Reklama

.

.

pátek 11. srpna 2017

Deus ex machina aneb policie pomáhá řešit neřešitelnou situaci


Jiří Jírovec
11. 8. 2017
Termín Deus ex machina pochází z antického divadla. Je to způsob, kterým antičtí dramatici řešili zdánlivě neřešitelnou situaci, do které se dostal hlavní hrdina. V takovém momentě byl na jeviště prostřednictvím mechanického zařízení spuštěn nějaký bůh (často v podobě sochy) a situaci rozřešil.
Lze spekulovat, že se na jeviště spustil sám sošný ministr vnitra. Situace byla pomalu zoufalá, ne-li neřešitelná, protože Babiš měl preference nad 30%.


Ministr je možná je ve střetu zájmů, protože může vlastní váhou ovlivňovat českou politickou scénu ve prospěch ČSSD. S levárnami to umí, to se ví již od Lánské schůzky.

Úkol dne je zabít Babiše. Pokud se to podaří, bude se dělit bohatá kořist, tedy hlasy oslabeného hnutí.

Lidu se taková poprava musí dávat po kapkách, aby vypadala jako čestný boj za spravedlnost a tuhle demogracii. Lex Babiš, potom trapné Sobotkovy manévry s demisí a pak odposlechy. Na jeviště ale pořád dopadali jen podbozi. Jejich podržtažkové ve Sněmovně vždy přispěchali tu s mimořádnou schůzí tu s komisí. V každé větě měli alespoň jednoho Babiše, ale preference ANO dál rostly.

Zajímavou situaci vytvořily odposlechy. Přišly v potřebný okamžik, údajně z anonymního zdroje a pěkně odstupňovaně za sebou, aby smrdutost bombiček hozených na Babiše jen tak nevyprchala.

A juž je tady další sněmovní komise, která se samozřejmě nezabývá tím, kdo odposlechy vyrobil a rozšířil, ale podezřením, že Babiš a Přibil měli přístup k informacím z živých kauz. To, že informace unikají se samozřejmě ví. Mají je i novináři, kteří nezávislují pod Bakalou. Jsou dokonce i tací, kteří tvrdí, že únik někdy může být ve veřejném zájmu.

Policie rychle odložila Babišovo trestní oznámení na neznámého pachatele. Aby ne, třeba by mohla přijít na to, že za vším stojí některá z politických stran, která potřebuje zvýšit preference.

Poslanci, jimž je těžké věřit i pouhý pozdrav, se změnili v komedianty, žonglující se slovy čest, odstoupení, očista, a (nemožný) návrat po ní.

Připomeňme si, že ODS povolala do Sněmovny Romana Pekárka, obviněného a tehdy nepravomocně odsouzeného za korupci, aby pomohl odhlasovat zákon o církevních restitucích. Odevzdal hlas a pak s ním teprve vykmitli. Poslanec Bohuslav Svoboda také neodstoupil, když byl trestně stíhán za OpenCard.

Vzdejte se Babiši a Faltýnku bez boje, volají, aniž by dodali, že by je to ochránilo před rizikem, že se sami zprotiví veřejnosti.

Ta má dva měsíce na to, aby pochopila, že nejde o mizerných padesát miliónů, které může Babiš postrádat v portmonce. Jistý Jelínek, politilog, předběhl dobu a mluví o Babišovi v minulém čase. Přání je často otcem myšlenky.

Ve hře je ale nejvyšší bůh. Pokud nebude srab, řekne "konec předvolebního kočkování, chlapci!" a zastaví trestní řízení. Potopil by sice ČSSD, ale ta ho stejně nemá ráda.

77 komentářů :

 1. Rovněž velmi dobře napsaný článek,vystihující podstatu věci a snahu politiků,mající vliv na výkonnou moc,si opětovně zajistit křesílka v parlamentu a vládě.Zbavit se definitivně nenáviděného Babiše a dosadit zpět ty staré, dobré a čisťounké politiky,od Kalouska po Zaorálka,o hadech nemluvě,tam kam už téměř 30 let patří.V naší zemi je stále ještě co rozkrádat,pardon privatizovat,tedy za hubičku plus všimné,takže oni chtějí být zase u toho.A sami,ne aby jim přitom někdo koukal na prsty! Oni holt vědí,jak na to. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor asi neví, že policie pracuje pod vedením a dohledem státního zástupce a nikoliv ministra vnitra. Státní zástupci podléhají ministru spravedlnosti, tedy ministrovi za ANO. Takže střela vedle. Za podvody s dotacemi jsou stíháni i jiní vysocí státní činitelé, třeba hejtmani, takže poslanec nemůže mít výjimku, tedy v právním státě. Jestliže je důvodné podezření ze spáchání trestného činu, orgány činné v trestním řízení musí podle trestního řádu konat. V daném případě ze dvou závažných trestných činů, se škodou velkého rozsahu.

   Vymazat
  2. 18:08 TY nehaňbo jedna, vod Babiceho "zprávy" je vnitro zaplétáno do politického boje vostošest. Podpora různých nemravných uskupení typu eurohodnot, založení hybridního centra ... a ty mluvíš na tomhle divokém východě o zákonech a jejich dodržování? No, snad nevyšetřuješ. Ty budeš ale spíš z nějakého profašistického cenzorního vebu snažícího se zadusit demokracii. Haňba ti. Článek je skvělej.

