Reklama

.

.

čtvrtek 10. srpna 2017

Babiš utřel Marvanovou: Řekla jste si o kšeft, o tom mlčíte. Jen se zviditelňujete. Jste vyvolená elita, pořád chcete lidi vodit za ručičku, ale oni nejsou hloupí!

10.8. 2017   Rukojmí
Exministr financí Andrej Babiš (ANO) se ve svém prohlášení obul do advokátky Hany Marvanové za její slova v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz. Považuje za nehorázné její věty ohledně toho, že nic neudělal ve věci privatizace OKD. Zároveň ji zařadil do úzké skupiny nikým nevolených lidí.

Babiš ve svém prohlášení mimo jiné uvádí, že za dobu svého působení na Ministerstvu financí se potkal s dlouhou řadou lidi, kteří nějakým způsobem žádali o pomoc. „Sdružení nájemníků bytů OKD nebylo výjimkou. S panem Macháčkem i s doktorkou Marvanovou jako právní zástupkyní jsem se sešel opakovaně a trpělivě jim naslouchal. I tyto diskuze přispěly k tomu, že jsem privatizaci OKD začal otevřeně kritizovat, zatímco mí předchůdci, zejména z líhně sociální demokracie, ji oficiálně při šetření Evropskou komisí obhajovali. Už to samo o sobě je jasný důkaz, že mé konání v kauze OKD se z podstaty liší od konání či nekonání mých předchůdců,“ sdělil předseda hnutí ANO a vymezil se tak i proti slovům Marvanové, že nic neudělal ve vztahu k Evropské komisi.

„Evropskou komisi jsme v záležitosti již dříve podané stížnosti kontaktovali a dostali jsme jasný vzkaz, že bez ohledu na ostatní argumenty, Komise hodlá vyčkat výsledku trestního řízení. Úvahy doktorky Marvanové, že není třeba čekat na rozsudek, jsou proto pouhé spekulace. Navíc, z úst advokátky celkem překvapivé. Na rozdíl od ní já se spoléhám na fakta,“ zmínil Babiš.

Rozhovor s Hanou Marvanovou ZDE.


„V trestním řízení OKD je ministerstvo jako poškozený ze zákona zastupováno Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vzhledem k výši uplatňované škody jsem apeloval na to, aby hájení zájmu státu bylo po odborné a personální stránce dostatečně zajištěno stejně jako to, aby ministerstvo poskytlo v této věci maximální součinnost. V trestním řízení jsme po procesní stránce mimořádně aktivní. Urgovali jsme dopracování posudku, urgovali jsme nařízení jednání, kladli otázky na hlavním líčení. Podali jsme písemné a odůvodněné návrhy na důkaz výslechem svědků, a jak známo, soud nám vyhověl, když předvolal premiéra Bohuslava Sobotku,“ vyprávěl dále Babiš. A rýpl si do Marvanové. „Když se paní doktorka Marvanová pokusila uplatnit tvrzenou škodu za sdružení nájemníků, soud tento pokus odmítl, protože tak neučinila v zákonné lhůtě,“ řekl.

„Přestože doktorka Marvanová tvrdí, že netouží být zvolena, ten rozhovor budí dojem, že jeho jediným účelem je snaha se zviditelnit, která je o paní Marvanové koneckonců všeobecně známa. Škoda jen, že v záplavě nepravd, nepodložené kritiky a knížecích rad paní doktorka také neuvedla, že si zcela otevřeně řekla o kšeft, když jako advokátka chtěla stát v kauze OKD zastupovat. Byl jsem od počátku proti dávat to advokátům a dnes jsem za to dvakrát rád. Stojím si za tím, že pod mým vedením udělalo ministerstvo v souvislosti s OKD všechno, co mohlo a co dávalo smysl," sdělil.

Závěrem pak Babiš reagoval na slova o tom, že by případné vítězství hnutí ANO znamenalo problém pro demokracii. „Paní Marvanová patří x let mezi úzkou skupinu nikým nevolených lidí, kteří se ale cítí jako vyvolená elita, jež se neustále přes nejrůznější výzvy snaží ovlivňovat politiku a veřejný život. Straší lidi před různými osobami a subjekty a chce je vodit za ručičku. Lidé nejsou hloupí a nemusíte je stále poučovat. Sami se ve volbách rozhodnou a naše hnutí rozhodně nechce měnit demokratický systém v naší zemi,“ sdělil Babiš s tím, že chce pouze prosadit efektivnější a rychlejší řízení státu a větší odpovědnost politiků. A to například i proto, dodává, aby se megatunel, jako bylo OKD, nemohl už opakovat.

