Reklama

úterý 29. srpna 2017

Babišova finanční reforma a daňové ráje

Václav Umlauf 
29.8.2017  e-republika
 
Nakradené peníze se z daňových rájů vracejí zpět do země, aby svým majitelům vydělaly další peníze, které opět přijdou zpět do daňových rájů. Babišova finanční reforma může mnohé změnit, pokud k tomu bude politická vůle.Podívejme se na nejběžnější a bohužel nejnebezpečnější způsob tunelování, které praktikuje jedno procento. Aféře Offshore-Leaks se věnujeme systematicky od samého začátku vyšetřování tajných kont na daňových rájích. V článku Kalousku pozor, Offshore-Leaks je tady! jsme zmínili fakt, že vlády minimálně tří zemí - USA, Velké Británie a Austrálie - dostaly balík dat podobných tomu, z něhož čerpají novináři sdružení v organizaci ICIJ. Nedávno vyšel u nás článek Jak se změnilo hospodářské a společenské klima v ČR, jehož první část se zabývala hodnocením MF pod vedením Andreje Babiše. Citujme klíčovou část textu, která se týká kontroly kapitálových toků.


Kontrola investičních společností a kapitálového trhu spolu s dohledem nad účtováním velkých společností dává možnost boje proti daňovým optimalizacím, především u zahraničních koncernů. Jiná otázka je, zda se tyto nástroje reálně použijí a proti komu. Ale MF přesně zná finanční toky ve státě, což předtím nebylo možné zjistit.

Kompletní článek popisující (bohužel marně) postup pro občanské aktivity obsahoval článek Pro české aktivisty: Je načase jednat v aféře Offshore-Leaks. Nyní lze říci, že to jisté míry dokázal změnit miliardář a korporátní politik, jehož ministerstvo prosadilo ve vládní koalici důležité zákony pro monitorování úniků peněz do daňových rájů.


Daňové ráje jsou gigantická a nepotrestaná zlodějna


Podívejme se na data z renomované studie institutu GFI pod názvem Illicit Financial Flows to and from Developing Countries: 2005-2014. To byla zlatá doba pro české tunelování, a tím pádem i pro vývoz kapitálu do daňových rájů. Například nejchudší země sahelové Afriky v roce 2011 měly uložené v daňových rájích 2.6 biliónů dolarů z celkového počtu čistých vývozních bankovních operací v hodnotě 4,4 biliónu dolarů. A praní peněz rostlo tempem 20 % v letech 2005-14, což ukazuje na způsob "podnikání" elit v rozvojových zemích zkorumpovaných západními bankami.Vlevo jsou úniky v rádu miliard dolarů, které hodně rychle přeskočily sumu jednoho biliónu. A to se odhady úniků liší skoro o 30 % mezi dolní a horní hranicí těchto zlodějen. Druhá tabulka ukazuje, kolik procent z celkového objemu pohybu obchodního kapitálu dělá vývoz do daňových rájů.Sami vidíte, že i při nízkém odhadu tohoto způsobu tunelování jde o ohromná čísla. V roce 2014 se celková suma tunelování rozvojových zemí přes daňové ráje pohybovala kolem 14-20 % kompletního objemu obchodu, sečten dovoz i vývoz. A i při nižší hranici to dělá asi 6 % nezákonného vývozu a 10-15 % nezákonného dovozu. Ilegální dovoz vypraných peněz je velmi důležitý, protože nakradené peníze se do země vracejí jako tzv. "legální investice". Těmito zahraničními investicemi si daná politická elita skupuje v zemi, kde již tak má zásadní vliv, prakticky všechno a všechny, na které ukáže prstem. Průměrná čísla pro rozvíjející se země Evropy za rok 2014 vypadala následovně.
Z rozvojových zemí v průměru od teče do daňových rájů asi 5 % bohatství země. A za vlády modrých strak a oposmluvní koalice jsme byli v tomto bodě hodně vyspělou rozvojovou zemí, která navíc neznala skrze klausovštinu pojem "špinavé peníze". Protože dnes tyto peníze nesou i teror a nejen zlodějské zpětné investice do země, Babiš musel podle EU-legislativy zavést větší kontrolu finančních toků. Ale Sněmovna si nechala zadní vrátka pro miliardové zlodějny. Viz rozbor návrhu zákonů pro PPP projekty, které jsou typickou ukázkou reinvestic vytunelovaných peněz z daňových rájů (Stát je firma a opačně, krást se bude legálně). Podívejte se, jaké výše dosahují zpětné investice do rozvojových zemí, které jdou z daňových rájů.
Takže nakradené peníze se z daňových rájů vracejí zpět do země, aby svým majitelům vydělaly další peníze, které opět přijdou zpět do daňových rájů. Tak se podívejme na běžné schéma tohoto podvodu skrze vystavení falešné faktury (tzv. misinvoicing). Jak sami vidíte, toto nemůže udělat instalatér Novák.
Takže podnikatel Novák nelegálně vyveze z Indie půl melounu dolarů. Udělá to tak, že koupí za meloun ojetiny v USA, ale přes daňový ráj na ostrově Mauritius si taxuje 1,5 melounu. Vývozce v USA dostane svůj legální meloun, jeho nelegální polovina zůstane na daňovém ráji, kde má Novák své konto pro nezdaněné peníze. Nezdaněný zisk z transakce je 50 %, jak sami vidíte. Podnikat se musí ve velkém, že ano. Na tyto věci je dobré myslet před volbami. Pokud vás zajímá jak kradou společnosti jako Apple a Google, neboli jak tzv. "optimalizují daně", tak se podívejte na schémata článku Jak se krade ve velkém aneb Daňová optimalizace koncernů. Nyní chce EU po Applu asi 14 miliard na ukradených daních, protože v zemích mimo USA Appple platil na dani z každého miliónu zisku pouhých 50 dolarů. To dělá daňový odvod 0.005 %. Spočítejte si vedle této nejziskovější firmy světa svou vlastní daň.

