Reklama

.

.

úterý 8. srpna 2017

Attention! Nepřítel naslouchá!


Zdeněk Hrabica
8. 8. 2017
Bakalovy Hospodářské noviny rozčeřily neklidné informační vlny; dá se vypozorovat, že v nejtěsnější spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Anebo ve spolupráci s pavědeckými hňupy, kterých bylo vždy v našem prostoru dostatek a často byli i přemnoženi. Zveřejnily fakta a dohady o tom, jak československá státní bezpečnost v časech minulých loupila v ekonomické oblasti a vykrádala nejmodernější západní technologie. Několik stovek českých i slovenských agentů, často v oblecích diplomatů, ekonomických radů, prý nahradilo deset až jedenáct nejkvalitnějších vědců a vynálezců.


Stará a obnošená vesta, nestojí to ani za řeč. Ale nové generace mohou zblu těchto blábolů uvěřit. V jednom je to někdy zřejmé – v základu všeho byla ochrana a nedotknutelnost, stejně jako ambice v oblasti duchovního poznání a v zájmu o moderní technologie. Mohlo by se zdát, že na západní straně byla tato tisíciletá zkušenost o hodně dokonalejší. Ale nebylo tomu tak. Obě strany, rozdělující svět - získaly zejména po druhé světové válce bohaté zkušenosti ze špionážní činnosti, zaplatily velké prostředky a úsilí za nezměrný duchovní potenciál, zejména kupováním mozků z celého světa. Nabyly velké zkušeností ze sledování každého a čehokoliv - co by poškozovalo jejich zájmy, co by jejím ovládnutím mohlo přinést vyšší zisk.

Stačí dneska pohlédnout na know how a na portfolio majitelů montoven všeho druhu z širého světa u nás, v České republice. Není třeba chodit daleko, každý kdo nyní pracuje v některé západní, stejně jako ve východní firmě - to dobře ví. Sám jsem se přesvědčil, co to znamená pracovat pod etickými kodexy západního kapitálu.

Neprojde jim přes práh ani myš.

Zrazuj, práskej, informuj o nekalých úmyslech, třebas ze strany nejlepšího přítele.

Firma zaručuje diskrétnost

Nebyli a nejsou konečně sami, na slušné úrovni bylo a je lanaření a únosy mozků na obou stranách. Získávání faktů o technickém a vědeckém i humanitním pokroku západní – nejenom západní - provenience například i v KLDR, konečně v Číně, v Japonsku dosáhlo vrcholných metod. V minulosti nelenil ani Sovětský svaz, za pecí nemohlo být ani Československo.

Na knižním trhu máme nyní dostatek memoárů. Nacisté jako válečná kořist ve službách vědy a moderních technologií USA i SSSR.

Ani lanaření největších nadějí pro vědecké bádání dneška a zítřka není v daném okamžiku ojedinělé. Zvláště těch ochotných stát se khaki mozky. Ti s nejlepšími výsledky neopustí na dlouhou dobu ani USA, ani Rusko, ani Izrael.

Konečně i mladý Sergej Chruščov se dal konec konců se svou hlavou do těchto služeb.

Nebyl sám, byl z velkého počtu opravdových odborníků.

Jenom by nám česká propaganda a zvrácená ideologie neměla věšet bulíky na nos.

Tak jako jsme se my otevřeli světu, se nestalo zcela určitě nikde. Všude jinde musela – a to i pro novináře - postačit klamná návštěva reprezentačního sálu, proslulých „show“ sálů , vybavených kinetickými názornými pomůckami, zcela vymyšlenými a často vylhanými odvěkými tradicemi vzniku dané výroby. Nás navíc provázela proslulá česká žvanivost a velké slovanské srdce. Byly provázeny prozrazováním a prodejem pod rukou výrobních tajemství. Velmi často se mnohé československé výrobky, vynalezené a vyvinuté českými a slovenskými vědci a konstruktéry začaly objevovat v masové produkci dříve za kopečky nežli u nás. Stačí uvést vynikající výrobky z oboru jemné mechaniky – například fotoaparát Flexaret. Okopírovaná výroba motocyklů Jawa, ve výrobě součástek pro automobilový průmysl jsme dosahovali světové úrovně. Vyváželi jsme zdravotní náhrady, složité materiály, vojenské mechanismy, přístroje pro kosmický výzkum.

Potenciál byl velmi rozmanitý

Největší příležitostí se však pro hromadnou loupež stal 17.listopad 1989 a období před nim i po něm. Hnízdem pro definitivní zničení a rozprodej československé ekonomiky se stal Fond národního majetku a jeho privatizaci a prodejná kuponová akce jako vábnička do každé rodiny. Připojíme-li k tomu následnou církevní restituci byla ochrana státních zájmů a v konečném i nezanedbatelná role ekonomické rozvědky - na první pohled, nikoliv úplně zanedbatelná.

Její negativní důsledky nelze nikdy napravit.

Den, hodinu po hodině přijížděli do naší vlasti zejména američtí investoři a v nejužších kruzích se jim dostávalo nabídek na stříbrných podnosech.

O pachatelích se neradno ani nyní otevřeně zmiňovat. Mnozí z aktérů skončili v Orlickém jezeře v olovem zaletovaných sudech.

Jiní nad námi podnes vládnou nebo se nám vysmívají. Nebo jejich štafetu převzali jejich potomci. DNA to dotvrzuje.

Šlechta je kontinuální.

Pozor, achtung, внимание, attention!
Nepřítel naslouchá!

