Reklama

středa 30. srpna 2017

Čínské tempo

Jar. Loudil
30. 8. 2017
Další oblastí, kde Čína porazila USA  a to rovnou - "o čtyři délky"  ,je  tempo rozvoje solární energetiky. Vedle gigantického tempa  nasazeného  v Číně vypadají dnes USA jako nějaký - "trapný učedník". Není třeba zrovna moc pitvat čísla, stačí  pouhá dvě. 

1. Celkový výkon solárních elektráren v USA na konci roku 2016 : 40 300 MW 

2. Výkon solárních elektráren nově postavených  v Číně za 7 měsíců !! leden-červenec 2017 :  35 920 MW 

Čína tedy za pouhých 8 měsíců roku 2017 postaví tolik nových solárních elektráren, jako USA za 20 let. 

Vedle gigantických čínských výkonů se stávají USA jenom  jakýmsi  - "nedobrovolným Lucemburskem" . Přitom se ale nepřestávají bušit v prsa, jak jsou nejlepší ! 

V červenci vyrobila Čína 52 % !! globální výroby oceli a stejně tak cementu. Následně tento materiál použila ve svém stavebnictví. V Číně se tak staví více, jak na zbytku planety  dohromady !! 

V Číně dnes funguje 60% !! celosvětové délky vysokorychlostní železnice , asi 22 000 Km . Běžná cestovní rychlost 300 až 350 km/h. 

Pracovní nasazení  v Číně působí dojmem , že je  z jiné planety !! My v ČR ovšem  také  máme "své tempo", dálnici Praha - Hradec jsme postavili za -  "pěkných 37 let". 

P.S. Zdá se, že před Evropou nyní  stojí vážné rozhodnutí. A to, zda se bude  i nadále servilně lepit na mezinárodní  gangstery  z USA , kteří se svojí armádou napadají jeden stát světa za druhým, a vyvolávají tak neřešitelné  mezinárodní krize  ,či zda se Evropa obrátí  k Číně ,tedy  k zemi, které patří budoucnost. Americký Titanik už rychle nabírá vodu, mnoho času nám tedy nezbývá. /A nemyslím tím zrovna Houston ,kde dnes mají vody více než dost/ 

https://cleantechnica.com/2017/08/22/china-continues-massive-solar-installations-10-52-gw-july-already-exceeds-2020-target/

https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_power_by_country
https://www.youtube.com/watch?v=69SuWNUBC7U

19 komentářů :

 1. Takže soláry tady u nás v ČR jsou fujky fujky, naprosto neefektivní, samý tunel. Ale podle těch samých hňupů jako je Loudil jsou ty samé soláry v Číně úžasná věc, čím víc tím líp.

  Jo kdyby tady u nás fungovala výstavba dálnic a rychlostních železnic tak jako v Číně, tzn když v cestě stojí celá vesnice tak se její obyvatelé vykopnou, vesnice se zboří a mohou si stěžovat leda na lampárně, tak by ti samí Loudilové začali vyřvávat o fašismu a bezpráví.

  Co z těch oslavných ód na Čínu a Rusko ti čínští a ruští užiteční idioti mají? Nebo je to jen nějaká úchylka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fujky fujky je naše státní podpora zelené energie, kterou naše vlády nesnižovaly, když náklady na panel klesly na polovinu. Nemáme energii za reálnou cenu ale sponzorujeme vlastníky zařízení, kterým stát garantuje výkupní cenu.

   Když se budeme mít čím pochlubit v rychlosti stavebnictví a kvalitě na světové úrovni, tak by se daly psát i zde oslavné ódy. Teď ale můžeme jen psát o tunelu Blanka, dál(vl)nici u Ostravy, dál(sklouz)nici u Ústí nad Labem. Tak to vypadá, že u nás není co oslavovat, a co uděláme je k vzteku.

   Náš stavební zákon a schvalování staveb je kapitola sama o sobě (u veřejně prospěšných staveb nemluvě).