   Vymazat
  3. 18:08-ministr vnitra je podřízený státnímu zástupci? To je mi novina.

   Vymazat
  4. Nastup bohu na scenu bohuzel pan autor za ucelem nastenkove propagace s ukazkou vlastni , nevsedni, ojedinele "inteligence" ziskane dlouhym a umornym studiem , ktere autora zcela umorilo....Nam ted predklada ,ze nejaky ministricek , ubohe postavy a jeste suterennejsiho intelektu sestoupil se schopnost neco vyresit , a vubec pochopit sirsi souvislosti sveta...Ubohost na desatou a autor by nemel zneuzivat umeni autoru nesrmtelnych dramat , jejich hodnoty dodnes neumime plne docenit...Ke svym plytkym vyrokum..

   Vymazat
  5. To 5:11
   Zcela právem lze vás považovat za "mistra" floskulí ? Podle slov bych řekl někdo od dalšího mistra Jandy.

   Vymazat
  6. Co se týče dohledu státního zástupce, tak Aktuálněcz píše, že před měsícem dali policisti dozorujícícmu zástupci materiály, ten jim to vrátil pro doplnění a oni mu to teď už nedali k prostudování, ale oznámili mu, že to rovnou posílají na Sněmovnu. Takže tam je něco divného.

   Vymazat
  7. Prý oni kradnú...! Len já som čistý!
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3289-genialni-andrej-babis-sedm-jednou-ranou-spolceni-hlupcu-prazske-kavarny-jasa-predcasne-padaji-do-jamy-kterou-mu-vykopali-bradacova-funguje-jak-namazany-stroj-vbanku-partie-pokeru-jsme-bohuzel-i-my.htm

   Vymazat
  8. 8:41 Zřejmě s ním už mají své zkušenosti a tak vědí, že materiály by se u něho mohly např. někam "založit" ....

   Vymazat
 2. Vláda a česká demokratura11. srpna 2017 16:46

  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=178798
  • www.novarepublika.cz/2017/05/byla-sobotkova-vlada-prospesna-lidem.html#more

  OdpovědětVymazat
 3. Hlášky o potřebě pracovních sil imigrantů si měl nechat až po volbách. Ale hlasování euoroposranců za "ANo bude líp"by stejně neokecal. Ještěže lidi na to kašlou a je jim egál, jak dopadnou jejich potomci.

  OdpovědětVymazat
 4. A jako ve všech předešlých případech zhovadilého tažení proti Babišovi, účastní se v roli zbrojnošů, pucfleků a slouhú primitivní cvičené opice z české televize, análitici ze západočeské právnické fakulty (žluklým máslem hlavy pomazané), presstituti co psát sice nedovedou, zato lžou jako když tiskne a ti všichni v čele se Zaorálkem, Sobotkou, Kalouskem, Fialou a spol. doufají, že takto uloupí Babišovi voliče. Žádné mantinely pro jejich ubohost zřejmě již nejsou dost vysoké. Věřme spolu s Františkem Ringo Čechem, že voliči nejsou idioti a přijdou to všem podrazákům dokázat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jím už odzvoňte těm hajzlům a pošlete je do pekel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 5. Sice Babiše nevolím , ale doufám , že těch 30 % dostane !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:09 Možná, že dostane, ale i tak můžeme být svědky další "komedie" v PS, tentokrát s Babišem a Faltýnkem, podobné té s Rathem.
   S vrtulníkem, zásahovou jednotkou, osobními strážci, atd.

   Vymazat
  2. Ne 30 % , ale 30 let.

   Vymazat
  3. Věřit se mi nechce! Po několika dnech v přírodě návrat k názorově dosti blízké komunitě diskutujících a téměř jedním dechem podpora oligarchovi, globalistovi a bezskrupulóznímu žralokovi? Lidičky, probuďte se! Komu to chcete vložit do rukou osud NAŠÍ(ne jeho)země do rukou? S tímhle člověkem nemáme společnou minulost a on se postará, aby naše budoucnost určitě nebyla jeho budoucností, ale aby se napakoval jako ještě nikdy. A-Š

   Vymazat
  4. 13,50 - oligarcha a žralok je zřejmě lepší volba než ty "zavedené" strany. Nebo máte pocit, že když to tam lidičky hodí těm, co už 100x dokázali, že na to NEMAJÍ a jsou to odporné, zkorumpované, zlodějské a vlastizrádné hyeny, že to bude pro republiku lepší???
   Babiše nevolím, nicméně v této kauze jsem jednoznačně na jeho straně. Souzen by měl být Kalousek, který ten dotyčný zákon má na triku, dále Sobotka za OKD a dluhy, KDU za vlastizradu a kupčení se sudeťáky, ODS za devastaci republiky ... a mám pokračovat?