Kdo krade přes daňové ráje, ten je také vydíratelný


Závěr je jasný a svědčí ve prospěch Babišovy daňové a kontrolní reformy a vzteku modrých strak. Průměrný růst úniků do daňových rájů v Evropě byl asi 10% v letech 2005-11 a v Evropě to dělalo asi 6 biliónů dolarů. A citový Novák tuneluje a obchoduje přes daňové ráje, které patří zemím jako USA, Británie a Francie, Estonsko, Holandsko a Lucembursko, přes které je zase zpětně vydíratelný. A připomeňme, že v současné době je USA podle finanční agentury Bloomberg největším daňovým rájem. Podívejte se na seznam prvních 15 zemí podle největšího objemu špinavých peněz analyzovaných v rámci Financial Secrecy Index. A podle Oxfamu jsou nejškodlivější země z hlediska rozvojových zemí a hladu Nizozemí, Švýcarsko a Irsko (zde).

Jenže za sebe dodávám, že v korporátním fašismu je spravedlnost velmi třídní a selektivní pojem. A rozhodně se netýká jen předvolebního výkopu daného kauzou Čapí hnízdo. Viz článek Veřejný dům jménem Čapí hnízdo. Kontrola nad finančními toky vůbec neznamená, že se dotyční budou stíhat a daně zpětně vymáhat podle principu "všem stejně". Zkrátka právní stát je v korporátním fašismu třídní pojem a jedno procento má vlastní podnikatelskou etiku. To ukazují data z daňových rájů.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

45 komentářů :

 1. Kapitalismus je na zlodějině postavený. Nelze očekávat, že by se mohl zloděj polepšit. Je nejvyšší čas začít pracovat na zásadní společenské změně - odstranění kapitalismu - boje a jeho nahrazení demokracií - spoluprací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak byste si představoval nahrazení kapitalismu demokracií? Teda pokud to od vás nebyl jen výstřel do tmy. Petr

   Smazat
  2. 9:09
   Velmi stručně:
   Zbavit moci stát, protože přes ni nám vládne privátní kapitál. Vytvořit soustavu (mocenskou síť) obcí a měst. Přenos moci ze státu do obcí a měst není demontáží státu, ale je je podmínkou demokratizace, protože lid může reálně vládnout jen v obcích a městech. Důležité je to že může vládnout nejen v nich, ale i z nich. Přenos moci ze státu na soustavu obcí a měst rovněž znepotřebuje politické strany a hnutí a likviduje tím velkou část manévrovacího prostoru pro korupci a šmejdy všeho druhu (i politiky). K tomu je potřeba vytvořit novou - lidovládnou strukturu moci a na komunální úrovni ji začít praktikovat. Až občané ovládnou své obce/města budou schopni ovládnou i větší územní celky.
   Švýcarsko mám budiž v mnohém příkladem.