14 komentářů :

 1. Nečetl jsem asi dost pozorně a nerozumím osnově článku. Vždyť se krade vše a všude, co není dostatečně střeženo, to je přece základní podstata kapitalismu. A nekradou se jenom suroviny, ale právě to "know-how". Vždyť přece každá svéprávná země musí mít svou vědecko-technickou rozvědku. A ČSSR ji proto muselo mít také. Ti agenti samozřejmě nekradli in-natura, ale byli to zřejmě standardní nákupčí s atašé kufříky s provizemi pro potřebné zápaďáky. Čína na to jde od lesa. Rozeslala do světa tolik vědeckých kapacit na všechny možné ústavy, že sklízejí na místě sice po drobcích, zato v ohromném množství. Čína si to může dovolit, má předostatek lidských zdrojů :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Vzpomínáme na ještě před 20 lety slavný radiolokátor Tamara,na němž jsme mohli vydělat slušnou sumu.Ovšem jen tehdy,mít povolení jej někomu prodat.USA - my,jako západ,nechceme a jinam nesmíte.Nakonec se slitovaly a jednu Tamaru si vypůjčily na prostudování(Jsou dost šetrní) a žádnou rozvědku nepotřebovaly.A my dnes jako ovce nosíme samy sebe na stříbrném podnose. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 3. Bakalova medialni zumpa HN spolu s USTR ( Velkovyroba dezinformaci a falzifikatu) zamoruje cesky medialni prostor primitivni demagogii, smejdi se pokouseji prekroutit uspechy nasi vedy, ktera byla na vysoky urovni za komancu,

  OdpovědětVymazat
 4. Privatizaci řídila skupina asi 30 amerických poradců, vedoucí pan Gold, se sídlem na tehdejším ministerstvu pro privatizaci národního majetku v nynějším budově předsednictva vlády v Lazarské ulici. Vydávali i posudky o hodnotě prodávaných podniků a akcií, které se považovaly za závazné.

  OdpovědětVymazat
 5. Jak čtu jméno Bakala, není už nutno číst dál - je mi jasné, že jde o všemožné svinstvo a podrazy. Nicméně článek jsem dočetla do konce - moc si přeju se dožít dne, kdy ta sebranka, co zničila a zaprodala naši zem, kdy rozdali a zničili všechno, co jsme tu vybudovali, budou stát před soudem nebo viset na stromech ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho se nedožijete, takovou šanci jakou dostal náš a slovenský národ po 2.světové válce se už nebude nikdy opakovat.

   Vymazat
  2. BYLI JSME PRŮMYSLOVĚ VYSPĚLÝM STÁTEM.... co teď?

   Vymazat
 6. ZAJÍMAVÝ článek. Dle toho co nám naše po-listopadová inteligence tvrdila, že naše zpravodajské služby byly absolutně neschopné a teprve dnes jsme na vysoké úrovni ve všech oborech díky "nezištné pomoci" "přátel" ze západu.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 7. Pánové to chce klyd,brzy se budeme na západ divat jako na rozvojové zemňe,kulturní obohacení ktereho se jim dostává je pošle do štředovéku je to jenom otázka času Pepa Šumava

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepo, Pepo, děláš šumavským ostudu ne myšlením ale gramatikou. Není to schválně?

   Vymazat
 8. Co chtít po člověku co rozkradl OKD a ještě jsi tu může vydávat noviny. Spravedlnost platí jen pro tzv lůzu. V dokumentu holky za mřížemi ženská ukradla 11000000 a za to 18 let. To je pakatel proti tomu co ukradli tihle nepostižitelní.

  OdpovědětVymazat
 9. Pamatuji také na ukradený československý patent - Tryskový stav. Špička z oboru textilních strojů.

  OdpovědětVymazat
 10. Za totáče se míchaly do obchodních vztahů se západem tajné služby oboustranně. Před společnou oslavou úspěšného projektu za účastí techniků z ČSSR a NSR. Technický ředitel dotyčného podniku upozornil Čechy, že mezi Němci je pracovník BND (německá rozvědka). Slavili tvrdí chlapi, pilo se hodně, což vedlo k odhalení špiona. Podle zúčastněných Čechů i Němci se chovali k tomu nasazenému špionovi zdrženlivě.

  Jak se časy mění. Podle dřívějších měřítek byl technický ředitel vlastenec. Nyní by z něho udělali zrádce disidentské spodiny národa.

  OdpovědětVymazat
 11. Výzkum v ČR financuje také Grantová agentura. Když máte štěstí, dostanete peníze a bádáte. Když se zadaří a vy něco užitečného objevíte, máte povinnost publikovat s co největším dosahem po celém světe. Lidově musíte vyslepičit, co jste objevili. Jestliže to neuděláte, pak příště podporu na tři roky od GAČR nedostanete.

  Peníze si mezi sebou rozdělují vyvolení, většinou z Prahy. Aby měli alibi objektivity, přizývají si k výběru zahraniční odborníky, samozřejmě svoje známé, které si nadělali za během svých častých cest do ciziny. Ti nás naštěstí podceňují a považuji nás za hlupáky. Dokola je totiž naši současní přátelé z EU a NATO přesvědčovali o tom, jak jsme zaostalí a hloupí.

  Dnes oni vědeckotechnickou rozvědku nepotřebují. Postarali se za iniciativního přispění našich demokraticky zvolených a nevolených vlastizrádců o vora v zákoně. Nadávejte na bolševiky, podřezáváte si větev, na které sedíte, až se úřední řeč čeština zruší a vy budete jednat na úřadech s pomocí tlumočníků.

  OdpovědětVymazat