Reklama

.

.

úterý 8. srpna 2017

Dodon slíbil, že posoudí plány USA na budování vojenských zařízení v Moldávii

8. 8. 2017       zdroj
Prezident Moldávie Igor Dodon oznámil, že americký záměr na vybudování osmi nových zařízení na vojenské základně v obci Bulboaca s ním nebyl projednán. V pondělí 7. srpna o tom informoval Sputnik Moldova. "Považuji to za další provokaci ze strany vlády Moldavska. Výstavba vojenských zařízení musí být odsouhlasena prezidentem země, který je také vrchním velitelem. Tato otázka nebyla se mnou konzultována. Probereme to, poznamenala hlava republiky.


V reakci na otázku, zda by bránil výstavbě na vojenské základně, Dodon zdůraznil, že "nejprve je třeba pochopit, oč se jedná".

Dříve téhož dne RT oznámila, že USA hledají dodavatele pro výstavbu vojenských zařízení v obci Bulboaca. Podle informací novinářů armáda od stavitele požadovala "projektování a výstavbu zařízení pro výcvik vojenských operací v městských podmínkách na výcvikové základně Bulboaca". Mezi stavby patří kancelář, hotel, obytná budova, čerpací stanice, škola, nákupní středisko a další budovy.

7.srpna bývalý moldavský ministr obrany Anatolij Šalaru také prohlásil, že má v úmyslu prezidenta republiky trestně stíhat. Obvinil Dodona z toho, že kvůli jeho počínání USA pozastavily financování moldavské armády v rámci Foreign Military Financing (FMF, Zahraniční vojenské financování).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

32 komentářů :

 1. Toz nech sa vesre na utocné základne tech supinatéch zrúd.....toz mily a zlatí az nám zacatkem decembra vejde slonko na západe tak lude pochopijó, ze so nám tzv. politické elite opravdo na hovno a ti zacnó zasa delat to co oz mnele dávno delat zametat vyvázat odpadke delat ponocné a pohodné a nebo jako Emanoel Holobrádek sa obrátit na pana Dochtora Chocholóska a bode najednó klid a vjeci dostanó nové kosmické rád.......slonce v srdci......howk

  OdpovědětVymazat
 2. Chobotnice se postupně rozrůstá ve všech zemích světa.A asi nebude síly ji zastavit,useknout chapadla,tak to již vůbec ne.
  Je kupodivu,že ač stále roste a zvětšuje se,tak rozhodně není silnější a hrozí jí permanentně smrt hlady(státní bankrot).Její věřitelé a scénáristi však sílí neustále a dávají jí pořád nové úkoly.
  Malé a slabé země,v podstatě už dnes mající stejné pány jako chobotnice,nemají proti ní žádnou šanci,ikdyž se tam čas od času objeví,ato z vůle prohlédnuvšího lidu, nějaký ten nový a "silný"prezident. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 3. 20:29
  Nebojte se žádný strom neroste do nebe. Při dostatečné výšce je cílem blesků.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 4. Musel by to udělat jako Maduro. Zlomit moc kolaborantů je nesmírně těžké, chce to pořádný koule. Jinak skončí v lepším případě jako Janukovič, v horším případě jako Kaddáfí.

  OdpovědětVymazat
 5. No jak zbankrotují tak budou mít po ptákách a svět bude mít klid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo máme se na co těšit:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201708085766997-bloomberg-desivy-dluh-kreditni-karty-usa/

   Vymazat
 6. Stop civilisty vraždící organizaci EU/NATO8. srpna 2017 22:34

  Pokud má moldavský prezident Igor Dodon 97% procentní podporu lidu jako naše přímo volená hlava státu Zeman, který sjednotil národ v odporu proti islámským a pravicovým klerofašistům vatikánské a fashingtonské pedofilní lobby a sudetoněmecké páté koloně, tak může zavelet a národ vytrha shnilé havloidní plody europrotektorátního kolaborantství i s kořeny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné, zarámovat, s dovolením použiju.

   Vymazat
 7. A cesi stavi prechody na masaricce misto aby hloubili atomove kryty
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 8. Americká základňa tu základňa tam,Americká al kájda tu al kájda tam,sú ako rakovina mor a cholera dokopi,rozožerú celé telo planéti.

  OdpovědětVymazat
 9. Copak jsme vypatlaný ussáci aby jsme hloubily atomové kryty? Na co jim budou? Oni se požerou i bez atomu až nebudou mít na kom parazitovat. Co jste postavil Vy Ho Do. Já dva rodinné domky. Na Zplodil se neptám VOLA.

