nenávist zdejších užitečných ruských idiotů k USA, je splněn. První z nich se už v 1:31 ozval.
  A snaživý soudruh David si tak opět může dojít pro zlaťáčky na ruskou ambasádu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:38 obdobně lze tvrdit, že pro zlaťáčky si teď můžete dojít Vy na ambasádu USA. Domnívám se, že by to byla podobně hloupá a podrazácká argumentace,jakou provozujete Vy. V každém případě jde o to, k čemu se kdo v diskuzi sníží. Pro Vás platí ono "chucpe". Proberte se.

   Vymazat
  2. 1:38 hlupaku, nepis
   Marat

   Vymazat
  3. 1,38
   Ty neužitečnej usssáckej kolaborantskej hajzle,až tě budu mít na pitevním stole,budeš zpívat jinou!!!!!!

   Vymazat
 3. popisujete situáciu v ktorej sme - aj nás vmanévrovali do pozície kolónií - a ten pisateľ z 1:38 je si toho dobre vedomí a poslušne ohol chrbát - teraz smerom na Západ, viacej platia ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:05
   Přesně tak.
   Nevím kolik měla Ukrajina státního dluhu před pučem,ale teď to bude určitě hodně a nakonec nebude Ukrajina vlastnit nic,všechno prodané.Těch několik židovských prodejců Ukrajinského majetku se vytratí a Ukrajincům zůstanou oči pro pláč.

   Vymazat
  2. Ad 8:32 & 7:05 - nikoliv oči pro pláč, ale zadlužení země na několik generací! Hůře, než v Řecku, a otázkou je, na kolik je toho u nás i ostatních lido-demo. Tyto skutečnosti jsou rozhodující, ostatní je pouhé plkání.

   Vymazat
 4. Tenhle nýmand prohlásil že nikdy neuznají Krym. Jejich zájmy na Ukrajině jsou nebezpečné celému světu.

  OdpovědětVymazat
 5. Garanci pro svetovy mir bude zniceni kongresu Usa
  a bude vymalovano.!Ukacka jsou jedinou nadeji pro rozpoutani valky s RF.Nik jiny se toho nechce
  ujmout.

  OdpovědětVymazat
 6. Tím čím je dnes Ukrajina,byla i před lety, za opilce Jelcina, RF. Naštěstí tam,ale na konec lid zvolil Putina. Rusko má totiž v těžkých chvílích,oproti dnes již naprosto dekadentní západní Evropě,velký pud sebezáchovy.A zvolil navýsost skvěle.UA však bohužel svého Putina nalezne jen těžko,navíc její současní šéfové se svazují s ponožkami svých současných velkých "bratrů" stále více.Je například směšné,jak si hodně lidu i na UA myslí,že USA milují právě jenom je,ato nejvíce na celém světě.Přitom USA nemá srdce,má jen svůj rozum a obrovský žaludek.Přitom mnohem lépe pro Ukrajinu by bylo partnerství s Ruskem s plynem a ropou za hubičku, než budoucí čas sluhů a dluhů s EU a USA. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. UKačka to nepochopí dokud se nezadluží na věky. jediný kdo z toho bude těžit je USA, která půjčí penízky, která si vybuduje voj. základny na území UK a která za půjčené penízky bude trvat na tom, že to budou americké firmy, americké zboží a americké zbraně, které budou UK jen moci nakupovat. Větší prdel než USA na světě nikdo nemá. Bohužel obyčejní lidi na UK to chápou, jenže oligarchové nedovolí obrat vpravo, protože by přišli o moc a o možnost dalšího zbohatnutí. oni si ten "majdan" pohlídají, takovou příležitost bohatnout již nedostanou. Kdyby se přece jen něco nepovedlo a kurz by se otočil, oni již budou mít dostatek zdrojů, aby v USA žili nad poměry.
   To a Jery z Kyjeva

   Vymazat
 7. Američtí vojáci v maskáčích pochodují pod americkou
  vlajkou na přehlídce v Kyjevě a já myslel, že na Ukrajině je jen ruská armáda. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat

 8. Mám obavu, že jakmile dorostou generace dnešních mladých lidí do věku, kdy budou rozhodovat o osudu této země, nebudou už smýšlet jako Češi či Moravané, ale jako Evropané. Budou chtít rozhodně přijmout euro kvůli výhodám při zahraničních cestách nebo studiu v zahraničí. Budou pro federalizaci Evropy s jedním jazykem, jednou vládou, jednou měnou, jedním myšlením, kvůli jednoduchosti takového systému. Smíšená manželství pro ně nebudou problém, neboť angličtina bude pro ně více než zastaralá a zkostnatělost zosobňující čeština. Budou hrdi na to, že naše území bude poseto americkými vojenskými základnami, které budou záštitou proti rozpínavému Rusku. Přestanou chápat pojem vlast, vlastenectví či národní identita. Rozplynou se v multikulturním moři Evropy.... Není třeba se dívat na to, co se děje na Ukrajině. Zeptejte se dnešních náctiletých, jak smýšlejí o našich dějinách, EU, NATU, Ruské federaci a hned máte obraz nepříliš vzdálené budoucnosti ČR. Já už víru v mladou generaci ztratil. My, dospělí, již nejsme schopni se podílet na jejich výchově. Tuto iniciativu převzala masmédia, internet a stávající vzdělávací systém..... Mnozí namítnou, že vzdělaná mládež nejde cestu z jakékoliv šlamastiky. Pokud však kdokoliv z nás nemá potřebné informace, protože mu je nikdo nesdělil, nemůže se nikdy rozhodnout správně.

  OdpovědětVymazat