Reklama

.

.

středa 16. srpna 2017

České parlamentní volby: Předvolební úvaha bez prognóz a bez záruky

Stanislav Blaha 
16.8.2017 e-republika

Ať formálně vyhraje kdokoliv, faktický vítěz je už dopředu jasný. Podívejme se na lesklou bídu české politické scény.


20. a 21. října 2017 u nás proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podle předvolebních billboardů to vypadá, že celá předvolební kampaň se ponese v duchu boje za záchranu demokracie před Andrejem Babišem. O tom, zda je to ta správná taktika, která zavedeným stranám zvedne pokleslé preference, mám ovšem velké pochybnosti. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč to dle mého názoru nebude fungovat. 

Harakiri ČSSD


Sociální demokraté provedli rituální sepuku, když oznámili veřejnosti, že Andrej Babiš, předseda koaliční strany, s nímž tři a půl roku poměrně úspěšně vládli, je darebák, se kterým nadále nemohou sedět v jedné vládě. Potenciálnímu voliči sociální demokracie tak dali na výběr ze dvou variant. V té první sociální demokraté po celou dobu nevěděli, s kým jdou do koalice a s kým v ní po celou dobu vládnou. V tom případě prokázali naivitu a nezaslouží si jeho hlas. V té druhé celou dobu věděli, co je Andrej zač, a celý ten spektákl s demisí-nedemisí předsedy vlády byl jen způsob, jak snížit rozdíl v předvolebních preferencích ANO a ČSSD.

Pro tu méně cynickou část potenciálních voličů sociální demokracie je takový postup neakceptovatelný a dosavadní předvolební průzkumy ukazují, že efekt koaliční roztržky je přesně opačný, než předpokládali spindoktoři z okolí premiéra a dnes už bývalého předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Voliči také ČSSD řádně spočítají, že nesplnila své předvolební sliby týkající se církevních restitucí a dokonce se jim za to ani neomluvila. Slova nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka o tom, že ČSSD má v předvolební kampani vystupovat více "antiestablishmentově", pak v souvislosti se skutečnou domácí a zahraniční politikou praktikovanou vedením ČSSD nemohou působit jinak než směšně. Sociální demokracie dojíždí na klasické dilema levicových reformistů - nemohou dlouhodobě mít současně hlasy od chudých voličů i peníze od bohatých sponzorů. 

ANO stačí nedělat nic, jeho úspěch zajistí "Lidová fronta proti Babišovi"


Andrej Babiš se svým hnutím bez ideového zakotvení a vyprofilovaných osobností má teď v podstatě jednoduchý úkol: Nedělat nic. A všichni, kteří si pamatují éru Berlusconiho v Itálii, vědí, že bude trvat ještě dlouhá léta, než se spojeným silám tradičních českých politických stran, "nezávislých, apolitických a neziskových" občanských iniciativ, veřejnoprávních i soukromých prostředků šíření masových dezinformací, "čestných a odvážných" policistů a prokurátorů a na politice a velkých penězích "naprosto nezávislých" soudů podaří prosadit, aby český lid pod vedením zahraničních oligarchických struktur slavně zvítězil nad jedním slovenským miliardářem, který se rozhodl nerespektovat pravidla hry, jež tu byla s tak rafinovaným úsilím za posledních 28 let nastavena.

Andrej Babiš není příčina všeho zla, ale syndrom nemocného systému, jenž tady po roce 1989 nastolili lidé, kteří ho teď nejvíce kritizují. Žádost policie o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání dva měsíce před volbami je tak třeba vnímat jako začátek dlouhé cesty k cíli, kterým je... nic na současném prohnilém modelu neměnit. 

Lidovecká ztráta rozumu


KDU-ČSL po celou polistopadovou éru působila jako strana s největším koaličním potenciálem a oslovovala své voliče důrazem na dlouhodobá řešení a rozumné kompromisy. Slavnostně odpřísahnutou a poté velmi rychle odpískanou koalicí se Starosty se však podle mého názoru sama této výhody zbavila. Přestože se tento podivný vládně-opoziční a klerikálně-ateistický slepenec po nekonečném ujišťování o pevném přátelství a politické odvaze rozpadl ještě před odevzdáním kandidátních listin, je docela možné, že výsledkem nakonec přece jenom bude koalice - tedy koalice dvou "odvážných" mimoparlamentních stran. Pro lidovce by to dle mého názoru byl celkem spravedlivý trest za jejich roli při prosazování církevních restitucí, slepé plnění pokynů z americké ambasády i neochvějnou podporu militaristických tendencí, pro Starosty by to byla hořká odměna za předchozí kolaboraci s asociály z TOP 09. 

Bezzubí komunisté


Čeští komunisté dnes jako jediní splňují Haškův ideál "Strany mírného pokroku v mezích zákona". Nenajdete u nich až na několik výjimečných "mimóz" typu Semelové žádný radikalismus (možná z obavy, že by pak mohli být soudně zakázáni). Co se týče migrace, zastávají v souladu se svou voličskou základnou nikoli internacionalistické, ale nacionalistické postoje. Ostatně, přiznejme si, že internacionalismu na levici hodně uškodily "internacionální", či přesněji řečeno imperialistické intervence, kterými bývalý Sovětský svaz občas "obšťastňoval" své spojence.

Ve věcech ochrany životního prostředí, energetiky a hospodářské politiky komunisté dlouhodobě prosazují technokratická řešení, čímž se příliš neliší od ODS, ČSSD a TOP 09. Jako takoví by mohli být ideálním koaličním partnerem pro ideologicky beztvarého technokrata Babiše. Tato varianta, proti které by se samozřejmě okamžitě spustil pokřik o "temné ruce Kremlu", by měla jednu velkou výhodu - rozbila by současný politicko-ekonomický systém služeb a protislužeb. Proto jí také velkou šanci na realizaci nedávám.

Kalousek na suchu


Poté, co se z mediální scény potichu vytratil Karel Schwarzenberg, kníže, jenž je pražskému lidu kavárenskému blíže, ponořila se TOP 09 postupně pod čáru ponoru předvolebních průzkumů. Miroslava Kalouska však není radno podceňovat, patří k rétoricky i mediálně nejzdatnějším českým politikům. Pokud se úspěšně podaří pravicovému lidu vnutit představu Andreje Babiše jako "zlojeda" číslo 1, pak by se mohlo stát, že čeští asociálové ve spojení se zahraničními sponzory nakonec do poslanecké sněmovny protlačí tuto černou můru české politiky a jeho spolustraníky. A pokud se policejní a soudní cestou podaří eliminovat Andreje Babiše z volební soutěže, bude se tento médii protežovaný Richelieu české politiky v "duhové vládě národní jednoty proti Babišovi" jistě pohybovat jako ryba ve vodě. 

Outsideři z okraje politické scény


O pravicového euroskeptického voliče se utká ODS s SPD Tomia Okamury. Ti první jsou na dlouhodobém úpadku, ti druzí na pozvolném vzestupu. Rozhodně by bylo chybou podceňovat Tomia Okmuru s jeho asijskou houževnatostí a pohnutým dětstvím prožitým v sirotčinci pod katolickým Hostýnem. Tato nevšední kombinace ho v duchu těch nejlepších haškovských tradic předurčuje k vůdcovství českých nacionalistů. V případě, že se do parlamentu dostanou obě tyto strany, mohly by tvořit druhou variantu koalice s hnutím ANO.