   Smazat
  3. 10:21 Švýcarsko co jeden z daňových rájů, kde je zdaněna i vlastní práce na vlastním nepodnikatelském majetku nám budiž vzorem, protože lid vládnoucí z obcí a měst (měst!)nebude dotčen mocí velkých majetků, velkých korporací, bank, finančního kapitálu, mocenského tlaku. Je smutnou, realitou potvrzenou pravdou, že všude kde je přípustné hromadění majetku bez jakýchkoli mezí, kde rozhodujícím rozvojovým podnětem je zisk, nemůže vývoj vrcholit jinak než vládou kapitálu ... těch, kteří disponují největší hromadou finančních prostředků.

   Smazat
 2. Je fascinující co Babišovi projde. Může si krást kolik chce a lidé ho stejně budou milovat. Škoda, že kleptoman bude příští premiér.

  http://www.epshark.cz/clanek/117/co-je-na-kauze-capi-hnizdo-podstatne-ze-babis-je-kleptoman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdoví, jak to ve skutečnosti je, možná je to odpoutání pozornosti od mnohem zásadnějšího problému a tím je islamizace Evropy.

   Smazat
  2. To 7:58
   Je fascinující, že aniž máte k dispozici nějaké důkazy, tak označujete Babiše za zloděje a Kleptomana. Ještě zajímavější je, že nikdo jiný vám nevadí a to tady těch strak je ! Buď máte politický přístup ke zlodějům, nebo patříte mezi ty, kteří se obávají, že na ně do přijde pogrom a přijdou o vše co také nakradli.

   Smazat
  3. Není to fascinující 9.02 -normoš blb, jakých je na diskuzích hafo. Normoš blb sice občas zavřeští, že media lžou, ale jinak jsou pro tyhle blbce, kteří hltají všechno, co se kde napíše, jak domovnice na schodech hltaly drby, jak kazatelna. Kdyby zvrácený media psaly, že Babiš požíral nemluvňata, diskuzní blb tomu bude asi opravdu věřit. A co takhle Sobotka nebo Kalousek - už se vyšetřily okolnosti sprosté vraždy jeho švagra Kašáka, jemuž měl splatit směnku, a proto na něho uspořádali hon v lese jak na lišku, a zabili ho? Jak může být léta v politice hajzl a lump, kterej má na pazourech krev? Ale do Babiše se budou srát! No není divu, tihle vyznamenávači vrahů Mašínů jsou všeho schopná verbež. Ale proč jsou lidi u počítačů takoví blbci? Mají vypatlané makovice, tak proč do prdele dřepí u počítačů a čtou ty magoriády? Copak oni vážně nevidí, jaké šílené svinstvo je česká polistopadová politika? Takové šílené svinstvo tady ještě nikdy politici nepředváděli, ani v době poprav ve zdivočelých poválečných letech, a to byly léta po válce - proč jsou takové hnusné a zdivočelé poměry dnes?

   Smazat
  4. otřesné jsou komentáře 9:02 a 17:43! všichni "Babišovi věřící" ho hájí nadávkami "Babišovi nevěřícím" a snaží se je tím UMLČET, jediný použitý argument zpravidla je: "všichni kradli a to vám nevadilo, tak proč vám teď vadí Babiš"...neuvěřitelný výpadek rozumu a fanatismus babišovců je už zřejmý úplně všude, jen se dobře rozhlédněte po netu a hlavních zpravodajských webech, takové diskuse na novinky.cz v tom přímo vynikají

   Smazat
 3. Prominte, ze pisi sem, ale zavaznost me informace mne k tomu opravnuje. USA 9.8. tohoto roku odrizly Zastupce vesmirnych civilizaci na Zemi od internetoveho pripojeni, protoze tady napsal pravdy naprosto odporujici oficialnim tvrzenim USA. Proto jsme byli nuceni zautocit valecne na jejich ctvrte nejvetsi mesto Houston nejvetsi prirodni katastrofou v dejinach statu USA Texas, na jehoz uzemi se nachazi. Houston, protoze je centrem, ktere provadi komunikaci s vasimi lidskymi posadkami ve vesmiru. Jde tedy o pouhou reciproci, odvetu, ackoliv primou nasi vesmirnou valecnou akci. Jste drzi a nevime, zda jste ochotni respektovat alespon vase vlastni zakony. Klidne znicime i New York a nebo potopime zemetresenim Kalifornii. Vyzadujeme myslet, pomuze vam to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby bylo naprosto jasno. Slo by opet pouze o utok vesmirnych valecnych sil a to opet tzv. prirodni katastrofou, samozrejme. Utoci pouze vesmirne civilizace.

