Reklama

.

.

pondělí 7. srpna 2017

Hledá se ombudsman

Luděk Ševčík
8. 8. 2017
Dle definice z webových stránek www.ochrance.cz, je náplní práce ombudsmana to, že „Chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem, neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo jsou úřady nečinné. Provádí také preventivní systematické návštěvy míst, kde mohou být lidé omezováni na svobodě, a usiluje o respektování jejich základních práv. Ochránce rovněž přispívá k prosazování práva na rovné zacházení a ochraně před diskriminací.“


Domnívám se, že přesně někoho takového potřebuje majorita. Naléhavě a rychle. Menšiny už svého ombudsmana mají. Paní Šabatová za ně ze všech sil bojuje. Což je chvályhodné jistě i od jejich dětí, „pracujících“ s těmito menšinami v „neziskovkách“. Tím pádem jí na majoritu času nezbývá. Bodejť, když běhá po soudech, iniciovaných studentkami, které odmítly chodit do sekulární školy bez své náboženské uniformy, překážející jim ve výkonu praxe. Nemá pak samosebou kdy, aby se stejně rázně postavila proti otřesnému stavu v některých léčebnách pro dlouhodobě nemocné. Ostatně toto bývá spíše problém majority, tak co by se tím zaobírala.

Majorita tedy ochránce svých práv potřebuje. Hlavně proto, aby se věci daly do rovnováhy. Aby platila stejná práva pro menšiny i většinu. Aby i majorita byla chráněna před diskriminací. A to třeba před prosazováním práv menšin na úkor majority paní Šabatovou.

Nedávný případ to dokumentuje. Několik měst ve svých vyhláškách zakázalo svým občanům vysedávat na některých částech veřejného prostranství, jež k tomu nejsou určeny. To není nic proti zdravému rozumu. Proč by měl někdo sedět na místě, které k tomu není určeno? Prostoru k sezení na místech k tomu určených je jistě dost. Ovšem paní Šabatová to vidí jinak. V zájmu menšiny, kterou by zřejmě dodržování slušného chování omezilo, se rozhodla proti těmto vyhláškám podat stížnost Ústavnímu soudu. Prý že jsou „absurdní, jak zákaz zpěvu v Půlnočním království v pohádce Pyšná princezna“.

Ombudsman majority už by mohl protiargumentovat tím, že absurditu vidí spíš v konání paní Šabatové. Už kvůli tomu, že se opírá o zákaz zpěvu, produkovanému při práci a po práci a ten se naprosto míjí s povykem a nepořádkem vznikajícím lidmi převážně nepracujícími. A ani v království krále Miroslava jistě nikdo nezpíval ve všední dny pozdě v noci.

Majorita toho ombudsmana nutně potřebuje. Potřebuje, aby právo na rovné zacházení měli i lidé, kteří žijí slušně a pracují. Aby ho měli i důchodci a dlouhodobě nemocní z majority. Aby se i majority někdo zastal, pokud je omezována na své svobodě. Třeba nepřizpůsobivou menšinou. Aby její ombudsman navštěvoval místa, kde žije majorita vedle nepřizpůsobivých, kde žijí lidé nezaviněně v sousedství ghet. Těm se děje často mnohem větší příkoří, než minoritě. A žádného ombudsmana nemají.

Když už majorita financuje /a jsem si jistý, že naprostou většinou/ ombudsmanku menšin Šabatovou, proč by neměla tedy i ona mít svého ombudsmana? Snad by to státní rozpočet nepoložilo. Když jej nepoloží nemotivační sociální systém, tak tohle by rozhodně nemělo. Takže už zbývá jen jej najít a prosadit. Neměl by to být problém. Vůle majority zde jistě je. A prospěch by z toho měly ve své podstatě i menšiny. Mohly by se cítit rovné se všemi. Co víc by si mohly přát?

