Reklama

úterý 29. srpna 2017

Herecké hostiny versus snědený krám


Karel Sýs
28. 8. 2017
Už i režimní kritikové si stěžují na české televizní stanice, že neúnavně obracejí televizní seriály. Kritizují samozřejmě jen ty závadné: Nemocnici na kraji města, Chalupáře, Byl jednou jeden dům, Hříšné lidi města pražského, Malý pitaval z velkého města, Sanitku… Podobně by mohli vyčítat věčné repetice obou Andělů, Majora Zemana, Dobrého vojáka Švejka, Pěničky a Paraplíčka… Kupodivu mlčí o polistopadových škvárech, které na obrazovce obíhají jako na běžícím páse.


Jenže takoví Hříšní lidé – to byly herecké hody! Herci opravdu hráli, zřetelně vyslovovali, ale hlavně – měli co hrát. Zápletky se neopakovaly, krev tekla jen za scénou, a i ty vraždy byly tak nějak laskavé.

Kriminálkou Anděl nás krmí den co den. Chápu – ministr operetní armády se před volbami musí zviditelňovat až do totalitního zblbnutí. Jenže má všehovšudy jen tři herecké polohy: nakloní hlavu k rameni, podepře si skráň dvěma prsty a v okamžiku rozluštění dramatu si mne chřípí. Jeho souherci jsou taky jen figurky. Není jim slova rozumět, zřejmě je nestačili naučit, že slabiky se nepolykají. Abychom jim však nekřivdili. Nemají prostě co hrát a to se na výkonu hned pozná.

Jistě nečekáme Hamleta ani Revizora, ale schémata jsou nesnesitelně prostoduchá, stále stejná jako jídelní lístek v dnes tak vysmívaných školních kuchyních. (Kam se však na ně postmoderní dramaturgie hrabe!) Když už jsme u gastronomie – podobají se jako vejce vejci. Spíš jako pouk pouku. Krve ovšem teče víc než z krevní tučnice!

Čtenáři se snad neurazí, řeknu-li, že z režimních hoven bič neupleteš!

Pouk = zkažené vejce, pukavec

38 komentářů :

 1. Shakespeare by za tím vším viděl SHYLOCKa ... a měl by nejspíše pravdu.

  OdpovědětSmazat
 2. Cesi jsou hloupi, a tak jim staci hloupa televize a k zradlu posypova sul
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,56
   A tobě stačí co,jedna po tlamě ty zdegenerovaná kadibudko z prdele Hovnocuce??!!!!!

   Smazat
  2. 12.02
   Jirásková byla stejná donašečka a roztleskávačka jako svého času Chramostová!

   Smazat
  3. 13,08
   A cos natočil ty krom svýho ušmudlanýho půlitru nebo petky????
   Možná tak Suchej hadr na dně mořským,Tři prdy zaklatý v lucerně....a pak svoje životopisný jako Ještě větší blbec,než jsme doufali a Návrta idiota!!!!!!.-))))
   To by odpovídalo tvejm výrazovejm kvalitám a tvýmu ÍÁ!!!!

   Smazat
  4. 13,24
   Nemocnice byla na svojí dobu skvěle natočená!!!!!! Doktoři žádná sláva nebyla.
   Případy 1,oddělení stály na Polívkovi,Vetchý tam byl leda do počtu!!!!!!
   Mamon je zhovadilost!

   Smazat
  5. prosím, dělej rozdíl mezi hloupostí Čechů a drzostí vás židů

   Smazat
 3. Misto toho, aby vznikla realna iniciativa "NE TV POPLATKUM", "NE VYMYVANI MOZKU", "NE RADE CT", pokracujete v analyzach TV serialu? No to je uzasny, opravdu prinos pro spolecnost.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak koukám, že nejsem sám co těm hercům špatně rozumí. Drmolí neskutečným způsobem, práce zvukaře taky děsivě odfláklá a když do dialogu "pustí" cvrkot motoru a nebo muziku, tak jim není už vůbec rozumět. Navrhuji dávat i k českým filmům titulky :-) Naštěstí se nedá na ten škvár ani dívat a když si pak pustím staré nadabované filmy třeba s Gabenem, nebo Belmondem to je prostě pohlazení po duši, zvukově i obsahově.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již dlouho se dívám jenom na originál zahraniční filmy s titulky, snad ještě dabované.
   To co předvádí novodobí filmaři (zvukaři) je opravdu k poblití. Do toho zaječí nečekaně scénická hudba a je vymalováno. Nechápu jak to může být jedno pánům režisérům, producentovi. Očekával bych k tomuto vyjádření příslušného pána profesora z FAMU. Nebo těm je to také jedno ??
   Ach jo, "nová doba", zlatá česká (třeba i komunistická) kinematografie a televize.

