Reklama

úterý 29. srpna 2017

Erdogan zrcadlem Evropy: Chcete prachy, nebo ne?

Yekta Uzunoglu
29. 8. 2017
Nevím, kdy bylo přesně zrcadlo objeveno, jak se zdá ale, člověk byl po celou dobu své existence nadmíru zvědavý na sebe, na svůj vzhled, na svoje nitro a na svoji duši. Jeho zájem o sebe, o svoji duši, se v různých kulturách odrazila i v mytologii, eposech, bájích či ústní tvorbě tak, jako v starém Řecku v báji o Narcisovi. Zrcadlo se stalo v jistých kulturách symbolem obrazu duše, někdy ale symbolem marnivosti a rozkošnictví. Na druhé stranu ale symbolizovalo sebepoznání, moudrost a pravdu. V jiných krajích se lidově říkávalo „někdo zvedl zrcadlo“ nebo „zrcadlo duše.“


A v těch starodávných kulturách, bylo prostě zrcadlo obrazem duše člověka. Ve starověkém Egyptě ještě k tomu, slova „zrcadlo“ a „život“ byla identická. A třeba keltské ženy byly pohřbeny ze stejného důvodu se svým zrcadlem.

V židovské tradici zrcadlo slouží i k vysvětlení nadlidské role Mojžíše jako proroka.

Zůstaňme zde ale jen u jednoho základního a podstatného vnímání zrcadla, tak jako u některých starodávných kultur, kde zrcadlo je symbolem obrazu duše.

Prostřednictvím Říma a Řecka se zrcadlo, jako obraz duše dostalo do pozdějších evropských civilizací.

A proto se Erdogan se se svojí politikou vědomě stal zrcadlem naší soudobé evropské civilizace. Cílevědomě chce, abychom v jeho zrcadle viděli dramaticky a tragicky stav naší soudobé evropské civilizace, a to se mu povedlo.

Erdogan a jeho armáda na jeho povel nadávají, osočují, vyhrožují, pokoušejí se o vydírání celé evropské civilizace a především Německa. V Německu Erdogan oprávněně vidí kormidelníka Evropy a její politické elity, také proto jeho promyšlená, jeho ideologií opodstatněná agrese směruje právě tam. Jeho armáda nešetří ani vlastní manželku ministra zahraničí Sigmara Gabriela, která je jako žena samotného ministra, obtěžována či ohrožována, když, jak se zdá, už ze zoufalství toto sděluje mediím sám Sigmar Gabriel.

A co? A nic. Nic se neděje. Sigmar Gabriel, který je ministerstvem zahraničí v nejmocnější zemi Evropy, je ve své funkci opakovaně napadán ze strany Erdogana a jeho armády (kam patří i jemu „nakloněná“ media (jestli jiná media ještě v Turecku existují,  toť je otázka), je obtěžován, vyhazován a tedy i jeho vlastní manželka. On apeluje a radí svým občanům, aby ve svém vlastním zájmu necestovali do Turecka, ale nečiní nic, ale vůbec nic, aby ministerstvo, kterému velí, samo též apelovalo na občany Německa, aby necestovali do Turecka. To neudělá! Aby nepoškodil cestovky, které už mají s Tureckem kontrakty?! Patrně!

Erdogan a jeho armáda přidávají na síle svých dle božských a lidských zákonů trestuhodných útocích na německé nejvyšší ústavní činitele … A? Zase nic! Ve stejných dnech Erdoganova armáda nechává německé prestižní firmě Siemens a jejímu konsorciu vyhrát v Turecku miliardový (v USD) konkurs a je to …. Samotný prezident Německa až do nebe křičí, že již aspoň kvůli sebeúctě by se neměli nechat Němci Erdoganem takto ponižovat!

