Reklama

.

.

úterý 1. srpna 2017

Brusel se rozhodl bránit se před politikou USA, prováděnou pod záminkou sankcí


1. 8. 2017   zdroj a původní zdroj
Evropská unie přijme opatření v případě, že Washington bude pod záminkou sankcí realizovat průmyslovou politiku pod názvem "Amerika nade vše". Novinám Rheinische Post to oznámil ministr zahraničí Německa Sigmar Gabriel. Poznamenal, že Brusel se bude bránit před tímto politickým kurzem, prováděným Spojenými státy. Šéf německého ministerstva zahraničí konstatoval, že americký prezident Donald Trump dosud nepřijal konečné rozhodnutí ohledně zpřísnění protiruských sankcí. "V souladu se zákonem, než se to stane, jsou v každém případě předpokládány konzultace s námi, Evropany", uzavřel diplomat.


28.července Gabriel prohlásil, že nový americký zákon o sankcích vůči Rusku je nepřijatelný, protože se dotýká zájmů evropských společností.

Obavy evropských zemí vyvolává ustanovení, podle něhož by se omezující opatření mohla vztahovat na ty organizace, které mají v úmyslu investovat do kladení exportního ruského potrubí a také poskytovat při jeho budování služby, informační podporu a dávat k dispozici technologie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

čtěte také ZDE

17 komentářů :

 1. Nedá se tomu věřit, že tak úzce spjatý spojenec, jako je Německo a potažmo celá EU, nepodpoří Pax Americana a America first i za cenu zničení a rozvrácení eurounijní ekonomiky.Vždyť Makrela a Europarlament jsou dodnes zastánci, pro EU zničujícího paktu TTIP.Ten by v případě přijetí, skutečně odstranil jakékoliv obchodování s Ruskem i za cenu uzavření plynu a ropy.TTIP by znamenalo postupný přechod z eurounijních předpisů, norem a směrnic na nadřazené, ty americké.Lidově řečeno, bez posvěcení USA a jejich legislativy, bychom si ve světě nekoupili na vlastní triko ani prd.
  V souhrnu tomu nevěřím, od EU jsou to jen silná slova, do té doby, než si Makrelu a Macarona pozvou jestřábi na kobereček.EU jako ovce, nepůjde nikdy proti svému pasákovi-USA.Sankce přijme, začne masivně budovat stanice na zpracování drahého amerického zkapalněného plynu, který je 2-3x dražší než ten ruský a s ropou to vykrejí taky po svém, ta ukradená se taky doveze.Hlavně se nesmí odstranit petrodolar a v současnosti je nutné zničit a podkopat euro-ruský projekt Nord Stream 2!O tohle dnes běží.Ty drahé americké komodity EU ještě rádo zaplatí.Tak se stane 100% vazalem totálně závislým na USA i bez zatím nepodepsané TTIP!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15.10 jsou v Německu parlamentní volby. Jakmile oficiálně zazní, že Merkel a CDU vyhrála a bude počtvrté kancléřkou, vše se otočí, Němci vše odsouhlasí a přijde další vlna uprchlíků. Schlus, šábes, padla, the end, kaňéc filmá, amen.

   Vymazat
  2. Přesně jako u nás.Kobližkaři a Socani se nemohou dočkat, až sem po volbách, nasulcují první vlnu 2700 kousků-zabijáků, pouličních gynekologů, lékařů a inženýrů, kteří ordinují zdarma na ulici a tak šetří už tak přetížené zdravotnictví.Frau Merkel ještě ty us sankce ráda přijme.USA jistě nabídne nšjaké šidítko, cukrátko, aby se rebelující EU, trvale na us cukrátko, nalepila!Vítězství nevzdělaného šílence Schulze nepřipadá v úvahu.Germáni zvolí frau Merkel, tak to bude!

   Vymazat
  3. V současné době je technicky nemožné odstranit 100 procentně ruský plyn z Evropy, možná částečně, ale za astronomické výdaje, spíše se jedná o vyvolání paniky. Za druhé nikdo dosud neví a nebo nikdo neuveřejnil zásoby tohoto plynu v USA Osobně to považuji za pohádku a přání z vyprovokované nenávisti.

   Vymazat
  4. 22.10-váš názor je zcela pravdivý, ale EU plní a musí plnit příkazy a nařízení ussáckkého estabilišmentu, mám dojem i za cenu ohrožení surovinové bezpečnosti Eurosojuzu.Nové sankce proti Rusku se týkají právě energetické bezpečnosti EU.Je i jasné, že USA chce EU vnutit ten svůj frakovaný plyn, byť postupným vybudováním retlanstačních stanic.Samozřejmě je to dlouhodobě strategický nesmysl, jako dovoz, asi na dluh, ussáckého antracitu na Ukrajinu!Jsou to drahé ekonomicky nejen nevýhodné, ale hlavně dlouhodobě neperspektivní!Jde o záchranu petrodolaru i za cenu zničení svého vazala-EU.Bylo by to snad poprvé, kdy EU půjde proti zájmům USA, America first!