   Smazat
  2. Přesně tak, je to hnus, zajímavé je, že to nikomu nevadí. Přitom se říká, že sluch je důležitější informační zdroj než zrak. Ozvučení a dikce herců působí stejně, jakoby byl film natáčen přes sklo natřené olejem. Stejně působivé.

   Smazat
 5. Jsem velmi potěšen, že mohu několikrát do roka sledovat Kriminálku Anděl. Neskutečný pocit štěstí je dán hlavně tím, že pan Stropnický si zaslouží také trochu finanční výpomoci od ČT. Nedovedu si jinak vůbec představit, že by mohl ze svého, mrzského, ministerského platu (almužny), uživit tak početnou rodinku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stropnický je tuším na Nově. Ale to ho neomlouvá.

   Smazat
 6. Ano souhlas. Hříšní lidé jsou herecké hody.Viděl jsem pořad o Jiráskové, která měla v jisté hře hrát vedlejší roli němé vedle Mistra Kopeckého. Prý za trest od komunistů aby nemohla mluvit. Tuto vedlejší roli hrály ve světě ty nejlepší herečky aby mimikou, pohybem vyjádřily to co si myslí.Pan Kopecký na ni žárlil, že měla větší úspěch než on. Filipovský hrál vedlejší role celý život a byl to pan herec. Dnes, když vidím Národní umělkyni Janžurovou jak se plácá v Kuřeti v naprosto podřadné roli, je mi smutno. M.R.

  OdpovědětSmazat
 7. Taky se na anděl nedívám všechny jmenované skvělé seriály a filmy mám na dvd.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč nějaký skvělý seriál nenatočí světoznámý režisér, soudruh Dvořák? Natočil ten člověk vůbec něco jiného než "Uloupené Kosovo"?

  No a jinak, za komoušů byly pouhé 2 programy (do roku 75, kdy na západě už 30 let běželo barevné vysílání, pouze černobílé) na kterých bylo úplné hovno. Jednou za 2 roky tam soudruzi pustili nějaký seriál o kterém se bavila druhý den celá republika, protože k zábavě tehdy nic jiného nebylo.

  A ten nedoslýchavý blbeček Sýs si snad myslí, že postavy detektivního seriálu ze současnosti mají mluvit jako Hamleti na jevišti Národního divadla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty hovádko ubohé! Nestačím se divit do čeho pánbůh, zřejmě omylem, duši vložil.
   Zorro

   Smazat
  2. 13:24

   Proč si blbec jako ty dává přezdívku z postav Amerických knih a filmů? Zkus raději nějakou postavu ze socialistického seriálu.

   Smazat
  3. 13:08 Prosím, popros sestřičky, oni ti určitě rády donesou omalovánky a máš po starostech. Nezabývej se tak složitými věcmi. PS. Chudák ošetřující lékař.

   Smazat
  4. No, dnes mám 30 programů a abych se trochu pobavil, dívám se na seriály a filmy natočené v totalitě a mnohdy mi vůbec nevadí, že jsou černobílé.

   Smazat
  5. roztomilý hlupáčku ze 13.18 . dneska je to právě 50 let, co bavorská TV zahájila vysílání v barvě. Pokud umíš počítat , tak si spočti, co jsi to za trubku.

   Smazat
  6. 21:36
   Když nechápeš psané ani mluvené slovo tak je úplně jedno,jestli je to černobílé nebo barevné ty Blbsteine!!!!!

   Smazat
  7. 13:08 Před Druhou světovou válkou běžela v USA televize a První čs. republika neuměla vyrobit elektronku, největší producent radiopřijímačů montoval ze součástek v licenci Telefunken modely z předpředchozí generace. Za komunistů, vzhledem k embargu, vzniknul celý televizní řetězec čs. konstrukce z čs. součástkové základny a celé to zpoždění ve spotřebce se sice pomalu, ale zmenšovalo. To zas bude zasvěcených, že?

   Smazat
  8. 0:39
   Co se zmenšovalo, bambulo? Mrkni třeba na katalog SONY z roku 1990. HiFi věže, walkmany, videorekordéry, videokamery, CD přehrávače, televizory Trinitron s plochou obrazovkou... A u nás? Předražená hovna 10 let zastaralá a ještě pod pultem.
   O PC, procesorech, se ani nemusíme bavit.

