Reklama

.

.

čtvrtek 10. srpna 2017

DWN: Ukrajina ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy!

10.8. 2017   Prvnízprávy
Ukrajina může vlastní vinou ztratit status klíčové tranzitní země pro evropský trh s energií, varuje německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
Bude "Nord Stream - 2" náhradou za Ukrajinu?
Skutečností je, že potrubí používané pro přepravu ruského plynu jsou velmi opotřebované, a do oprav a modernizace nejdou dostatečné investice, řekl ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik. Takže Ukrajina ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy, zdůrazňuje německé vydání. Podle něj se nakonec může stát, že původně nemecko-ruský projekt "Nord Stream - 2" bude zabezpečovat Evropu ruským plynem. O varování ukrajinského ministra energetikyjsme již informovaly:

Ukrajinský ministr energetiky varuje: Hrozí katastrofa s tranzitem plynu!

Brzy nebude Ukrajina schopna zajistit tranzit ruského plynu do Evropy, řekl ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik. Podle něj je to dáno opotřebovaným potrubím. Z této situace obviňuje ukrajinský „Naftogaz“, protože je „váhá“ investovat peníze do systému přívodu plynu, uvedl Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Ukrajina ztratila svůj monopol na tranzit plynu do Evropy a nyní může ztratit i klíčovou roli na evropském trhu s energií, konstatoval Nasalik. Jako alternativu Rusko spolu s Německem rozvíjí projekt „North Stream - 2“ a „Turkish Stream“ s Ankarou.

V roce 2009 podepsaly Ukrajina, Evropská komise, Evropská banka pro obnovu a rozvoj, Evropská investiční banka a Světová banka společnou dohodu o modernizaci ukrajinského plynovodního systému, připomínají noviny. Celkový objem investičního programu měl činit 3,2 miliardy dolarů. Nicméně, opravy postupují velmi pomalu, a jsou spojeny s vysokou mírou korupce v rámci ukrajinského koncernu.


Ukrajina ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy, uzavírá deník: „Pokud v blízké budoucnosti nebude ukrajinský plynovodní systém modernizován, aby zajistil nepřerušované dodávky do Evropy, pak „Nord Stream – 2“ a „Turkish Stream“ se „skutečně mohou stát projekty na zabezpečení poptávky plynu v Evropě“. 
Jiří Kouda,První zprávy

24 komentářů :

 1. Dobře jim tak to mají z protiruské hysterie.

  OdpovědětVymazat
 2. Chtěli Majdan budou mít mejdan a to hlavně v zimě aby se zahřáli.Ono to s tím Nord Streamem nebude tak horký.Prakticky v EU plyn nebude vůbec díky sankcím které míří ne na RF ale na EU resp.bude ale USácký velmi velmi výhodná cena asi tak 3x dražší a o to už se hoši z USA postarají.

  OdpovědětVymazat
 3. DWN tak vytváří mediální informační pole k podpoře plynovodu Nord Stream 2. (Přičemž je jasné, kdo bude "prskat").
  Uvidíme, zda-li se Merkelová odváží "cuknout" se od US protiruských sankcí, jejichž smyslem je zastavit dodávky plynu z Ruska (a omezit tak příjmy ruského rozpočtu) při zvýšení dodávek z Kataru a USA.
  A to i za cenu (podstatně) zvýšených nákladů.

  OdpovědětVymazat
 4. Dohoda o modernizaci tranzitního systému je zbytečná. Za 8 let se podmínky radikálně změnily. Mimo Ukrajinu jde starý Jamal (Bělorusko, Polsko), Nord Stream 1 (Baltské moře) a pravděpodobně budou realizovány Nord Stream 2 a Turkish Stream. Za těchto okolností by do ukrajinského systému investoval jen úplný blázen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v tom případě jsou za blázny USA, protože si chtějí ukrajinské plynovody koupit (za hubičku, lépe řečeno za hubana od Mr. Waltzman), ale potřebují k tomu i levný ruský plyn, který pak Mrs. Merkel prodají s přirážkou jako plyn z břidlic.