   Vymazat
 6. Bohužel,dokud bude Babiš obklopen humusem jako Strop-nic-ký,Zlatátuška,Ďaurová spol.je nevolitelný.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedávno jsem četl plakát: "Serou vás vaše děti, chcete jim posrat život? Volte ANO!"
   Babiš a ANO - nevolit, nevolit, nevolit!!!
   Ten jeho rádoby systém není vůbec pluralitní a demokratický! A nám zase jen zbydou prázdné kapsy a oči pro pláč!
   • www.youtube.com/watch?v=mmk8sCbRBBw
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186174
   • www.pravyprostor.cz/ministr-zlocinu
   • www.novarepublika.cz/2017/07/z-vystoupeni-babise.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/03/z-vystoupeni-andreje-babise-v.html#more
   • www.pravyprostor.cz/jak-potopit-ministra-babise-aneb-konec-zivnostniku-v-cechach
   • www.novinky.cz/domaci/436975-demisi-podavat-nebudu-necham-odvolat-babise-rekl-sobotka.html

   Vymazat
 7. Já se na Babiše tak jednoznačně nedívám. Velkými majetky v SRN je závislý na Merkel a proto nebude moci odmítnout uprchlíky. K žádnému evropskému problému se jednoznačně nepostavil. Jednoznačně neřekl ani s kým by udělal koalici. Babiš je příliš nečitelný abych si přál aby vyhrál 52% : xx.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi. Nevolila jsem ho a ani nebudu, ale ze zcela jiných důvodů, než ho média a politický odpad lynčují. Ale myslím, že pro pozorného je Babiš čitelný až dost. Je to velkopodnikatel a jako takovému současný stav vyhovuje, prostý lid ho až tak netankuje, natož nějaká ekologie, vlastenectví a pod.
   Se štvanicí proti němu ale zásadně nesouhlasím a ideální by bylo, kdyby Babiš sice nevyhrál, ale mravokárcům z toho stejně žádný hlas nekápl. Skončili by tak jako tak, jejich obrana na jednom místě by byla prolomena zcela jinde a nečekaně.

   Vymazat
 8. prasatka od koryt už si okusuji nožički a těši se na jatra a vnitřnosti těžko vybrat mezi nimy koho si svateho či biložravce když je zřejme že ani pepa ježišek svatym nebyl natož jestli vubec byl

  OdpovědětVymazat
 9. Skvěle napsáno, stručně, jasně a dle mého pravdivě.Já věřím, že to co pan Jírovec napsal ví už dávno každý slušný Čech, který sledoval politiku od roku 89. Jen si také myslím, že pokud Babiš dostane nad 30% hlasů a bude premiérem,tak nezatočí se všemi těmi darebáky, které tak často jmenoval protože i on patří do klanu vyvolených a bohatých a ti se navzájem i když se skřípěním zubů, tolerují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 17:38 - Souhlasím, ale "... i když se skřípěním zubů, tolerují.„ s tím mám problém. Nenapadá mne rozumný argument, proč by se měli navzájem „vymlátit“, kdo by jejich hospodářské posice převzal? Snad lid?

   Vymazat
 10. Je otázkou, koho má autor článku na mysli tím "nejvyšším bohem". V každém případě, to bude on, kdo se zřejmě bude "smát poslední".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:06 Bude, v obou případech ...

   Vymazat
  2. Česi môžu na lithium zabudnúť, zase to dopadne tak, že pár zlodejov sa napakuje, babiš otvorí v nemecku fabriku a občania sa okrem cigánov môžu starať o milion migrantov, takže zrejme to dopadne tak ako minule písal jeden komentátor, že živí budú závidieť mŕtvym

   Vymazat
 11. Opozice moudrého státu nedělá nic nového pod sluncem,
  ruku v ruce s médii opětovně ovlivňují volby...viz.
  ,,Kubice ho zpráva,, a podobné laskominy.
  Na hodně voličů to zabírá .
  Jen další povedený kousek za hranicí zákona*

  OdpovědětVymazat
 12. Babisi Babisi, vykasli se na to a odejdi, uzivat si penize co mas, nejlepe nekam do tepla a CR ti muze vlizt na zada...jo a jeste pred tim kup pohledavku nejakejch 380 milionu co maji Altnerovi pozustali dostat od socanu a hned na ne posli exekutory a pak prodej cely Agrofert nemcum
  nebo tomu kdo zaplati nejvic, ti celej Agrofert zavrou aby meli odbyt pro svy vyrobky ....a bude :) Babisi, cim vic delas pro lidi, tim hur se ti odveci!

  OdpovědětVymazat
 13. Tragedie spočívá v tom, že volba A.Babiše je pro mnohé už jen akt ze zoufalství. Když ne on, tak kdo tedy? Kdo dokáže získat skutečnou, reálnou sílu na to, aby konečně, nebo alespoň částečně, rozboural tu klientelistickou a zkorumpovanou bandu lumpů. Mnoho rozumně uvažujících lidí chápe, že to není nic jistého, a vidí rizika. Ale na druhou stranu tu prostě nikdo jiný s takovou razancí a silou není. Také, prozatím, nemám v úmyslu volit ANO. Ale situace mě k tomu může donutit. Vadí mi, a to velmi, Stropnický, Pilný,Jourová,Zlatuška a další. Ale to není celé ANO.
  Rád bych podpořil subjekt, který prosazuje přímou demokracii a odvolatelnost politiků, ochranu národní měny a suverenity naší republiky. Jenže teď, čím díl víc, jde o to, že se prolhané politické svině nehodlají vzdát svých koryt, a za každou cenu, skutečně za jakoukoliv cenu, svá koryta budou bránit. A ještě nám budou kázat morálku.
  Jestliže se tentokrát "nejvyšší bůh" (promiňte za opsaný "nechytrý" výraz, pane prezidente) rozhodne zarazit několikrát opakovanou frašku s kriminalizací nepohodlných těsně před volbami (protože on jedinný má právo a možnost to udělat), já ho za to kárat nebudu. Spíše budu na jeho straně a budu ho bránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se, slušel by Vám "nick".

