Reklama

čtvrtek 31. srpna 2017

Francouzští instruktoři se ocitli v kotli spolu s teroristy DAEŠ


Ilja Novický
31. 8. 2017    zdroj
Osvobození města Tal Afar v severozápadním Iráku dostalo na svět další přesvědčivý důkaz o účasti západních instruktorů na formování DAEŠ. Podle francouzsko-německého kanálu Arte v současné době "uvízli" důstojníci francouzské vojenské rozvědky ve městě a nemohou se dostat ven, protože by došlo k odhalení jejich tajné mise ohledně výcviku teroristů.


Bylo to oznámeno v předvečer v pravidelném týdenním pořadu Le Dessous Des Cartes (doslovně "S odkrytými kartami"). Analytici kanálu se domnívají, že společná návštěva ministrů obrany a zahraničí Francie v Bagdádu je spojena s misí na záchranu tajného sboru DGSE (Hlavní správy vnější bezpečnosti Ministerstva obrany Francie), jenž se nachází ve městě Tal Afar, které je již z 90% osvobozeno od DAEŠ.

Potvrdí-li se tyto údaje, pak zopakuje Tal Afar usvědčující zkušenost Aleppa, při jehož osvobozování byl v prosinci 2016 objeven bunkr se stovkou inspektorů ze zpravodajských služeb 16 zemí. Proto se v současné době tak dramaticky změnila rétorika oficiálních představitelů Francie v souvislosti se syrskou krizí. Podle údajů Arte hledá Paříž zprostředkovatelský komunikační kanál s Damaškem a má v úmyslu ukončit válku v Sýrii.

Francouzská vojenská účast v té či oné podobě byla již dříve nejednou potvrzena na území Syrské arabské republiky. Podle uznávané Voltaire Network, která zná tajemství Blízkého východu, právě Francii patří již v roce 2012 iniciativa na vytvoření první islamistické enklávy v Homsu v Sýrii, stejně jako obsazení starobylého křesťanského města Maaloul počátkem roku 2014.

Připomeňme, že jde o snahu ještě před vznikem DAEŠ zformovat z teroristů Fronty an-Nusrá "islámský emirát", známý podle názvu jediné obsazené čtvrti ve městě Homs Babá Amr. Osvobození této čtvrti Homsu od tří tisíc teroristů trvalo syrské armádě asi měsíc a tři stovky zajatých francouzských instruktorů byly předány v polovině roku 2012 ministru obrany Le Drianovi prostřednictvím Libanonu.

Nová ministryně obrany Francie Sylvie Goulardová po vítězství Makrona potvrdila v rozhovoru pro Evropu 1 "přítomnost francouzských vojsk v Sýrii". Voltaire Network nazvala toto přiznání "veřejným tajemstvím" a prohlásila, že francouzská commandos působí v Sýrii nezákonně od roku 2011, s krátkou přestávkou mezi březnem a červencem 2012, kdy začišťovala Homs.

V tomto ohledu je příznačné přiznání nového ministra zahraničních věcí Francie Jean-Yves Le Driana, který dříve vedl ministerstvo obrany. Při návštěvě Bagdádu také přiznal francouzskou vojenskou přítomnost v Iráku "od samotného začátku bojů s DAEŠ". Oficiální mise hlavy francouzské diplomacie je věnována jednání o účasti Paříže na poválečné obnově Iráku.

Na pozadí tajných jednání o osvobození důstojníků DGSE z Tal Afar se však poskytnutí Paříží půjčky ve výši 430 milionů eur irácké vládě spíš podobá výkupnému než příspěvkem na budoucí "mírovou výstavbu". Podle údajů Arte hledají francouzské oficiální osobnosti prostřednictvím Iráku zprostředkovatelský komunikační kanál s Damaškem, aby zmírnily osud francouzských důstojníků na jiných místech, kde jsou v Sýrii poraženi teroristé.