38 komentářů :

 1. Toz neskotocná Marena to je opravdové hnos...pan Brom mjel plnó pravdo v Brne só betelné lidi ale je tade pjeknéch pár idiotó a to sedi jak prdel na serbel......néni co dodat...volbe só na jesen....volim Milose Madarase a Ykohamo....slonce v srdci...howk

  OdpovědětVymazat
 2. Bydlím v ulici, kde minorita má početní většinu a zaměstnanci ráno jednotlivě postávají u silnice, až je známý vezme do práce autem.Je jich jen pár.Minorita určuje rytmus života. Ze zahrádek zmizely ovocné stromy (ovoce bylo očesáváno podnapilými spoluobčany ještě nezralé, metodou ulamování větví) a jednotně se vysazují thúje. V dem výplaty dávek se pěje zcela předpisově podle cédéček a končí se ve 22.00, kdy se produkce přenáší do uzavřených prostor. Nahluchlí občané jsou ve výhodě.Potraviny, které se na druhý den vyhazují, jsou potravou pro další členy potravního řetězce,především potkany (rattus norvegicus),protože víka popelnic jsou ulámaná, v lepším případě odklopená. Prodavač v zahrádkářských potřebách si nemůže vynachválit, jak jde Lanirat na odbyt, a to i v půlkilovém balení. Od doby, kdy mi před očima vběhla do domu zjevně březí samice a zalezla kamsi pod nábytek, stal jsem se rovněž stálým zákazníkem.Protože tráví všichni v sousedství a slimáci otrávené granule s chutí žerou , zmizely ropuchy i ježci a kosové, ulice se nám hezky pročistila.

  OdpovědětVymazat
 3. 0:04...Proc to tak KURVIS, tu cestinu ty strycaku z Radlasu ! Nejhloupejsi na cestinu zde mam byt ja - cizinec.

  Sabatova, vy jste za privilegie pro nezadouci, vyhrala titul - rakovina ceske zeme !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 4. Paní Šabatová,zdráhám se napsat ochráňkyně lidských práv,protože o tom nemá ani ponětí,si vůbec nikdy neuvědomila,že by si k lidem a jejich životu měla také "přičichnout".Jak se říká - ekonom ke koňom.Z okna pražské kavárny nebo úřadu je všechno vidět úplně jinak než z paneláku uprostřed tzv.nepřizpůsobivých.Do rána poslouchat řev,nadávky a násilné projevy blízkého okolí,pak jít nevyspalý do práce a večer si pustit televizi,kde paní Šabatová hovoří,jak by se měl člověk a celá majoritní (zatím) společnost správně chovat k takovýmto lidem.Paní Šabatová vy nevíte nic a nemáte na tomto postě co dělat! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Nechte Šabatou být Šabatovou a hledejme usilovně prostředek jak získat toho svého ochránce.Sice máme jich formálně dost a nápisy na jejich škodovkách i jiných značkách říkají Pomáhat a chránit, ale jen říkají.

  OdpovědětVymazat
 6. Co se furt divite, Cesi jsou obetovani a hnani na jatka,
  Patrik by vam to mohl vysvetlit
  Cesi si k poprave buci
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 7. totálně vygumovaná ženská

  OdpovědětVymazat
 8. 9,30
  Taky se dočkáš ty ussáckej svinskej kolaborante,brzo se pohoupáš....a houpačka v tom smyslu jak jí možná pamatuješ to NEBUDE!!!!!!!.-DDDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:54 jiz dlouho ti nabizim setkani, tak si rychle vyber misto at te nemusim hledat, maly hovne

   Vymazat
  2. 10,06
   Vyliž si prdel ty retardovanej imbecilní kolaborante,moje místo setkání znáš,tak přestaň tak blbě kecat sračko májová!!!!!!

   Vymazat
  3. 10:12 zopakuj mi ho, minule jsem te minul, chodici mrtvolo
   Neboj, zaridim aby se tva hlava dostala k tvy prdeli

   Vymazat
  4. 10,17
   Ty seš rád,že ti slabomyslná nána u tebe doma vymění nočník a dá ti nažrat,sám seš jen debil,kterej si sám ani hubu neumyje!!!!.-DDDD

   Vymazat
 9. Ombudsman je úplně zbytečná funkce mají českou občanku tak se mají chovat jako majorita.

  http://svobodnenoviny.eu/rovnost-a-toleranci-nelze-vynutit-nerovnosti-a-netoleranci/

  OdpovědětVymazat
 10. Cesi stavi domy, podchody, nadchody
  Misto aby stavelo atomove kryty
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni Naprosto zbytečné nebude kam vylézt.

   Vymazat
 11. Šabatová,Havloidní zmrdka je zázrakem stále ve funkci.Jak jí budeme dlouho ještě platit?Svojí práci neodvádí dobře,zamilovala se do muslimů,nakonec je má na svém dvorku,plete se silně do politiky,rozvrací politické klima v republice,zastává se běženců a nemakačenků,vlastně je zrádkyně národa,tak nevím,proč tam sedí.Nakonec by měla být i trestně stíhána za Kuřimskou kauzu a nic se nedělo,jelikož takoví Havloidní hajzlové mají zelenou,takže vše dovoleno!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší pobudsmann, či ombudsman je ten, který nás nic nestojí a nehájí pobudy proti nám, plátcům daní.

