Reklama

.

.

pátek 25. srpna 2017

Do Aleppa se vracejí běženci, Německo stahuje zlaté rezervy, Rusko čeká rekordní sklizeň a další krátké zprávy

Božena Weitingerová
25.8.2017  Eurasia24
 
Zastavením vydáváním víz se Američané střelili do vlastní nohy. Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny slíbil ukrajinské vlajky nad Sevastopolem, Doněckem a Luganskem. Za léta své „nezávislosti“ dosáhla Ukrajina světového rekordu v pádu HDP. Více v krátkých zprávách ze středy 23. srpna.


1; USA zastavují vydávání víz po celém Rusku. V Moskvě slíbili, že po pozorném prostudování amerického postupu popřemýšlí nad možnými odvetnými kroky.

2; Mučení v oděském nápravném zařízení. Generální prokuratura Ukrajiny zveřejnila kruté záběry. Tisková mluvčí generálního prokurátora Ukrajiny Larisa Sargan zveřejnila video zachycující mlácení vězňů v oděské věznici.

3; V USA byl obviněný odsouzen k trestu smrti navzdory důkazům o jeho nevině. Uskutečnění rozsudku bylo stanoveno na úterý večer a těsně před výkonem pozastaveno.

4; Kdo nevěří ve světlou budoucnost Ukrajiny, je Rusák. Orwell, Zamjatin a Huxley už nepláčou a v hrobech se neobracejí. Už by to ani nemělo smysl.

5; Amerika – zavřeno. Zastavením vydáváním víz se Američané střelili do vlastní nohy. Mířili na Rusko a trefili vlastní pátou kolonu. Američané si mysleli, že komplikují život svým nepřátelům a ve skutečnosti „bombardovali“ své stoupence. V Článku jsou obsažena zajímavá data o podílu světových destinací, kam proudí ruští turisté. Česká republika se svými 2,7 % řadí na 11. místo před takové turistické velikány jako Kypr (2,5 %), Francie (2,2 %) nebo Bulharsko 2,2 %). Z evropských zemí jsou na tom lépe jen Finsko (6,1 %), Německo (4,9 %), Španělsko (4,7 %), Řecko (4,7 %) a Itálie (4,1 %).

6; V křížovém tažení proti Rusku Evropa s Amerikou nesouzní. Amerika se snaží zatáhnout Evropu do svého tažení proti Rusku.

7; Co se děje v obci Zajcevo? Byla zveřejněna reportáž z fronty. Zajcevo zůstává jedním z nejžhavějších bodů ve válce v Donbasu.

8; Ruský letecký průmysl představí v roce 2019 technické parametry rychlostního bojového vrtulníku pro ruské letectvo.

9; Situace v Doněcké republice: Poziční boje, ukrajinské ozbrojené síly používají tanky, houfnice, bojová vozidla pěchoty a minomety. Rozvědka zaregistrovala přisouvání munice, paliv a maziv.

10; Zkouška odolnosti ukrajinského obyvatelstva. Už třetí rok za sebou prorokují ukrajinští experti místním úřadům těžký podzim a krutou zimu.

11; Nové speciální oddíly jsou vytvářeny po celé Sýrii za účasti ruských vojenských poradců. Za účelem odporu proti teroristům a jejich spícím buňkám na osvobozeném území Sýrie byly vytvořeny speciální oddíly.

12; Trump převléká kabát. Trump se dostal k moci tím, že slíbil navrácení vojáků do vlasti, zahradit cestu migrantům a vrátit výrobu ze zahraničí do USA. Splní něco z toho?

13; Na severozápadě Ingušska byl vyhlášen režim protiteroristické operace. Opatření platí pro okolí města Psedach v Malgobeckém okrese.

14; Vízový spor USA a Ruska je nové kolo studené války, píší The Times. Pozastavení vydávání neimigračních víz do USA ruským občanům je charakteristický krok v duchu studené války.

15; I my dostaneme svoji zeď. Trump pohrozil, že uzavře zastoupení USA. Projekt navození normálních vztahů s Ruskem, který byl hlavním tématem jeho volební kampaně, se nyní zasekl kvůli Kongresu a vládě.