DAEŠ, Fronta an-Nusrá jsou teroristické skupiny, jejichž činnost je na území Ruské federace zakázána rozhodnutím Nejvyššího soudu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Článek byl opublikován 28.8.2017

40 komentářů :

 1. Nic nového pod sluncem.USA s NATO spojenci kooperují s teroristy, vycvičují a zásobují zbraněmi různé skupiny a teroristické bojůvky.Hlavním úkol spočívá v šíření permanentního chaosu, zásobování zbraněmi všechny zúčastněné strany a pro USA ekonomické i strategicko-vojenské zájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stručne povedané.....sú to starí kolonialisti, celí francúzi - detto Lýbia

   Smazat
  2. 0.38 zapomínáte, že Britové nejsou o nic lepší... viz Mnichov, Mers el Kebir...

   Smazat
  3. 9:24
   Táhni do Texasu,tam tě potřebujou,tady jen smrdíš ty zmrde usssacjej zkurvenej!!!!!!

   Smazat
  4. Kdo zabil Kadáfiho - francouzský agent. S kým se kamarádil Sarkózi a Bleir - s Kadáfim a brali od něj prachy a současně mu připravovali pohřeb. Jsou to všechno úlizní západní zmrdi.

   Smazat
  5. Je to "moc pěkný",když si občané žaboužrout9 Francie uvědomí,že těch 136 obětí krvavého pátku 13.listopadu r.2015 v Paříži v klubu Bataclan a okolí i s 86 oběťmi z oslav "pádu Bastily" z 13.7.následujícího roku mají na svědomí místní "skvěle integrovaní" musulmani s imigranty infiltrující se ISiláci,které si prostřednictvím židozednáři ovládaného státu sami pěstují a vyzbrojují...Kdy se konečně naserou u udělají si tam mezi sebou pořádek,vypadá to,že jsou naprosto debilní a nejsou schopni si ty věci ani uvědomit,takže se chovají jako tupá hovádka a proto se tak s nimi i jedná,pořádně zapřáhnout a dojit,něco na porážku a zbytek do kafilérky...U nás je to obdoba...

   Smazat
 2. Pokud tam ti "důstojníci" školili teroristy, pak nezbývá než říci: Dobře jim tak.
  zajímavé, že bulharští vojáci při cvičení odmítli střílet na cíle představující Rusko, ale tito západní žoldáci nemají srdce ani svědomí. Mám mít s nimi soucit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Střílet na Rusko znamená válečný konflikt, to USA dnes nutně potřebuje!

   Smazat
  2. 22.13-Horní Dolní, co soudíte o tom, kdyby místo Trumpa zvítězila Hitlery?Ona chtěla umravnit Putina a válka s Ruskem by již vypukla asi dávno.Trump bude do konce volebního období zřejmě odstraněn,pak nastane v Eurosojuzu pěkné tóčo.

   Smazat
  3. Když už NATO s U.S.A. cvičí společně na unifikované cíle, představující Rusko a jeho státní symboly, to odpovídá plně se domnívat, že připravují útočnou válku v režii U.S.A. k napadení Ruska podél východní hranice od Pobaltí až po jižní hranici zločinecké organizace NATO.

   Smazat
 3. Celý západní svět jsou podporovatelé teroristů.

  OdpovědětSmazat
 4. "Bylo to oznámeno v předvečer v pravidelném týdenním pořadu Le Dessous Des Cartes (doslovně "S odkrytými kartami")....."
  Něco v této ruské zprávě nehraje - zatím poslední letošní vysílání zmíněného televizního pořadu totiž bylo před prázdninami, konkrétně 13. května.

  Pokud tím odkazem autor chtěl své zprávě dodat na věrohodnosti, šlápl vedle.

  P.S.:
  Jinak nechápu, co hovado podepisující se "Horni Dolni" sleduje svými idiotskými výkřiky. Poznámka 22:01 je obzvlášť stupidní projev tohoto negramotného trolla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud myslíte tu nenávistnou poznámku o Francouzích, nevidím na jejím smazáním nic závadného a nazývat to censurou je projev slabomyslnosti. Koneckonců jste to sem nasral podruhé: 0:12.
   Vaše ubohost evidentně nezná hranic a možná jste na to dokonce hrdý. To je jen a jen Váš problém.
   Tykat mi nemusíte, to si nechte pro jedince sobě rovné.