   Vymazat
  2. 20:00 Zajímaly by mne konkrétní důvody pro které by prezident republiky měl udělit milost p. Babišovi a Faltýnkovi a tím "zarazit několikrát opakovanou frašku s kriminalizací nepohodlných před volbami".

   Měl by ji udělit i ostatním politikům a těm, co se za ně případně budou vydávat, kteří jsou nebo budou obviněni z trestné činnosti ?

   Vymazat
  3. 20,00 - souhlasím, mám podobný názor.
   Je potřeba rozbít to odporné "bratrstvo kočičí pracky" zahrnující všechny tzv zavedené strany. Pokud k tomu volba A. Babiše pomůže, jsem pro.
   Osobně volím SPD, ale Babišovi v této kauze držím palce.

   Vymazat
 14. Nechápu. Měl jsem pana Jírovce za rozumného člověka. Jeho obhajobu slovenského estébáka nechápu. Co v tom je?????
  A tvrdit, že 50 milionů jsou pro Bureše drobné? V naší firmě se hádal o 50 Kč měsíčního příspěvku na penzijní spoření. Uhádal snížení z 500 na 450.....
  Nakonec - jestli je Bureš nevinný, jistě se to u soudu prokáže...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 20:02
   Tak říkáte slovenský estebák? Hlavně že vám nevadí současní "estebáci" kde se podíváte, možná k nim patříte i vy .

   Vymazat
 15. Babiše jsem nechtěl volit, ale po tom , co vidím jak ten hajzl Kalousek se naparuje v TV a ti ostatní samosoudci mu přizvukují, jej volit budu a pokusím se přesvědčit i ostatní kolem. BUENAS !

  OdpovědětVymazat
 16. Vidět věc (trestní stíhání) výhradně jako nástroj politického boje není namístě. Má-li někdo pocit, že je nutné být buď "pro Babiše" nebo "proti němu", vidí svět hodně zjednodušeně.

  Hana Marvanová o Babišovi (i Bakalovi):
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-se-nestiti-vyslovene-lhat-Utoci-podpasove-sproste-Hana-Marvanova-lici-jakou-s-nim-udelala-zkusenost-499658

  Možná si Andrej Babiš toho času připadá nezranitelný. Ale věci se mohou změnit.

  OdpovědětVymazat
 17. Rozklíčování současných policejně parlamentních hrátek je zcela přesné. Jen když vidím ty produkty mediálního "spin doctoringu" třeba jen v této diskusi, říkám si, že jsme se vlastně z jedné totalitní propagandy jenom proto, abychom do druhé spadli, že?

  OdpovědětVymazat
 18. Nic nemá babiš jisté tady je pěkná anketa:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zablokuji-nam-pristup-k-penezum-Nejnovejsi-zamyslena-bruselska-regulace-desi-banky-i-stradatele-analytik-mluvi-o-ceste-do-pekla-499549

  OdpovědětVymazat
 19. Pražské kur.vy úřadují:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201708115787063-praha-osvobozeni-od-osvoboditel/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:34 Ano četl jsem to je třeba havloidy vykopat z funkcí.

   Vymazat
 20. tak ako všade dookola - strach mocných že sa budú musieť zodpovedať za svoje činy, podobne aj u nás - keď skončí Kiska v base, tož to začne ...

  OdpovědětVymazat
 21. Jiří Jírovec12. srpna 2017 8:45

  Můj článek se týká české politické scény. Kdyby měli 30% preferencí komunisti, šel by útok "demokratických stran" proti nim.

  Nezabývám se vinou Babiše, protože nikdo, ani já ani vy, nevíme z čeho, pokud vůbec bude obviněn.

  Pokud jde o Čapí hnízdo, Babiš provedl určitou operaci. Vyčlenil kus majetku a po určité době ho zase začlenil (tedy možná). Jestli to bylo proti pravidlům EU, je v momentálně úplně jedno. Je třeba poškodit politika Babiše. Je to i vina medií. Včera nebyli redaktoři ČT schopni zareagovat na Faltýnkův a Babišův výrok, že byli na policii jako svědci a ne jako vyšetřovaní. No, oni tam nemohli být v jiné pozici, protože případné obvinění mohou vyslechnout poté až je Sněmovna vydá světské spravedlnosti.

  Z medií se nedozvíte, jaká pravidla pro dotace z EU platí. Třeba těch pět nebo kolik let, po které bylo Čapí hnízdo pod kontrolou Babišových dětí jako samostatná společnost splňovalo podmínky?