   Vymazat
  5. 22.10-když už se do Polska a do Chorvatska dováží emerický zázračný hamburgerový předražený plyn a budují se stanice na jeho stáčení a zpracování, tak i za cenu cca 3x dražší ceny, je hloupá EU i tak ochotna od USSA, ty prdy nakupovat.Je to nerentabilní, ale ti, kdo USA milují, udělají pro své občany, úplně všechno.V médiiích proběhla informace, že Trump učinil nabídku i ČR.Myslím, že dpdavatel Innogy se musí ještě teď smát ussácké naivitě, že by se nechalo zatáhnout do této hry, doplatili bychom na to všichni, asi dost značným zdražením všeho, co je vyrobeno pomocí plynu!

   Vymazat
  6. Ministr zahranici NEMECKA mluvi o tom co bude delat EU !!A co ne.

   Vymazat
 2. Co na to emerický zastánce až za hrob, herr gruppenfuhrer Stroupnicky a syn?Dokud se EU nevyváže z vazalství USA, kde si USA plní jen jejich vlastní zájmy a kapsy v duchu psx americana a Amereica first!

  OdpovědětVymazat
 3. • www.novarepublika.cz/2017/08/humanitarni-otrokarstvi-1-cast.html
  • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
  • www.pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker

  OdpovědětVymazat
 4. No Honolulu to tlusté se tlačí do tenkého a jde do tuhého! Jak to dopadne bude důležité pro další vývoj i u nás. Došlo na Vaše slova, Tramp rozhodne a my Hurvínci s tím nic nenaděláme náš VŮDČE. Vás je tam hodně a na ty Vaše zvrhlé parazity Vám stačí klacky, nám nepomůžou žádné zbraně, ty ovládá komediant se žoldáky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trumpa řídí jestřáb neocon a ti mají své zájmy i za cenu zničení Evropy a celé EU jim je u zádele.EU konečně poznává své milující spojence, viďte pane ministře herectví a války, co vy na to, že nás chce USA nejen ekonomicky zlikvidovat a ještě pro záchranu dolaru, zatáhnout na východní frontu.

   Vymazat
 5. Ano hovada v usa vymyslely výměnu národů v Evropě že na jejich zadlužené zadky budou muslimští prosťáčci makat a válčit proti Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se naplno odkopaly a vyložily karty na stůl i svým kámošům, pardon, spojencům z Evropy a ti jim horlivě v té své destrukci, horlivě pomáhají a jezdí na školení k jestřábům na kobereček.

   Vymazat
 6. Ono je evidentní, že současný problém vládnutí je problém odpovědnosti. Volení zástupci mají stále méně možností systém změnit, protože v rozvimutém kapitalismu vládnou jiní mocní prostřednictvím peněz a potažmo sdělovacími médii. Odpovědnost tedy je stále více a více přenášena na neznámé osoby a parlamenty jsou jen divadelní představení povětšinou líných a chamtivých lidí, co se jinou prací neuživí a na objednávku sehrají jakýkoliv kus. Hra na demokracii v naši zemi vyvrcholila nástupem Havlových disidentů, které původní moc nechtěla, protože pro vládnutí byli zbyteční. Dnes se to jeví jako zcela zásadní, je chaos, pracnost jakéhokoliv produktivního konání se zvýšila několikanásobně. Je to krize systému, který se musí změnit. Euroatlantický systém taky prohrává z důvodu nízké konkurenceschopnosti ve světovém měřítku a nervozita stoupá. Stačí škrtnout sirkama a je nejen po něm, ale i po nás.

  OdpovědětVymazat
 7. - no emeričania ovládli tuším Bidenom mladším ukrainské a poľské trubky - a teraz po roku 2019 ostanú prázdne - Nemecko má na výber - po tom čo zlikvidovali atomky - alebo ruský lacný a výhrevnejší plyn, alebo emerický podfuck, vie sa jedno, emeričanom ide len o to, aby sa im vrátili investície ktoré vrazili do frackovania - inak problém, plynu majú zrazu veľa a je nutné ho speňažiť, a kde ? - ako všade v kapitalizme - predať - nie vyrobiť je problém -

  OdpovědětVymazat
 8. Výborné je že zRuska vypadnou většinou diplomaté (CIA ) pracovníci co tam vesměs naverboval Obama ! Tímto se hodně oslabi a Trump jsi bude moc volit svoje lidi !

  OdpovědětVymazat