   JK

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 0:17 pane Kopecký, souhlasím s tím, že Horní Dolní je troll, ke všemu mimořádně nevybíravý, ale vadí mi, pokud už je mazán, že pan Dvořák, neráčí zanechat příslušnou hlášku. Je to nekorektní a NR to nijak nesluší. Rád bych se přehlédnul a jestli, pak se omlouvám.

   Smazat
  4. Promiňte pane anonyme 3:47, ale nemohu se přece omlouvat za každého psychotického idiota, kterého pro jeho hulvátství smažu. Jak by potom vypadala diskuze? Všichni hulváti a trollové, kteří "zmizí" z diskuze, jsou archivováni včetně jejich IP adres. Většina z nich naše diskuzní fórum dobrovolně opustila. Věřím, že tak učiní i troll Horni Dolni.

   Smazat
  5. Drž zobák ty lejnolahvárenskej geneticky modifikovanej megatrotle!!!!!

   Smazat
  6. Pane Dvořáku 8:36, nejde o žádné omlouvání, ale o prostou hlášku stejně, jako v jiných případech. Nechápu, jak by to hyzdilo diskuzi, zatímco bez takové hlášky je to jen a jen podezřelé. Chápu, že máte prostřednictvím IP nějaký ten přehled, který vám do určité míry umožňuje leccos chápat a potom i řídit, tím ovšem takové to zašmudlané mazání komentů nevysvětlíte. Jsou myslím vtipnější a mnohem elegantnější, ale férové prostředky.

   Smazat
 5. Pokud je to pravda, tak zjistit jména a činnost a poslat především do Paříže a do Nice pozůstalým po teroristických útocích. Schválně, jakou srandu by na to vymyslili v redakci Charlie Hebdo.
  Jestli se to ukáže pravdivým, tak Emmanuel Macron bude duševně, charakterově tím, čím jeho seriálová jmenovkyně byla fyzicky.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco takového Charlie Hebrejs nikdy nepublikuje. Kdyby ano, byl by to opravdu Charlie Hebdo. Jenže není...

   Smazat
 6. Francie už nejméně 3 roky podporuje a vyzbrojuje irácké Kurdy. François Hollande několikrát navštívil kurdskou autonomní oblast Iráku, naposledy letos v únoru.
  To s tvrzenímu Ilji Novického nejde moc dohromady.
  Navíc bylo by velmi zvláštní, pokud by Kurdové o tajných akcích Francouzů nic nevěděli.
  Celá ta zpráva je dost podezřelá; pokud obsahuje něco pravdivého (zejména pokud jde o údajnou podporu Daeše), muselo by to pocházet ze zpravodajských zdrojů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především chování francouzské reprezentace je krajně podezřelé. Jsou dohledatelné výroky Hollanda, kdy volal po vojenském zásahu proti Asadovi a podpoře "demokratické" syrské opozici v době, kdy byl již internet plný videí a fotek chování syrských demokratů. Mám ještě před očima necenzurované záběry té doby, kdy demokraté uřezávali hlavy svým nepřátelům a jeden exemplární demokrat dokonce sežral jeho vnitřnosti.
   Byl v oné době Holland tak neinformovaný, nebo přesvědčený o naší blbosti? Obojí je špatně.

   Smazat
  2. Francouzské tajné služby mají blíž k frankofonní části arabské populace (Sýrie, Libanon) než anglofonnímu Iráku. Je to tradice a dispozice. Jestli někde uvízli francouzští instruktoři, pak spíš v Sýrii než v Iráku.

   Smazat
 7. Velice mě zajímá kdo tyto aktivity všech zainteresovaných zemí koordinuje. Odkud chodí povely a kdo to financuje?