  Jestli v nich je loophole, neboli mezera, která cosi umožňuje, není Babišova chyba. Kapitalismus sám je na nich založen a tuny právníků je hledají a připravují zákazníkům k použití.

  V Kanadě existuje možnost přispívat partnerovi do jeho/jejího pensijního spoření. Takový příspěvek se nezdaňuje při vložení, ale až při vybírání. Kdyby byl vklad vybrán za dřív než tři roky, musel by daň zaplatit jeho vkladatel. Po třech letech se příspěvek stává majetkem partnera a kdyby byl jím vybrán, platil by, kdyby měl malý příjem, daleko menší až nulovou daň. Taková situace nastane třeba u žen v domácnosti. Řekněme, že roční vklad je 5000. Po třech letech se na účtu nahromadí 15000. Na počátku 4. roku se „prvních“ 5000 vyzvedne, zdaní nulovou nebo minimální daní a recykluje se jako příspěvek toho vydělávajícího. Tento proces je zcela legální s návratností asi 20%. Je to loophole?

  Ještě k Babišovi: jeho bývalá šéfredaktorka Slonková točí jakoby detektivní příběhy o tom, jaká je Babiš kurva, když skupuje malé podniky. Je to vlastně kritika kapitalismu, protože tyto praktiky jsou jeho podstatou. Slonková teď patří, možná nepřímo, pod Bakalu, takže zpívá jeho píseň. Možná nikdy neslyšela termín „hostile takeover“ používaný při akvizici nějaké firmy proti vůli původního majitele.

  Zákon je možné porušit (se všemi důsledky), ale nedá se zneužít. Jsou-li v zákonech mezery, měly by být odstraněny. Jenže tomu se politici často brání. To je přece případ anonymních akcií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte, pane Jírovče, naprostou pravdu. Podmínky poskytovatele dotace musely být splněny, jinak by nemohla být, po pěti letech tzv. udržitelnosti, schválena záverečná hodnotící zpráva. Takže se hraje na "morálku". Miliardář to nepotřeboval, je nenažraný, morálně mu to nepatří. Podle mého názoru vyšetřování vyšumí do ztracena.
   Ale účelu, poškodit vzpurného Andreje bude dosaženo. Nebo taky ne.
   Dokud Babiš, sám to přiznal, platil do (pravicových)stranických pokladen, a nekecal moc do politiky, bylo vše v pořádku. Můžete vzít jed na to, že by nikdo ani necekl nejen o Čapím hnízdě, ale ani o "zelené naftě",a už vůbec ne o korunových dluhopisech, které navíc vymyslel Kalousek jako "bolestné" pro kamarády podnikatele. Oficiálně jim umožnil "ušetřit" kapitál na rozvoj. Kdyby se Babiš necpal do politiky, stoprocentně by to tak zůstalo. Jako nechali na pokoji Grossovy desetimiliony, Sobotkův byt za "poslanecké diety", Vondrovo "Promopro", atd. atp.
   A.Babiš je původně produkt nikoliv normálních nasraných občanů, ale naopak podnikatelské sféry, která už odmítala platit "výpalné" za sprostředkování státních zakázek. Ten odpor se zvedl až v okamžiku, kdy "provize" začala rychlejí lézt čím dál více přes 25% hodnoty díla. (byl o tom kdysi velmi poučný článek v časopisu Ekonom).
   No a lid obecný se pouze přidal k člověku, který se rozhodl "zrobit poriadky". Protože jiný tu není.
   Díky za váš článek.

   Vymazat
  2. 8:45 Pane Jírovče, když se chce, "zdůvodnit" se dá zřejmě úplně vše.
   Zákony s tím nemají vůbec nic společného, dotyční si je vyloží dle svých potřeb ...

   Své jednání tak v případě "Čapího hnízda" bude umět jistě "zdůvodnit" p.Babiš a Faltýnek (ANO 2011), zrovna tak p.Krnáčová, primátorka Hl.m.Prahy, hnutí ANO 2011 v případě odstranění desky na památku osvoboditele Prahy maršála Koněva ze Staroměstské radnice...
   L.S.

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201708115787063-praha-osvobozeni-od-osvoboditel/

   Vymazat
 22. Pane Jírovec.
  Přesně tak,kapitalismus je založen na hromadění majetku a využívá všechny možné cesty k tomu.Aby toho bylo možno lépe a rychleji dosáhnout,tak boháči vstupují do politiky.Stačí se podívat na náš vzor USA,tam se do politiky už vůbec nedostane chudák.

  OdpovědětVymazat
 23. 9:38 Vše má svůj čas ! Když se dva perou, třetí se směje ....

  OdpovědětVymazat
 24. Ad Jírovec - bezvadná a vyčerpávající odpověď (8:45)!

