Reklama

.

.

sobota 19. srpna 2017

Del Ponteová není schopná falešně obvinit a odsoudit Asada. Proto opouští komisi a obviňuje Rusko

Carla Del Ponte
Brandon Turbeville
19.8.2017 Global Resaerch, překlad messin

Mezinárodní žalobkyně pro válečné zločiny rezignuje na svou pozici ve vyšetřovací komisí OSN v oblasti porušování lidských práv v Sýrii kvůli své frustraci, pramenící z vnímané impotence komise a její nedostatečné schopnost stíhat válečné zločince. Carla Del Ponteová v podstatě odstoupila, protože ona a její tým nebyli schopni překonat ruské námitky proti tomu, aby byl Bašár Asad falešně obviněn za zločiny spáchané americkými teroristy.


Zatímco připustila, že teroristé podporovaní Západem jsou „převážně“ extremisté a že jsou vinni z válečných zločinů, prozradila také svůj vyvrácený příběh o tom, že syrská vláda používala chemické zbraně a že spáchala „strašné zločiny proti lidskosti.“

Ve svých poznámkách k její rezignaci přiznala sedmdesátiletá Ponteová svou vlastní zaujatost vůči syrské vládě, kterou si udržovala od začátku krize. Když byla v roce 2012 poprvé jmenována do Nezávislé vyšetřovací komise pro Sýrii, tak uvedla, že „opozice je na straně dobra; vláda na straně zla“. Zdá se, že tahle žena, která se tolik zajímala o „zločiny proti lidskosti“, neměla vůbec problém se „členy opozice“, kteří náhodně stříleli civilisty, znásilňovali ženy, vyvražďovali celé rodiny a vesnice, a páchali nepopiratelné činy proti syrské armádě i syrským civilistům. Koneckonců je považovala za ty „dobré.“ Teprve tehdy, když začala syrská armáda skutečně vzdorovat, staly se válečné zločiny náhle problémem.

„Asadova vláda se dopouští hrozných činů proti lidskosti a používá chemické zbraně. A opozici tvoří pouze extrémisté a teroristé,“ řekla.

Del Ponteová tvrdí, že Rada bezpečnosti měla stanovit tribunál podobný soudům pro Rwandu a Jugoslávii, ale rozhodnutí bylo vetováno Ruskem. (Rusové se mimo jiné určitě poučili například ze zaujaté práce ICTY, účelově prosazeného ve své době M. Albrightovou, a pár let vedeného právě Del Ponteovou. Ten měl ve skutečnosti jediný účel – ospravedlnění nelegální zlovolné agrese NATO proti Jugoslávii, není tedy divu, že vzniku podobného „podniku“ rezolutně zamezili, pozn. Mess)Del Ponteová je zjevně frustrována skutečností, že Rusové zabránili OSN, aby stíhala a odsoudila Asada za zločiny, kterých se nedopustil. Tudíž svou pozici v září opustí a zanechá v komisi pouze dva členy.


- - -


Překlad Messin
Zdroj: http://www.globalresearch.ca/crimes-committed-by-americas-terrorists-un-war-crimes-prosecutor-quits-commission-after-unable-to-frame-prosecute-assad-blames-russia/5603785

31 komentářů :

 1. Uz pusobeni Del Ponteove, jako zalobkyne u Mezinarodniho soudu v Haagu, naplno prokazala ze Del Ponteove nejde o skutecne potrestani viniku vojny v Juhoslavii , ale jen o splneni politickych pozadavku lidi ktery ji do te funkce dosadili, proto jak to prokazala kauza kolem Kosovskeho premiera, kterymu byli prokazane valecne zlociny v Kosovu a Del Ponteova nechtela nic videt a nic slyset, O neco podobnyho se pokousela ted, jenze lzim ktery siri Del Ponteova neveri nikto, druhykrat se ji uz nepovede nikoho oblbnout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:43

   Není to tak jednoznačné, jak tvrdíte - pokud jde o Kosovo, podívejte se laskavě na tohle:
   http://zpravy.idnes.cz/srbsko-a-rusko-zadaji-vysetreni-kosovske-afery-s-kradenymi-organy-1dd-/zahranicni.aspx?c=A080414_085218_zahranicni_tha

   Vymazat
  2. Baba Del Ponte, když byla žalobkyní v Haagu u soudu ICTY, nevznesla žalobu ve věci vraždění zajatců za účelem odběru orgánů. Až teprve po letech doznala, že materiály obviňující nejvyšší špičky velení kosovsko-albánské UČK měla v ruce. Prostě ta baba poslouchá své loutkovodiče a nemělo by nás mást, že jde o občanku Švýcarska. Je to stejná NATO-kurva, jako mnozí jiní z členských států Aliance.

