Reklama

.

.

pondělí 21. srpna 2017

Co si pomyslí Alláh…..

Yekta Uzunoglu
21. 8. 2017
Dnešní Turecko, pod dlouholetým vedením Erdogana, je spíše již sunitským státem, než státem sekulárním. Erdoganovo Turecko se všemožně snaží panislamismus -pansunitismus prosadit někdy s přímou intervencí (Sýrie), někdy politicky či finančně, např. v Gaze či v Egyptě přes Muslimské bratrstvo vedené Muhammadem Mursím, kterého armáda odstranila z vedení Egypta vojenským převratem. Jak je všeobecně známo, šíité stojí po staletí proti sunitům a dost často vedou proti nim krvavé války. Na dnešním Středním východě není situace mezi šíity a sunity jiná, než v celých dějinách islámských zemí. 

Šíitismus v čele s Iránem se snaží získat či dobýt území všemi legálními či ilegálními způsoby a porazit sunity. Je to pro šíity alláhovské poslání a s poselstvím Alláha bojují proti sunitům, to jest i proti Turecku!

Ale jak se zdá, poselství Alláha jde hned stranou, jakmile jde o Kurdy.

Kurdové v Iráku chtějí konečně rozhodovat o své budoucnosti letos v září prostřednictvím demokratického referenda. To je důvod, aby jak Irán, také ale Turecko, opustily i poselství Alláha! Proto se v minulých dnech jako z čistého nebe generální náčelník iránských ozbrojených sil Mouhammed Bakirî hned vydal na cestu do metropole sunitského Turecka a byl přijat nejen náčelníkem generálního štábu Turecka, ale též šéfem turecké tajné služby, předsedou turecké vlády, dokonce i osobně novodobým sultánem Erdoganem!

Každý smrtelník by se ptal: jak je tohle vůbec možné?

Možné to je, protože přece Kurdové v Iráku (nikoliv v Iránu či v Turecku) jdou do referenda! To je tak silný zločin, že vede vůdce obou států, to jest Irán a Turecko, stojící ve jménu Alláha v muslimském světě proti sobě, aby se spojili!

Jakmile jde o sebemenší snahu Kurdů vedoucí k získání svých nejzákladnějších práv byť mimo území Turecka a Iránu, tak pro obě tyto muslimské země stojící proti sobě ve jména Alláha, tak jde pro ně i Alláh jde stranou!

A co si o nich pomyslí Alláh…..

Fotografie : Mouhammed Bakirî u Sultána

5 komentářů :

 1. Nejde o nic jiného než zarazit Kurdům ustanovéní vlastního státu. V tom případě jestli sunité nebo šiité oba jdou proti Kurdům. V takovém případě se i se satanem spojí, jen aby Kurdy zastavili.

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Uzunoglu z jakého důvodu si myslíte že se to netýká Turecka a Iránu. Je přece známé , že příklady táhnou. Jsem na straně Kurdů ale jak vyřešit bez války. To hlasování bude mít váhu jen když to zastřeší silný.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Yekta,turecko neni pupek sveta!Proc jej davate na program dne.?Ve svete jsou vaznejsi problemy,ako blizici se valka vrazednich juesej,
  proti pokojne Koreji.Turecko je svinskej ,zradnej
  stat,se svuj krvavou historii na Armenech...o tom nemluvite!

  OdpovědětVymazat
 4. ..vše lepší než barevná revoluce organizovaná západními křesťany.*

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Uzunoglu, vy jste sunita, dotaz na tělo, kolik se vám podařilo tenkrát na hotelu v Samsunu zmasakrovat šítů? Něco kolem 25, jak si vzpomínám. To jen abyste zde ze sunitů nedělal anděly a ze šítů d´ábly.

  OdpovědětVymazat