  OdpovědětVymazat
 25. Žasnu nad mnoha diskutujícími, malinko i nad článkem. Holou a prokázanou skutečností k Čapímu hnízdu je, že nemovitost byla jako majetek účelově převedena do kategorie, kde bylo možné získat dotaci. Po zhodnocení byla tato nemovitost vrácena do majetku, ze kterého byla účelově vyčleněna. Nepochybuji, že takové manévry jsou zcela běžnou součástí kdejakého „úspěšného“ podnikání, což nakonec vynucuje i konkurenční boj. Komu nedochází, že ze samé podstaty jde o vlastnost systému, komu nedochází na čí úkor a v čí prospěch takové manévry působí, přijde mi trapný. Nejen tedy Babiš, ale všichni takto a podobně manévrující by měli být trestně stíháni, souzeni a odsouzeni. Faktem ovšem je, že pravidlo nezbytné maximalizace zisku mnoho prostoru k takovému přístupu poskytovat nemůže. Mudrlanti. Pak už zbývá uznat za přípustné lhaní a švindlování v „rodinném zájmu“. Jak dojemné! Vždyť tady šlo jen o padesát milionů Kč, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš úžas je poněkud pokrytecký. Že to je "podstata a vlastnost systému" všichni chápou a nikdo to nepopírá. Že to systém ( konkrétní lidé), dost pravděpodobně vědomně takhle nastavil, je taky jasné. Důležité je, jestli došlo prokazatelně k porušení psaných pravidel a zákona. A hlavně, proč právě a jenom Babiš, a proč právě teď, až teď. O tom je diskuse. Morální pohoršení s tím nemá moc co do činění.

   Vymazat
  2. 12“33 nevím co na mém ze 12:06 nacházíte pokryteckého, když „Nejen tedy Babiš, ale všichni takto a podobně manévrující by měli být trestně stíháni, souzeni a odsouzeni“ ovšem s dovětkem. Kdo chce, snadno pochopí, že konkurenční boj každého podnikajícího nutí využít všech možností ke zvýšení zisku, což vždy a objektivně (tedy nezávisle na lidské vůli) vede, korektně vyjádřeno, k obcházení záměru zákonodárce, ovlivňování zákonodárce, manévrům „na i za hranicí mravnosti“ a to vždy na úkor těch méně nebo neúspěšných. Není divu, že nemravný mechanismus produkuje nemravné chování, které nakonec může, nebo i vede k „úspěchu“. Máme toho před očima málo? A nejen v podnikání?

   Vymazat
  3. 14:24-problém je, že cca 20% lidí z každé populace, kteří jsou schopni úspěšně řídit společnost,nemůžete segmentovat na politiky(zákonodárce) a hospodářskou sféru(podnikatele) bez průniku prolínajících se vazeb rodinných i společensky se znajících a z toho plynoucích lobbistických vlivů. V této změti je těžké udržet mravní chování a nedařilo se to ani komunistům, dokonce ani "Hitlerovi". Demokracie má co vylepšovat a po zdokonalení bude to ještě demokracie?

   Vymazat
  4. PS. ještě si dovolím "jízlivost",z těch 20% schopných, je polovina všeho schopna(psychopati). Nevolíme především je? Co se je naučit rozpoznávat(mezi tisíci)!

   Vymazat
  5. Pane Povolný, měl bych jinou radu. Co takhle ty podnikatele, kteří profitují ze státních a evropských dotací, vůbec nepřipouštět do vlády, která o nich rozhoduje? P.K.

   Vymazat
  6. Pane PK, trochu pozdě, a trochu mimo mísu, co myslíte? Ve vládě byl, pokud vím, pouze tento jeden. Těm, co z těch dotací profitovali, profitují a profitovat budou, tu cestičku, podmínky, uhladili "čistí" politici. Jen ti soudnější raději tiše berou, a politiky řídí z povzdálí. Jen ten jeden , jen ten jeden, si naběhl na vidle.

   Vymazat
  7. Anonymní13. srpna 2017 19:51
   „Jen ten jeden , jen ten jeden, si naběhl na vidle.“
   Ten jeden jim razí cestu. Ale už tam je také Valenta, zkouší to Dědek a také Vančura projevoval zájem. Cestičku jim neuhlazují „čistí“, neboť to by byli sami proti sobě. Kdo by potom žádal a dobře platil jejich služby? Cestičku jim uhlazují voliči, kteří sednou na lep jejich profesionálního volebního marketingu. Na tom Babišovi to bylo velice dobře vidět, jak se přímo měnil před očima, zřejmě dle rad PR specialistů. P.K.

   Vymazat
  8. Tak mi zkuste vysvětlit, v čem vidíte rozdíl. Ono je v zásadě jedno, jestli nás oblbují přímo, nebo přes zprostřekovatele, tedy ty tzv. "čisté" politiky. Výsledek je stejný. U Babiše voliči doufají, že se alespoň něco změní. Že pijavic bude o něco méně. Možná. Protože poctivý politik a poctivá politická strana, poud se objevila, či alespoň náznak, vždy dopadla blbě. Neměla sílu. V čem to asi vězí? A proč se k Babišovi přidává tolik lidí, zrovna těch, co věřili stranám? Ne, nemám v úmyslu ho volit, jen vnímám realitu, fakta. Něco si idealisticky namlouvat nemá smysl.

   Vymazat
  9. Také nehodlám Babiše volit, natož "vlčí" smečku umravňující svoji "černou ovci".

