Reklama

.

.

pátek 11. srpna 2017

Exkriminalista v případu oděské tragédie Sergej Iskruk: oběti oděské tragédie byly otráveny chloroformem


11. 8. 2017   zdroj (s videem z tiskovky)
"... Oběti tragédie v oděském Domě odborových svazů 2. května 2014 byly před úpálením otráveny jedovatou chemickou látkou. Během briefingu to v Doněcku 9. srpna řekl kriminalista v případu oděské tragédie, který uprchl z Ukrajiny, Sergej Iskruk. Informoval o tom korespondent na oficiální internetové stránce DLR. "V roce 2015 jsem se podílel na provedení expertízy událostí z 2. května 2014 v Domě odborových svazů v Oděse, které byla předložena celá řada otázek, včetně důvodů úmrtí lidí a činnosti ministerstva vnitra a ministerstva pro mimořádné situace. V roce 2016 bylo šetření ukončeno, předložil jsem vyčerpávající odpovědi", řekl Sergej Iskruk.


Podle kriminalisty byly v průběhu expertízy učiněny závěry toho, co se stalo, což absolutně neodpovídalo oficiální verzi ukrajinského ministerstva vnitra. Podle materiálů případu byla těla obětí v uvolněné poloze, což neodpovídá typické situaci při smrti v ohni. Hovoří to ale o blokování reflexních funkcí organismu v důsledku působení toxické chemické látky.

Ve prospěch této verze svědčí i stopy neznámé tekutiny, nalezené v Domě odborových svazů. V souvislosti s tímto velmi překvapuje skutečnost, že nebyla provedena expertíza těchto stop hned po tragédii.

Hypotézu otravy chemickou látkou potvrzují i svědecké výpovědi o tom, že kouř měl při požáru netypickou žlutou barvu. A nezvratným důkazem úmyslné masové vraždy je výsledek expertízy o přítomnosti stop chloroformu v krvi obětí. Je také třeba poznamenat, že tato látka se působením ohně nebo přímých slunečních paprsků mění na fosgen - bojový otravný plyn.

Z výsledků provedeného souboru postupů vyplývá, že tragédie, která si vyžádala životy desítek lidí, byla naplánována a připravena předem. Tyto závěry samozřejmě naprosto nevyhovují kyjevským orgánům, o čemž svědčí i pokusy o falšování výsledků expertízy a tlak, který je vyvíjen na úřední osoby, podílející se na vyšetřování "masakru v Oděse".

"Byl jsem povolán na prokuraturu, kde mně bylo předloženo, abych přepsal závěry expertízy o příčinách úmrtí lidí. Nemohl jsem na to přistoupit, po nějaké době na cestě domů mě někdo neznámý praštil do hlavy, cenné věci mně ale odebrány nebyly. Po 2-3 dnech jsem byl znovu povolán na prokuraturu, kde mně bylo řečeno, že mé závěry jsou špatné, znovu jsem odmítl cokoliv měnit", řekl Sergej Iskruk.

Podle kriminalisty se to jednou událostí neomezilo, po nějaké době byl na něj spáchán další útok, při němž utrpěl bodnou ránu. Poslední kapkou byl pokus o nátlak ze strany aktivistů Pravého sektoru.

Když si uvědomil, že jeho život je ve skutečném nebezpečí, rozhodl se Sergej Iskruk opustit území Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. No tak tohle jsem nevěděl jsem zvědav jestli někdy budou fašouni potrestaní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašouni nebudou potrestaní, protože jsou na "správní straně" barikády. Drží nad nimi ochrannou ruku mezinárodní kurvitko a největší válkychtivý zločinec a terorista USA! Dokud USA po zásluze nechcípnou, nebude mír na světě!

   Vymazat
 2. Dovedete si někdo představit, že by se ukrajinští fašisté, kteří jsou toho času kamarády západu a nástrojem boje proti Rusku, se mohli dostat před tribunál do Haagu ? Já si to představit nedovedu, protože "demokratická pravda" je přece selektivní.