16; „Klidná“ Evropa. Bylo zveřejněno srovnání úrovně teroristické hrozby pro jednotlivé země Evropy. Nejvyšší míru ohrožení vykazují Francie, Nizozemsko, Velká Británie a Španělsko, nejnižší míra ohrožení je na Slovensku, v Lotyšsku a v Polsku. Relativně dobře jsou na tom ještě Česká republika, Finsko, Slovinsko, Chorvatsko, Portugalsko či Irsko. Některé země (Rakousko, Německo, Řecko) údaj nezveřejňují.

17; Postupující ukrajinizace: Kolik pomníků bylo v USA strženo za poslední týden? Jih USA se otřásá. Ohrožen je i gigantický reliéf na svahu Stone Mountain.

18; Už jsou známy Trumpovy základní cíle v Afghánistánu. Trump se obrátil k národu ohledně války a vítězství v Afghánistánu.

19; Američané odhalili v daňových rájích 75 % národního důchodu Ruska. Rusové drží v daňových rájích velký objem nepřiznaných financí, který je roven zhruba 75 procentům národního důchodu.

20; Hlavní je začít... V USA už požadují likvidaci pomníku Billa Clintona. Bourání pomníků je nakažlivé. Začít je snadné, ale skončit obtížné.

21; Ministerstvo zemědělství Ruské federace prognózuje v roce 2017 rekordní sklizeň obilí. Ministerstvo očekává letos sklizeň 110 milionů tun.

22; Jižní Kurily se stávají teritoriem průkopnického vývoje. Budou zde vytvořeny vysoce technologizované podniky na zpracování ryb včetně účasti japonských investorů.

23; Ve Švédsku proběhl pochod mrtvol. Tváře a oděvy účastníků přehlídky vypadaly natolik věrohodně, že mohly těžko vyvolat cokoli jiného než odpor.

24; Velvyslanectví USA navrhuje Rusům, aby si americká víza vyřizovali na Ukrajině a v Gruzii. Zákon USA nezakazuje ruským občanům podávat žádosti o vízum v jiných zemích, vysvětlili na velvyslanectví.

25; V podniku GAZ spáchal propuštěný pracovník masakr, při kterém umírali lidé. Dnes dopoledne přicházely znepokojivé zprávy z Nižního Novgorodu.

26; V USA propustí velitele flotily, za jehož působení došlo ke dvěma smrtelným nehodám. Odvolání velitele sedmé flotily je důsledkem srážky torpédoborce John McCain s civilním plavidlem.

27; Ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace informovali o okolnostech masakru v podniku GAZ. Podle předběžných zpráv byl čin spáchán z pohnutek žárlivosti.

28; V Kyjevě rozhazovala polonahá „aktivistka“ Femen bonbóny Roshen z podstavce zrušeného Leninova pomníku. Akce měla představovat americkou sochu svobody symbolizující obohacení Porošenka.

29; Vyšetřovatelé požádali soud o domácí vězení pro Serebrennikova. Režisér je obviňován z organizování podvodu ve zvláště velkém rozsahu.

30; V Ingušsku byli zlikvidováni členové malgobecké bandy. Bandité se podíleli na celé řadě zločinů teroristické povahy.

31; Bělorusko zve Ukrajinu na společná rusko-běloruská vojenská cvičení „Západ 2017“. Běloruské ministerstvo obrany pozvalo na cvičení pozorovatele ze sedmi zemí, ale také zástupce OBSE a NATO. Průběh rusko-běloruských cvičení budou sledovat dva ukrajinští pozorovatelé.

32; Parubij slíbil vyvěšení ukrajinské vlajky nad Sevastopolem, Doněckem a Luganskem. Dnes si na Ukrajině připomínají den vlajky. Předseda Nejvyšší rady v tento den samozřejmě zmínil věčného nepřítele – Rusko.

33; Generální prokuratura Ukrajiny obvinila Žirinovského z financování terorismu. Aby obhájil svou existenci, „vynalézá“ ukrajinský úřad stále nové „teroristy“ v sousedních zemích.

34; Ukrajinská armáda vrací do zóny ATO raketovou divizi, která sestřelila Boeing MH17. Na Donbas přijíždí 3. divize 156. protivzdušného raketového pluku (vojenská jednotka A-1402).