   Vymazat
  10. Anonymní13. srpna 2017 22:42
   „Tak mi zkuste vysvětlit, v čem vidíte rozdíl. Ono je v zásadě jedno, jestli nás oblbují přímo, nebo přes zprostřekovatele, tedy ty tzv. "čisté" politiky. “
   Rozdíl vidím v tom, že pokud zvolíme oligarchy, tak oni si budou přihrávat státní zakázky za přemrštěné ceny a dotace. Bude-li to někdo kritizovat, můžou se bránit tím, že občané to věděli, že podnikají a že své firmy nepřestanou podporovat. Tím, že je zvolili, tak jim to přejí. Takže možná mají jakousi politickou odpovědnost, ale ne trestně-právní.
   Kdežto, když jim ty zakázky, zřejmě nevýhodné pro stát, přihrají „Čistí“, můžou být obžalování ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Může být i vyčíslena cifra toho poškození státu.
   Takto to vidím jako neprávník.
   Ve všech případech by bylo přínosné, mít zavedenu možnost odvolatelnosti politiků referendem. P.K.

   Vymazat
 26. Babiš je tak bohatý, protože je intelektuálně pružný v mezích zákona při požírání podnikatelských partnerů, kteří se po jeho boku dříve či později změní v konkurenty a postupně v bezbranné překážky. Je to sice odporné, ale zákonné. Neměl by být ve funkci premiéra spíše člověk mravně ukotvený? Jak se zachová tento pragmatik bude-li rozhodovat o budoucnosti národa, migrantech a s nimi spojeným obrovským byznysem? Logicky bude postupovat v mezích zákona s elasticitou sobě vlastní. Jinak ani nemůže. Dávat přednost Babišovi např. před Kalouskem, odpovídá, s prominutím, velmi ranému období rozhlížení se po vhodných politických lídrech. Zkuste si přečíst program SPD a pak si zkuste odpovědět, zda je rizikový šéf agrofertu naše nejlepší vize. A.Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volím SPD, ale pokud by měla preference přes 30%, byla by dnes nějaká kauza vymyšlena i na TOmia Okamuru. Pochopte, těm hajzlům z čssd, top, ods ... nejde vůbec o nějakých 50 miliónů, ale o dehonestaci člověka, který není s nimi na jedné lodi. A je úplně fuk, jestli je to spasitel nebo gauner, to v této kauze nehraje sebemenší roli - a z toho důvodu jsem na straně A. Babiše, protože těch výše uvedených parchantů, co ničí a drancují naši zem už od r. 89, mám plné zuby. A i toho, jak se zaklínají zájmy občanů!!! Ke zvracení!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 27. Babiš podle pravicového pohledu pana Jírovce, pouze využil znění zákona. A jestli se někdo snižuje k tomu, mu to vyčítat, tak jenom kalí vodu před volbami.
  Z pohledu ostatní populace, však zneužil znění zákona, aby jednal proti jeho duchu. Duchem tohoto dotačního zákona bylo, pomoci malým a středním podnikům rozjet jejich podnikatelské záměry. Pár desítek malých firem mohlo nastarovat svoji aktivitu. Babiš jim to sebral na svoje sídlo, neprosperující Čapí hnízdo. Prokáže-li soud Babišovo porušení zákona, tak ještě nakonec těch 50M zaplatíme EU z našeho rozpočtu. Opravdu ukázkové předvolební kočkování, hodné pardonu, pane Jírovče. P.K.

  OdpovědětVymazat
 28. Belzebub Sobotka & spol. vyhánějí ďábla Bureše.
  Česká politická žumpa je k posrání...

  OdpovědětVymazat
 29. A jak to tu všechno čtu, vesměs čekáte, že to nškterý z těch potíračů korupce a prosazovačů přímé demokracie s trestní odpovědností politiků, poloviční sněmovna, žádný senát a stát řízený jako firma, přísná správa daní s elektronickou evidencí tržeb a hlášením o DPH vyřeší zvlášť, když se nezopakují korunové dluhopisy teprv potom, až informovaní, včetně Agrafertu či samotného občana Babiše smočili zobák? Ještě vám nedochází koho volit? Ach jo.

  OdpovědětVymazat
 30. Babiš nebo jiná zlodějská spodina, všechno jedná rodina. Čili hra na demokracii pokračuje.
  Ovce občánek jen zabečí.

  OdpovědětVymazat
 31. Jsem Jírovcem v této věci zklamán. Vidět nějakého vychytralce v roli "šlechetného milionáře" je minimálně naivní. I kdybych chtěl být podobně naivní s tím, že jen člověk bohatý může být ten kdo se bude brát za ty chudé, nemajetné a přesto slušné, tak takové věci se mohou stát jen v pohádce. A i kdyby se ta pohádka podařila a dobré dílo vydařilo, tak s takovými stropnickými, joury a zlotužky ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:27-ty lze "vyautovat" ve volbách.

   Vymazat
  2. Je mi milejší šlechetný milionář, než naše slavné provařené odporné "zavedené" strany, plné lidí 4.-10. kategorie, neschopné čehokoliv pro naši republiku, zato schopné čehokoliv pro sebe a pro své loutkovodiče.
   Je načase tyto strany VYKOPAT!!! z parlamentu.