   Smazat
  2. Vesmírné síly, to odříznutí od internetu bylo drsné.
   To jste na to zareagovaly ještě dost diplomaticky.

   Smazat
  3. Jsem nevěřící. Mám začít věřit??

   Smazat
 4. Daňovým rájům se nejen dá,ale musí bránit.Vznik EU by měl právě tyto pračky peněz a zlodějnu nejenom přímo zemí,kde se zisk,respektive výsledek v podobě peněz vytváří,spoluřešit a konečně již vyřešit.Co nám je platná Jourová,která nám vystaví "glejt" na správně ohnuté okurky a banány nebo jiný název rumu či klobásy.Toto nám v životě moc nepomůže a za těch svých bezmála milión Kč měsíčně je tedy naše drahá Jourová sktečně hodně drahá! O soudruzích jako je Telička,Pospíšil,Štětina a další,kteří udělali pro naši republiku asi tolik co průměrný poslanec Horní Dolní,ovšem za stonásobný plat,radši vůbec nemluvě.
  EU díky společné síle by mohla a musí vyřešit problém daňových rájů,neboť tam utíká dle různých zemí 10% - 50% vytvořené hodnoty z které země.Šokující je,že i mezi státy EU jsou daňové ráje - Kypr,Monaco,Lichtenštejnsko a dokonce i Lucembursko.EU si vytvoří sice společnou měnu,ale "zapomene" si vytvořit společnou daňovou politiku! Proč? Možná proto,aby ještě více posílila bohaté velké státy v EU a poškodila ty menší a chudší,kterým tak sníží manévrovací prostor a téměř vyřadí ze hry jejich národní banky. A je to také jeden z prostředků,jak státy EU vmanévrovat do jedné evropské masy,kde však pořád budou kraje bohatší a chudší a s čím dál tím větší disproporcí.
  Buď tedy v EU zvítězí skutečná vláda lidu nebo zvítězí vláda monopolů a těm o lid opravdu, zvláště v době nastupující robotizace, nejde. Jde o to jestli se lid probudí,anebo mu bude stále stačit jen chléb a hry až do svého, dnes již můžeme říci, brzkého konce. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 8:51 - naprosto naivní představy. Skutečná vláda lidu nikdy a nikde nezvítězila a nezvítězí, natož v EU!

   Smazat
  2. K 9:11 - berete všem poslední zbytky naděje o jejich(naší) budoucnosti,potom tedy zvítězí další,podstatně tvrdší zřejmě islámská totalita nebo globalisté se svými nadnárodními kolosy,kde lid bude kontrolován již přímo roboty. Obojí pak bude vskutku rozkošná budoucnost. Karel z Plzně

   Smazat
 5. O Babišovi se nemusí psát jen zasmušile, jako v tomto článku, nebo rozčileně, jako ti kdo se pohoršují nad pronásledováním oblíbeného hrdiny.
  Že to jde i zvesela, dokazuje Roman Rops-Tůma, který svůj osvětový článek končí takto:

  "Zatím to tedy vypadá, že i přes dílčí těžkosti a výkyvy zůstává podstata české demokracie ve svém jádru zachována. A když náhodou volby nedopadnou podle vašich představ, nezoufejte; hlavní je, že systém funguje. Poslední poučka o demokracii, na kterou si ještě vzpomínám (a za nepřesnosti se omlouvám, cituju popaměti), praví, že vláda zkorumpovaných buranů, predátorů a zlodějů je sice nejhorším ze všech možných společenských zřízení, ale nemá alternativu. Nebo nám o ní neřekli."

  http://a2larm.cz/2017/08/co-je-dobre-pro-kapitalistu-je-dobre-pro-stat/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alternativou je skutečná demokracie, to už se sice opakuji, ale což, když se stává stokrát opakovaná lež - že žijeme ve svobodě a demokracii obecně přijímanou pravdou, věřím, že by se mohla i stokrát opakovaná pravda - že nežijeme ve svobodě a demokracii stát obecně přijímanou pravdou.