Celá reakce Andreje Babiše, psaná pro PL:


V pondělí dne 27. července vyšel na stránkách Parlamentních listů doktorce Marvanové rozhovor, ve kterém se do mě opírá a tvrdí, že jsem údajně, stejně jako předchozí ministři financí, nic neudělal ve věci privatizace OKD, kromě toho, že jsem jen (!) přihlásil škodu do trestního řízení. Takové prohlášení považuji za nehorázné.

Především, za dobu svého působení na Ministerstvu financí jsem se potkal s dlouhou řadou lidi, kteří nějakým způsobem žádali o pomoc. Sdružení nájemníků bytů OKD nebylo výjimkou. S panem Macháčkem i s doktorkou Marvanovou jako právní zástupkyní jsem se sešel opakovaně a trpělivě jim naslouchal. I tyto diskuze přispěly k tomu, že jsem privatizaci OKD začal otevřené kritizovat, zatímco mí předchůdci, zejména z líhně sociální demokracie, ji oficiálně při šetření Evropskou komisi obhajovali. Už to samo o sobě je jasný důkaz, že mé konání v kauze OKD se z podstaty liší od konání či nekonání mých předchůdců.

Když už jsem zmínil Evropskou Komisi, paní Marvanová mi podsouvá, že jsem ve vztahu k této instituci nic neudělal. Ani to není pravda. Evropskou komisi jsme v záležitosti již dříve podané stížnosti kontaktovali a dostali jsme jasný vzkaz, že bez ohledu na ostatní argumenty, Komise hodlá vyčkat výsledku trestního řízení. Úvahy doktorky Marvanové, že není třeba čekat na rozsudek, jsou proto pouhé spekulace. Navíc, z úst advokátky celkem překvapivé. Na rozdíl od ní já se spoléhám na fakta.

V trestním řízení OKD je ministerstvo jako poškozený ze zákona zastupováno Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vzhledem k výši uplatňované škody jsem apeloval na to, aby hájení zájmu státu bylo po odborné a personální stránce dostatečně zajištěno stejně jako to, aby ministerstvo poskytlo v této věci maximální součinnost. V trestním řízení jsme po procesní stránce mimořádně aktivní. Urgovali jsme dopracování posudku, urgovali jsme nařízení jednání, kladli otázky na hlavním líčení. Podali jsme písemné a odůvodněné návrhy na důkaz výslechem svědků, a jak známo soud nám vyhověl, když předvolal premiéra Bohuslava Sobotku. Podle doktorky Marvanové jsem ovšem jen přihlásil škodu. Na doplnění jen zmíním, že když se paní doktorka Marvanová pokusila uplatnit tvrzenou škodu za sdružení nájemníků, soud tento pokus odmítl, protože tak neučinila v zákonné lhůtě.

V rozhovoru také zaznělo, že jsem nekonal „když se ten, kdo nesplnil smlouvu z privatizace, zbavoval majetku“. Tím je zřejmě míněna změna vlastníka bytového fondu OKD, k níž došlo na podzim 2015. Paní doktorce evidentně uniklo, že ministerstvo financí v té době založilo do řízení o spojování soutěžitelů dvě podání, v nichž jasně deklarovalo svůj nesouhlas s transakcí.

Přestože doktorka Marvanová tvrdí, že netouží být zvolena, ten rozhovor budí dojem, že jeho jediným účelem je snaha se zviditelnit, která je o paní Marvanové konec konců všeobecně známa. Škoda jen, že v záplavě nepravd, nepodložené kritiky a knížecích rad paní doktorka také neuvedla, že si zcela otevřeně řekla o kšeft, když jako advokátka chtěla stát v kauze OKD zastupovat. Byl jsem od počátku proti, dávat to advokátům a dnes jsem za to dvakrát rád. Stojím si za tím, že pod mým vedením udělalo ministerstvo v souvislosti s OKD všechno, co mohlo a co dávalo smysl. Rád bych také reagoval na slova o tom, že by případné vítězství hnutí ANO znamenal problém pro demokracii. Paní Marvanová patří x let mezi úzkou skupinu nikým nevolených lidí, kteří se, ale cítí jako vyvolená elita, která se neustálé přes nejrůznější výzvy snaží ovlivňovat politiku a veřejný život. Straší lidi před různými osobami a subjekty a chce je vodit za ručičku. Lidé nejsou hloupí a nemusíte je stále poučovat. Sami se ve volbách rozhodnou a naše hnutí rozhodně nechce měnit demokraticky systém v naší zemi. Pouze chceme prosadit efektivnější a rychlejší řízení státu a větší odpovědnost politiků. A to přesně z toho důvodu, aby se mega tunel jako bylo OKD nemohl už opakovat, protože jedině v naší zemi je možné, že člověk odpovědný za takovou zlodějnu za sto miliard se může stát premiérem.