Na druhé straně politického spektra živoří Zelení a Piráti. Přestože se mezi nimi pohybují zajímavé politické osobnosti, škodí jim jejich ideová nečitelnost, sklony k chaotismu a zaměření na úzce vymezená témata. V případě, že se některá z těchto stran dostane do poslanecké sněmovny, bude těsně po volbách vítanou posilou pro lidovou frontu proti Babišovi, po několika měsících však hrozí, že se pro své partnery stane příslovečným trnem v patě. 

Závěr


Tipovat při současných turbulencích, jak z hlediska výsledků jednotlivých politických stran dopadnou říjnové volby do poslanecké sněmovny, by vyžadovalo mít věštecké schopnosti a vlastnit křišťálovou kouli. Jedno je však jisté - Česko bude mít novou vládu a budou v ní spolu sedět lidé, kteří dnes přísahají na to, že v ní spolu nikdy sedět nebudou. A ať už nám z těch, kdo se ucházejí o naš hlasy, bude personálně vládnout kdokoliv, fakticky se rozhoduje pouze o tom, v jakém poměru se o zisky z masivního ožebračování našich občanů podělí zahraniční korporace s místními oligarchy. 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 
 
 

Související články:

72 komentářů :

 1. Komu jde o suverénní Český stát a kdo tu nechce migranty
  měl by volit SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.Už bylo dost vyučených politiků jako je Benda, zubatá pleš Sobotka nebo Dinsbír, ale i zlodějských stran naimně TOP 09 s Kraďouskem na čele,bílou bradu v čele KDU, sprofanovanou ODS s multiprofesorem Fialou a chudáků občanu Opavy hňupem Staňurou.Od té doby jezdím přes Otice,protože toho debila potkat tak ho přejedu. ČSSD je samostatnou stranou slibotechen,zlodějů a debilů. Proto občané pomozte je vyřadit úplně z poslanecké sněmovny.

   Vymazat
  2. Proč volit Babiše a ANOfert :
   - je zárukou pokračování v politice Kalouska bez něj,
   - zajistí zlodějské církevní "restituce",
   - navýší náklady na válku a zbrojení na 100 miliard ročně,
   - podnikatelé nebudou muset platit DPH na osobní auta,
   - zakáže zřízení státní komerční banky, aby soukromé zahraniční banky mohly nadále vysávat naši zem,
   - bude nadále čerpat dotace na řepku, přestože to už EU nepožaduje ....

   Vymazat
  3. Petr Herout přesně tak ještě jste zapomněl že doveze multikulturní obohacení jourová telička zlatuška krnáčová stropnický to je záruka.

   Vymazat
  4. Také jsem pro SPD. Tyto volby budou naprosto klíčové a rozhodující pro vývoj v budoucnosti. Buď se budeme ubírat současným vývojem k našemu definitivnímu konci, nebo budeme stát o změnu a náš postupný konec to nebude znamenat. Se současnou politickou garniturou můžeme očekávat variantu první.

   Vymazat
  5. Sluhové olizují pána, darebák si hraje na zachránce....
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sluhove-olizuji-pana-darebak-si-hraje-na-zachrance-Ctete-text-noveho-protestsongu-od-Daniela-Landy-500238

   https://www.youtube.com/watch?v=UPNLAbgXIeM

   Vymazat
 2. Chvalim
  Rozumna analyza
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nemáš co chválit trapáku sprostej. Děláš si z nás srandu? Jaká rozumná analýza? Jaká pochvala od magora, kterej tady obecně Čechy - všechny Čechy - uráží a sprostě nám tady nadává? Ty si to nech, a hlavně běž zase na pár měsíců zaclánět jinam. Nejspíš svoje sprostoty pliveš i v diskuzích na novinkách, tam tě zablokovali, proto jsi přelezl sem? Zajímavý - všichni, které zablokují novinky, přelezou na NR. Nech zdejší diskuze na pokoji, a zase se ztrať.

   Vymazat
  2. 11:58 Ohó! - takovým můžeš jen ty - typický čecháček - tedy odulá vepřová hlava, věčně nasraný, furt něco kritizuje a ještě volí komunisty. Nadšení, že jste tak špatní, vám ještě pozvedla americká společnosti Gallup. Podle jejího výzkumu, kterého se zúčastnily tisíce lidí po celém světě, byli Češi označeni za druhý nejvíce negativní národ na světě. Ale neraduj se předčasně. Na prvním místě totiž skončilo lůzokratické azbucké Řecko – a tak je to jako v tom vtipu: ty jseš tak blbej, že bys i v soutěži o největšího blbce skončil jako druhej. Podle článku na www.expats.cz jsou Češi neustále negativně naladěni a nadávají, hlavně sami na sebe. Čechy totiž mají ze všech národů světa nejméně rádi Češi sami. Skoro polovina z nás podle průzkumu agentury STEM nevěří svým spoluobčanům a 70% mladých lidí by raději žilo v cizině než ve své vlasti. Nedivíme se tomu: ono je mnohem těžší něco budovat, než bořit. A nejlepší je prostě srabsky zdrhnout, než si uklidit vlastní svinčík v hlavě i v bytě. Češi šetří, jsou nevkusně oblečení a české ženy jsou nejvíce dávavé – což není velká pochvala. Jsme líní, závistiví a rovnostářští Tvrdí to třeba Angličané, kteří mají zkušenosti s českými au-pair. Například uživatel Aaron na serveru yahoo popisuje vřelou povahu a ochotu českých dívek při osobním kontaktu... a zároveň pak pomluvy, lenost a vypočítavost, jen co se k nim otočí zády. Poznáváš se rudej šmejde? Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit.

   Vymazat
  3. Jéje, hloupých a líných lidí na světě je. Stačí abyste se podíval do zrcadla. Že jsem rudý? Ano, jsem. Tam mne dovedl Havel a spol. Celá polistopadová jelita. Byl jsem pravičák. Do roku 1990. Pak jsem byl bez názoru, spíš někde uprostřed. Nó a dnes jsem málem komunista. Tam jste mne dostali. A je to dobře. Děkuji soudruhu.

   Vymazat
 3. Precizně shrnuto a napsáno. Klobouk dolů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je lepší:

   Prognóza výsledků parlamentních voleb v České republice


   ČSSD budou volit hlavně horníci v Ostravě jako odměnu za prodej OKD a hornických bytů. Také ji budou volit živnostníci, aby mohli seknout s podnikáním, dát se zaměstnat a tím vylepšit bilanci odvodů a daní českému státu. Ti, kteří odolají, budou volit ANO 2011, aby se mohli zapojit do EET a podílet se tak na zlepšeném výběru daní, aby bylo z čeho platit poslance, senátory, staré i nové úředníky a hlavně neziskovky při zavádění Evropských hodnot.
   Volební zisk: 10%

   ODS budou volit podnikatelé, neboť modrá strana povstává z popela privatizace a církevních restitucí a opět jim nabízí poctivou politiku pro poctivé tunelování silné ekonomiky v rámci silné republiky (i mimo ni).
   Volební zisk: 8%

   TOP 09 budou volit příznivci Eura, kteří žijí rádi v naší zemi a jsou fascinováni elektronizací a Evropskou unií, neboť ta jediná jim tyto vymoženosti do r. 2030 zajistí. Pokud je ovšem dříve nepošle bojovat na východní frontu proti našemu odvěkému nepříteli – Rusku.
   Volební zisk: 5%

   KDU-ČSL/STAN budou volit matky samoživitelky, protože jim pomůže najít lepšího chlapa a zajistí multi-kulti výchovu jejich dětí na školách i ve školkách, s finančním přispěním navrátivších se „drahých krajanů“, kteří opět zvelebí vylidňující se pohraničí.
   Volební zisk: 6%.