  OdpovědětVymazat
 3. Měli by být nahnáni do téhož,aby celej svět viděl a slyšel,jak budou řvát a prosit všechny svatý,až jim bude oheň olizovat nohy!!!!!
  Ksindl fašistickej!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud čtete články 3-4 dny zpět je tam příspěvek obhajovatele BANDERY a moje reakce. Končí to mým konstatováním "Jak můžE ještě dnes někdo obhajovat BENDERU. Vraždil nevinné rodiny včetně malých dětí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdy by to asi tak dělal, lžide? Když byl na útěku z polskýho kriminálu, nebo když seděl v Sachsenhausenu? Mezitím moc času neměl a blbostma se rozhodně zabývat už vůbec ne:) Čtěte kurva životopisy osobností místo žvatlání komoušskejch sraček! Cituju:

   "Roku 1934 byl odsouzen za podíl na atentátu na polského ministra vnitra Bronisława Pierackého k trestu smrti, ale rozsudek mu byl později změněn na doživotní odnětí svobody. Během dvou soudních procesů si získal proslulost svou plamennou obhajobou ozbrojeného boje proti polskému státu. Z vězení uprchl nebo byl propuštěn (údaje se dosud liší) roku 1939 po napadení Polska, poté co správa věznice v Brestu následkem válečných událostí prakticky zanikla. Po napadení Sovětského svazu Německem se pokusili ukrajinští nacionalisté vedení Banderou využít situace a 30. června 1941 ve Lvově vyhlásili samostatný ukrajinský stát s premiérem Jaroslavem Steckem. Německé vedení bylo tímto krokem, který vyvolal nadšenou odezvu u ukrajinského obyvatelstva, zaskočeno. Reakce přišla po několika dnech, kdy byli ukrajinští představitelé zatčeni a odvezeni do Berlína, kde byli nuceni k tomu, aby proklamaci nezávislosti Ukrajiny odvolali. Jelikož tak neučinili, byli uvězněni v koncentračním táboře koncentračním táboře Sachsenhausen. Jeho hnutí se nyní muselo profilovat bez svého vůdce. V roce 1943 dokonce vznikla Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) jako všenárodní partyzánská síla, podléhající ovšem určujícímu vlivu banderovského křídla OUN, její příslušníci byli proto zjednodušeně označováni jako banderovci. Ta na některých místech spolupracovala s Němci, jinde s nimi bojovala. Bandera byl propuštěn až na podzim 1944, na základě německých nadějí, že se zapojí do spolupráce s Říší.

   Po svém propuštění z koncentračního tábora se Banderovi již nepodařilo na činnost Ukrajinské povstalecké armády získat výraznější vliv."

   Takže kdy to měl jako spáchat?

   Epilog:
   "Bandera žil od roku 1946 v exilu v Mnichově, kde se nadále politicky angažoval. 15. října 1959 jej ve vchodu jeho domu v Kreittmayrstraße zavraždil agent KGB Bohdan Stašinskyj pomocí kyanidu, jímž byl Bandera zasažen do obličeje. Stalo se tak na příkaz šéfa KGB Alexandra Šelepina a Nikity Chruščova. Německý nejvyšší soud v Karlsruhe konstatoval, že za smrt Bandery nese vinu vláda Sovětského svazu, což se po pádu SSSR jednoznačně potvrdilo. Pohřben byl v Mnichově."

   A tady se někde dočítám šílený sračky, že měl být někde "souzen jako válečný zločinec" ad. Kdy? Kde?

   Jen kecy! To se prostě jen tak říká - "banderovec". To je asi jako "hlinkovec"! Ti taky měli spáchat plno "zločinů" na židech, cikánech a rudoších, ale Hlinka s nima neměl nic společnýho, páč zemřel několik let před válkou ...

   Vymazat
  2. Ostatně o spravedlnosti jeho boje se zednáři se zmiňuje už Leon Degrellle - cituji:

   "Monsignor Hlinka si na konci roku 1918 uvědomil, že jeho lid směřuje do poddanství. Rozhodl se poučit konferenci v Paříži o pravých tužbách slovenského lidu. Nejprve byl odmítnut a česká policie mu z Benešova rozkazu zrušila vízum. Tajně odcestoval do Varšavy, kde francouzský velvyslanec podnikl vše co bylo v jeho silách, aby Hlinkovi zabránil v odcestování do Paříže.

   Nakonec papežský nuncius v Polsku, budoucí papež Pius XI, pomohl Hlinkovi a jeho společníkům uprchnout nepřátelskému prostředí vytvořeném mocným francouzským velvyslancem. Jako uprchlíci v otřesných podmínkách museli cestovat přes Chorvatsko, Itálii a Švýcarsko než dosáhli Francie, opět tajně. Neměli jídlo ani místo, kde by složili hlavu. V Paříži našli přístřeší v klášteře a tak Hlinka mohl zpravit Američany o své přítomnosti.