   Smazat
 9. Zkus seriály "Pustina" a "Mamon" na kapitalistické HBO. Dokumentární seriál "Doktoři" na ČT byl 1000x lepčí než "Nemocnice na kraji města". "Případy 1. oddělení" s Vetchým a Polívkou byl také dobrý, "Rapl" s Čermákem ještě lepší.

  A to jsou věci jen z posledních cca 3 let. Ale o to vlastně vůbec nejde. Blbečci typu Sýse mají neustálou a neskonalou touhu nadávat na současnost a vymýšlejí si k tomu témata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mamon byl repasovaný seriál tuším z Dánska nebo Norska, takže to se nepočítá. Pustina dobrá, ale zase žádná sláva, takových sekají na západě za rok tak 20. Splodit jeden dobrý seriál za 30 let, to je fakt málo.

   Smazat
 10. Nechci být jedovatá, ale i NR se patrně libuje v reprízách. Tato úvaha K. Sýse byla zveřejněna 23. 8., pokud se nepletu.
  A ještě poznámka k autorovi příspěvku ve 13:08
  Karel Sýs je možná nedoslýchavý, ale blbeček to zcela určitě NENÍ!!! VK

  OdpovědětSmazat
 11. Za svůj život pamatuji sexuální evoluci, nesouhlasím se slovem revoluce. Ve školním věku to bylo obnažené koleno na fotce z rusko-čínského filmu. Už za totality se seriál nebo film neobešel bez holých prsou. Dnes byla sexuální evoluce zastavena a ve všech dílech současných umělců musí být zmínka o tom, jak někoho komunisté pronásledovali a jaké zločiny páchali. A jsme u jádra věci, kterou lze vysvětlit úpadek kultury v ČR.

  Odpor proti vyblitkům našich dramaturgů, scénáristů a herců je jejich nenávist k většině obyvatelstva. Podle televize, rozhlasu a novin se předstírá, že lid jejich sračky zajímá. Snaží se veřejnosti vtloukat do hlavy, že tisícovka úchylných Pražáků s blbci z venkova jsou ti praví většinoví posluchači, diváci a čtenáři. Na mne působí zvláště proměna herců z členů BSP na přesvědčené antikomunisty. Jsou to odporné stvůry. Kromě zpráv o počasí vše od ČT nesleduji. Stačí mi Prima Zoom.

  OdpovědětSmazat
 12. Omylem jse se díval na kap. Exnera. To byla opravdová hrůza. Plytká předloha, hereci, včetně toho hlavního, byli opravdu ubožátka. JE TO OPRAVDU kulturní zažitek koukat na pořady českých televizních stanic. Ještě že opakují totalitní filmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na české seraily se zásadně nedívám. Ty staré režimní pysky, dnes přesvědčené ultrapraváky a s těmi horlivými novici, na to se dívat nedá.

   Smazat
  2. 16:28 - no to je jasný, takovej Discopříběh nebo Kamarád do deště, to jsou skvosty naší kinematografie, o tom žádná.

   Smazat
 13. Neznám větších zoufalců než ty, kteří mnoho hodin denně vysedávají u TV a pak nadávají jak vše tam stálo za prd.

  OdpovědětSmazat
 14. udělejte něco pro své vnuky. vypněte televizi svým dětem a zrušte tak závislost na stupiditě vymývání mozků.
  Pak z vašich vnuků budou zase normální lidé!!!!!
  sám jsem vypnul TV v roce 2006 a cítím se jako svobodný člověk. zprávy sleduji na třech čtyřech tv stanicích v zahraničí a stupida z vobřezané kavárny posílám kam patří

  OdpovědětSmazat
 15. Česká tele vize. Mix hnoje, chcanku, hoven, soplu, chrchlu a holubů z nosu.

  OdpovědětSmazat
 16. Panečku, vida, jak má pan Sýs toho Stropnickýho nakoukanýho. Ten určitě viděl všechny díly.
  Ale co je na nějakým zoufalým nováckým seriálu režimního, to teda fakt netuším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co třeba jen to současné hlupáctví a neumětelství ?

   Smazat
  2. Jak souvisí "hlupáctví a neumětelství" s režimem???

   Smazat
  3. 21:58 právě jste to předvedl samotnou otázkou.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.