35 komentářů :

 1. Výborný vtip Babiše, když někoho jiného označuje za vyvolenou elitu.

  OdpovědětVymazat
 2. Zkuste naznačit, kdo z elity si Babiše vyvolil k obrazu "nevolené vyvolené elity"

  OdpovědětVymazat
 3. UŽ ABY BYLO PO VOLBÁCH A BABIŠ ZAČAL DĚLAT POŘÁDKY.
  Jakmile začne v řízení státu uplatňovat system jako při řízení podniku s odpovědností jednotlivých ministrů, náměstků, politiků a všech možných jejich slouhů, tak to bude křiku. Chtěl bych se dožít doby kdy předseda vlády vyhodí bez milosti ministra,... a dá mu k náhradě způsobenou škodu. Co se týká paní Marvanové, tak co ona udělala když byla v politice??? V tu dobu všichni kradli jako straky a rozprodávali republiku. Napřed by si měl každý zamést před svým vlastním prahem a potom teprve poukazovat na někoho jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marvanka by na to zametání potřebovala buldozer!!!

   Vymazat
 4. Já musím s Babišem souhlasit, pokoušel se řídit stát jiným způsobem a elitám se to přestalo líbit. Aby přežili,musí mít permanentní bordel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi věkem, ale především životními zkušenostmi, se ze mne stal velmi nedůvěřivý člověk. Možná i proto, že jsem zastáncem Murphyho zákonů, kde jeden z nich říká, že optimista nemůže být nikdy příjemně překvapen, počkám si, až se nám Babiš předvede.
   ANO je názorový slepenec. Snad na všechny zásadní témata poslední doby tam najdete lidi s absolutně protichůdnými názory. A protože slibem neublížíš, slibují tito lidé jedné skupině voličů užší sepětí s EU a jiní jiné skupině vystoupení z EU, pokud bude situace neúnosná. Jedni migranty vítají, jiní rezolutně odmítají. A tak dále.
   Už kvůli tomuto názorovému roztříštění ve mě Babiš se svým spolkem budí velkou nedůvěru. A pamatujte si. Nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být i hůř.

   Vymazat
  2. spravne andrej do nich!!! dnes na novinkach predvolebni utok na andreje a Ano!!!
   "Policie požádala o vydání Andreje Babiše a jeho pravé ruky Faltýnka k trestnímu stíhání"

   Vymazat
  3. vladimír hricák souhlas v jeho hnutí je samý vítač a slouha eu.

   Vymazat
 5. Hele lidi, Marvanová už ve vládě byla a předvedla, že to umí. Volil by ji jenom pitomec, nebo pražská bažina. Babiše nemusím, ale má prachy, krást nepotřebuje, zato potřebuje, aby byl pořádek, protože jen tak mu jeho prachy budou vydělávat další prachy. Nicméně ho volit nebudu. Asi. Musím vomrknout Ringo Čecha a jeho aktivity. S ním by byla určitě prdel a nejeden přažskej bahňák by z něj dostal vosypky. Když už můj hlas v týhle demokracii nemůže nic změnit, tak ať je aspoň prdel. Vosypky bahňáků jsou potom jen příjemnou prémií navrch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedávno jsem četl plakát: "Serou vás vaše děti, chcete jim posrat život? Volte ANO!"

   Vymazat
  2. Nenechte se mýlit, že Babiš nepotřebuje krást. Peníze jsou jako droga. Máte milion, budete chtít dva. Až jich budete mít stovky, budete chtít miliardy.
   Kalouska nemusím, ale v jedné věci měl pravdu. Po nástupu současné vlády do funkce řešila tato zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie. Evropská komise rozhodla, že současná podpora je slepou uličkou a skončí tak, jak bude v jednotlivých členských státech dobíhat platnost místních zákonů, které jí upravovaly, nejpozději však, tuším, do roku 2020. U nás měl zákon končit v roce 2015. Babiš po svém nástupu nechal zmíněný zákon prodloužit až do konce termínu daný EK. Přitom každý ví, že jedním z byznysů Agrofertu je pěstování kukuřice do bioplynek a řepky na bionaftu.
   Jenom náhoda?