   Vymazat
  3. Anonymní12. srpna 2017 19:18
   Zdá se, že věříte v onen archetyp „hodný král, ale zlí jeho rádcové“. Podle mého názoru, Babiš není šlechetný milionář, mj. on je miliardář. Když mu při všech jeho majetcích, které mimochodem nezískal vždy šlechetným způsobem, stále stojí za to, sebrat peníze určené pro rozvoj malého a středního podnikání v Česku, pro vylepšení jeho dači. Je pouze více předvídatelný. Učiní vše, co bude prospívat jeho podnikání.
   Na rozdíl od profláknutých mainstreamových politiků, kteří jsou nevyzpytatelní, dokud se neukáže, pro koho vlastně pracují. Mj. i ty korunové dluhopisy nebyly vytvořeny pro Babiše, ale hlavně pro banky, které jich nejvíce využívaly. Babiš se k tomu neplánovaně přimotal, ale dost charakteristicky. Nikoliv, že by zkritizoval jejich nevýhodnost pro státní kasu, nýbrž aby se sám přidal k těm, kteří jejich prostřednictvím státní kasu již krátili.
   My voliči se na to můžeme pouze dívat a nemůžeme nic proti tomu dělat. Proto volím SPD - Tomio Okamura, který po celé své působení, prosazuje zákon o referendu a odvolatelnosti politiků. Občané budou mít možnost takové politiky odvolat a budou-li bez politického vlivu, také spravedlnost se nebude obávat jejich činy posoudit. Podobně, budou mít občané možnost iniciovat zrušení vyčůraných zákonů. P.K.

   Vymazat
 32. Toz mile pane Jirovec vono sa to pjekne cte, ze áno, ale na drohó strano nalejme si cistého vína bez glikolo co sa v té ceské repoblicce celéch tech 25 rokú deje...nemáme to zádné volné diskosné fórum..na zornaliste mozete zapomenót to só berúfsidioti..ludé só este z teho komonizmo takove zakriknoté ,,politiko nám to delá architekt z emerike nejáké Monte Carlos, ale je ho spatne videt a má stále vevesené.....ale víte co az sa ta Maticka Zeme v prosinci prepóloje tak sa to konecne pohne ludé dojdó na to, ze ten ksindl z té konirne na Malé strane vlastne nepotrebojó a kdez jich posló do riti tak osetrijó a k temo to batrkáské létium co chteka klofnót ta Mána ze Zrzkem téz neco hodí do rpzpocto tak sa to pohne dobrem smerem a té politické ropochy teda vetsina tech v tesilkách a opocenéch moze zostat na pavlaci.....a bode klid v zemich ceských.....toz Bohos mosí prec ten dostane psýrschein a pode do Rachjo hajzl jeden krivá.....toz je treba to viladit...slonce v srdci....a socany v riti......howk

  OdpovědětVymazat
 33. Tak tu máme, málem už za sebou, 13 vlád v následujícím obsazení (sebráno přibližně):
  první vláda Václava Klause ODS 11 x, KDU ČSL 4 x, ODA 3 x, KDS 2 x
  druhá vláda Václava Klause ODS 9x, KDU ČSL 5 x, ODA 4
  vláda Josefa Tošovského ODS/US 4 x, KDU ČSL 3 x, ODA 3 x, nestran. 8 x
  vláda Miloše Zemana ČSSD 25 x, nestran. 2 x
  vláda Vladimíra Špidly ČSSD 12 x, KDU ČSL 3x, US DEU 3 x
  vláda Stanislava Grosse ČSSD 9 x, KDU ČSL 3x, US DEU 3 x, nestran. 3 x
  vláda Jiřího Paroubka ČSSD 12 x, KDU ČSL 3 x, US DEU 2 x, nestran. 6 x
  první vláda Mirka Topolánka ODS 9 x, nestran. 6 x
  druhá vláda Mirka Topolánka ODS 9 x, KDU ČSL 6 x
  vláda Jana Fischera nesraníci za ODS a ČSSD, Zelení 1 x
  vláda Petra Nečase ODS 7 x, TOP 09 5 x, Věci veřejné/LIDEM 4 x
  vláda Jiřího Rusnoka nestraníci, KDU ČSL 1 x
  vláda Bohuslava Sobotky ČSSD 8 x, ANO 7 x, KDU ČSL 3 x,
  když se voliči těšili, že a jak nová volba, pokud ne „úřednická“ vláda prospěje. A ono nic, tvrdí kde kdo dnes, ani to totální nóvum, Věci veřejné, nic krom rozpadu neukázalo. A tak ty všechny nahažme do smetí a zvolme z voleje cokoli jiného. Přečíst programy, zvážit dopady, posoudit co možné a žádoucí je a co ne, kdo drží cíl a koncepci, kdo je u všeho a nikde nic, kdo bude kopat za koho ať se děje co děje ...? Když už příští vládu může zasáhnout hospodářská deprese, pokud ne krize, jestli ne krize světové politiky. Co si přát? Jednotnou, nepříliš silnou vládu, jednotnou, koncepční a státotvornou opozici, posílení politiky národního zájmu ... Jaká kombinace je možná a jaká to jakžtakž umožňuje – o tom by měla běžet diskuze.

  OdpovědětVymazat
 34. Beru si popcorn
  Opona se otevira
  Zacina dalsi dejstvi ceske komédie
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat