Reklama

.

.

úterý 22. srpna 2017

Donbas je bojovou linií světové geopolitiky . „Dnes se na Donbasu rozhoduje o osudu světa – nic více a nic méně"

Nikolaj Starikov,ruský spisovatel na besedě
Napsal/přeložil: mbi
Budoucnost Ukrajiny, Ruska, Evropské unie a vlastně celého světa bude záviset na tom, jak se budou dál vyvíjet události na Ukrajině.  Na tom, jak se budou vyvíjet události na Donbasu, bude záviset další existence státu nazvaného Ukrajina. A bude na tom záviset i budoucnost Ruska, Evropy – a také celého světa.

Opravdu si myslím, že právě tady prochází dělící linie světové geopolitiky. A tak osud světa vlastně závisí na tom, jak se k celému problému postaví vlády Doněcké i Luhanské lidové republiky, jak se k němu postaví každý z vás. Osud Ruska na tom závisí zcela nepochybně.“

Dodal, že Rusko velmi dobře chápe obě lidové republiky a má k nim nesmírnou úctu. Zdůraznil přitom, že dnešní Ukrajina vznikla jako naprosto rusofobní projekt. A i když to na Západě popírají, na Ukrajině zuří občanská válka.

„Přestože na Západě ‚nezávislí novináři' tvrdí, že se na Ukrajině nic neděje, probíhá tam opravdová občanská válka,“ zdůraznil Starikov.

Jak dále uvedl, občanské války mohou skončit buď vojenským vítězstvím jedné ze soupeřících stran, nebo také zásahem vnějších sil, které přinutí obě strany k zastavení bojových akcí a k zahájení rozhovorů za jednacím stolem.

„Pokud zanalyzujeme současnou situaci, zjistíme, že nastala určitá rovnováha – vojenské vítězství jedné ze stran není reálné. Vnější síla, která by soupeře posadila za jednací stůl ale, jak se zdá, existuje. Rozhovory probíhají v Minsku, nepřinášejí však zatím žádné viditelné výsledky s výjimkou omezení bojů a hezkých řečí. To znamená, že existuje i nějaká vnější síla, která má zájem na válce vedené prostřednictvím cizích rukou, a to na území Donbasu. A touto silou jsou zcela jednoznačně Spojené státy americké,“ řekl Starikov.

„Rusko je jedním z konkurentů USA. Ale nestane se, že by někde v Mexiku ‚agresivní Rusko' provedlo státní převrat, zatímco Američané u samých hranic Ruska svrhávají ‚proamerického prezidenta' Janukoviče. Podtrhuji ‚proamerického' – Janukovič nikdy nebyl proruský. Technologie barevných revolucí funguje jen tam, kde dochází ke svržení člověka, který se tomu prakticky nebrání – nedílnou součástí ‚oranžových' postupů je totiž zrada. Kde není zrada, nemůže zvítězit ani válka.“

Jako příklad takové země uvedl Starikov dnešní Venezuelu, kde justice, ozbrojené síly i část tamních elit zachovávají věrnost jak prezidentu Madurovi, tak i směru, kterým zemi vede.

Nikolaj Starikov je ruský spisovatel, blogger a publicista. Je autorem řady děl a knih týkajících se geopolitiky, starších i novějších dějin a také ekonomiky. Je zastáncem „Ruského světa“ a otevřeně podporuje Doněckou i Luhanskou lidovou republiku ve svých pracích a článcích. („Ruský svět“ – v posledním období frekventovaný výraz vyjadřující v podstatě koncepci předpokládající sjednocení všech Rusů v geografickém, jazykovém i obecně civilizačním smyslu. Měl by být „protiváhou“ k obdobně chápanému, národnostně a jazykově však širšímu pojmu Západ či „západní svět“; pozn. překl.)

