Reklama

.

.

neděle 13. srpna 2017

FAZ: Sankce, ceny ropy - a ruská ekonomika stále roste a roste!


FAZ: Sankce, ceny ropy - a ruská ekonomika stále roste a roste!13.8.2017


Sankce a nízké ceny ropy nezabránily ruské ekonomice stále „růst a růst,“ diví se německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Ve druhém čtvrtletí letošního roku se ekonomické ukazatele zvýšily o 2,5% ve srovnání s předchozím rokem, což podle analytiků svědčí o normalizaci situace. 
Kromě toho, od konce roku 2016 po sedmi čtvrtletích klesajícího HDP začala opět růst, poznamenaly noviny.

Přes sankce a klesající ceny ropy, „ruská ekonomika stále roste a roste“, diví Frankfurter Allgemeine Zeitung. Růst o 2,5% znamená největší skok od třetího čtvrtletí roku 2012, uvedl deník.

Podle analytiků tato data naznačují normalizaci hospodářské situace v zemi. „Růst se výrazně zvýšil ve stavebnictví a v průmyslu,“ říkají experti z Capital Economics. Obchod také zaznamenal pozitivní trendy. Pokles ekonomické výkonnosti je pozorován pouze v zemědělském sektoru.

Od konce roku 2016 po sedmi čtvrtletích poklesu začal HDP opět růst.

Zdá se, že se ruská ekonomika dobře vypořádala se západními sankcemi a klesající cenou ropy, uzavřel Frankfurter Allgemeine Zeitung.

(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)

26 komentářů :

 1. Ropa je levná,ale stát dotuje výrobu biosraček do pohonných hmot.Kdyby stát raději dotoval pěstování zeleniny,brambor,ať to nemusíme dovážet.Ropu nemáme,tu musíme dovážet,ale zemědělské produkty si můžeme vypěstovat sami.Rusko i díky tomu,že si skoro o všem rozhodují sami,tak se dokáží rychle přeorientovat,kdežto o nás rozhodují v Bruselu,tak musíme poslouchat jejich nařízení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaň nadávat a skuhrat a jdi do prdele, ruský užitečný idiote. I bez ropy a plynu náp to tu šlape nesrovnatelně líp jak Rusákům.

   Srovnání HDP na 1 obyvatele přepočteného podle parity kupní síly:

   https://goo.gl/M61ogd

   Vymazat
  2. Idiot si tu akurat ty 17:08 . A nebudem ti vysvetlovat preco . Ty to nepochopis....

   Vymazat
  3. 17:15 Dík! Více tu, pro ty co umí rusky ovšem - http://rusidea.org/?a=131002

   Přeložený jeden odstavec: "V současné době ekonomika běží na poloviční kapacitu kvůli nedostatku úvěrů na financování provozního kapitálu a dlouhodobých investic Uzavřeny tři čtvrtiny průmyslových projekčních kancelářích, vývojových a výzkumných ústavů, což vedlo k snížení produkce high-tech průmyslových výrobků, vzhledem k nedostatku poptávky zemi opustilo více než jeden milion vysoce kvalifikovaných odborníků."

   Vymazat
  4. Ovšem je třeba dodat že článek je o darebáctví ruské národní banky, jejíž vedení jde na ruku wallstreetské a londoncitské finanční oligarchii, tedy tradičním nepřátelům Ruska.

   Vymazat
  5. Je zajímavý že tu se uvádí nějaký článeček z německých novin neukazující nic podstatného (tak jasně že se stavba velkýho mostu na Krym musí projeivt růstem stavenictví! Ale třeba se to ukáže jako investice na hovno, že?), zato zcela pomíjí články, popisujících pravý opak i pravé příčiny krize, které opravdu z valné části leží na bedrech nosatých centrál, leč bez jejich kompradorů v Rusku by se jim tak dobře nedařilo okopávat mu kotníky. A esipak ědko ví proč to tak je? Páč většina těch kompradorů tvoří putleroffskou stafáž! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/1488bratva-zhidva-092.jpg

   No tihle platí i tento web ... tak proto.

   Vymazat
  6. Odpornou postavu fašisty - a obdivovatle černé sotni (17:38) redakce maže pro její hlupácký antisemitizmus. Bude tak pokračovat i nadále, až tenhle český nablblík dá diskuynímu fóru Nové republiky pokoj.

   Vymazat
  7. Poznals Venco svýho pána na pranýři? Kerej to je, přiznej se? Pochybuju že Rotenberg, ten stojí i nad Putlerem! To bude nějaká obřezaná krysa z nižších pater, že jo? Podle tvýho vzteku aspoň vím že jsem trefil hřebíček na hlavičku:)))

   Vymazat
  8. Tebe by rudej Venco odprásk i Jeho vysokoblahorodí ataman donských kozáků Alexej Mozgovoj, který proti židobolševický slotě bojoval na Donbasu! - http://iks2010.info/?p=97232

   Vymazat
  9. Slova druhého Největšího opolčence (hned po Jeho Vysokoblahorodí Igorovi Iványči Strelkovu, kterej by tě samozřejmě jakožto bílý důstojník Jeo Imperátorských veličenstev odprásk zrovna tak!) - cituji:

   «Мы поднимаем знамя Христа и национально-освободительной борьбы против антирусского режима, установленного в Украине и России. Хотим мы этого или не хотим, нам православным, Богом определено встать на пути иудейского мирового порядка».

   Комбриг А.Мозговой

   Vymazat
  10. A tady toto je jedinej pravdivej článek o Donbasu na NR! Jak to že unikl cenzúře tvých nosatých šéfiků, židků z Kremlu, rudý Venco?
   :))) -
   http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   Vymazat
  11. Mám podezření že to někdo asi nedočet do konce:))) Cituju z článu na NR:

   "Donbas důvěřoval Rusku, vkládal do něj své naděje a chtěl se do něj vrátit.Ale ukázalo se... že Donbas - to je Rusko. A žádné jiné Rusko prostě neexistuje.

   Rusko - to je Donbas, Podněstří, Abcházie, Jižní Osetie a ještě k tomu jakási část lidí žijících na území Ruské federace, která si ještě pamatuje, co to vlastně Rusko je.

   A jiné Rusko teď není. Rusko zůstalo v naší duši, v naší paměti, v našich dějinách. A na Donbasu.

   Ale Ruská federace - to není Rusko. Je to oligarchické státní zřízení na těle naší vlasti - přibližně takové, jaké má i Ukrajina. Takové, které sice nežebrá na rusofobních schodech, ale hrdě obchoduje se svými surovinami. Samozřejmě ve prospěch oligarchů, tloustnoucích na úkor lidu.

   Ruská federace - to je stát, který patří buržoazní kleptokracii, jež zničila Sovětský svět, který byl současně i Ruskem, i když silně transformovaným.

   Ruská federace - to je komerční projekt na prodej surovin do zahraničí a vyvádění kapitálu získaného prodejem těchto surovin za hranice, tedy komerční projekt stejného typu jako Ukrajina, pouze mnohem silnější, větší, dražší, ziskovější, lépe organizovaný a lépe kontrolovaný.

   Proto se také ukázalo, že Donbas se nemá kam vracet.

   Rusko, do kterého se chtěl vrátit - to je on sám.

   A nebude to Ruská federace, která bude pomáhat Donbasu, aby se vrátil, ale Donbas bude pomáhat Rusku, aby se vrátilo k těm kořenům, na nichž vždy stálo.

   Tak takhle to dopadlo. K tomu, aby se Donbas mohl vrátit do Ruska, musí nejprve vzkřísit Rusko."
   Konec citátu.

   Vymazat
  12. 17:51 Tak rudohnědko předveď ten svůj, tedy "chytrácký" antisemitismus! :)))

   Vymazat
 2. By mě zajímalo, jak by dopadly zkurvený USA, kdyby na ně někdo stále vymýšlel nějaké sankce.!??.. Už by dávno zdechli!!...

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlasím s 17:15, naprosto!

  OdpovědětVymazat
 4. STRAŠNÝ HLADOMOR V RUSKU !!!!
  RUSÁCI MĚ SEŽRALI SNOUBENKU !!!!
  Moje snoubenka, Deborah Jenkinsová, se rozhodla, nedbajíc varování navštívit Moskvu.
  Moje sladká Deborah (typická Američanka /výška 160 cm, 180 kg živé váhy/) po vystoupení z vlaku, (lodí do Vladivostoku, cesta magistrálou) byla napadena pěti hladovými Rusáky a sežrána. Dokonce i kosti si vzali na polévku.
  Takové vládnou poměry v Rusku.
  PLÁČU PLÁČU SŮL !!!
  JOE PRKNO, Čechoameričan.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Dvořáku, proč ty imbecily hned nemažete.Každý normalní diskutér tady přestane chodit.

  OdpovědětVymazat
 6. Dupejte si do- a po Rusku jak chcete, debilové, jejichž fotry měla Rudá armáda nechat chcípnout v německých lágrech. Stejně ho nikdo nikdy nezlomí. A jestli někdo v blízké budoucnosti skončí, tak to budou nenažrané a zdegenerované USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruský užitečný idiot, zoufalý vlastizrádný ruský řiťolezec, kolaborant z 5. kolony právě promluvil.

   Vymazat
 7. Americký užitečný idiot, zoufalý vlastizrádný americký řiťolezec, kolaborant z 5. kolony právě promluvil.

  OdpovědětVymazat
 8. Sláva Rusku na ohromnou soběstačnou zemi žádné sankce neplatí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sankce na Moskvu platí značně, jenže tamní propaganda to šikovně zamlžuje. Ale celkový výsledek se vždy ukáže v rozvoji průmyslu a stavu státních financí. A tam bohužel je to mizerné!

   Vymazat
  2. Neřekl bych "soběstační", ale spíše svérázní!:)) -
   http://zvedavyzvedavec.czweb.org/pouze_v_rusku.htm

   Vymazat
 9. Každá akce vyvolá protiakci. Sankce pro Rusko jsou dobré v tom že jasně říkají obyvatelstvu že je chtějí ničit a to vyvolává ten pocit nedáme se a protože mají jistotu že jim nikdo nepomůže začnou improvizovat, vymýšlet a dělat. To je ten problém v Čechách od začátku "Co nebude dovezem" tak proč se snažit. To zláká všechny lenochy a těch je v každém státě dost a čím štědřejší sociální systém tím více lenochů.

  OdpovědětVymazat
 10. Poněkud mne udivuje, že za jedině výkonnostně klesající je zde uváděn agrosektor, když politici Ruska naopak hovoří, že právě ve výrobě vlastních potravin se situace zásadně zlepšila.

  OdpovědětVymazat