   Vymazat
  3. "...má prachy, krást nepotřebuje..." - Krást nepotřebuje = nekrade ??? A taky má takovej poctivej kukuč! Jak Vo cílka! Že´s mu nepůjčil na to ČAPÍ HNÍZDO?! JÓ, tahle zlodějna se jmenuje DOTACE, to je něco OUPLNĚ JINÝHO!!!(?)

   Vymazat
 6. Bratislavčan (Blavak)10. srpna 2017 16:25

  Babiša a ANO nevoliť, nevoliť, nevoliť!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď už víme, koho nevolit. Ještě kdyby jste nám poradil, koho volit. A proč.

   Vymazat
  2. 16:34:
   (Jen voli volí voly!)
   Delší dobu jsem hloubal, komu mám dát svůj voličský hlas. Už to vím: Bude to "Aliance národních sil", protože její volební priority jsou také v souladu s mými a mé rodiny!
   69-roční občan, volič a bezpartajní

   Vymazat
  3. Tak předpokládám, že Tvůj hlas tudíž půjde zbytečně do kopru a bude po volebních prioritách:o)

   Vymazat
 7. Pokud budou sedět v dalších placených funkcích a nebudou za špatné rozhodnutí kráceny platy, nebo odvoláni nic s nezmění. Členi vlády Blbobrádek a SSman opakovaně navštívily srazy sudeťáků a vláda ani prezident/proč?/ na to nereagovaly. Chce to defenestraci. Kdo nesouhlasil měl vyzvat lidi ke vzpouře. Tak koho volit. Všichni se vymlouvají.

  OdpovědětVymazat
 8. Babiš na mne působí, jako kladivo na čarodějnice. Rozbíječ zajetých pořádků. Nic proti tomu. Kdyby nám ukázal nějakou vizi, co pak, až ty pořádky rozbije. Nastolí nové pořádky? Své pořádky? Nebo jenom ohne pomyslné penězovody na svá konta?
  Mám spoustu nápadů, které by lidem dokázaly ulevit a státní kasu by nestály nic, nebo by dokonce ušetřila. Ale to je úkol pro diktátora, protože byrokracií a korupcí prolezlým systémem se nikdy neuskuteční.

  OdpovědětVymazat
 9. sudruzi volit je mozno jen Ano, Spd anebo bolseviky!!! pokud by prvni dve nebyly na kandidatce a by byly jen kdu cssd ods top a kscm volim kscm!!!

  OdpovědětVymazat
 10. I když do přesné situace před volbami nevidím a Babiše nebudu volit, situace se mě jeví jako před volbou Havla presidentem. Sládka zavřeli a bylo vymalováno. Zavřou Babiše a bude opět vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 11. Svinstvo,svinstvo,svinstvo.Okurková sezona medií končí,je třeba,aby předvolební boj začal.A je to tady.Babiš-Čapí hnízdo jak jinak.Chovanec nelenil.Volíme Babiše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Piš jen za sebe, tudíž v jednotném číslu! Jinak, Babiše a ANO nevolit, nevolit, nevolit!!! Ten jeho rádoby systém není vůbec pluralitní a demokratický! A nám zase jen zbydou prázdné kapsy a oči pro pláč!

   Vymazat
 12. ano volit jedine ano!!! andrej stejne vyhraje a udela poradek

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Hričáku, jako socan se nezapřete. Na Babiše mám svůj názor, nepotřebuji ho ventilovat, nicméně socani jsou příčinou nemocí tohoto národa. Policie a ostatní resorty ČSSD se škubou v předsmrtné agonii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co odešel Zeman z vedení, socany jsem nevolil. I když si myslím, že rozumě levicová strana bude chybět. Sobotky škoda není.