  OdpovědětVymazat
 10. Ti američtí zmrdi prostě tu válku začnou a Evropu za pomoci černé a muslimské předsunuté armády ,zlikvidují!Jenom mi rozum nebere myšlení politiků,které si jako zástupce zvolil lid.Chovají se jak nenažraná prasata a je jim jedno,co si myslí lid.Mají pár svých podpinďousů,kteří jim vykonají jejich služby a touhy proti lidu a jinak absolutní nezájem.A USA se vesele roztahuje tam,kde ukáže prstem.Jsme ovce a chce se mi blít!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdeže, to je finta "fň"! Chujlostan bude zničen! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Frau Merkel a mesié Macron spolu s Mr. Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou či putleroffskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Vymazat
 11. Vzít bič a hnát zfetované americké hrdlořezy pryč!

  OdpovědětVymazat
 12. Horní Dolní nám stačí se na NATO VYTO a jsme z 50% v suchu. Potom na EU a jsme za vodou. Sledujte AENews ať tady neplácáte blbosti a trochu získáte přehled. Nelezte Honolulovi do zadku, vykašlete se na antiku, jsouto jen báje a pokud chcete věštby tak Osho Danger.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:05
   Ti dva jsou jeden. Hono sem tapetuje Wiki, pak jako HoDo se za to chválí. Schizo v pokročilém stádiu.

   Vymazat
 13. Ussacký agresoři jsou jen odpad světa a je třeba s nima tak do důsledků zacházet!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mariňáci se nakonec polepšej a budou platnou součástí bojových sil Bílé civilizace. Musíme věřit! Pseudomariňáci typu desátníka Browna Howneta na konec řady námořnictva opustí! Putlertan a Psiskosmahie budou smetené! Vítězví bude naše!

   Vymazat
  2. 14:53
   Zase meleš ty méněcenný genetickej ussackej mamrde /???
   Já tě varuju!!!!!
   Nejsi nordická ráda,jen kolaborantský hovno u cesty z Fuckingtownu,tak drž hubu nebo tě rozkopu jak zbytečnou mrkev!!!!!
   Ave Já!!!!!
   Jo a toho blba ze Smíchova co je tak """""schatamantni""""" ven sebou!!!!!:-))))

   Vymazat
  3. 19:08 Ty už vůbec ne. To není jen se něco přečíst o panu Adolfoj Hitleroj či Galandoj! A vlastnit ryšavý pejzy kolem tlamy jako ty, to Rusáka ještě nedělá! Abys moh bejt hrdým potomkem nordických uškujniků, musí ti to i árijsky myslet! Rusko u 100 let neexistuje právě kvůli debilům looserskejm tvýho typu. Proto se tam taky roztahujou tihle! - http://iks2010.info/?p=40063

   Vymazat
  4. 19:08 Jo doufám že umíš číst azbuku a rozumíš rusky imbecile! Jináč si to di rovnou hodit, páč hrát si na Varjága a neumět rusky žblebtnut to je hanba která není než smrtí vlastní rukou překonatelná, to je snad nám oběma jasný ...

   Vymazat
  5. Náš časopis v ruštině! -
   https://ia600405.us.archive.org/2/items/THENEWSPARTA/THE%20NEW%20SPARTA%20%E2%84%961.pdf

   Vymazat
  6. 8,00 8,04
   Hele ty méněcenný sráčkovníku,ty seš pitomec z prdele čokovopice a debila!!!!!!
   Adolf Galant byl proti tobě a tvý negerskokolaborantskoussáckýmu hovnu PAN NĚKDO!!!!!!!!
   A jdi na panáka ty mozkomore z prdele žumpoidní tlamy!!!!.-DDDD

   Vymazat
  7. 8:26 Nepiju, řídím s zásadami ještě většího Adolfa, a ne jak ty zemanoidní vječně vožralá či mořskou nemocí stižená filcka ...

   Vymazat
  8. 16:13
   Adolf by se z tebe zeblil ty židonegerská slátanino!!!!!:-DDD

   Vymazat
  9. 17:56 - Hele ty zdegenerovaná komunistická mršino, už brzy budeš absolvovat obojživelný kurzy létání a plavání, shozením z vrtulníků do zátoky se žraloky:)))

   Vymazat
  10. 17:56 Jasněěěě! A při spatření krysí dršky Putlera a jeho mongolskýho kámoše Šojgua vykřik: "Vy kucí mojíííí! Jak já vás miluju, že bráníte "árijské hodnoty"! Nebo co, idiote :)))

   Vymazat
  11. Jediný co by uznal je totiž ty hovado mongolo-russácký, agresívní proti vlastní rase, naše bílá Reconquista!

   Reconquista je mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě.

   Vymazat
  12. oprava času u odpovědi z 8:47: je to reakce na výblitek russáckýho komoušskýho mongolce co si hraje na bělocha z 11:23 ...

   Vymazat
 14. Svěsí ocas a nemůže dělat nic, co nařídí amíci to se udělá kontrolují celý svět.

  OdpovědětVymazat
 15. No to si mysleli Španělé a jejich Armada taky,když začali námořní bytvu s Anglií:-))))

  OdpovědětVymazat