   Ledaže by šlo říct, že NEJLEPŠÍ OMBUDSMAN JE ŽÁDNEJ OMBUDSMAN.

   Vymazat
  2. Toz to je Cihostské zázrak milé zlaté.....a to só dvje roviny.....to só té nepremyklovanné...to só ti co to stále chcele posrat....toz je to same Emanuel Protektorátné hlavne ze má milion.......slonce v srdci....howk

   Vymazat
  3. 10:39 Čemu se divíte? Už v mládí objevila, že žvanění o "lidských právech" je dobrým způsobem obživy a kariéry. Co na tom, že jde o lidská práva jedněch na úkor lidských práv druhých? Taková je přece "morálka" dnešního režimu, kdy menšina si dobře žije na úkor většiny.

   Vymazat
 12. -- Pohled pana Luďka Ševčíka, který se sociálními problémy zabývá v reálném čase na reálném místě vyvolal už na Deníku Referendum bezpočtu posměšných, pohrdavých a arogantních reakcí těch, kdo jsou (ať už z jakéhokoli důvodu!) přesvědčeni, že oni dokážou pojmenovat (?) a řešit (?!?!) problémy zeměkoule. Takové útoky mu tady nejspíš nehrozí.

  -- Zdá se, že mu tu ale nehrozí ani pochopení a domýšlení toho o čem velmi srozumitelně píše. Namísto toho, jak je "v kraji zvykem", totiž převažují nadávky anonymní spodiny (jako obvykle včetně "Honolulu") Anně Šabatové. /Zůstává nezodpovězenou otázkou, proč se ta svoloč v tak hojném počtu usalašila právě tady na NR./

  -- Dělení na "majoritu" a "minority" není sice úplně šťastné - pan Ševčík tak vlastně bez dalšího přejímá jazyk těch, které už dlouho oprávněně kritizuje - ale pravdivosti jeho výpovědi to pranic neubírá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravim p. Sevcika a jsem rad, ze neztratil chut za neco bojovat. DR je cim dal uzavrenejsi bublina nekolika ruzne zmatenych lidi, kteri si navzajem pisi propagandisticke clanky a pak o nich sami se sebou diskutuji. Komicke je, ze pritom vykrikuji jak mame byt otevreni jinym nazorum. Kdo vsak v jejich "sladke bubline" projevi jiny nazor je rychle vykazan mezi ty sve tj.mezi zaprdene, xenofobni, hloupe, chude,fasizujici, zbabele prestarle, malo vzdelane a bohuzel heterosexualni bile cechacky. A tenhle druh lidi p. Sabatova, jeji deti a jejich pratele z prazske kavarny bytostne nenavidi.

   p.s.Myslim si, ze Nova republika, by mela zavest povinny nick. Pak by ctenar proste preskocil proflaknute firmy.

   p. Kopecky - Rozbijeni diskuze na NR si pravdepodobne platite ze svych dani. "Ustredni urad pro cenzuru" prosadila a ridi CSSD. Zdejsi anonymove jsou jeji nove vytvorene uderky. Celounijni demokracii si rozbijet nedame je jejich heslo.

   Vymazat
  2. pavel 13:38

   "Pravdpodobně" z mých daní?! Jak jste, proboha, na tohle přišel?

   "Nick" je málo. Slalom mezi výkaly zůstane. Nová republika by jednoduše neměla připouštět anonymní diskusi v žádné podobě. (Už slyším ty obvyklé nenávistné výkřiky anonymů o "censuře"!)

   Paní Šabatové a její rozvětvené rodině toho lze hodně vytknout, ale přece jen jim maličko křivdíte, když mluvíte o nenávisti (o tom by mohl nejlépe referovat Luděk Ševčík, kterému právě nenávist tamní "matadoři" tak rádi podsouvají).

   "Intelektuálové" versus "obyčejní lidé" - to je moc pohodlné a zjednodušující.