   Vymazat
 5. Výborná zpráva pro světového Satana č.1.EU hrozí odříznutí dodávek plynu, díky politickému nařízení či ukrajinské zanedbané údržbě zařízení, to je již dneska jedno.Nord Stream 2 Satan zablokuje.LNG-frakovaný ussácký plyn je 2x-3x dražší, ale kdyby se Satan rozkrájel, tak není v žádném případě schopen pokrýt evropskou spotřebu svým předraženým hamburgrovým plynem, za velmi výhodnou předraženou cenu.Připravme se na výrazné zdražení všeho, čeho se plyn jen doktne a samozřejmě i možný dlouhodobý výpadek.V tomhle ohledu lze od Satana čekat vůči EU pěknou levárnu!!!Při podpoře bruselských vazalů, mají velkou šanci EU odstřihnout od ruských dodávek a neplnohodnotnou náhradou za předražené ceny, by slabé východní ekonomiky mohlo i ekonomicky zrujnovat!!!

  OdpovědětVymazat
 6. To není všechno. Jak je znám, budou na práce dávat nejlevnější firmy a ty budou nuceni najímat nekvalifikované pracovníky/kvalifikovaní již odešly/ aby bylo co nejvíc hrošu na chabary. Za doláče Vám vystaví úmrtní list a udělajínemožné na počkání a nesmysly do druhého dne. Čekám kdy tam bouchne další atomka a budou mít vystaráno.

  OdpovědětVymazat
 7. Nerozumim...jak muze usa rozhodnout a naridit jinym statum EU, celemu svetu pic...nu a nikdo neda do sveho zakona, ze na usa se..me !!!!
  Dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (15:57):
   A válečnou taktiku a strategii vás neučili?

   Vymazat
  2. Emeritní plukovník v.v.10. srpna 2017 16:35

   15:57:
   Nová evropská šlechta (europapaláši)!
   • www.novarepublika.cz/2017/08/p-margin-bottom-0.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/08/humanitarni-otrokarstvi-1-cast.html
   • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
   • www.pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker
   • http://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji-bohate-agrofert-neni-jediny-nejvic-dotaci-konci-u-velkych-firem?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Vymazat
  3. Nemuseli by to ani dávat do zákona, stačilo by se na to prostě lidově řečeno vyprdnout a jet si po svém. Co by Amíci udělali? Vyhlásili nám válku?

   Vymazat
  4. 16.38 Zabavili by nám "Český dům" v Chicagu, psí boudu u ambasády, i to, co nám už stejně ukradli a donutí dodavatele banánů k zákazu exportu do Brna.

   Honoluluovi zakážou psát česky, vyhodí bustu Havla... zavalí všechny kavárny červenými kartičkami a plakáty s portrétem Putina s nápisem na způsob doby (prvního) protektorátu "UCHVÁTÍ-LI TĚ, ZAHYNEŠ! Tak jako americký voják bojuje, ty pracuj za šušeň pro demokracii a vše vyvoleným!

   Vymazat
 8. k "Oplustil":
  1) nepouzivejte "emiritni"...tim ukazujete vasi "dulezitost"
  2) o taktice a strategii nic nevite, tak to do meho prispevku nemotejte !
  3) udelal jsem si o vas obraz, ke vsemu se chcete vyjadrit, ale jste mimo misu!
  dustojni-val.veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:11):
   No takovou opovážlivost bych si nedovolil!
   Emeritním v.v. se nazval kdosi druhý. Ale můžete být klidný, nadávka to není ...
   Zdar a sílu!