Zdroj: ok.ru

28 komentářů :

 1. Neznám a neslyšel jsem o tom,ale proč má to být opět Rusko a Evropa.Nerozumím dobře tomuto problému.Vím však jedno,že spojením Ruska a Evropy se vytvoří světová velmoc číslo 1.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl! Spojením Ruska a Číny se vytvoří světová velmoc číslo 1. A my budeme na straně poražených!

   Vymazat
 2. Rusko neusiluje o spojení s Evropou ani s jinými státy. Jde mu o udržitelný celosvětový rozvoj v souladu s přírodou a mírem na celém světě. Řešení konfliktních situací pomocí bez válečného jednání. Příkladem je jednání s Tureckem a nikdo nemůže říci že bylo neefektivní. Jak všechny nátlakové vojenské řešení USA za posledních 200 let. Příkladně Vietnam atd atd. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 3. Rusko hodlá hlavně konstruktivně a mírově spolupracovat. A to s kýmkoliv. Naproti tomu USA chtějí aby se všichni podřídili jim. A v tom je zásadní rozdíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:55 Ano to je právě ten velký rozdíl.

   Vymazat
 4. Uznání Doněcké a Luhanské republiky jako svéprávných území Ukrajinou, jak ji ukládají Minské dohody, jsou tou maličkostí, která chybí k vyřešení problému. Každým rokem bojkotu Minských dohod Ukrajinou krizi prohlubuje a přibližuje chvíli, kdy federativní uspořádání s Ukrajinou bude pro nové republiky již málo.

  OdpovědětVymazat
 5. Autor je Rus a samozřejmě fandí Rusku. Bohužel nepochopil, že existovali a existují i Ukrajinci. A ti se snažili už v r.1919 osamostatnit, podobně jako Pobaltské země a Finsko. Jenže bolševici v Moskvě tomu nepřáli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste si lépe prostudoval dějiny území Ruska, věděl byste, že ještě před 150 léty žádný "národ" Ukrajinský a dokonce ani žádná země toho názvu neexistovaly ! Ukrajina (Okrajina) je pouze geografický název dané oblasti. Na této oblasti žije i v současnosti několik desítek různých slovanských plemen, které se necítí žádnými "Ukrajinci". Západem byl uměle vytvořen národ a jazyk "ukrajinský" jako nástroj proti Rusku. Aby v podstatě Rus bojoval proti Rusovi. Proto vždy na Západě podporovali, vzdělávali a platili všelijaké obskurní osoby jako Šuškevič, Bandera a jiní váleční zločinci. Celá oblast je od pradávna ruská a patří do "ruského světa". Bandrovština a "svodomismos" jsou odnože ukrajinského fašismu, který Ukrajinu přivedl k současnému stavu. Tento umělý konstrukt se rozpadne, lidé ve stavu absolutní bídy, nicoty a násilí nakonec sami zlikvidují zločinné představitele tohoto směru a vrátí se do ruského světa, kam patřili a patří. Za 30 let nikdo nebude vědět, že nějaká Ukrajina existovala.

   Vymazat
  2. 7:59 To není tak. Už my jsme od Rusi odtrhli Červenou Rus! Naši Bolkové! Jak Přemkovec tak Piastovec. Pak tam byla nezávislá knížectví Haličsko-Volyňská a ta se nakonec přiklonila k papeži a Republice obou národů se kterou je přijetím uniatismu pojila víra! Kdežto Moskevská Rus byla více Asií, což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Petr I. Veliký chtěl vrátit Rusko na evropskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhostejný postoj většinové negramotné slovanské populace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům. A tento svět je Haličanům - tedy těm co se dnes nazývají nesprávně "Ukrajinci" zcela cizí a vždy byl! Na rozdíl od Malorusů a Velkorusů v Novorusku. Jenže ti jsou civilizačně zaostalejší a proto budou podmaněni Západem, který tam zatrupují právě Haličani.

   Vymazat
  3. oprava: zastupují!