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. člověče nešťasná, vy ste zralý na psychinu

   Smazat
  2. 0:54
   S tímto zářným případem lidské ubohosti ani docent Chocholoušek nepochodí

   Smazat
  3. Ty ubohá zrůdo žer GMO svinstvo od Monsanta, chlastej Cocacolu s antifreeze a vodu s fluoridem, žerete v té zázračné Americe horší svinstvo jak my v Evropě.
   A nelez na české weby, jen bliješ stále stejné zvratky jak honolulu. Jste jak žebraví flašinetáři co se vnucujou na českých diskuzích.

   Smazat
 9. je možné, že dva jedinci, kteří na tomto diskuzním fóru Čechy trvale urážejí, jsou jedna osoba trpící schizofrenií, doporučuju nereagovat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V prdeli je v první řadě hnUSA, začíná občanská válka, president je bezmocna trapná figurka a vládnou válkychtiví generálové a psychopati. Starej se co se děje u vás a nevnucuj se k nám, zde o ty tvé ubohé vyblitky nikdo nestojí.

   Smazat
 10. Konecne treba vypalit potkany NATO,ich koniec sa blizi.Treba zvrhnut komedianta,sobotku a
  chovanca,prisluhovacov juesej,ktori nas vedu vojny.Tym nemyslim,aby sme sa dali do partie s Ruskom.Stacilo by udrziavat standartne vztahy k prospechu oboch.Ale nevolme slaby cajicek v podobe SPD!

  OdpovědětSmazat
 11. Francouze pochytat,a provest je v poutech centrem Damašku, ať lidi vidí jaký zrůdy se podileli na jejich vyvražďování.Na to jsou ale rusove moc velky měkoty.Takže až je pochytaj,tak je v tajnosti pošlou domů.....

  OdpovědětSmazat
 12. Rusove nechteji zavdat jakoukoli zaminku k rozpoutani valky.Proto,radeji zustanou mekoti,hlupacci,ale ve skutecnosti vitezi.Dnes buh tresta juesej za svinstva,co delaj jiz minimalne 70 let...nakonec z toho obvini Rusko.

  OdpovědětSmazat
 13. Macroni,žabošnekožrouti byli vždy zrádní-viz jejich podíl na Mnichovu......rozpoutání války v Libyi končící rozvratem státu a zavražděním Kadáffího,nyní se serou dál do jiných zemí,inu koloniální choutky je nikdy nepřešly!Oni jim to spočítají ti jejich černí a snědí z jejich kolonií,do posledního žabošnekožrouta,nemají šanci na další existenci!


  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
 14. Jinými slovy, to, co v Sýrii a blízkovýchodním regionu vůbec dělají tito Francouzi a spol., je podvratná činnost i otevřená agrese v jednom.
  Je to neospravednitelné porušování mezinárodního práva, Charty OSN.
  Ne na Rusko, ale na tyto státy (řízené prodejnými zmetky ve službách velkokapitálu) by měly být uvaleny sankce.
  A ti, kteří to vše vyvolávají, financují a řídí, postaveni před soudní tribunály. A poté pod šibenici ..

  OdpovědětSmazat
 15. Je neuvěřitelné, že tito vůdcové teroristů dostanou po takovém bezuzdném vraždění nakonec imunitu, namísto toho, aby právě oni stáli např. před Evropským soudem a tam se zpovídali ze svých zločinů. V tom je právě ona amorálnost západu, která si drze říká evropské hodnoty.

  OdpovědětSmazat
 16. U Vukovaru na farmě Ovčary srbští četnici s těmito natisty - francouzskými žoldáky, kteří se zpronevěřili evropské civilizaci a kultuře, tvrdě zúčtovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srbové jsou hrdý národ . My jsme ovce , bohužel .

   Smazat
 17. Toz to je hrdá Francie....hovno só to enem posraté solini pana Daladieéra prostá hovna a slozebnici spojenech státo teroristickéch....toz potrebojó reálné socialismus live ...a basta.....slonce v srdci...howk

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.