   Vymazat
  3. Co nám tak asi může nabídnout Ludra, která se podílela na vraždě Miloševiče! A místo aby stíhala jako hlavní soudkyně ICTY velitele UCK,kvůli krádežím orgánů, tak odešla z Hagu středem s narvanou prkanicí. A takovou sběř zaměstnává OSN! Skoro jako Krvavá Madla II !

   Vymazat
 2. Je to hnusná odporná babizna už od pohledu a po přečtení článku se mi chce zvracet. Sedmdesátiletá baba místo aby hlídala vnoučata a dělala něco užitečného, tak chce štvát, soudit, ubližovat, šířit zlo a nenávist ... smysl života některých lidí a jejich morální kredit fakt nechápu. Doufejme, že platí to o božích mlýnech a že zbytek života tento morální odpadek bude mít co nejhorší. S krví na rukou a bažinou v duši se musí žít fakt špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:57 - ta stará baba Jaga ježibaba jménem Del Ponteová už dávno měla ležet na jipce a neopruzovat lidí!

   Del Ponteove,

   Vymazat
 3. Nádherná žena, taková miloučká, rozkošná babička k zulíbání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třikrát rozvedená.

   Vymazat
  2. 20:06 To musí být z gruntu hodná ženská.

   Vymazat
 4. Stejně špatně by mělo být těm, kteří povolili přelet am.bombardérů v r.99 přes ČR, letících vraždit v Jugoslávii. Rakousko to nepovolilo. Kdo to byl u nás, je všeobecně známo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:33 KDO ?

   Vymazat
  2. 18:33 No přece Miloušek Zemanů byl týden u moci, když povolil přelet bombardérů přes naše území za účelem "humanitárních náletů". Zničili Niš, Kragujevac, nemocnici v Bělehradě a Čínskou ambasádu, která se nacházela v blízkosti hranic USA.
   Od té doby jsem nevolil Zemana, protože se odvrátil od humanity a slovanství.
   Výjimkou byl prezidentský úřad, protože kníže je ještě větší fašista.
   PK2

   Vymazat
  3. Re (18:42):
   Na tomto webu je onomu vládnímu hlasován věnován samostatný článek, viz:
   http://www.novarepublika.cz/2014/04/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html

   Vymazat
  4. Re 18:23, Svatý Havel

   Vymazat
  5. 20:29 Tento odkaz neexistuje.

   Vymazat
  6. Ten odkaz funguje:
   http://www.novarepublika.cz/2014/04/jak-ceska-vlada-jednala-o-bombardovani.html

   Vymazat
  7. Ano odkaz existuje. Pan David tam podrobně popsal okolnosti a také. kdo byl pro a kdo byl proti zásahu NATO a také, že se hlasovalo i o "civilních ztrátách". Nechtěl bych být tehdy na jejich místě.

   Vymazat
  8. 18:33 - Ano, byla to koaliční vláda v té době vedená ČSSD. Premiérem byl Miloš Zeman. Ano, ten náš současný prezident. I já jsem ho ve volbách volil, i když jsem měl vůči němu více výhrad. Jde o to, že v tom našem českém rybníčku v té době byl mezi kandidáty relativně nejlepší volba! Zřejmě ho budu volit znovu s ohledem na strach a bídu u dnešních kandidátů na prezidenta.

   Vymazat
  9. Rakousko přelet nedovolilo. Zeman se chlubil, že rakouský prezident je jeho kamarád, kamarádil také s málem válečným zločincem Blairem a také reformátorem sociálního státu Schroederem. Měl si Zeman nechat z Rakouska poradit. Ostatně nikdy se za svoje činy neomluvil a ani o nich nehovořil. Tak se chová pořád. O čem nechce mluvit, o tom nemluví. Před jeho volbou by se měly probrat všechny Zemanovy špatné rozhodnutí a on by měl slíbit, jak je odčiní.

   Popis zasedání tehdejší vlády existuje ve dvou verzích. Mírnější je od doktora Davida a zřejmě pravdivá bude od jiného člena vlády, jehož jméno jsem zapomněl (nechal se vozit na vozíčku s ovázanou nohou). David si myslí, že ho Zeman znovu pozve do politiky, ale nějak se k tomu Zeman nemá.

   Vymazat
  10. 0:09 Máte sice pravdu, ale z toho ubohého výběru kandidátů na presidentský post, Zeman je a stále bude o několik kol, před ostatními.