   Vymazat
  2. Zdar a silu najdes v syru,vice pice republice .Jak jsen jiz zde naznacil ma prace k zachrane obyvatel zemekoule a hlavne kasparku v Cesku se minula ucinkem .Zasilam proto nyni damam ruzne sexuelni hracky a casopisy a jsem prekvapen jak se bussines rozbehl Vyuzijte me nabidky a rad zaslu vzorky bezplatne na adresu vami urcenou,samozrejme na zalohu predem mnou sestrojenou.To vite znam cizky jeste z afriky kde sedeli na strome s opicemi a kradli si buraky.
   Emeritni plukovnik v zaloze pluku Shoa
   vv. v.r tc poradce Trumpa- myslitele zemekoule velitele
   Honolulu kuku retarded tc na leceni ale brzy budu zpet

   Vymazat
  3. Zdravimm te kamarade doufam ze s tebou zachazeji jak se slusi a patri na kapacitu jakou Ty velikane jsi .Brzke uzdraveni ,hlavne nejez muchomurky jsou znacne skodlive -ovsem jen pro nektere slabe jedince verim ze tobe pomahali ale mozna jsi to prehnal a snedl jsi jich moc .Davaji ti porad tu vestu?(vis co myslim)? Preji brzky navrat na nase stranky
   Horni Dolni

   Vymazat
 9. Vy "EMIRITNI" !? nechcete rict "vyslouzily" ?
  VASE PRIPOMINKA JE UPLNE MIMO !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 10. Válečný veteráne copak nevíte že ovládají toky peněz. To je jejich zbraň na neposlušné v NATO a pokud nezačnou lavírovat jako Turecko /SILNÁ ARMÁDA/tak nic nezmůžou.

  OdpovědětVymazat
 11. Jo, to bude ono, dekuji.
  dustojnik-val.vetetan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mírumilovný občan, volič a daňový poplatník10. srpna 2017 22:29

   To 22:02 - Vážený důstojníku - váleční veteráne, výraz důstojník pochází ze slova důstojně. A to slovo obsahuje i důstojně se chovat na veřejnosti. Tudíž i psát důstojně a gramaticky správně. A když jste se zde už víckrát pochválil, že jste důstojník, prosím také uveďte i svou dosaženou hodnost. Vždyť to není žádné vojenské tajemství. Odhaduji tak nanejvýš npor., tudíž nic moc. A protože jste váleční veterán a v době míru jste, jak se domnívám, valčil nepozván v cizím státě, byl jste zřejmě žoldnéř, který za naše daňové peníze okupoval cizí stát ve prospěch cizí moci, např. USA. Ne však ve prospěch nás - mírumilovných daňových poplatníků v ČR! Můžete se k tomu, prosím, vyjádřit, pane váleční veteráne?

   Vymazat
  2. 22.29 Váš dědeček byl profesorem češtiny? Nejmenoval se Dub? Hodností nadporučík...

   Ale jinak vám pan Přednosta okresního úřadu dal jistě už před kyjevským majdanem za pravdu... Jako dával vašemu dědečkovi za císařpána pan okresní hejtman...

   Vymazat
 12. Obcane 22.29h: co jsem napsal nedustojne a gramaticky spatne ? Vy jste asi ten "emeritni" !
  Zda npor, nebo plk. to je snad jedno ! Jsem vyssi dustojnik. Nebyl jsem zoldak, ale mise OSN napr.UNPROFOR 1995 a dalsi. To je sluzba na rozhrani dvoch statu, ktere se nemaji radi, tak se lidi vzajemne vrazdi, rabuji, ....atd. Tj. ze po barevnych revoluci, ktere organizuje zapad ....nebudu opakovat znamou vec...
  dustojni-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mírumilovný občan...11. srpna 2017 11:18

   Opět jste nedůstojně a gramaticky špatně napsal ten svůj rádoby komentář. Vojáku, vždyť Vy ani nepoužíváte interpunkci v té své češtině. A např. výrazy "dvoch státu" se správně píšou dvou (ne dvoch) statů...
   Zřejmě kamarádíte i se slovenčinou.
   Co se týče důst. hodností, není jedno, kdo jakou má hodnost: npor. je nižší důstojník, plk. je nejvyšší vyšší důstojník o 4 stupně vyšší jako npor. Tudíž Vy jste tak plk. viděl asi tak 2x do roka, a to ještě musel být svátek!

   Vymazat
  2. Mírumilovný občan běžte s tím k šípku my jsme to už dávno zapomněly a na diskuzi to stačí.

   Vymazat