   Co fenomenálního postavil v posledních dvou letech náš vzor USA?

   Smazat
  2. 18:52
   Příklad Čínské rychlé a hlavně kvalitní výstavby, vole. Buď rád že jsi tam nebydlel.

   http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196064/Tumbling-tower-China-Amazing-pictures-13-storey-block-flats-toppled-over.html

   V USA se staví furt něco. Třeba hypermoderní sídlo Apple
   https://www.youtube.com/watch?v=gvkh5udzKds

   Smazat
  3. Když porovnáváš privátní firemní kampus se státní vysokorychlostní železnicí nebo dálnicemi sloužícím obyvatelstvu, tak nemám co dodat. Kdyby Čína nestavěla, tak pomlouváš jak je zaostalá.
   Když staví, tak není co chválit protože jim spadl dům (mimochodem v Šanghaji - prozápadní a západem podporované provincii).
   Nám se tu taky sem tam něco zhroutí, zvlní, sesune. On ten Čínský rozvoj je o plánování a logistice. A to dnes neumí každý. Zajistit dennodenní jízdu vlaků (technicky a administrativně) v 350 km/hod, o tom se nám může zdát. Nyní umíme "kvalitně" privatizovat, uzavírat, nechat chátrat.

   Smazat
  4. 18:27 U nás nejsou solárky "fujky fujky" kvůli výrobě elektřiny ze slunce, ale kvůli tomu, že posloužily jako vysavač peněz i z vaší kapsy. Vy musíte být pořádný idiot, když vám tohle nedocvakne. Pak se nelze divit ani vašim dalším výplodům. Je to asi zákonité, že co rusofob a čínofob - to neskutečný blb.

   Smazat
  5. 22:05 Jo přesně tak.

   Smazat
  6. 22:05 - Souhlas! Rusofobi a čínofobi se projevili jako dementní dementi! A není jim pomoci ani na jipce!

   Smazat
  7. 19:15
   Nikoho nepomlouvám, blbe. Jen se mi hnusí vaše zcela přiblblé a iracionální klanění se stále ještě rozvojové Číně, kde si 90% obyvatelstva stále ještě může nechat o naší životní úrovni a sociálních vymoženostech jen zdát a kde jednotlivec nemá žádná práva a neznamená vůbec nic. Děkuj Bohu, že nežiješ v Číně a tvůj čínský slavný plánovač nenaplánuje rychlodráhu přímo přes tvůj barák a že nemusíš makat za pár šušňů a v otřesných podmínkách jak šroubek v nějaké čínské manufaktuře.

   Smazat
  8. 23:59 Jak bylo řečeno výše, jste idiot, který zná dnešní Čínu jen z vysílání ČT a plků pražské kavárny. Nepřeji vám, abyste se tam podíval. Nejspíš by vás z toho, jak se čínská skutečnost liší od vašich představ a našeho tempa "dohánění Západu" klepla Pepka.
   Ty "otřesné podmínky v čínské manufaktuře" si můžete prohlédnout třeba tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=MFW5c2Kc-hQ

   Smazat
  9. 3:04
   A vy jste idiot, povrchní hňup který porovnává země podle nablýskaných bulvárů, podle videí na youtube, podle pozlátka v centru měst.
   Nevíte zhola nic o priferiích měst, venkově, čínskému zdravotnímu a sociálnímu systému.
   Videí čínských otrockých podmínek v manufakturách ti mohu postovat desítky.

   Průměrná mzda v Číně je dnes 67.500 yuanů, což je na naše cca 20.000 Kč a v tpm nejsou ty stovky milionů venkovských rolníků. Se západem zcela nesrovnatelné.
   HDP na obyvatele v paritě kupní síly 15.000 dolarů, u nás 33.000 v USA 57.000

   Ale nikdo ti nebrání se do toho ráje přestěhovat, hňupe.

   Smazat
  10. 8,56
   Zajeď se podívat na ussáckej venkov ty dementí hlásná trubka ČT,ty jsou ještě vygumovanejší než ve městech a bydlí ve stanech nebo pod mostem!!!!!

   Smazat
  11. 8:56 Ještě jste zapoměl porovnat počet WC na hlavu a dnešní stav Číny s dobou před 30ti lety tam a u nás. A zkuste si to promítnout o dalších 30 let dál. Důležitý je trend, nikoliv stav v jediném okamžiku, blbečku. A přestaňte si pořád hrát s tím gůglem, nebo budete mít chlupaté dlaně. Rozum si nevygůglujete i kdyby jste se potrhal.

   Smazat
  12. Malá poznámka: v Číně staví soláry na střechách stávajících budov, nezabírají zemědělskou půdu, jako u nás. Ostatně, na doprovodné fotografii je to zřetelně vidět.

   Smazat
  13. Anonymní30. srpna 2017 18:27

   Takže soláry tady u nás v ČR jsou fujky fujky, naprosto neefektivní, samý tunel. Ale podle těch samých hňupů jako je Loudil jsou ty samé soláry v Číně úžasná věc, čím víc tím líp.

   Jo kdyby tady u nás fungovala výstavba dálnic a rychlostních železnic tak jako v Číně, tzn když v cestě stojí celá vesnice tak se její obyvatelé vykopnou, vesnice se zboří a mohou si stěžovat leda na lampárně, tak by ti samí Loudilové začali vyřvávat o fašismu a bezpráví.

   Co z těch oslavných ód na Čínu a Rusko ti čínští a ruští užiteční idioti mají? Nebo je to jen nějaká úchylka?
   ==============
   Pane, Vy musíte být úžasný idiot.
   K.

   Smazat
 2. Jj, my máme své tempíčko a tak, bohužel, idioty na diskuzích, fujky fujky blby, co sice umějí číst a psát, ale nejsou schopni pochopit psaný text viz fujky fujky 18:27 - 19:00. Takovýchhle blbů bylo ve svazáckých akčních výborech fujky fujky dost,dnes jsou z nich liberoblbci - vždycky ale byli zníceně proti komukoli, kdo měl vlastní názor, myšlenku ... . Tož se čiň fujky fujky blbe, ať můžeš večer zastrčit do správnýho hodnotnýho fujky fujky zadku - nejlépe s hvězdami a pruhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fujky, fujky, blbe, ani to nevíš, že nebyly žádný svazácké akční výbory! Zřejmě jsi byl tak blbej, že tě nechtěly ani za svazáka, fujky, fujky!

   Smazat
 3. Jiří Jírovec31. srpna 2017 10:19

  Občas jezdím přes Nuselský most. Pracovní tempo tří nebo čtyř dělníků je vskutku drsné. Trojčlenka může být zavádějící, ale i s velkou chybou lze tvrdit, že když 4 dříči dělají jednu stranu rok, 40 by to zvládlo za dva.

  OdpovědětSmazat
 4. Článek je zbytečně vůči Číně v oslavném a vůči USA v dehonestujícím tónu. Pár faktických čísel odtržených od kontextu je potenciálem pro propagandistické žvásty z obou stran. Což se v diskusi i naplnilo.
  V podobném duchu psala normalizační propaganda, tón ovšem nebyl až tak vyhrocený. Jak skončila, všichni víme. Nepomohla socialismu, ale naopak, neboť se stala tehdy nevěrohodnou a dodnes je pro antikomunisty vděčným strašákem. Má NR takovýchto paskvilů zapotřebí? Vždyť to lze napsat bez urážek či oslavných ód a směřovat čtenáře a diskusi tak, aby rozmýšleli o souvislostech a příčinách.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane KR
   Opravdu jsem nečetl článek ani diskusi, pouze váš příspěvek a jen na základě toho si obojí dovedu představit :-)
   Ode mne fakt palec nahoru.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.