35; Podařilo se nám zastavit občanskou válku v Sýrii, říká Šojgu. Ruský ministr obrany připomněl důležitost oddělení umírněné opozice od teroristů a zavedení zón deeskalace.

36; Ruští okupanti se bojí ukrajinské vlajky jako „čert kadidla“. Prezident Ukrajiny nalezl nové mytické zbraně proti „ruským okupantům“, ale příklad uvedl krajně nezdařilý.

37; Ozbrojenci ukrajinské armády okrádají a terorizují obyvatele okupovaného Dzeržinska. Pod záminkou „dobrovolné“ pomoci ukrajinským „ochráncům“ zabavují obyvatelstvu potraviny a majetek.

38; Zamkněte se v pracovnách a nevycházejte! Byly zveřejněny podrobnosti z masakru v podniku GAZ. Při zatýkání zločince museli policisté použít služební zbraně, protože se muž pokoušel na policisty útočit.

39; Nácvik přehlídky na Den nezávislosti v Kyjevě. Dnes v centru Kyjeva proběhl nácvik přehlídky věnované tzv. Dni nezávislosti.

40; Diverzní skupiny nepřítele aktivizovali v Doněcké republice svou teroristickou činnost, zvláště v okolí Mariupolu.

41; Soud umístil Serebrennikova do domácího vězení. Byly zveřejněny podrobnosti medializovaného případu. Soud souhlasil s argumenty vyšetřovatelů, kteří tvrdili, že režisér může ovlivňovat svědky a uprchnout.

42; Ukrajinští diverzanti se stali obětí vlastní miny v Doněcké republice. Velitel 28. brigády se pečlivě snaží utajit tuto skutečnost před nadřízeným velením.

43; Rusko už pátý měsíc za sebou vede v dodávkách ropy do Číny. Tentokrát dodalo 4,97 tun suroviny.

44; Pod ochranou ruských vojáků se do Aleppa vracejí běženci. Byla zveřejněna reportáž ze Syrské arabské republiky.

45; U Kyjeva je „ke Dni nezávislosti“ instalována scéna s mapou Ukrajiny bez Krymu a Donbasu.

46; Ukrajinští hokejisté Eduard Zacharčenko a Vladimir Varivoda byli diskvalifikováni ze všech soutěží kvůli tomu, že na základě dohody „odevzdali“ zápas s Jižní Koreou.

47; Ukrajina má v úmyslu zpřísnit pravidla vstupu pro občany Ruské federace. Vízový režim se zavádět nebude, ale objeví se jiná omezení.

48; Ukrajina je v čele celé planety. Za léta své nezávislosti dosáhla Ukrajina světového rekordu v pádu svého HDP. Za posledních 25 let se ukrajinský HDP snížil o 35 %. Srovnatelný pád vykázala ještě Moldávie (-29 %) Gruzie (-15,4 %). Na opačném konci žebříčku stojí Čína, která za stejnou dobu zvýšila svůj hrubý domácí produkt na desetinásobek.

49; Po zatčení režiséra Serebrennikova bylo zadrženo ještě několik dalších lidí. Mezi nimi i asistentka uměleckého vedoucího „Gogol centra“.

50; Ukrajina zesiluje blokádu Donbasu, říká Gryzlov. V říjnu 2017 vyprší tříletá platnost ukrajinského zákona o zvláštním statusu Donbasu.

51; Páníček přijel... Šéf Pentagonu přijel do Kyjeva. Ministr obrany USA James Mattis dorazil do Kyjeva, kde je naplánována je účast na přehlídce u příležitosti Dne nezávislosti Ukrajiny.

52; V Minsku se domluvili na přerušení palby v Donbasu. V Minsku byl dohodnut režim přerušení palby před začátkem nového školního roku.

53; Očekáváme už i daň ze vzduchu. Na Ukrajině se za příjem považuje i výnos z prodeje starých věcí. Občané Ukrajiny dostali další důvod pro nespokojenost.

54; To není správné... Šéf SBU Vasilij Gricak vyzval Ukrajince, aby nejezdili do Ruska za výdělkem.

55; Vojenský tribunál Doněcké republiky odsoudil obyvatele Děbalceva k 11 letům vězení za špionáž ve prospěch Kyjeva. K jeho úkolům patřilo shromažďování a předávání informací o přesunech vojenské techniky ukrajinské straně.

56; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády shořelo v obci Spartak jedenáct domů. Navzdory obětavé práci hasičů a snaze místních obyvatel utrpěly stavby velké škody.

57; Německo získalo zpět své valutové rezervy. Bundesbanka v předstihu dokončila plánovaný návrat části zlatých rezerv ze zahraničí. Polovina zlatého pokladu ale nadále zůstane v rezervní bance New Yorku a v Bank of England.

58; Za zvuku hymny vyvěsili nad Damaškem ruskou vlajku:

59; Nečinnost Kyjeva v otázce zvláštního statusu Donbasu ohrožuje mírový proces, hlásí ministerstvo zahraničí Doněcké republiky. Podle výsledků posledních setkání se účastníkům politické podskupiny nepodaří učinit žádný pokrok při jednání o klíčových otázkách.

60; Američtí diplomaté na Kubě hlásí poranění mozku v důsledku akustických útoků, říká Státní department. Řada pracovníků amerického velvyslanectví v Havaně byla vystavena akustickému útoku s využitím speciálních přístrojů.

61; USA mohou přehodnotit své rozhodnutí o vydávání víz ruským občanům. Zástupce šéfa diplomatické mise USA v Rusku Anthony Godfrey vyjádřil naději, že omezení ohledně vydávání víz Rusům je dočasné.

62; Proti bývalému ministrovi financí bylo zahájeno trestní stíhání. Před týdnem Aleksašenka zadrželi v Domodědovu s řády, na které se vztahuje zákaz vývozu. Poté jej propustili a on odletěl do Ameriky.

63; Porošenkův syn vyhrál výběrové řízení na zájezd do Singapuru za státní peníze.

64; Minus jedna miliarda dolarů pro rodinné rozpočty Ukrajinců. V Radě federace komentovali možné zpřísnění pravidel pro vstup na Ukrajinu. Rusko zcela jistě odpoví na podobný krok Kyjeva.

65; SkyNews: Ukrajina je korupční centrum a překladiště teroristů Islámského státu na cestě do Evropy. Televizní stanice SkyNews uskutečnila výzkum, jehož výsledkem se stal fakt, že Ukrajina se stala přístavem pro teroristy.

66; Porošenkova slova o přezbrojení armády je krycí legenda, říká expert. Vojenský expert si všiml, že je to už osmé Porošenkovo prohlášení podobného rázu.

67; V Súdánu byl nalezen mrtev ruský velvyslanec. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na súdánské úřady.

Zdroj: rusvesna.su
Zpracovala: Božena Weitingerová
Foto: YouTube.com

7 komentářů :

 1. Porošenko,Kiska a Drahoš.Toto je pátá kolona Bruselu a globalistů ve směru Německo - Rusko. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karel z Plzně A proto drahoše do koše.

   Vymazat
  2. 12:04 - Hele, Karle z Plzně, aspoň raz se zamysli nad tým, jaký má tvůj tzv. komentář k článku hodnotu! Sam zjistíš, že žádnou a jsi jen blbeček pro srandu králíků! Čest práci a za trvalý mír!

   Vymazat
 2. Nejde mi se nezasmát:
  43; Rusko už pátý měsíc za sebou vede v dodávkách ropy do Číny. Tentokrát dodalo 4,97 tun suroviny.

  To tedy zasadilo Rusko úder imperialistickým štváčům. 5 tun ropy stačí ve "Paramu" (nejmenší česká rafinerie) na závratných 2,6 minut provozu ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi nejde nezasmát. Normálnímu člověku obvykle dojde, že jde zřejmě o překlep. Tobě néééé.

   Vymazat
  2. 15:20 Oni ti rusofóbové mají všichni poruchané myšlení. Právě proto jsou rusofóbové.

   Vymazat
  3. Jen ho nechte, ať se směje. Rusko si chce žít dle svého, tupani to ironuzují jako úder imperialistickým štváčům.A ještě navíc je zabržděn, tomu se nesměju, ale přímo tlemím:oD

   Vymazat