   ANO 2011 bude volit část živnostníků kvůli EET, část podnikatelů kvůli dotacím (Andrej náš vzor) a všichni zaměstnanci, protože Andrej tady konečně udělá pořádek. Dá zavřít Bakalu, Sobotku i Kalouska a nastolí pořádek a vládu práva a spravedlnosti. Poctiví dostanou dotace a přidáno a s tými, co kradnú, se rozloučíme.
   Volební zisk 20%

   KSČM se tradičně bude opírat o hlasy skalních levicových voličů a jejich potomků i části levicové mládeže, protože zatímco jiní o lidech, oni s lidmi. Je to strana pevná jako kámen a za poslední léta se u ní (jako u kamene) nic nezměnilo. Jistota je jistota a Lenin stále živý.
   Volební zisk: 10%

   SPD budou volit nadšenci, kteří rádi hlasují ve volbách a referendech (nejlépe každý měsíc). Zahrne občany referendy ve všech možných podobách a tématech, takže se jim o hlasování bude i zdát. Tomio Okamura do dotáhne na ministra (vnitra?) a aby si ho naši spojenci v USA nepletli s japonskými politiky, budou mu říkat Tom O. John.
   Volební zisk: 6%

   Piráti vnesou do české politiky svěží pasát (vítr) svými neotřelými nápady, které od nich jiné strany často pirátsky kopírují, a voliči je za to odmění svými hlasy. Pod černou vlajkou dopluje naše republika do bezpečného přístavu Nová Evropa a pod zálivkou eurounijních dotací opět rozkvete do podoby země přitažlivé pro nadnárodní kapitál.
   Volební zisk: 5%

   Tři a půl milionu voličů, co k volbám nepůjdou, se rozdělí na dva proudy.
   Ti mladší vyrazí na párty do Paříže, Vídně nebo Bruselu – proč by je měly zajímat nějaké volby, když Evropa je tak velká a plná zábavy... a co bude za 5, 10 nebo 20 let, neřeší.

   Ti starší si při pohledu nejen na tuto prognózu odplivnou a půjdou sekat obecní trávu, skládat zboží do regálů v supermarketech nebo zametat chodníky v parku, aby si přivydělali ke své minimální mzdě nebo částečnému starobnímu důchodu. Možná se tak po zavedení jednotné evropské měny a jednotných evropských dávek přiblíží polovině příjmu našich nových spoluobčanů z Blízkého východu. Na valorizaci dávek pro chudinu tento stát totiž už nikdy mít nebude.

   Volební účast: 55%

   Vymazat
 4. Dejte už pokoj s těmi migranty. Už je to trapné.A přestaňte dělat agitku SPD, i s tím jste trapnej. My tu hlavně nechceme podobné sračky, jako nám předvádí politická chátra v současné době. Jeden jako druhý kdo se ometl od roku 1990 v české politice je lump, spekulant, zloděj, lichvář a vrah - jsou to vrazi tisíců lidí, které zahnali do tak těžkých poměrů z nichž nebylo východisko, jen v sebevraždě, další stovky lidí zemřeli hlady a umrzli, statisíce lidí nemá kvalitní lékařské ošetření, protože to, co všichni povinně platí, nestačí nakrmit ani ty lumpy v managementech pojišťoven, v managementech nemocnic, a samý lump a zloděj dřepí i v managementech státních a polostátních podniků. Nedávno jsem slyšel, že na jedný benzince na Slovači zapoměl občan batůžek, kde bylo osm milionů korun, a pak se ukázalo, že to byl bývalý ředitel slovenských státních drah - víte jak je toto odporné? On ten hajzl vláčí osm milionů v batůžku, a myslíte, že ředitel našich státních drah, ČEzu, ERÚ, ÚSTR, a další a další jsou jiní? Dobytek zasranej, naše dráhy byly trvale ve ztrátě, stát je dotuje, a tyhle prasata to rozkrádají ve mzdách a padácích - a Babiše budou vláčet kanálama tihle šmejdi, tyhle kurvy, tahle prasata zlodějská? Každý, kdo něco státního řídí je zlodějské prase, každý poslanec je zlodějské prase, každý politik je zlodějské prase, a na státní cecek, kam povinně platí všichni, kteří poctivě dřou a vydřou pár babek, nechali přicucnout tisíce parazitů - všechny členy svých rodin, své známé,příbuzné, jejich potomstvo - země je doslova prolezlá příbuzenstvem a protekcí ve všech odvětvích.Odkdy tahle malá zem uživí tisíce novinářů, pracovníků všech možných televizních stanic,všech hvězd, a jejich potomstva - je to shnilý už všude, jak přecpaná senkruvna, kde už praskají prkna, a hovna a chcanky tečou ven. Už proudem. A víte, na co tahle prašivina dojede? Na penězích a majetku to bylo vystavěno, a na tom to i skončí. Dojdede to na tom, že už všem odporným zlodějským šmejdům napříč celou ČR dorostlo potomstvo, a nejen děti,ale už i vnuci a pravnuci - a všechno to chce hovno dělat, mít nějakou žvanírnu, a brát obrovský prachy! A ono už není kde vzít. Musí zase odejít buď dědci a fotři, ale pak nebude na důchody, protože tahle prašivá sebranka chce vysoké.... co udělají? Vyhlásí státní bankrot, s tím, že prostě od příštího roku ( měsíce, dne) budou zastaveny výplaty důchodů a sociálních dávek, protože zkrátka na to není, a poserte se. Zavinil to tenhle, tamten, túten... je to promlčeno, bla bla--a co my? Poserem se? Zas budem jen čumět a držet rypáky? A kdo nás založí? Západ? Pro ten je rozkradená ČR významná jak díra po granátu -proč by měli? A v tý díře pochcípem, "elity" utečou, a nepotřebujeme k tomu ani emigranty. To jsou sračky po česku - typické sračky po česku. A tahle hnusná, zlodějská a zabijácká sebranka, co má na svědomí životy tisíců zdecimovaných lidí, teď obviňuje Babiše!!!??? Z čeho proboha? A lid zase vřeští proti Babišovi jak blbej! Ano, lid je blbej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty se nauč psát krátce a srozumitelně a budeš možná čtenej.

   Vymazat
  2. Víš že mně je úplně fuk, 12.02 - jestli čteš moje příspěvky nebo ne? Já nedovedu psát bezduchý sračky jako například "češi jsme hurvínci," jak se tady předvádí hornídolní nebo lula - asi je tím řečeno vše? Tobě to stačí? Asi jo - jinak platí, že čím delší nebo duchovně obsažnější článek, odpovídá mu i názor - jestli tobě stačí sprostý štěky, abys mohl taky sprostě odštěkávat ( zde obvyklé - pouhá zábava nudících se závislých důchodců), tak já jsem mentálně jinej kalibr. Buď napíšu názor, nebo nemám nic - ale abych mermo mocí něco vyštěkával, jako například novinkáři? Duševní mrzáci?

   Vymazat
  3. 11:52 Já bych rád o tom nepsal ale makrela je jiného názoru:

   http://svobodnenoviny.eu/merkelova-k-osn-evropska-unie-muze-vzit-dalsich-40-000-migrantu/

   Nemáme o ně zájem a pokud zůstaneme v eu tak je tu protlačí.

   Vymazat
  4. 12:02 Ano, příspěvek je opravdu dlouhý, ale bohužel zcela pravdivý.

   Vymazat
  5. To 11:52

   je to jasné,emotivní, dobře napsané.

   Akorát dělej více odstavců, aby to nebylo tak nahuštěné, lépe se to čte.

   Držím ti palce v dalším publikování.
   Tvůj pesimismus, nebo spíše realita pohledu na blbý lid, je zcela na místě.

   Vymazat
  6. Tak tak. Dráhy jsou ve ztrátě a daňový poplatník je musí dotovat. Stejně těma blešákama nikdo nejezdí a dálnice jsou v tristním stavu.
   Kdyby tak ten moloch nechali Jančurovi, to je alespoň odborník a úspěšný podnikatel. Ten by konečně s těma odborářskýma netáhlama zatočil a polovičku by jich vyházel.

   Vymazat
  7. 11:52 hodně máš pravdy ,ale Babiš je pro mě oligarcha a mysli na svou kapsu a vidím to všude nejen u nás .Jak to vidím já! stále nás budou vykrádat a pak se budeme zabíjet pro kus žvance !

   Vymazat


  8. Vážený 11:52, pokud začínáte svůj příspěvek :" Dejte už pokoj s těmi migranty. Už je to trapné. A přestaňte dělat agitku SPD, i s tím jste trapnej". A končíte svůj rozbor slovy : "A lid zase vřeští proti Babišovi jak blbej! Ano, lid je blbej." , pak promiňte, ale cítím vaším příspěvkem přímo osloven.
   1. Jestli Vám uniká, na rozdíl např. ode mě, smrtelné nebezpečí migrantů pro naše potomky a naši zemi, která už není tak moc naše a máme nejspíš poslední šanci si zvolit někoho, kdo cítí jako my, pak je to SPD. T.O. není zlatý ( a kdo je?), ale je jediný, kdo říká a koná vytrvale 5 let to, co dává naději, že přežijeme. Nebo chcete, aby tady bylo za 10 let 48% migrantů a 52% nás, jako v řadě německých měst v tuto chvíli?
   2. Causa Babiš: proč by měl ausgerechnet tento oligarcha z hodně vzdáleného východu chránit český národ? Ten je naprogramovaný na pohlcování slabších ve svůj prospěch a růst. A v tomto punktu je to borec nad jiné zdatný. Opravdu myslíte, že bude hájit bez střetu svých zájmů naše národní zájmy, při jeho širokých podnikatelských aktivitách, např. v Deutschlandu?
   3. Diskuze o volbě ostatních politických stran na podzim byla na NR dostatečná, s Vašimi závěry shodná a v podstatě uzavřená. Všichni propadli.
   Prosím, proto, ještě přehodnotit do voleb dění v EU a u nás. Děkuji, A.Š.

   Vymazat
  9. Velice dobře napsáno,ale ty migranty by neměl nikdo podceňovat,lezou sem sami,za tiché podpory socanů,starostů a lidovců.

   Vymazat
 5. Náhodou, my jsme pro Západ zatím velmi lukrativní dojná kráva.
  Všechny banky jsou v cizích rukou, zisky odchází mimo ČR.
  Voda, elektřina, plyn... totéž. Montootroci pracují za třetinu na Matky v zahraničí. Ostatní otroci pobírají skoro minimální mzdu, důchodci živoří z toho, na co si celý život poctivě odváděli...
  Jinak Vy jste nebyl v poslední době v některém větším městě? Nevšiml jste si "trochu" jiné skladby v barevnosti obyvatel? A to nemyslím "našich" nepracujících...
  Vždyť ten Tomio a jeho SPD je snad jediná, která chce aby opravdu rozhodoval lid nebo alespoň většina v referendu. Co je na tom špatného, aby věci rozhodovali opravdu lidé?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, správně. Proto volím s rodinou SPD.
   Jiří

   Vymazat
  2. Jiří, přidávám se k vám i my volíme Tomia a SPD!!!Věřím, že uspějí, jen bude těžké jít s někým, kdo podporuje program SPD, do koalice.

   Vymazat
  3. Jo chlapi bude nás mnoho zachraňme samostatnou ČR. Zůstaňme bez multikulturního obohacování.

   Vymazat
 6. ale - aspoň tu za riekou Moravou - slová kovaného klasika - ak by voľby mali niečo .... tak sa na ne vykašlite, uvažujte, je vám daná voľba kandidáta - nie, len výber z možných hňupov - tak čo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vykašlat se na volby teď, kdy jde opravdu už reálně o život, může jen naprostý debil a ignorant. Chápete, vy osle, že o tohle jim přesně jde? Znechutit co nejvíc lidí a pak díky tomu mít lepší %??? Asi nechápete, co?, tam za řekou Moravou jste asi mimo ...

   Vymazat
 7. To jo, ale alespoň by měl poddaný vybrat nejmenší zlo

  OdpovědětVymazat
 8. Podobná svinstva jako udělal Babiš s Čapím hnízdem je u nás spousta a o nich se nemluví. Osobně si myslím, že je třeba pracujícím řádně zaplatit a pak může stát máslo klidně stovku. Odstranit veškeré dotace a pak nebude žádné rozkrádání HDP. Myšlenka, kterou chtěli realizovat ve Švýcarsku, že stanoví minimální příjem mi připadá rozumná, ubylo by zbytečných byrokratů a usnadnila by se zpráva státu. Víte kolik by se ušetřilo jen na papíru, kdy by odpadla řada žádostí o inv. důchody , sociální dávky atd. Kampaně na kotlíkové dotace je zhovadilost první třídy a dotace na nádrže na dešťovou vodu to prostě nemá obdoby. A další nesmysly, kterými se parlament zabývá jako třeba protikuřácký zákon - no to je ta pravá totalita, to je ta pravá diktatura. A že si tady mohu kecat co chci to za svobodu nepovažuji, to mi na krajíc chleba nevydělá. Vedeme to od devíti k pěti, nejdříve nebyli učitelé , pak doktoři a sestry a těď už nejsou ani kvalifikovaní dělníci a šikovné české ručičky žádný arab nenahradí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to jako "svinstvo" neviděl. Byly to zcela legální možnosti, tedy je využil, jako všichni podnikatelé včetně OSVČ využívali všechny možnosti. Odečítat si všechno, co šlo, vyhýbat se daním. jestli si dobře vzpomínám, tak ještě nedávno vláčely politický kurvy Babiše bahnem kvůli jakýmsi korunovým dluhopisům, ale protože je chytrej, nikoliv sráč a blb, hned jim hodil smeč, a zatáhl do toho Kalouska, kterej to všechno vymyslel, a spousta zbohatlíků to využila - tak vo co go? A hele - našup je o dluhopisech ticho po pěšině, a jakési hnízdo teď dostalo hlavní roli v cirkusu "dostat Babiše" - a taky z toho bude hovno, Babiš nikdy nebyl blb a politickej magor a sráč. Nelez do politiky s cílem zbohatnout na okrádání a svinstvech, jako Sobotka, a další mizerové, co vylezli ze škol a panelákových králíkáren, pětadvacet let žvaní krávoviny, berou královskej plat a ještě kradou, a nikdy nepracovali - ba ani co to je "řídit firmu" nevědí. Rozesrali zde v ČR úplně všechno, říkám -senkrůvna, kde už praskají trámy a sračky tečou ven proudem - a za to může Babiš? Zmar a svinstvo kam se podíváš? Boj politických kurev s občany, aby byli zbídačeni co nejdřív, který politické kurvy vyhrály - i za to může Babiš a hnízdo? Je to smutný i směšný. Ale Tomio na to nemá, aby proudící hovna zastavil. Bude muset nastat převrat -a nastane. Půl roku po volbách, už žádná kurva nebude chtít vládnout s jinou kurvou, - a to bude teprve masakr! Přijdeš k bankomatu, a vono hovno! Myslíš, že se někdo bude starat, že máš hovno? Řeknou "voni to rozkradli - to voni" - jako když lidi po devadesátym letěli ze dne na den z práce na chodníky bez koruny, a taky to bylo "to voni - ti komunisti - za to můžou" - říkali ti sráči v jiných kabátech! Hnus - hrůza - na blití! Jak zpíval Kryl .. zas budem jen skákat,jak jiní nám pískají, hopsat tak dlouho, až zlámem si vaz!!" Ano,už jsme před zlomením vazu.