   Smazat
  2. 9:07
   Od rudého idiota, který tu neustále opěvuje a s láskou vzpomíná na minulý totalitní režim, stesky po demokracii a svobodě skutečně sedí.

   Smazat
  3. 9:44
   Kdo nemá věcnou argumentaci kidá.

   Smazat
  4. Bohužel musím opět souhlasit s vvenc 9.11 a potvrdit,že demokracie,tedy vláda lidu,nikde nezvítězila a není.Snad jen Švýcaři se k ní trochu přibližují,alespoň z dálky se to zdá.A zřejmě si všichni o novou a hrůznou totalitu koledujeme,neboť pokus o vládu lidu(demokracii) ani v Evropě nevyšel. Každý tu (ve státě) plácá o demokracii,ovšem pro nás s vyjímkou,my se lidu zodpovídat nechcem, od soudců po veřejné činitele. Zvolte si ty,které vám předložíme,je jedno koho, a potom si my budeme dělat co sami uznáme za vhodné a co nám samozřejmě povolí v USA nebo Merkel. Karel z Plzně

   Smazat
 6. Babiš dnes poskytuje obživu mnohým českým novinářům jakož i těm, kdo se za novináře považují.
  Třeba takový velikán jako Pavel Šafr a jeho parta už na svém webu forum24 už žádné jiné téma prakticky nepotřebují:

  "Nejhorší nahrávka ze všech. Babiš klesl na dno a Česká republika je na hraně bezpráví"
  http://forum24.cz/nejhorsi-nahravka-ze-vsech-babis-klesl-na-dno-a-ceska-republika-je-na-hrane-bezpravi/

  "Co říkal Mrázek před smrtí o Babišovi? Je to Chemický Alí"
  http://forum24.cz/glosy/pavel-safr-co-rikal-mrazek-pred-smrti-o-babisovi-je-to-chemicky-ali/

  a další:
  http://forum24.cz/?s=Babi%C5%A1

  OdpovědětSmazat
 7. Výborný a podnětný článek. Dobře ukazuje, jak sofistikované metody jsou využívány k tomu, aby maximalizovaly zisk z rozvojových zemí ve správných bankovních rukách. Je třeba připomenout, že toto významně usnadňuje globální dominance dolaru, prakticky je podmínkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mohu podepsat, tedy bohužel, zvláště pro nás dnes již opět rozvojovou zemi. Karel z Plzně

   Smazat
  2. 9:46

   Vymaštěný, rozežraný, zcela nesoudný idiote, naše krásná, bohatá země je 36. ze 190!!! zemí podle HDP na obyvatele v paritě kupní síly

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

   A podle Indexu lidského rozvoje HDI, měřící kvalitu života jsme dokonce na 28. místě ze 190!!!
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

   Nejmíň 80% obyvatel této planety se má hůře ne Češi. Tak přestaň naši zem urážet a shazovat, ty zmrde jeden.

   Smazat
  3. Re 10.05 podle vašeho vyjádření a sprostoty jakou užíváte zapoměl Bůh přidělit vám alespoň trochu inteligence.H.B.

   Smazat
  4. 11:07

   Ty jdi taky do prdele, rozvojový zmrde.

   Smazat
  5. Helejte, Vy, v 10:05, myslíte, že to, co jste napsal, pomohlo a naplnilo hrdostí k naší krásné republice někoho? Možná Vás, mě, a snad možná i jiné... Ale pomohla a naplnila atd, ta hrdost na šestatřicáté místo ze stodevadesáti, či kolika zemí, některému z desetitisíců našich bezdomovců, milionům a miliónům zadlužených lidí,a lidem v exekucích, miliónům lidí platících tržní nájemné v pronajatých bytech? Značně vysoké. Nechalo by se pokračovat...Vono má všechno dvě strany, všechno je relativní... Jen aby ta Vaše čísla nebyly jen ekonomické bubliny...