   Plukovník Bonsal se s Hlinkou sešel:

   „Mám skvelé vzpomínky“, napsal Bonsal,“ na setkání s tímto slovenským knězem. Často jsem o něm smýšlel jako o nejsympatičtějším muži ze všech delegátů, s kterými jsem se potkal. Měl tmavé oči, průzračné krásy, které skutečně byly oknem do jeho duše a zjevné upřímnosti.“

   Otec Hlinka přijal Bonsala ve své malé cele. Předal mu dopis od generála Štefánika, který bojoval ve francouzské armádě před tím než byl zavražděn Benešovými agenty při svém návratu na Slovensko. Otci Hlinkovi svěřil dopis pro americkou delegaci: „Doufám, že se brzy připojím k otci Hlinkovi a jeho přátelům. Prosím zkuste sjednat rozhovor s prezidentem nebo štábem plukovníků. Můžu vám garantovat naprostou pravdivost toho co vám řeknou.“ Trvalo téměř tři měsíce než otec Hlinka s doprovodem dosáhli Paříže a Bonsal naznačil, že přišli téměř pozdě. „Toho jsem se obával,“ odpověděl kněz, „ale naše zpoždění bylo zapříčiněno jen díky mimořádným českým snahám držet nás dál od Paříže.“

   Otec Hlinka také vysvětlit, že se Slováci bojí komunistů.

   Češi Slovákům řekli, že pouze spojení jejich národů je může zachránit před komunismem:

   „Proč nezkusit spojit síly? V každém případě to bude pouze dočasné opatření, jako manželství na zkoušku. Pokud se spojení ukáže jako špatné, každý z nás půjde svou cestou.“

   Ale ani ne po třech týdnech maska spadla. „Za tento krátký čas pod vládou Čechů jsme trpěli více než za posledních tisíc let. Pamatujte na má slova. Čas ukáže, že byla pravdivá.“

   Bonsal Hlinkovi připoměl, že „Pittsburghská deklarace“ garantovala Slovákům autonomii, načež Hlinka odpověděl, že ta samá deklarace Slovákům garantovala zastoupení na mírové konferenci. „Museli jsme vydržet vše,“ pokračoval Hlinka, „od českých vojáků a pražských politiků. Češi považují Slovensko za kolonii a zacházejí s námi jako bychom byli divoši z Afriky. Tito cizinci prohlašují, že patříme ke stejnému národu, ale jakmile dostali šanci, jednali s námi jako s nevolníky."

   Vymazat
  3. Bensal Wilsonovi ohlásil vše co se dozvěděl a ten byl ohromen zjištěním, že existuje rozdílný pohled na věc mezi Čechy a Slováky. Když si uvědomil, že byl obelhán, rozlobeně přerušil Benešův projev na konferenci ze dne 5. května 1919: „Formálně prohlašuji, že za žádných okolností jsem nikdy nepovažoval veřejnou konzultaci na Slovensku za nadbytečnou.“

   Beneš věděl co může od referenda na Slovensku očekávat a tak odstranil původce těchto nebezpečných myšlenek. Požádal Tadieua, aby přijal okamžitá opatření. Tradieu byl rád ze svého spoluspiklence. V noci dalšího dne francozuská policie vtrhla do kláštera a odvlekla Hlinku i s jeho doprovodem. Byli vyhoštěni z Francie ještě týž noc.

   Když se Bonsal vrátil, aby se slovenskou delegací probral další záležisoti, našel pouze prázdné cely. Opat kláštera vše Bonsalovi objasnil: „Beneš a Tardieu jsou na vině.“

   Americká delegace podala oficiální protest proti Tardieuovi, který odpověděl, že Slováci byli „divní Rusové Karpat, kterým bylo těžké porozumět stejně jako je asimilovat. Bylo by absurdní přeměnit tuto část Evropy v pevnou vládu, bolehlav malých národů.“

   Americká delegace byla otupena takovou nestoudností a Tardieu byl varován, že nejde „po dobré cestě k vytvoření pevného Československého státu.“

   Poté co se jeho lidé dostali z ruk francouzské policie, vydal se Hlinka zpět na Slovensko, kde pokračoval ve svém boji na obranu svého lidu. Ten ho chtěl zvolit do parlamentu, což se Čechům nelíbilo.

   „Hlinka,“ píše Bonsal, „se rozhodl přijmout své zvolení, aby tak mohl bojovat za svobodu svých lidí. Několik týdnů před volbami vtrhla česká policie do Hlinkova domu uprostřed noci a odvlekla ho do vězení daleko od lidí, kteří ho obdivovali. Měsíce se s ním zacházelo s takovou krutostí, že jeho zdraví bylo těžce poškozeno. Nebohý otec Hlinka si zasloužil víc než tuhle trnovou korunu.

   Ve skutečnosti byl Hlinka ve vězení několikrát surově zbit. Tak skončili snahy Slováků prosadit své právo na sebeurčení. Slováci nebyli jedinými lidmi, kteří se stali obětí české nenasytnosti. Bylo zde také 691 923 Maďarů a 640 000 Rusínů, kteří stejně jako Slováci, okamžitě dostali náhubek. Nad všemi ostatními zde bylo také 3 231 688 Němců žijících v Sudetech. Přes všechny své rozdíly byli tito lidé společně vtaženi do poddanství skrze dobrotu Versailleské smlouvy.

   Vymazat
  4. Komoušský padělatelé dějin byli taky schopný smolit že "Hlinka zradil Republiku" a kdesi cosi! Kdyby předčasně nezemřel na následky surového zacházení ze strany českých židozednářských okpantů, tak by se dožil vyhlášení první Slovenské republiky a stal by se jejím prezidentem a pak by ho jistě také za jeho lásku k vlastním národu komoušský bestie po porážce bílé civilizace v roce 45 popravily ... proto nevěřte ničemu co se tu zveřejňuje! Učte se dějiny sami na skutečně nezávislých webech!

   Vymazat
  5. Tento níže uvedený odstavec jste ale z vašich objektivních pramenů opomněl okopírovat. Snad se Vám to zdálo málo objektivní nebo se to nehodilo do krámu? VK

   Někteří polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyni a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo.[3][4] UPA brutálně vyháněla či zabíjela Poláky, nešetřila v mnoha případech ani Židy. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let.

   Vymazat
  6. To máte pravdu, ale jeho jménem a jeho idemi se zaštiťovaly bandy vrahů. To co píšete by se dalo použít na další jak se jim říká masové vrahy, Oni sami to nedělaly, jenom vytvořily ideje.

   Vymazat
 5. Kdyby tam toho krpatýho polozrzavýho kripla s držkou lžidebila dali na pokusy bylo by líp!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Bendera chujlo....a vrag....

  OdpovědětVymazat
 7. Co se týče oděské tragédie, tak ani na chvíli nepochybuji o tom, viníci budou po zásluze potrestáni. Rusové od začátku shromažďují důkazy a mají tam dost lidí, kteří s nimi rádi spolupracují a dodávají potřebné informace. Ten trest ale nemusí být vynesen porotou, viníky mohou zlikvidovat samotní loutkovodiči aby se oni zachránili, počínaje USA ambasádou a konče politiky z kyjevské bandy se stejně budou zodpovídat a to je moc dobře.

  OdpovědětVymazat
 8. Článek není důvěryhodný. Zjištění, že většinu lidí, kteří se v době vypuknutí požáru nacházeli v Domě odborů, nezabil oheň, ale jedovaté látky, není vůbec nic nového ani překvapujícího. Žlutá barva kouře svědčí pro přítomnost oxidu dusičitého, který vzniká při hoření umělých hmot. Při hoření PVC, polyuretanu a mnoha dalších hmot, které se nacházely v interiérech budovy, vzniká taky množství bezbarvých plynů, smrtících už v malých koncentracích. Jde například o kyanovodík, který oběti znehybní a neumožní jim uniknout. Přítomný může být i chlorovodík nebo fosgen, také jako následek hoření celkem běžných materiálů.
  Stopy těchto látek v tělech obětí jsou tedy vysvětlitelné i bez rádoby objevné konstrukce, jakou naznačuje autor článku. Představa, že do Domu odborů někdo vniknul, omámil přítomné osoby chloroformem, načež založil požár a pak kamsi zmizel, je příliš fantastická, než aby jí někdo mohl uvěřit.
  Svědectví lidí, kterým se odtamtud podařilo za pomoci zachránců zvenčí uniknout, nic takového pochopitelně nenaznačuje.

  OdpovědětVymazat