   Vymazat
 9. Celkem zajímavá analýza, jak moc je pravdivá, si netroufnu hodnotit, ale jsou tam věci, které bych považoval za nevýstižné:
  „Andrej Babiš není příčina všeho zla, ale syndrom nemocného systému ..“
  Podle mého názoru, Babiš není nějakým syndromem systému, nýbrž Babiš tento špatný systém posouvá dál, k ještě větší špatnosti. To, že proti němu protestují představitelé současného špatného systému, pro občany nevyhnutelně neznamená, že Babiš je nějaká náprava. A vytváření vlády z oligarchů, opravdu za nápravu současné špatnosti nepovažuji.

  Také mi nějak nesedí ten závěr na konec:
  „A ať už nám z těch, kdo se ucházejí o naš hlasy, bude personálně vládnout kdokoliv, fakticky se rozhoduje pouze o tom, v jakém poměru se o zisky z masivního ožebračování našich občanů podělí zahraniční korporace s místními oligarchy.“
  S tímto nesouhlasím a nejspíš jsme minimálně dva, kdo s tím nesouhlasí. Tím druhým bude sám autor, neboť kdyby tomu věřil, tak by se vůbec neobtěžoval s celým článkem.
  Vždyť se v současnosti jedná o mnohem více. O existenci evropských národů, které se snaží EU změnit do zcela cizí podoby, navážením miliónů nesourodých etnik do evropských států. Věřím, že tento Kalergiho plán se za naší generace nepodaří zrealizovat, ale mnohé evropské státy, se může podařit rozvrátit. Proto je třeba aktivní odpor naší vlády, abychom nebyli mezi nimi. Snad není třeba opakovat proč, co by to pro naše životy znamenalo.
  Ze současných politických uskupení, lze v této záležitosti věřit pouze SPD – Tomio Okamura, nikoliv Babišovu ANO. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč zrovna SPD? To moje hlava nebere. Když bude Okamura srát ostatní politický grázly a šmejdy jako Babiš a ANO (viz prudce stoupající volební preference ještě na jaře) vytáhnou na něho taky nějakou humusárnu, habaďůru, a zbaví se ho stejně sprostě. Neuděláš s tím nic. Kubiceho zpráva - zbavili se Paroubka, a pak ticho po pěšině- nějaká korupce -a zbavili se Vítka Bárty - taky je pěkně sral, ty odporný zloděje - korupcička - a zbavili se Ratha - a taky je pěkně sral, vzpomeňte si na extempore Rath-Kalousek ve sněmovně, a taky varoval před privatizací nemocnic. Zbavili se Ratha - a hele - nemocnice jsou zprivatizovány! Ještě před tím a hned ze začátku se zbavili Sládka - ten jako první říkal, že tyhle vlády zlodějů přivedou národ cu grunt, k hladomoru, a měli bychom je naházet do Vltavy včas - a hele? Máslo už stojí padesát korun!!! Babiš velice zřetelně a nahlas říkal, že tihle zloději a loupežníci rozkradli majetek státu, nezbývá už nic, prodali i vodu, a jeden jako druhý jsou odporní gauneři.Sám se vzdal trvale celého ministerského platu - kdo z nich to udělal? A hele - stoupaly mu prudce preference, jasně, že musí pryč. Dokonce zavřít. Jak už to kdysi bylo za Rudolfa Slánského? Gottwald prohlásil, že buď dá oběsit on Slánského, nebo Slánský Gottwalda - odsral to Slánský. Taky to byly pěkný poměry. Je to stejné. Buď nechají zavřít mafiánští lotři v ČR Babiše, nebo Babiš ty zlodějské mafiány - no, vybrali si Babiše, to dá rozum. Mafiánská sračka. Okamura -další figura, buď bude poslouchat, nebo půjde do ťurmy! Jinak oni to neřeší, kurvy odporný. Tam je to totiž provázaný, každý na každýho má něco uložený, a každý je vydíratelnej. Až Babiše odstaví, bude pokoj a ticho po pěšině, jako se Sládkem, jako s Bártou, jako s Paroubkem.Ale odsouzenýho korupčníka si do parlamentu přivezli, aby odsouhlasil církevní restituce - církev vděčí korupčníkovi? To nikomu z těch odpornejch šašků nevadilo? Nestydí se před národem?Asi ne. A strana LIDEM - přes noc v parlamentu - co to bylo - nestydí se před národem šašci odporní? A tenhle cirkus s Babišem s trubači a šašky - je stejnej. Okamura nic nezmůže -slabota. Umlčí ho ti parchanti, to by musel být převrat, a parchanty naházet do Vltavy, jak radil před pětadvaceti léty Sládek, na jehož slova došlo. Pozdě.

   Vymazat
  2. Anonymní16. srpna 2017 12:56
   „A proč zrovna SPD? To moje hlava nebere.“
   Rád Vaší hlavě pomůžu. Protože ze všech pol. stran, jedině SPD odmítá zavádět direktivy EU, které našemu státu neprospívají a odmítá se podvolit nepřijatelným výhrůžkám, které z EU zaznívají i na naši adresu. Protože má v úmyslu zapojit voliče více do rozhodování o směřování státu – zavedením referend a odvolatelností politiků. Potom, co zvolení politici, po uvedení do funkcí měnili své postoje, se větší zapojení občanů, jeví být jediný možný pozitivní vývoj. Např. občané sami budou mít možnost vyvolat referendum o vystoupení z EU, když to politici budou odmítat.
   Ten Váš půlstránkový apokalyptický seznam možná slabé povahy od politiky odradí. Ale věřím, že nikoliv Okamuru a proto ho volím. P.K.

   Vymazat
  3. 12:56, je to jednoduché, proč z rovna SPD, od začátku chce přímou demokracii, pokud to nevíte co to je, tak si to zjistěte, nic víc. A ta vaše hlava to možná stejně nepobere a tak si volte klidně toho Bureše s tou jeho chasou.

   Vymazat
  4. Ze současných politických uskupení, lze v této záležitosti věřit pouze SPD – Tomio Okamura, nikoliv Babišovu ANO.
   Ano, to je důvod proč volit SPD.

   Vymazat
  5. PK řekl: Protože ze všech pol. stran, jedině SPD odmítá zavádět direktivy EU, které našemu státu neprospívají a odmítá se podvolit nepřijatelným výhrůžkám, které z EU zaznívají i na naši adresu.