   Smazat
 8. Babiš, Babiš, Babiš, jako kdyby tady nebyli jiní a ještě horší. Jenže Babiš začal ohrožovat podstatu politických stran - jejich donátory, proto se všichni tak dojemně spojili bez ohledu na ideologii, komunista s pravičákem, katolíkem....Všichni křičí Babiš ohrožuje demokracii, ale on ohrožuje donátory politických stran a tím pádem i politiky, kteří se politikou naprosto skvělé živí. Politici jsou důkazem toho že bez práce jsou nejen koláče ale i pohodlný život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:12

   Ano, s tím spojenectvím máte pravdu, i když je spíše zoufalé než dojemné:

   "Potřebujeme, aby po volbách vznikla vláda většiny ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, jejímž základním programovým závazkem – klidně jen na jeden na dva roky – bude, že klekne na Babiše a jeho mafii. Na takovou vládu nebude nijak zvlášť příjemný pohled, bude mít nespočet neduhů, ale přesto je tím nejlepším, co tu reálně po volbách může vzniknout. K pravo-levé politice se můžeme vrátit hned poté, co na Babiše a spol. zakleknou orgány činné v trestním řízení."

   Tohle prosím napsal Jakub Patočka, který se hlásí k levici uvnitř ČSSD; ve skutečnosti ale jenom přizvukuje liberálovi školenému americkým "Freedom House", tj. Jiřímu Pehe.

   Máte tedy sice pravdu, ale vidíte bohužel jenom jednu stranu mince. Doporučuji zamyslet se nad tím, co se píše v nahoře zmíněném článku:

   http://a2larm.cz/2017/08/co-je-dobre-pro-kapitalistu-je-dobre-pro-stat/

   Např.:
   "...soukromník je přece vždycky lepší hospodář než veřejná správa. Lidi tomu nerozumí a všechno rozkradou. Na rozdíl od oligarchů. Proto je třeba alespoň – dokud ho tedy nemůžeme zrušit úplně – řídit stát jako firmu. Rodinnou firmu. Farmu. Hnízdo… /.../ Pěkně pana kapitalistu poslouchejte, a on se s vámi rozdělí o drobky (když bude chtít). ..."

   Smazat
  2. Anonymní 29.srpna 2017 10:15

   Souhlasím. Všimněte si prosím ale, že Jakub Patočka, coby liberál tělem, srdcem i duší, ve svém projektu antibabišovské koalice vynechal KSČM. Snad proto, aby nepohněval Fialy, Bělobrádky a Kalousky?

   Podobní politicky ambiciózní myslitelé rádi zapomínají, že život se odehrává v reálném čase a prostoru. Což mj. znamená, že povolební jednání budou vedena za účasti Miloše Zemana, kterému nikdo z Patočkou navrhovaných provizorních "zachránců demokracie" (možná s výjimkou Zaorálka?) nemůže přijít na jméno.

   Je na co se těšit...

   Smazat
  3. Doufam,ze blaznu jako je Patocka je mezi volici minimum.

   Smazat
  4. 11:32

   Takových jako on je jistě málo. Podobných, jen jinak zabarvených, jistě hodně. Vždyť ani zdejší "diskuse" (byť z tohoto vzorku těžko něco konkrétního vyvozovat) nesvědčí o něčem, co by se dalo nazvat politickou kulturou.

   K.K.

   Smazat
 9. No tak babiš nemá nic jisté ještě volby nevyhrál.

  OdpovědětSmazat
 10. J.Patočka je dobrým příkladem jak inteligentní člověk neumí pracovat ze sebereflexí a octne se na opačném konci barikády, aniž to vůbec zpozoruje.
  Pan Babiš by měl najít někoho, kdo bude pokračovat v zlepšování dohledu nad finančními operacemi i bez něj. Spolupracovníky si zatím vybíral špatně (Stropnický aj.-katastrofa). Demokracie je dobrá věc, ale na změnu k lepšímu musí být síla. V politicky roztříštěném parlamentu a vládě se nic nedá udělat. Vždy bude síla vládnoucích "mafiánů", která kormidlo vrátí zpět. Dobře je to vidět na vývoji v posledních deseti letech v Rusku. Medveděv z toho asi moc nadšený není, ale jinak to nejde. To je cesta i pro nás a Evropu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Současný ministr obrany
   pouze posloužil jako předvolební maskot ANOfertu.