   Ostatně právě o tom je ono veliké ukrajinske, ... evropejske vybojovanie! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
 6. 23,21 Celou éru SSSR byly na vysokých pozicích ukrajinci př. Chruščev. Proto se spolupodílely na všem co se tam dělo. Pokud si prostudujete historii té oblasti tak nebudete blábolit takové hlouposti. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 7. Starikov: „Na tom, jak se budou vyvíjet události na Donbasu, bude záviset další existence státu nazvaného Ukrajina“, není tomu tak. Jak se vše bude vyvíjet vůbec nezávisí na Donbasu, Ukrajině, ale jenom a pouze na vyřešení geopolitických vztahů USA, Rusko a Čína. USA budou postupně z okolí Ruska a Číny „vymezováni“.

  OdpovědětVymazat
 8. Tady je článek o proti lodní raketách:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201708225842251-namorni-doktrina-usa-nova-ruska-raketa/

  OdpovědětVymazat
 9. Nic nepozvedlo vlastenecké cítění Ukrajinců tak, jak agresivní politika Moskvy vůči Ukrajině. Oni sami teď říkají, že to jich vzpamatovalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké vlastenecké cítění Ukrajinců, jaká agresívní politika Moskvy vůči Ukrajině?! Upřesni, prokaž a dolož! Máš na to 12 hod.! Makej!

   Vymazat
 10. 12:14
  Vraždění banderovskejch svini je vlastenecké cítění?????
  Ty havlobanderovskej vohone bez mozku,drž hubu,když seš od svýho výskytu dutoleb!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. 13:22 Podobně jako Havel se pro komoušskou rusofilskou svoloč stal jakousi "anti-modlou" pan Bandera! Jenže ten strávil válku v koncentráku a boje se nezúčastnil. Skutečným hrdinou byl Roman Šuchševič! Když skoukneš film o generálu Šuchševičovi "Nepokořený", tak pochopíš že Roman byl kus poctivýho chlapa a horlivý vlastenec! - https://www.youtube.com/watch?v=NENah9oEiek

  On byl skaut, a jako mladík viděl za "holodomoru", kterej se fakticky odehrával i v Ukrajinci osídlené části Polska, jak tam polský huláni přišli potlačit selskou rebélii. A oni s dalšíma klukama ujížděli na drezíně a jeden hulán jel za nima na koni a mával šavlí a on - Romek ho skolil šutrem do xichtu! Normálně sjel z koně jak žok:)) No a pak o pár let později - už jako vuysoký důstojník právě vyhlášené Ukrajinské reubliky je Němci vyzván, aby se dostavil do vězení NKVD v dobytém sovětském záboru Polska. A tam na dvoře mezi zastřelenými odbojáři najde svého mladšího bratra. Tak se nasere, že jo. Ale mezitím přijede kolona SS a strhnu ukrajinský vlajky z místních úřadů, že prej fýrer si to nepřeje a dostane zprávu že jeho politický šéf pan Bandera byl zatčen a uvězněn. Sejde se s nějakým německým generálem a říká mu že musí Banderu hned propusitt, že nepřísahal fýreroj ani německý armádě, ale ukrajinskýmu lidu. Načež je zatčen a internován. Cestou vlakem jde ve vagoně na hajzl, omráčí stráž a prchne do lesů. Tam se postaví do čela UPA! Pak napadnou německou kolonu a začne válka s Nemci. Pak se děj posune do doby po válce, kdy je v odboji a skrývá se v konspiračních bytech a jde po něm major MVD, se speciálním pověření od Kremljádů ... velice napínavý film! A takovejch skvostů je na Youtube spousta! Třeba film Železná sotňa a mnoho dalších celovečeráků, dobře natočených s kvalitním obsazením, popisujících boj ukrajinského národa za svobodu! Proč to nedávaj na ČT? Farizejci! Prej chtěj pomáhat Ukrajině osvobodit se od Rusáků. Jak? Tím že mlčej k hrdinství jejího lidu za WWII.?