   Vymazat
  3. Uz jsem se na Vas trochu informoval p. Kopecky takze beru zpet ty dane. Nepredpokladam, ze by se z rakouskych dani platila grupa megalomanskych deviantu na ceskem ministerstvu "pravdy a lasky" (tedy vnitra), ktera si dovoli myslet (nebo ktere je dovoleno si myslet (z vule Sobotky a spol.) ze ma monopol na pravdu.

   Co se tyce te nenavisti, jeste bych pridal aroganci, coz obnasi pohrdani tupym a nevzdelanym plebsem a podlezani krivym charakterum z tzv.elity (Halikovi napr.) Mam sve vlastni zkusenosti.

   "Intelektuálové" versus "obyčejní lidé" - to je moc pohodlné a zjednodušující."

   Neni to ani pohodlne ani zjednodusujici. Je to podstatna cast reality. To ze DR zije i zpodpory MV by melo byt samo o sobe varovanim pro myslici lidi , ze autori DR jsou ovlivnovani vladnouci strukturou..

   Vymazat
  4. Jane Kopecký, 7. srpna 2017 7:03 jste na můj názor (Anonymní7. srpna 2017 1:31) k podepisování komentů jménen napsal: „Svoje poučování si můžete nechat pro sebe, když si netroufáte se podepsat.“ Přecenil jsem Vás. Od nositele jistého IQ bych očekával, že vyvrátí argumentaci daného komentu, nabídne lepší ve prospěch svého názoru. To považuji za smysl diskuze. Nevím, proč bych měl vědět a znát cokoli o autorech, když podstatný je názor, myšlenka, když podstatnou informací je i úroveň diskuze, utváření komunity kolem ... Je to pro Vás až tak složité? Ostatně, bráno podle Vás, kdo tady nepoučuje? Získal jste svým ct. jménem a obrázkem k tomu certifikát? Zdravím

   Vymazat
  5. 18:32
   A já zas nevím, proč bych měl začít diskutovat s JAKÝMKOLI anonymem O ČEMKOLI.
   Zdravím -

   Vymazat
  6. 19:56 naprostý souhlas, je skutečně a výhradně na Vás, s kým diskutujete. I když mi samozřejmě může být líto, že přijdu o nějakou tu zajímavou reakci. Mimochodem, povšimnul jste si, že už se tu našli kádrováci? Záleží jim, nejen na jménu, ale i na místu pobytu, zdá se. Zdraví Váš oponující anonym (viz i Anonymní14. července 2017 23:53)
   .

   Vymazat
  7. Pana Kopeckého "nemusím" ale ve sporu s 18:32 má pravdu! Mohu odpovědět i diskutovat s anonymem ale z mé vůle a úrovně "nn". Jinak anonym byl a bude vždy mezi slušnými lidmi "ten druhý"!

   Vymazat
  8. Pane Povolný, s panem Kopeckým nevedu spor, pouze se pokouším objasnit, že rajtovat na uvádění jména je nesmysl. Nakonec, i to jméno, pragmaticky vzato, je v internetových diskuzích nanejvýš jistá kontinuita, ale důsledně vzato, praktická anonymita. Povolný, Kopecký to mi nic neříká, co napíší, ano. Doufám, že neurážím, když si dovoluji na Vás, pánové, já anonym, reagovat.

   Vymazat
 13. Kopecky, nejaky novy prispevkar - Pavel 13:38, ti mistrne nakopl zadek !
  Posledni dobou mentalne pokulhavas !

  Dalsi vec ! V ramci nesmyslneho socialni experimentu - nasilneho michani nezadoucich s zadoucimi, mnoho Cechu zije ve spine a terroru.

  To je tvoje prace a snazeni a snazeni Sabatove take !
  Ty nutis druhe zit to, co sam by jsi zit nezvladl.

  Kopecky ta "spodina" je chytrejsi nez ty a ty proti ni nic nezmuzes ! Ona roste a je denne chytrejsi.
  Radej se k ni rychle pridej, nebo te jednou za trest prestehuji do Chanova.
  (A ja si potom poslintam smichem celou klavesnici.)

  Tvoji povinnosti, stejne jako Sabatove je zastavat se slusnych lidi, kteri se musi vyspat, pred odchodem do prace a zit v cistote.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 14. Kopecky, musime oba dva, shodne zatleskat autoru SEVCIKOVI, za taktni, (prilis taktni a diplomaticky) clanek.

  Vy Kopecky se svym upadajicim vlivem, by jste navrzenim LUDKA SEVCIKA na pozici vlivu poopravil svoji reputaci a snad by z vas byl jednou i uspesny karierista - ale pouze v radach Nacionalistu a vlastencu.