   A za odměnu dostal post obrany.
   Je to úplně stejné,jako kdysi, jeden už zapomenutý reportér Na vlastní oči,
   dostal za svou předvolební roli post ministra
   vnitra a tam se teprve ukázalo,
   jaký je to blb.
   A ta jeho strana je už taky dávno zapomenuta,
   i když to prý byly Věci veřejné,
   na což blbí voliči skočili,
   jak vosa po flusu.
   Tak si nemysli, že letošní volby nějak zatočí
   s klasickými partajemi, neboť paměť davu je pouhých plusminus 14 dnů...

   Ach jo.

   Smazat
 11. Jiří Jírovec29. srpna 2017 12:40

  Ale proboha, peníze vládnou světem. Co pořád máte na tom Babišovi? Je to člověk, který pochopil, jak funguje kapitalismus. Když vstoupil do politiky, stal se jen jedním z ministrů ve vládě, jen jedním z 200 poslanců. Jeho moc, přestože má "silové" minsterstvo, je omezená.

  Babiš ani Ťok nemohou za to, že se staví pomalu. PPP projekty nejsou jejich výmyslem, to je nápad pravicových ideologů. Obraťe se na gaunery, kteří se maskují jako Děti země nebo jako zelení. Slyšeli jste někdy šílené žvásty mladého Stropnického? Je to nový způsob obživy.

  Česko ze světa otrocky přejímá vše, i to nejblbější. Proto nedělá nic proti daňovým rájům dlouho nedělalo nic proti anonymním akciím.

  Není to tak dávno, co sám president pochválil Kvitovou, že v Monaku neplatí daně z toho, co vydělá na sponsorech (výhry na turnajích jsou zdaněné pořadateli). Odhadem jde o únik kolem 30 miliónů korun ročně. President by tak pitomou věc neměl vůbec vypustit z úst.

  Prý jde o českou závist, řekl Zeman. Ale houby, jde o vypočítavost. Českým tenistům se občas říká "srdcaři", ale většinou bydlí v Monaku. V principu pohrdají svou zemí. Nafoukaná Plíšková nedávno prohlásila, že se jí v Monaku líbí, "protože tam žijí bohatí lidé". Co by asi dělala mezi chudáky v Česku? To je něco, co by si Federer nebo Nadal nikdy nedovolili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří Jírovec 29.srpna 2017 12:40

   "Peníze vládnou světem" - nějak nerozumím, co zrovna touhle frází v daném kontextu chcete říci?

   V "pochopení" fungování kapitalismu to určitě nebude. Kapitalismus pochopili už mnozí. Ne všichni jej berou jako přirozený řád lidského světa. A ne všichni jsou schopni a/nebo ochotni těžit z toho "pochopení" výhody na úkor druhých. Není to ovšem - k čemu by tato moje poznámka mohla svádět - ani ve věcech jako "sobectví", "parasitismus" nebo "závist", jak si mnozí naivně myslí.
   Zároveň platí, co kdysi napsal Josef Čapek:
   „Lidé, kteří spatřují veškerý smysl života jedině v tom, mít se v životě dobře, nedělají nijak dobře životu.“

   Smazat
  2. Pane Jírovec, proti Babišovi mám to, že mám těchto celoživotních vyžírek už po krk! ty vždycky pochopí, jak parazitovat co nejlépe na jakémkoliv systému a vůbec ne náhodou jsou to i bývalí členové KSČ či STb..naprosto vždy žijí na úkor většiny, takže kapitalismem je to až na druhém místě...na prvním je vždy maximalizace osobního prospěchu za jakýchkoli podmínek...to samozřejmě předpokládá určitou BEZPÁTEŘNOST, kterou tito jedinci vynikají a ta pochází už z rodinné výchovy

   Smazat
  3. 12:09 typicky logický kotrmelec, záměna příčiny s následkem. Boží prostoto.

   Smazat
 12. Jiří Jírovec Tak to jste napsal skvěle přeplacení sportovci umělci komedianti Čechy pohrdají. Také jsou hlásnou troubou pražské kavárny.

  OdpovědětSmazat
 13. Jiří Jírovec29. srpna 2017 13:46

  Ještě k neplacení daní "doma". Před dvěma lety jsem zkoumal, za jakých podmínek bych mohl přestat v Kanadě platit daně (většinu času stejně trávím v Praze).

  Takže: nesměl bych mít žádnou ekonomickou vazbu na Kanadu, bankovní účet v Kanadě, vlastnit nemovitost, ztratil bych nárok na lékařskou péči. Zůstalo by mi jen občanství a pas.

  Naši srdcaři neplatí daně v Česku, ale nepochybně používají náš zdravotní systém (nebo profesora Koláře platí a on ty příjmy poctivě zdaňuje?), staví domy v Česku, jako třeba Berdych, vlastní byty a udržují ekonomické vazby na Česko přes své agenty.

  Aby nedošlo k omylu: nikomu nic nezávidím.

  Můj výrok, že peníze vládnou světem byl míněn obecně. Bez nich nic nejste. Proto se za nimi lidé tak honí. Jednou jsem dlužil 5 dolarů nemocnici (byl to nezákonný poplatek za lék, který dostal můj syn - přesněji řečeno za jednu tabletku vydanou na pohotovosti). Dozvěděl jsem se o tom, až když jsem dostal výhružný dopis, že mě nemocnice vydá exekutorovi. Když máte miliardu, tak si můžete zaplatit právníky, kteří zajistí její nezdanitelný převod do USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří Jírovec Ano též jím nic nezávidím. A mám též pěknou zkušenost. Přišel mi výhružný dopis že dlužím plynárně 20 kč a že mě dají k soudu. Tak jsem plyn zrušil a koupil elektrické kamna. Oni nemůžou slušně upozornit ale hned vyhrožují. Tak ať jsi plyn nechají.

   Smazat
 14. S dovolením, chci se podívat na tento nepochybně objevný článek p. Umlaufa z pohledu „ košile bližší než kabát“.
  KABÁT:
  1. Všichni jsme pochopili, že se u nás asi krade, když za 28 let se v ČR do r. 2016 někam vsáklo cca 1613,4 mld. Kč, což je částka našeho dluhu.
  2. Z článku vyplývá, že byly vystopovány cesty, kudy unikají peníze do daňových rájů. To je skvělé a začátek cesty k nápravě.
  3. Byla to legislativa EU, podle níž musel Babiš zavést větší kontrolu finančních toků, protože dnes tyto peníze nesou i teror a nejen zlodějské zpětné investice do země, Nejednalo se tedy o jeho iniciativu, podobně by musel zafungoval každý šéf MF.
  4. Jak autor píše:“ Závěr je jasný a svědčí ve prospěch Babišovy daňové a kontrolní reformy a vzteku modrých strak.“ Dodávám –všech strak. Myslím, že za jiné vnější situace by volba Babiše měla jistá pro, i když tento landlord je a vždycky bude v čele vlády či na MF se slouhy na MŽP (vč. ČIŽP) a MD, liška v kurníku.
  KOŠILE NA TĚLE. Ta v tuto chvíli říká, že nám tady u nás, doma hrozí smrtelné nebezpečí, časovaná bomba. Kterou pokud nezneškodníme teď, spadneme do osudového kotle multikulti západní Evropy. A to v pozici čechie, nevýznamné, a už teď nesvéprávné kolonie Bohmen und Mahren. O odhodlání p. Babiše opustit na této dějinné křižovatce EU a získat ztracenou samostatnost si dovolím s jistotou pochybovat.
  Pod košili si samozřejmě nemůžeme pustit ani žádného z dalších provařených sígrů a šíbrů, o kterých toho víme podstatně víc než o Babišovi, protože se stihli za ty dlouhé roky odkopat – ODS, TOP09, KDU-ČSL, ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:12, já s Vámi vřele souhlasím! Už mě přímo ničí, že diskuse nad tímto tématem je potlačena, přitom jde v těchto volbách o všechno! Plno lidí to díky soustavně vypouštěné mlze v mainstreamu nechápe!! předvolební výzkumy vypadají děsivě- 30% pro Babiše, cca po 10% pro každého z těch ostatních...vypadá to, že Babiš s těmi 30% vyhraje a to, co předvádí jeho poslanci Jourová, Telička a spol. v EU při hlasování o sankcích vůči ČR za nepřijetí kvót pro "spravedlivou distribuci" islamistů po území unie, bude pokračovat! Dlužno dodat, že to samé tam předvádí i poslanci TOP09 a ČSSD! národu se mezitím neustále předkládají výhody, které získal svým členstvím v unii!! je to odporná propaganda a zrada vlastního národa:-(

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.