  OdpovědětVymazat
 12. 16:15
  Zase bláboly polorozpadlý zdechliny Pauka o banderovskejch ksindlech a jejich zbytečný existenci?!!!!
  Nebo zas dýmka míru u ptáka z eurohovnot???!!!!:-)))))
  Každopádně,když vidím banderovský svině v Čechách mám chuť je nechat projet koňmo....za ruce a nohy do všech světových stran!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:00
   Bandera byl zmrd a vrah a jako takovej i zdechnul.....a ty zdechneš taky ty pokurvená usssácká kolaborantská hnědá hovnodržko!!!!!!!:-)))

   Vymazat
  2. Krom toho ale ten film je o Romanu Šuchševyčovi! Alebys musel tušit kdo to byl, debile, že?


   Ta medůzovitá hmota co ti vyvěrá na krku zná jen dvě polohy: Putler - Plus! Ne Putler - Mínus! Takový blikátko! To že provokuju a píšu jinde taky proti EuroPepkům a shazuju pidny o "svobodě a demokraciii", to ani netušíš blbečku:) Páč nechápeš že někdo může lát jak Bruselu tak Kremlu ...

   Vymazat
  3. 20:37- protože nepoužíváte nick, bývám často na pochybách, kdy jste "džekil a kdy haid(neumím to napsat správně). Co si osvojit dvojí identitu pod těmito dvěma nicky?

   Vymazat
  4. 23:01 To spíš ten zdegenerovanej russáckej skin z 20:11. Za každým druhým slintem co vypustí má "židonegerskou opici", ale přitom trčí až po boty v prdeli zkurvenýho azijskýho ugrofince z Kremlu:)) Komediant zkrachovalej. Asi mu kamarádi skýni rozkopali dršku za vlastizrádný kecy a tak je opustil, ale rasistický výkřiky nikoliv - proto z toho vznikla tahle rudohnědá spatlanina :))))

   Vymazat
 13. A koho krom tebe ty lžiusssáckohovnomilnej kuřbuřte zajímají zdechliny a vrazi jako byli Bandera a Šuchševyč????
  No pochlub se ta banderovskej paskvile z prdele jandovoeurohovnot!!!!:-DDD
  Nebo ti mám říkat žůžovka Howner???:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neber si ty zdegnerovaná rudá syčíící zdechlino do svý tlamoprdele hrdiny naší rasy jen proto, že si se marně hlásila k americký marýně! Kreteny tam neberou, s ním nic nenaděláš, kdyby si se ussssyčel! Počkej - za pár let ti nějací mladí podedrovanci tu tlamu rozkopnou až budeš někde pod mostem lemtat z flašky samohonku a pak budeš už jen ufffffffákovat! :D:D:

   Vymazat
 14. 7,59
  Vyliž tu svojí 100 let nemytou lžidonegerskou prdel ty bezpohlavní šmejde pokurvený filcky a negramotnýho usssáckýho hulibrka!!!!!!!.-DDDDD

  OdpovědětVymazat
 15. 8,03
  Co tě sere monogoloidní lžidoopice????
  Že musíš každerj den chodit kouřit Jandovo eurohovnoty,abys měl něco telýho v tý kolaborantský držce?!!!!.-))))
  Howner z tebe hrdinu z Fuckingtownu takhle neudělá,ty žůžohnědá natržená prdelní díro!!!!.-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. 23:37 Na hodnoty i toho zpěváka ti seru zvysoka - my máme v programu je zakázat! Jsme pro samoděržaví! Pro staré zlaté časy kdy jsme s xindlem nevolnickým tvýho ražení zatápěli na magistrále v kotlích lokomotiv jako s dřívím! To je náš program! Staré zlaté časy ... ony se vrátí! Věř tomu.

   Vymazat
 16. Pánové(pkud vás tak mohu nazvat),vy jste snad dnes vstávali zadní částí těle napřed. Tolik vulgarity,
  blbosti a neúcty k druhému člověku, to se jen tak nevidí. Zamyslete se nad sebou. Vaše případné nadávka ignoruji. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat