Reklama

.

.

čtvrtek 17. srpna 2017

Číňané půjdou po letadlových lodích. Testují unikátní bombardér

Geo
17.8. 2017       Eurasia24
Čínská lidová republika zahájila testování nového vzdušného bojového komplexu, který může výrazně ztížit působení amerických úderných skupin s letadlovými loděmi v oblastech čínského zájmuVypadá jako sovětský bombardér Tu-16, ale kromě tvaru s ním už nemá společného prakticky nic. Řeč je o čínském bombardovacím letounu a nosiči raket H-6K, který je vyvrcholením evoluce řady čínských bombardérů vzniknuvších původně z kopie uvedeného sovětského stroje.


-6K má přepracovaný drak s využitím moderních kompozitních materiálů, nové motory a digitální avioniku včetně kokpitu vybaveného velkoplošnými LCD displeji. Jeho hlavní údernou zbraní jsou protilodní a protizemní střely s plochou dráhou letu včetně čínské obdoby ruské střely Ch-55.Před několika dny se ale objevily fotografie další verze čínského bombardéru, označené pravděpodobně H-6N. Jedná se o námořní verzi H-6K s instalovaným nástavcem pro doplňování paliva ve vzduchu – podobným jako u ruského Tu-95MS – a především s možností nesení a odpalování speciální modifikace střely DF-21.

Zvláštnost tohoto řešení spočívá ve skutečnosti, že DF-21D je protilodní střela nikoliv s plochou, ale s balistickou dráhou letu, kdy obdobné rakety bývají odpalovány zpravidla ze země. Díky trajektorii a rychlosti klesá pravděpodobnost jejího zachycení a zneškodnění, zatímco roste pravděpodobnost zásahu cíle.
Číňané tak získávají vzdušný prostředek, schopný zasáhnout námořní útočnou skupinu včetně letadlové lodi na značnou vzdálenost, představující i tisíce kilometrů od čínských břehů. Střelu letoun ponese pod trupem, přičemž nosiče raket mají působit v součinnosti se vzdušnými tankery Il-78.
Foto: Chinese Internet

11 komentářů :

 1. Být hegemonem je stále těžší, dražší, nebezpečnější a nereálnější. Poslední události (okolo KLDR, Sýrie,..) ukazují, že je třeba začít jinak. I u velmocí. Válka (v jakékoliv formě - studená, horká, ekonomická, hybridní...) už nezaručí vítězství a i případné vítězství nezaručí očekávaný přínos.

  OdpovědětVymazat
 2. Dvě zásadní historické zkušenosti17. srpna 2017 16:39

  1. USA začínají války, ale je neukončují!
  2. Rusko nezačíná války, ale je ukončuje!
  Tak to bylo a tak to bude!
  Ruský medvěd + Čínský drak:
  Když USA a Evropa zaútočí na Rusko (nebo Čínu), bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí!
  A my budeme na straně poražených!
  Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a později od Sev. Vietnamu (1968). I díky internacionální pomoci dobrovolníků z Číny a ze SSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až nato, že USA a Evropa útočí na Rusko a Čínu leda ve fantasiích rudých, dutých makovic jakou máš ty.

   Je už standardmí, že rudí idioti tvého kalibru oslavují instalaci odporného totalitního režimu a hořekují nad vznikem svobodného, demokratického, bohatého a úspěšného státu Jižní Korea. Bez USA by byli na jihu stejní chudáci jako na severu.

   Vymazat
  2. 16:55 - To je vše co umíš? Jenom nadávat a urážet? Vidět, že pocházíš z antikomoušské větve s IQ houpacího koně!

   Vymazat
  3. 16.55 Tak jste se tu hnědozeleně vyblinkal... Ulevilo se vaší duši? Bude asi veliká, jako od traktoru.

   Co takhle indiánské restituce? VAŠI USAci by mazali do Evropy a do Afriky s tím, s čím do Ameriky nalezli buď sami, nebo jejich předkové... a "Levantinci" by museli zase začít pást ovce v poušti Negev... nebo začít poctivě pracovat. Palestinci je to rádi naučí. Sami sice nejsou žádní úderníci, ale proti nim...

   Vymazat
 3. Těžko si umim představit,že Čína bude ničit US letadlovou loď,podle selského rozumu by pak následovala jaderná válka a pak,co dãl. Uplně chãpu,že jaderná mocnost jako je Čína si může dovolit kopírovat třeba raketu Apolo a nikdo jí do toho nemá,co kecat.

  OdpovědětVymazat
 4. Všechno špatně. Jedině mravenci nebo kobylky zničí vše. A na moři princip Bludného Holanďana. A to platí i pro ony letadlové lodě. Jednou k tomu dojde....

  OdpovědětVymazat
 5. To je nejlepší obrana proti letadlovým lodím potopit je než odstartují letadla. Poté se celý svaz stává bezcenným vydán napospas nepřátelským letadlům.

  OdpovědětVymazat
 6. Treba tím Amíkom poriadne naložiť,čaša trpezlivosti a hnevu preťiekla s konania svetového kurvítka.

  OdpovědětVymazat
 7. Čína s elegantní ignorancí US nervozity koná tak, aby zeleným mozkům z pentagonu konečně došlo, že ta jejich hra se nedá vyhrát, protože mají špatně rozdané karty. Co na tom, že si je rozdávali sami...

  OdpovědětVymazat