Reklama

.

.

úterý 8. srpna 2017

Fenomén Kamaz-5350 v Sýrii. Oblíbenec převáží i bojuje (FOTO)

Napsal/přeložil: Lev Romanov
8.8. 2017   Eurasia24
Vojenská automobilová technika vyrobená v Rusku se v Sýrii již tradičně těší velké oblibě. Do všech válek a vojenských konfliktů, kterých se zúčastnila syrská armáda, se zapojily desítky tisíc těchto nákladních a terénních vozidel.


Nejinak tomu je i v případě typu Kamaz-5350 Mustang. Právě tyto automobily si v současné době vybojovaly u syrských vojáků vysokou popularitu, jak informuje Věstnik Mordovii.Stroje jsou běžně využívány k přepravě mužstva, munice i výstroje a výzbroje. Stejně často je lze vidět i v roli dělostřeleckých tahačů.Přímo v Sýrii byly tyto automobily využity také jako podvozek raketometů Grad 2B26. Používají je libanonské oddíly bojující na straně syrských vládních vojsk.Zmínit se je třeba také o využití Kamazů v úloze pojízdných kolových zbraňových systémů. V tomto případě jde o vyzbrojení Mustanga rychlopalným 57mm kanónem S-60.

Zajímavá je také skutečnost, že když příslušníci jedné z radikálních povstaleckých skupin podporovaných USA ukořistili tento terénní vůz jako trofej, přestavěli ho na samohybné dělo.Na korbu Kamazu byla nainstalována houfnice D-30 a schránky na munici.

Podvozek Kamazu-5350 používá v Sýrii také celá řady systémů radioelektronického boje. Tato technika však již patří nikoli syrské, ale ruské armádě.

Lev Romanov, Věstnik Mordovii

Zdroj: vestnik-rm.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

8 komentářů :

 1. Toz rád bech tam videl nase tatrovky jak pomáhajo zvitezit té DOBRE strane a dobré vjeci.....slonce v srdci......howl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při čtení té zprávy mě napadlo to samé.
   Jo, tatrovka, bývala to značka slavná! I Loprais by měl co povyprávět. Jenže, kdeže loňské sněhy jsou? ...

   Vymazat
  2. Ano, kdysi tam byly Tatry i Pragy....

   Vymazat
 2. Od doby kdy do Sýrie vstoupili Rusové se nějak džihádičkám nedaří. Pempersky jsou nedostatkové a "dobré rady" od pinďozů na hovno. Prostě dostávají pěkně na prdelky a plní se jim jejich přání o cestě k Posraláhovi. Jen ty panny u něj asi nemají co dělat, když hrdinové doputují v cárech, jako škvarky a bez koulí.

  OdpovědětVymazat
 3. 12.21,CR sa dala zradnou cestou s NATO,takze,v Syrii vam kitky nerostou...a to ste mali v Syrii perfektne obchodne zazemie,ktore drzal Petr Markvart , Technoexportu Praha.

  OdpovědětVymazat
 4. No náš automobilový průmysl a nejen ten se našim prozápadním poskokům podařilo za necelých 20 let úspěšně zlikvidovat a převést do majetku geniálních manažérů dodaných západem. Sláva jim.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. Vysmívali se v3s a ta byla lepší než západní šunty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:30
   Plný súhlas. Vozíme na nej drevo z kopcov, čo má človek problém po vlastných, v3s prejde plne naložená a tá naša má cez 40 rokov.
   Milan

   Vymazat