   Vymazat
 14. Jak dopadnou podzimní volby do PS?
  Státní Úřad statistický má, na příkaz z Bruselu připraven počítačový program (made in USA) pro tyto volby.
  Tak jak to dopadne?
  ANO ===================== 50%
  ODS ===================== 50%
  TOP09 =================== 50%
  KDU-ČSL ================= 50%
  STAROSTOVÉ ============= 50%
  Ostatní strany a politická uskupení se do PS nedostanou. O tom je naše demokracie.
  Zbavíme se komunistů, Okamury a jiných prznitelů evropských hodnot.
  Potom svezeme ty, kterým se volby nebudou líbit, na některý stadion (svezeme je z celé republiky) a tam je podle Pinnochetova vzoru zlikvidujeme.
  Leoš Hubert

  OdpovědětVymazat
 15. Marvanová si ten zločinecký režim vydupala s partou svých disidentských kumpánů. Je k smíchu, že nyní chce žalovat to, co sama napáchala.

  OdpovědětVymazat
 16. Když pročítám diskuze na téma,,Babiš´´,mnoho diskutérů má názor,že ten,kdo disponuje velkým jměním,nebude mít potřebu krást...(také se nabízí otázka,jakým způsobem dotyčný ono jmění nabyl,že? ) Opak je historickou pravdou,která již dávno potvrzuje,že kdo má velkou spoustu peněz a majetku,začne toužit po dalším stupni,tedy po moci... Každý,komu záleží na vlastním střízlivém úsudku,by měl vzít tuto skutečnost v potaz.Není těžké občas věnovat trochu času studiu dějin světa.A to z jednoho prostého důvodu,dějiny se svým osobitým způsobem stále opakují a lidé by se měli poučit z chyb svých předků,což se dnes zřejmě vůbec neděje...Když všichni začnou trochu studovat,pak společnost zvítězí nad manipulací vládnoucích elit svým pouhým názorem... Oni se bojí lidí,kteří myslí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to marné. Vlastní zkušenost je nepřenositelná.
   Stokrát můžete dítěti vysvětlovat, že sahat na rozpálená kamna bolí. Přesto si devadesát procent na ně sáhne.

   Vymazat
 17. K tomu poslednímu příspěvku - já se nebojím lidí, co myslí, já se bojím lidí co myslí, že když si budou nosit vše potřebné na svou hromádku a neprotřebné za plot souseda, že se budou mít lépe.
  Tedy je jasné, že pouhým myšlením se nic převratného nestane. Je to jen introžvanění.
  Bohužel, socan, kromě toho, že si nosí jen na svou hromádku ještě žvaní o sociálnosti, v tomto Babiš je stejný, nicméně zeptejte se na finančním ředitelství. Baby tam dostaly odměny, které za vlády jiných stran neměly. Tedy zřejmě se liší policie a jeho resort. Policajti pořád dělají kulový a doposud vydělávali mnohem více jak úřednice na finančním úřadě.

  OdpovědětVymazat
 18. Dámy jako Klausová (Šalgovičová), Buzková, Marvanová, Němcová, Parkanová, Jourová, Biomasa, Peek a další jsou ostudou tohoto národa a lidu. Nic dobrého z nich nevzešlo. Buď dělali karieru přes kundu nebo přes stranický aparát a partajní knížky. Myslím a určitě nebudu sám, že se neosvědčily. Byly jen štafáží velkolhářů jako Klaus, Brčál, Schlafenberg, Kalousek, Dlouhý, Diensbier atd. Nejlepší by bylo kdyby všichni odešli šířit své hodnoty do Afriky a tam zůstali a už se nikdy nevraceli. Osobně bych na jejich letenky nebo loď dal vše co bych mohl. Jenže oni je nechtějí ani v takévé Zambezi nebo Libérii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Livia Klausová, rodným jménem Mištinová (tudíž žádná Šalgovičová):
   - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livia_Klausov%C3%A1

   Vymazat
 19. Zloděj křičí "chyťte zloděje". V civilizované zemi by Babiš nevylezl z kriminálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A seděl by tam s tolika známými, že by si připadal jak někde ve sněmovně.

   Vymazat
  2. 18:41-inteligentní odpověď na(trollí?) 17:52. Naši trollové jsou zvláštní sorta lidí. Většinou vzdělaní, úspěšní,světa znalí. Přitom nám(blbům?) se snaží namluvit, že majetek a moc jedněch( Trump, Babiš ap.) je špatný a těch ostatních "košer". Jako "zástupce těch blbů" se ptám: jaká kriteria mám použít, abych se zbavil svého blbství a nabyl jejich jasnozřivosti!

   Vymazat