Ale ještě do nedávna úřadující šéfredaktor největšího německého deníku, známá osobnost BILDu Kai Diekmann, jede jako každý rok do Turecka strávit dovolenou (jenom?), ale jeho deník přitom píše, jak Turecko dehonestuje ústavní činitele jeho vlastní země! Erdogan jmenovitě poukazuje na Kai Diekmanna a veřejně křičí do davu , "Podívejte se, milí občané, jací jsou to lidé, jeho noviny jdou proti nám a on sám sem .....“

Majitel významných tureckých deníků, člen vedení Erdoganovy politické strany a Erdoganův přítel - svůj majetek za Erdoganovy vlády zněkolikanásobil - a před tureckým referendem prohlásil: „i toto vyhrajme, naše cesta bude otevřená jako dálnice“. Právě jeho deníky přichází každý týden s novými „Nazi útoky“, které mají pramálo společného s civilizovaným chováním! Útočí na Berlín nebo značkují německého aktivistu Franka Nordhausena, kterého Turecko drží v kerkeru*) jako rukojmí za Frankensteina. A tento pán jde se svou firmou do vládního tendru desetimiliardového (USD) projektu pro tureckou armádu, kde se mají vyrábět i tanky. A víte, kdo je jeho partnerem? Německý průmyslový gigant Rheinmetall, gigant ze země „nepřítele, ze země zrádců, separatistů, podporovatelů terorismu, Nazi – Německa“

Zrcadlo v osobě Erdogana jakoby říkalo Evropě: "můžeme vám nadávat, osočovat, obtěžovat ba vydírat jak chceme, stejně jak přičichnete ke prachům či sebemenším výhodám, jako je dovolená na sluncem zalitých plážích, tak už jste v našich službách! Dívejte se, jaké jste VY prodejné kurvy! Podívejte se na mně, abyste ve mně viděli obraz své prodejné duše, a dívejte se pořádně! Uvidíte se takoví, jací jste: chamtiví, prodejní, úplatní a bezcharakterní kafírové. Prosto jste hračkami v mých rukou, v našich islámských rukou, proto si s vámi můžeme dělat, co chceme, a dovolit si cokoliv a VY PROSTĚ MLČET BUDETE! CHCETE PRACHY NEBO NE?"

*) karcer, vězení

9 komentářů :

 1. Já nabídnu jako obyčejně pohled z druhé strany. Když údajně kroužil Erdogan nad Istanbulem tu noc po puči, tak prý volal Merkelové se žádostí o politický azyl a Merkelová údajně odmítla. A jak známe Erdogana, to je starý ješita, ten nezapomíná. Druhou věcí je to, že Erdoganovi se podařilo posbírat ty hlavní cuntaci, tedy chuntaře, a ti určitě zpívali potom jako slavíci. Místem, kde se organizoval puč proti Erdoganovi, byla základna NATO v Incirliku, kde jak víme, bylo více než 200 německých vojáků. Erdogan dnes má ucelený přehled o tom, kdo jmenovitě, a který stát se zapojil do organizace puče proti němu. Nemá něco Erdogan v rukávu proti Německu, o čem my nevíme? Dále, není pravda to, že německé firmy dodávají pro turecký vojenský sektor jako diví. V Turecku byl nedávno jeden tendr na dodávku určitého zařízení pro turecký vojenský průmysl, přestože se do tendru přihlásily 3 německé firmy, včetně Siemensu, říká se, že na přání Merkelová tyto německé firmy z politických důvodů nakonec z této soutěže vycouvali. Ohledně Reinmetalu, ten snad dodával do Turecka tanky Leopard, pokud jde o opravy těchto tanků, tak si potřebné díly pro tyto tanky nemohou objednat Turci jinde, než zase u tohoto Rheinmetallu. Mimoto, Turecku vyvinulo svůj vlastní tank – Altay, oni už za chvíli německé Leopardy potřebovat nebudou, jen ty díly na opravy. Jinak pro informaci, Turecko dosáhlo v 1.čtvrtletí 2017 růstu HDP 5% a ve druhém čtvrtletí to vypadá na růst 7%. A to přesto, že se pokusily zřejmě americké banky podlomit tureckou měnu minulý rok útokem na ni, něco podobného, jako byl útok na Rubl, to samé se uskutečnilo proti turecké liře. Erdogan má evidentně ekonomické úspěchy, jako žádná vláda před ním. To je také jeden z důvodů, proč za Erdoganem turecký lid vesměs stojí. Není to tedy tak úplně pravda, že Eredogan odrovnal celou oposici, a proto vyhrává všechny volby.

  OdpovědětSmazat
 2. Asi už nemá cenu psát něco o charakteru frau Merkel,Macrona nebo různých králů,kdekoliv na světě. To poslední o co jim jde je vlastní lid. Jejich "politika" je založená na kompromisech s ostatními, sobě podobnými politiky a pod vedením těch,kteří mají ve světě skutečnou moc,moc peněz. Erdogana západ odepsal a on ví,že bez pomoci Ruska dnes nemá šanci ani na holý život.Rusko samozřejmě tento velký dar z USA a spol neodmítlo. Zvláště v době války v Sýrii by to byla nebetyčná hloupost a dále ekonomicky i jinak spolupracuje s tímto členem NATO. Teď chci říci,že Marx se velmi spletl,když podcenil osobnosti při utváření světových dějin.Ty mohou otočit dějiným kormidlem na libovolnou stranu a lid, řečeno s Albertem Einsteinem, tak ten se jenom dívá. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 3. Zastavili jsme postup hurikanu Harvey v oblasti Houstonu, ktry je jim nami reciprocne nicen, je centrem provadejicim komunikaci s vasimi lidskymi posadkami ve vesmiru. Stacilo by ale jedine slovo vasi obcanky Simone Schoneberger-Clinton z New Jersey a ukomcili bychom tento nas vesmirny utok, natolok si ji vazime a respekrujeme ji. Nestane se, ze bychom s USA jakkoliv a o cemkoliv jednali bez jeji ucasti a bez jejiho plneho zasveceni do veci. Uvedumte si, ze zatim zadny hurikan se nezastavil. Vyzadujeme myslet, pomuze vam to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 08.13 USAci prý brzy přivedou nějakého NEODROHOVANÉHO (aby nedošlo k omylu) černého vola, aby vám tlumočil z lidských jazyků do vašeho "VESMÍRNÉHO"

   Smazat
  2. Jak jsme napsali, Simone, stacilo tvoje jedine slovo. Jen diky tobe jsme byli schopni dokoncit stezejni misi naseho nynejsiho Zastupce na Zemi, protoze ses ho rozhodla zachranit. Ukoncili jsme tedy nas nynejsi vesmirny utok proti Houstonu, nejvetsi prirodni katstrofou v dejinach USA.

   Smazat
 4. ono je totiž naprosto průkazný důkaz, kdy Sau Merkelová odmítla politický azyl pro legálně zvoleného tureckého prezidenta, a na druhé straně ted´ poskytuje v Německu ochranu Turkům, kteří byli zapojeni do pokusu o likvidaci Erdogana, Turecko o jejich vydání žádá, ale Německo nevydá. Samozřejmě,nejvíce lidí napojených na CIA uteklo do USA, ale ani v Německu to není tak špatné ze strany ochrany lidí, kteří připravovali likvidaci legálně zvoleného tureckého prezident. To,že Německo bylo zapojeno do organizace puče na svržení legálně zvoleného prezidenta na Ukrajině prostřednictvím v Německu žijícího Klička, je zcela evidentní a jasně napovídá, že Hitlerovské manýry v Německu stále přetrvávají. Tady pan Yekta tuto zemi brání do roztrhání těla jako vzor demokracie. Na to se dá dát jediná otázka, kdo to platí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:13 Kdo to platí peníze z usa pěkně jste to napsal souhlas.

   Smazat
 5. Ano, pane doktore, ale víte, ono Turkovi se vždycky bude líp nastavovat zrcadlo "Avrupě" než třeba Arabovi, o černých Afričanech nemluvě. Turek nás zná zevnitř a má nás prokouknuté, on do té Avrupy stejně vždycky jednou nohou patřil. Hezké to není, ale to zrcadlo není ani zas tak moc křivé.

  Otázka je, co by bylo "správně": aby si šéfredaktor jel válet šunky na Kypr a na Turka se uvalily sankce? Jak je můžou uvalovat ti, o kterých sám píšete ? A potom, přeci sankce na Rusa si schválili, a to je klasicky "ještě horší než zločin, totiž hloupost". Bez ohledu na to, co si o novotureckém státě oprávněně myslíte Vy, Arméni, Řekové, a já nakonec taky, tak je taky pravda, že stará dobrá prohnilá Evropa s ním nikdy na rovinu nejednala a silně se podepsala na tom, jak teď vypadá.

  Přes všechny mouchy, zatím jediný dobrý modernizační projekt pro velkou mnohonárodnostní zemi se jmenoval SSSR.

  VR

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.