   Pane PK, veřejně vás obviňuji, že jste LHÁŘ! Jsou další strany, které odmítají výhrůžky EU i NATO a chtějí z těchto organizací vystoupit a to hned, bez referenda, které není nutné. Stačí si jen dobře přečíst příslušné smlouvy.
   Více na:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jaroslav-Tichy-Je-kritika-SPD-vlastizradou-493886

   Vymazat
  6. Pane Tichý, zasílám část posledního vyjádření SPD k politické situaci, tam to je vyjádřeno přesněji, jak já bych si to netroufnul (z úcty k ANS) říci:
   4. Prosazení ústavního zákona o referendu a podpora referenda o vystoupení ČR z EU je pevným bodem volebního programu SPD. Jsme jediná významnější politická síla, která se hlásí k odchodu z EU na základě vůle občanů vyjádřené v referendu. Nechceme divoký rozchod, ale stejně jako ve Velké Británii chceme respektovat názor občanů a aktivací příslušného článku Lisabonské smlouvy zahájit odchod z EU. Naše hnutí SPD prosazuje co nejužší spolupráci suverénních evropských států na základě vzájemné dohody. Bez diktátu Bruselu. A dnes je zřejmé, že nebudeme v tomto názoru sami. K odchodu z EU směřují i Polsko a Maďarsko. Právě ve spolupráci těchto zemí vidí SPD politické a bezpečnostní ukotvení střední Evropy. Strany, které odmítají referendum o vystoupení ČR z EU (ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, Piráti, Zelení) tím fakticky podporují příchod imigrantů, islamizaci a ekonomické vykořisťování České republiky.
   P.K.

   Vymazat
  7. Anonymní16. srpna 2017 20:55
   Pane Tichý, přečetl jsem si Váš odkaz a jsem v nejistotě, zda ten zmatek máte v hlavě Vy sám, nebo se ho jenom snažíte vytvářet v jiných hlavách. Smotáte dohromady nějaká vyjádření na nějakých internetových diskuzích s vyjádřením T.Okamury a z neshody těchto dvou nesourodých zdrojů, vytváříte fantaskní závěry.
   SPD má nosné body volebního programu, Zákon o referendu a odvolatelnosti politiků a Nulovou toleranci nelegální migrace. Na rozdíl od ANS, je hnutí SPD soudné a nepředpokládá, že získá ve volbách více jak 50% hlasů, aby si svůj program prosadilo, nehledě napravo, nalevo. Takže uvažuje o možných koaličních uskupeních. přičemž na Svobodném rozhlasu T. Okamura řekl, že půjde do koalice s tím, kdo přijme jeho nosné body. O ostatních bodech je již možno vyjednávat. To je přirozený přístup realistického politika k prosazení klíčového Zákona o referendu a Vaše křečovitá snaha mu za to nasazovat psí hlavu, už je směšná. P.K.

   P.S. Pro představu vyjádření SPD ke kauze Čapí hnízdo. Nikde ani stopa, po nějakém komplotu SPD s ANO:
   1. Hnutí SPD považuje za správné a nutné úplné prošetření dotačního titulu ,,Čapí hnízdo“. Projekt byl financován z veřejných prostředků - určených pro malé a střední podnikatele. Andrej Babiš nebo Agrofert není malým ani středním podnikatelem. Poslanci SPD se důkladně seznámí s výsledky jednání Mandátového a imunitního výboru Sněmovny, které teprve proběhne. Na základě těchto informací budou hlasovat. Pokud policie předložila faktická podezření z trestné činnosti, poslanci SPD budou hlasovat pro vydání poslanců Babiše a Faltýnka.

   Vymazat
  8. Anonymní16. srpna 2017 20:55
   „Před časem jsem publikoval na CFP článek pod názvem „Koho volit?“( 22.6.2017), v němž jsem kriticky hovořil o programu SPD. Byl jsem ale překvapen reakcemi, které zaznívaly od příznivců této strany. Nejednalo se však o logické protiargumenty, ale v podstatě jen o urážky a dokonce jsem byl obviněn z vlastizrady, protože jsem si dovolil kritizovat T. Okamuru.“
   Podle mého názoru už nevíte jak se zviditelnit, tak si tam ty hlášky posíláte sám, nebo jiný spojenec z ANS. P.K.

   Vymazat
 10. Rád zaznamenávám, že autor dost neurčitě, ale v podstatě sympaticky kvituje Martu Semelovou. O té já dlouhodobě tvrdím, a to i soudruhům do očí, že to je víceméně jediný chlap s gulama z celého komunistického parlamentního klubu. Ať je jinak pro někoho jaká chce (ale v tom, co zná z praxe, tedy ve školství, v tom je i špičkový odborník s velmi zdravými názory i nápady).

  Charakteristika KSČM je dost přesná. S tím, že i mírný pokrok a v mezích zákona je lepší než nakopat do břicha. Za předpokladu, že mírný pokrokář neucukne nebo se jinak, třeba organizačně nerozesere, což pořád vidím u KSČM jako nejméně pravděpodobné.

  VR

  OdpovědětVymazat
 11. Bláha. Nic moc. Z té záplavy rozborů těch či oněch si vyberu ANO ne a komunisty, alias stranu mírného pokroku atd.
  Babiš je jen nasazená loutka, protože je to jen nadhazovač pro jiné v pozadí. Hlavně pro skupinu kolem Stropnického. Babiš se svými nejlepšími výběry daní zajistí prachy na nákup hlavně amerických zbraní. Bude za to odměněn osvobozením od všech špatností. Všechna ta obvinění by ho jako ukomunistu a agenta stb stejně čekala, i kdyby zůstal jen podnikatelem.
  A ti chudáci komunisté ? Ti to nemají lehké a aby přežili musí kamuflovat a snažit se splynout. Smýt špínu svých dřívějších ukomunistů je těžké. Pro kalousky a spol. to budou vždy rudá sebranka, pátá kolona kapitalistického Ruska, tudíž nepřátelé ruských komunistů. Ano je to paradox, ale jen pro blbé. ˇ
  Že jsou ti komunisti sterilní ? No a jací by měli být ? V současnosti, kdy hlavně mladí jsou ohlupování a školeni jak obracet historii.
  Mně postačí když budou komunisté druzí v pořadí, nebudou nic dělat, protože nic dělat nemohou. Hlavně aby tou svou existenci přiváděli kalousky a spol. k zuřivosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíš se. Hodně. Ty nepozoruješ český poměry? Jakmile by korouhvička začala foukat z rudý strany, a vypadalo by to, že i korýtka se pomalu přesunou zase pod rudou vlajku, okamžitě potáhnou tím směrem statisíce žravých kobylek, každej bude mít uvázanej pionýrskej šátek, nebo uniformu SM, rudou knížku ( kopie - ty mají pečlivě schovaný, kdyby něco) všichni ti bojovníci za "rovnost - volnost - bratrství" - by nastoupili k boji o koryta, stačilo by to všechno jenom správně nasměrovat. Česká mentalita už nikdy nebude jiná - jak psi -směr žvanec - moc - postavení - a budou žvatlat cokoliv, a do análu se vecpou komukoliv. Žádná hrdost, žádné ortodoxní češství, žádné vlastenectví - jen pózy, a komedie. Ulice -sochy - a tak dále, to už známe. To by nastalo, kdyby stoupaly preference KSČM. Akorát jediné nesmíme dopustit - pustit ty profláknutý kurvy, které se otáčejí podle potřeby, znovu k lizu, a k veslům.Přece teď už je dobře známe, i jejich smrady, vnuky, pravnuky. Už nikdy sebranka, co za prachy vydloube oči i vlastní mámě.

   Vymazat
  2. Jestli jsi ty, tví příbuzní a známí takové bezpáteřní kurvy, jak popisuješ, tak to říká hodně o tobě, ale rozhodně nic o Češích.
   Tak si pro příště ty hovna nech pro sebe, ANO ?

   Vymazat
  3. Hloupému děcku ze 13:22 Já pozoruji nejen české poměry už osmdesát let. A prostřednictvím svých rodičů, i tu slavnou "první demokratickou" republiku. Něco obdobného co máme dnes, jen k tomu střílení do stávkujících a chudiny zatím nedošlo. Takže si ty svoje pubertální výkřiky nech pro sebe a dej si fet.

   Vymazat
  4. Ubožáčci 14.35 a 15.07 - ubožáčci, kteří nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. Ubožáčci, kteří teď už nevědí, jestli jsou jaloví nebo březí. Vy to zase rozsvítíte, jako když jste byli zvonit a vyzvonili jste tady tu přetékající senkrůvnu, vy máte nejméně co žvanit. A na těch psech trvám, sereblity se stydí za česká jména i české předky, češi jak psi lížou ruku, která drží bejkovec, hlavně když taky drží hodně velkej žvanec. Už Němci nám nadávali Bohmische hundes! Kde to asi vzali? Znají českou podstatu odjakživa. Co s vámi? Vyserte si voko.

   Vymazat
  5. 23:13 když jsi Hitlerův levoboček tak co tady děláš ? vysrat si voko můžeš doma v rajchu, hovado fašounský.

   Vymazat
 12. Já jsem rasista. Nemám rád blbce a lháře. jogín

  OdpovědětVymazat
 13. Nesouhlasím, pokud jde o KDU-ČSL i s dlouholetým bývalým členem Kalouskem, ta byla v každé vládě škůdcem (ač s nejmenším volebním výsledkem), vždy prosazovala klerikalizaci a v současné vládě jistila církevní restituce. Volit ji nebo TOP09 je volit klér a germanizaci.

  OdpovědětVymazat
 14. Já myslím, že už je konec slušnosti, tedy oné korektnosti, kterou parazit doposud využíval. Je třeba všem těm, co považovali slušnost za slabost protivníka to dát pořádně najevo. Na jedné straně jsou tu pařezy, co si na hlavě nechají dříví štípat, pak tu jsou lenoši, co si myslí, že každý pracovitý člověk je zloděj, těm by se mělo jasně vytmavit, že všechno je něco za něco a neustupovat.

  OdpovědětVymazat
 15. Je úplně jedno, kdo bude zvolen, protože v totalitní demokracii stejně, kdo se dostane k moci musí držet při sobě a nadávat na komunisty a tím chránit "režim pokleslých demokratů". Už 27 let je u moci mafiánská elita, když se rozhlédneme kolem sebe všichni obyčejní lidičky kteří v tomto režimu nenakradli na něj nadávají ale přijde volební divadlo a výsledek je stále stejný jen si elita mění trička, vypadá to, že jsou výsledky manipulovány při elektronickém přenosu do Ústřední volební komise.

  OdpovědětVymazat
 16. A podle toho jak dopadnou volby, tak začne Brusel opět diktovat. Potřebujeme vládu která nebude ignorovat lid. A těmto současným patolízalům a intrikářům nejlépe dveře před sněmovnou zavřít. Pod pět procent. Ať si je volí jen jejich rodinní příslušníci. Takovou dobu mluvíme o skládání účtů.Teď budeme mít tu možnost.

  OdpovědětVymazat
 17. Budu asi volit Tomia, nemohu se ale vyrovnat s tím, že v SPD nemá lidi, kteří by ve sněmovně prosadili něco z celkem rozumného programu. Jestli je to tím, že Tomio je tak trochu kult, tak to SPD špatně dopadne.
  Stejně si ale myslím, že s takovými poslanci jako je např.pan Holík to SPD pošle ke dnu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. SPD potřebuje výrazné tváře, např. pana Kollera (obrana), Baštu (zahraničí), atd.

   Vymazat
 18. Článek pana Blahy je dlouhý a na úrovni žáka dnešního inkluzivního školství.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 19. Solidní analýza, až na tu zmatenost ohledně komunistů. Internacionální neznamená bezbřehou otevřenou náruč pro ekonomické imigranty (tj. potencionální parazity), nýbrž spolupráci mezi národy na platformě "já pán, ty pán".

  OdpovědětVymazat
 20. 12.26,pises o svinstve Babisa?Ondrovi urcite nebude problen zaplatit 50 melounu,zo svojich penazi,ak sa ukaze,ze podvadzal.Preco sa.nedomahas nahrade 360 melonov Sasi Vondry a naj min.fin.EU,Kalouska?Tito lotri si nevyrobili svojimi rukami,ani hlavou,1czk!Slovensky Ondro,
  doviedol cr k prebytku,co sa nepodarilo ziadnemu genu cr!Ondro,urobil sumar zlodejin veskich politikov za 25 rokov a opytal sa ich,co proti tomu urobili...odpoved nic!Rypol si do zlodejov a ti v podani Chovanca sa rozhodli znicit slovenskeho Ondra,aby mohli dalej kradnut.Je mnoho cechov,ktori ho nemaju radi...o.k.majte si teda tich vasich vlastencov cechov a kukajte,ako vas ojebavaju.jozka.ze.slovenska

  OdpovědětVymazat
 21. 11:58... zavri snupak ty uchrochtany vyklesteny vepri !
  HORNI DOLNI ma ceskou narodnost a ty ji nemas !
  On se muze vyjadrit k volbam u vas jak chce !
  Krome toho on politicke scene v Cesku rozumi !
  Ty ji nerozumis a mimo to nemas ani nick !
  Clovece, vzdyt ty jsi jako prd v elektrice.

  Nejuspesneji statnik, je vas v Cesku president Zeman, tak se ho zeptejte koho doporucuje.
  Vzdy vy s vasimi MINI MOZKY, zase vyberete nejakeho komornika pro Merkerovou na vynaseni jejiho nocniku.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pražská vlaštovička16. srpna 2017 17:38

   16:02:
   Ty můj sladký Honoluláčku, ty můj ztepilý rytíř mého srdce, zasílám Ti přeslazený pozdrav a pusinku až z daleké Evropy!
   Slib mi, hrdinský Casanova, kdy konečně přijdeš do mého příbytku, aby jsme se mohli náruživě popusinkovat? Já čekám! Pa, bejku!

   Vymazat
  2. Honolulu,ja seru na ceske politiky,mne vadi,ze sa odbavuju na slovenskom Ondrovi,ktory cr priniesol prebytok v rozpocte.Co nedosiahol.ziadny gen CR.Inak Honolulu,ja som ani 1x nepouzil vulgarismi,stracas tvar!Je potrebne znicit obidva vrazebne kongresy usa,inak tvoj Trumpeta je k smiechu,nic nemoze rozhodnut.Cechom prajem,aby isli v cele so Sobotkom pod bodakmi Nato,my slovania,rusko nezradime,to odkaz tvojmu chromemu prezidentovi.

   Vymazat
 22. Drž hubu ty radozrádná podřadná svině!!!!!!
  Horni Dolní prdel má občanství teda u tebe v poklopci megachuji,Českou národnost ani občanství rozhodně nemá!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Proč, byť levicově orientovaný, budu volit Babiše?
  Je to první oligarcha, který vstoupil otevřeně na politickou scénu, neprojevil se jako totální asociál ani jako diktátor, svoji práci dělal dobře. Nepatří tedy do skupiny velkého kapitálu, která ze zákulisí řídí kroky současných stran vládní koalice či TOP 09. Však toto je jeho největší prohřešek v očích ostatních oligarchů, že šel s vlastní kůži na politický trh. Víme co od něj můžeme čekat - např. to, že státní, krajská i obecní byrokracie musí být řízena jako firma a ne jako samovládná panská diktatura. Víme od něj, že lze ze státních peněz vyplácet na důchodech atd. jen tolik,kolik si stát vydělá a tedy že čím méně podnikatelé platí daně, tím menší jsou důchody těch, kteří daně platí řádně. Víme, že chce rovnost mezi občany a také rovnost mezi podnikateli. To vše jsou ale v očích podnikatelů největší hříchy Babiše, pro které je ho nutné pronásledovat a vyštvat z politiky pseudokauzou, třebna jako je Čapí hnízdo. A že přávě tí oligarchové, co řídí české politiky ze zákulisí, cítí nutnost věci zvrátit, aby mohli pokračovat ve svém hospodaření ala OKD, tak ti si samozřejmě najmou ty, kteří mají "oprávnění" vznášet falešná obvinění. Co prosím není, co je státní/krajské/obecní zkorumpováno?
  ANO + BABIŠ POTŘEBUJÍ TOLIK HLASŮ, ABY MOHLI VLÁDNOUT BEZ OSTATNÍCH PARTAJÍ, PŘEDEVŠÍM PROTO, ABY NA KONCI JEJICH VOLEBNÍHO OBDOBÍ BYLO MOŽNÉ BILANCOVAT PLNĚNÍ VOLEBNÍHO PROGRAMU.
  OSTATNÍ STRANY JE NUTNÉ POSLAT NA DLOUHÝ ODPOČINEK, UKÁZALY SE JAKO ŠKŮDCI STÁTU A NÁRODA! SNAD JEN DÁVNÝ ŠKŮDCE, KSČ, BY V NOVÉ PODOBĚ MĚL BÝT SILNOU OPOZICÍ!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je na vás koho budete volit ,ale pak si nadávejte jen sobě ! Tento národ neuvažuje logicky , kdo tady vládli jen do svých kapes , a ANO už tu byli !!! Tento národ jsou debilové a dementi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Anonymní16. srpna 2017 19:22
   Zase to tolik nepřehánějte a něco si přečtěte o Babišových zásluhách o stát a jeho kasu:
   http://www.dotyk.cz/publicistika/danove-prazdniny-andreje-babise.html
   http://www.babisovohnizdo.cz/2016/09/26/nazorny-priklad-jak-babis-ve-svych-firmach-neplati-zadne-dane/
   P.K.

   Vymazat
  3. 21:37 Měl byste pravdu, kdyby se daňové úlevy týkaly jen Babiše a kdyby je on prosadil. Ale tak to přece není. Nevynalezl ani účelové "reorganizace" firem , ani korunové akcie. Je jen jedním z tisíců, kdo na zákonech "s mezerami" vydělává. Proč se nemluví o ostatních a hlavně o těch stranách, které takovéto zákony pro své kmotry vytvářely a vytvářejí? Babišovými kauzami si zvedají sukně právě oni. Jenže díky zapojení sdělovadel na to nikdo nepoukáže.

   Vymazat
  4. Anonymní17. srpna 2017 2:00
   „Je jen jedním z tisíců, kdo na zákonech "s mezerami" vydělává. Proč se nemluví o ostatních ..“
   Nevím, jestli je jedním z tisíců, nebo spíše jedním z desítek, ale hlavně si uvědomte, že Babiš není ten rytíř na bílém koni, za kterého ho vydáváte. Více vybírá na dotacích, než odevzdává na daních a stále to vylepšuje. Tak už z něho nedělejte kladného hrdinu.
   A proč se mluví právě o něm? Protože tento člověk, který z podstaty oligarchy musí stále hledět na zájmy svého impéria, chce rozšířit svou oblast zisku i na státní kasu. To musí být pro rozumně uvažující lidi, nepřijatelné. P.K.

   Vymazat
 24. Stejně jako Agrofert, chcete li Andrej Babiš, využil korunové dluhopisy, dotaci ve prospěch Čapího hnízda a nevím co ještě, když kdejaký manager v jeho žoldu je hodnocen podle toho, jak přispívá k zisku a úsporám, když stejně se chovají a musí chovat všechny firmy, všichni podnikatelé, aby obstáli ve vzájemná, mnohdy i mezinárodní konkurenci, kdo tady chce kázat morálku? Vždyť nemorální je sám systém! A jestli má být exemplárně souzen jen Andrej Babiš, je to účelové pokrytectví. Není to ovšem důvod, abych jeho „Hnutí“ volil. Se Zlatuškou, Stropnickým, Jourovou, Teličkou, Krnáčovou ...? Tak neprozíravý přecejen nejsem.

  OdpovědětVymazat
 25. K té KSČM. Kdosi tady v diskuzi k jednomu článku poznamenal, cituji: „Milý pane, to je přece podstata kapitalizmu, kde se dá hromadit majetek , tam se krade !!“. Komu to přijde pravdivé, a já to beru, všimne si, že jediná KSČM, co existuje, nabízí svým programem řešení, ze kterého nijak neustupuje, tj. socialismus, kde vlastnictví rozhodující části hospodářských subjektů je skupinové a společenské. Tím je dáno, že hospodářská moc není v rukou velkých vlastníků, což je předpokladem pro politickou moc v rukou státu, který by měl být řízen cestou demokratické volby. Skutečně můžete kdo doufat, že je možné získat a udržet moc politickou, když hospodářskou moc pevně drží jen a jen ti nejmajetnější? Domníváte se, že všichni ti v trvalé bitvě o majetky jsou současné vysoce morální a lidumilní? Já že to svět, jak ho vidíme každým dnem, každou hodinu, připomíná, že? Jenže, pokusit se o to, nejspíš nás čeká internacionální pomoc. Tentokrát ze západu. Pak se nedivte, že KSČM našlapuje obezřele po zkušenosti, že ke každé významnější změně musí dozrát podmínky i společnost.

  OdpovědětVymazat
 26. Milí diskutéři a autore, zapište si za uši, že ať volíte kteroukoliv stranu s výjimkou komunistů, dostanete vždy totéž. Nabídka výběru demokratických stran je jen šidítko od nepříliš chytrého myslitele nebo záměr, jak vše odsunout podle pravidla každé ráno je dobré. Jestliže budete tyto falešné demokraty volit, budete mít výčitky svědomí, že jste pomohli nějakému gaunerovi ke korytu. Hlas pro komunisty sice nic nezmění, ale svědomí vás trápit nebude. Lidi hlady neumírají a o svoji životní úrovni vzhledem k západu nevědí vůbec nic, a dosud jim stačí nenávist ke komunistům, kterou jim vnutili demokraté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No konečně se k mým myšlenkám a závěrům někdo rozumný hlásí.

   Vymazat
 27. 19.22,najvacsi prehresok Babisa bol,ze v snemovni cr,rok po roku vymenoval zlodejiny ceskich politikov a tich,co su tam 27 rokov sa opytal,co
  urobili,aby bola zlodejina vysetrena...neurobili
  nic,lebo oni kradli,alebo napomahali.Hovorite spd?To je len slaby cajicek na riesenie problemov,ale vsak uvidite sami,len sa bude tahat
  dalsie 4 roky a 0 bodov!

  OdpovědětVymazat
 28. Škoda slov, chce to činy - odstranit ty největší
  bandity.

  OdpovědětVymazat