   Vymazat
  11. 10:20, Zeman není žádné terno. Jestliže nevíte, koho volit, nechoďte k volbám. Jestliže se stydíte nevolit, vhoďte do urny prázdnou obálku.

   Před převratem byl Zeman obyčejný povaleč. Po převratu začal stoupat žvaněním. Završením budování kapitalismu u nás bylo zašantročení českých bank do ciziny. Omluvil se Zeman? Neomluvil. Investiční pobídky zahraničním firmám vedly k přeměně Česka v kolonii. Máme skandálně nízké platy. Zeman směšně škemrá u drobných podnikatelů. Je dosratý otevřeně říci Angele, že VW naše lidi vykořisťuje. Když Zeman nevyhraje, bude prezidentem drobný podvodníček nebo blbeček. Aspoň se budeme mít čemu zasmát.

   Vymazat
  12. 11:36 Napsal jsem to jasně, vím koho budu volit. Je to určitě Zeman, který i přes množství chyb, je oproti ostatním kašpárkům ( kandidátům ) čistý jak lílie.

   Vymazat
  13. Ano, Zeman by byl v normální české demokracii relativně nevolitelný. Ale v dnešní české demokratúre, co jen přináší strach a bídu, je Zeman jako jednooký mezi slepýma. Vzhledem na devastaci v naší české společnosti, žel, zatím lepšího kandidáta na prezidenta nemáme! Ač řečeno slovy klasika: Je to náš sebestředný chválenkař a blbeček, ale je náš!

   Vymazat
  14. Voliči a 15:02, jestli máte odvahu nebo jen prostou představivost, prosím vypište, co od Zemana očekáváte a co vám dá jiného ve srovnání s ostatními Kašpárky. Ptal se vás třeba, jestli chcete osobně do války s Ruskem?

   Není náhodou Zeman jen jakýsi fetiš pro vás? Neobdivujete jeho skrytý, ale aktivní antikomunismus? Líbí se vám? Pokud si pamatuji dal vyznamenání jedinému komunistovi, doktorovi Klanicovi. Metál přebírala vdova. Jako na běžícím pásu rozdává metály lidským nulám. Nepamatuji, že by vyznamenal technika, projektanta nebo konstruktéra. Jenom samé pseudopodnikatele, kteří dostali kdoví kolik dotací. Být dobrý technik, projektant nebo konstruktér znamená intenzivní práci a zaujetí po celý život, tj. přesně to, co Zemanovi za totáče chybělo.

   Vymazat
 5. Jestli je (vedle Havla či Albrightové a Holbrooka) někdo názorným etalonem špíny, pokrytectví a apriorní zaujatosti v případu "Jugoslávie", pak je to tahle babizna, kterou nám propaganda vnucovala jako soudkyni. Která však z osobní zášti - nikoliv přes důkazy, ale přes soudní šikanu - přivedla do hrobu Sl. Miloševiče. Což je v případě soudce naprosto absurdní představa! Tak to ale chodí. Na tom našem "neposkvrněném" Západě.
  Jemu budou stavět pomníky. Tato si již dnes zaslouží leda tak opovržení.

  OdpovědětVymazat
 6. To je tak kdyz affirmativni akce dosazuje nahoru zeny po memopauze
  Dalsi priklad je merklova
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodatek k 22:17:
   Omlouvam se, ze ac jsem z USA, neurvale kecam do vasich vnitrnich a evropskych zalezitosti. Vim, ze na to nemam zadne pravo a ze ted vypadam jako dosazeny americky pan tvorstva, ac jsem obycejny blbecek od lopaty, neznam gramatiku a doma pred starou soupam nohama! A merklovou vubec nemam rad, protoze mi jednou rekla, ze ho mam maleho...
   Horni Dolni

   Vymazat
 7. Takové a podobné zrůdy jsou zrůdami i ve svém nitru. Ta babochlap je jak rodná sestra Olbraitové.

  OdpovědětVymazat
 8. To neni Woody Allen na tej fotke..???

  OdpovědětVymazat
 9. Stačil mi pohled do tváře Carly de Ponte a vím která bije.Žádné další slova nejsou zapotřebí.

  OdpovědětVymazat
 10. Vždyť je opět ta stejná zaprodaná a prolhaná držka jako ostatní na těchto postech.Zajímalo by mně na co si vůbec hraje,co se jí v té kebuli honí.
  Už pohled na nī odpuzuje.
  j

  OdpovědětVymazat