  Takhle, jak predvadite to nikam nevede. Cesi na vas maji zlost, protoze nedelate nic, proti pokadenym namestim a nadrazim od nezadoucich.

  Prerozdelujete ovoce jejich prace tem, co nepracuji.
  Tim snizujete zivotni / hmotnou uroven naroda. Uprednostnujete nezadouci pri pridelovani bytu pred mladymi pary Cechu.

  Cesti duchodci ziji v nedostatku za celozivotni praci.

  Kopecky uvedomujete si, ze jste NEMEHLA ?
  A to vase premrstene sebevedomi, ohledne vaseho intelektu je kopec srandy.
  Vzdyt ten kun na Vaclavaku, ho ma vetsi nez vy.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 15. Panove - 2x jsem objel svet a ujistuji vas o tom, ze neexistuje zeme, ktera by NEPOZADOVALA po prichozim, aby se prispusobil zvyklostem a zakonum dotycne zeme !

  Ti kteri to nedokazi z duvodu pracovnich, ci kulturnich musi zit ODDELENE ! Proto je napr. Amerika polarizovana a kazdy z vas snadno pozna ctvrte belochu a neuspesnych
  a take nezodpovednych - vsech jinych, kteri se nedokazali zaradit.

  To vyzaduje matka priroda a kralovna economie !

  Na ucet pracujici tridy NEJDE do nekonecna lopatovat socialni experimenty. Lide to casem neunesou, protoze
  je to privadi do bidy a nedostatku !
  Nici to i moralku a motivaci...
  Je jasne, ze nikomu se nechce vztavat do prace v 6 rano a jit do zimy ci vedra.

  Proto je dulezite v povinnostech merit vsem stejne a Romove nejsou vyjimkou ! Autor Sevcik ma pravdu ! Autor Sevcik je doktor socialnich ved !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 16. Proč hledat ombucmana? Na příkladu paní Šabatové vidíte, že je pro normálního občana naprosto zbytečný. A to, že se tady nadále bude zastávat v budoucnosti nějakých cikánských Romů, nebo Arabů je mi šumák.

  OdpovědětVymazat
 17. Ten pán před tou havloblbkou byl člověk,tahle plastelínová coura bez mozku je dobrá leda k zametáni hoven po slimácích z Afriky v Deutschlandu!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. O kvalitě práce úřadu ombudsmanky A. Šabatové jsme se přesvědčili na vlstní kůži. Už nám nemusí o ní nikdo nic povídat. Okamžitě odvolat, bez pardonu.

  OdpovědětVymazat
 19. Obrátil jsem se na Šabatovou poté, co mě VZP okradla. Šabatová si nechala vypracovat vyjádření VZP k mé stížnosti (což je v pořádku, ukládá jí to zákon), jenže jako svou odpověď mi poslala právě to vyjádření VZP, plné sprostých lží.

  OdpovědětVymazat
 20. Jsme vládní certifikovaní poskytovatelé půjček a poskytujeme půjčku za levné
  úroková sazba. nabízíme podnikatelský úvěr a osobní půjčku za nízké úroky
  hodnotit. Byli jste zapůjčeni bankou nebo potřebujete rychle zaplatit
  vaše účty a depo, máte podnikání, které se nehodí kvůli
  špatné finance, Potřebujete půjčku na koupi domu, Potřebujete úvěr na odeslání
  vaše děti do školy. náš proces je rychlý a snadný. Jednoduše nás kontaktujte dnes
  požádat o jakýkoli druh úvěru, který byste mohli potřebovat s naším e-mailem na adrese governmentloanlenders@gmail.com.,

  OdpovědětVymazat
 21. Jsme vládní certifikovaní poskytovatelé půjček a poskytujeme půjčku za levné
  úroková sazba. nabízíme podnikatelský úvěr a osobní půjčku za nízké úroky
  hodnotit. Byli jste zapůjčeni bankou nebo potřebujete rychle zaplatit
  vaše účty a depo, máte podnikání, které se nehodí kvůli
  špatné finance, Potřebujete půjčku na koupi domu, Potřebujete úvěr na odeslání
  vaše děti do školy. náš proces je rychlý a snadný. Jednoduše nás kontaktujte dnes
  požádat o jakýkoli druh úvěru, který byste mohli potřebovat s naším e-mailem na adrese governmentloanlenders@gmail.com,.,.,.

  OdpovědětVymazat