Reklama

čtvrtek 31. srpna 2017

Iščenko: USA vstoupily do období turbulence a destabilizace zahraniční politiky

Ilja Alexandrov, Rostislav Iščenko
31. 8. 2017     zdroj
Dnešní USA se doslova ztotožnily s Kyjevem v politickém smyslu. Ve vysílání Vesti FM o tom hovořil známý politolog Rostislav Iščenko. "USA nevytáhly Ukrajinu na svou úroveň, ale ona je stáhla na svou. V Kyjevě vždy byla nějaká zahraničněpolitická prohlášení (s činy tam vždy byla napjatá situace) používána pro řešení vnitropolitických problémů, přičemž zejména v PR významu. Dnes se totéž děje v USA", řekl Iščenko.


Podle politologa Spojené státy "vstoupily do období turbulence a vnitropolitické destabilizace". Podle něj všechny globální změny na mezinárodním poli lze hodnotit prizmatem toho, jak samotná destabilizace ovlivní budování pozice v zemi. Právě proto, jak uvádí politolog, v Americe probíhají zahraničněpolitické události, které by mohly vést k chaosu. To se odráží na veřejných osobách, které činí protichůdná prohlášení.

Iščenko nazývá tuto situaci "ukrajinizací" a poznamenává, že podobné trendy mohou pro svět znamenat velkou hrozbu. Stojí za zmínku, že Ukrajina není velká země, a že se v ní prakticky nic nemění. USA jsou však velkou jadernou a obchodní mocností. Jak správně expert vystihl, v případě, že se Státy "budou destabilizovat byť o 10 procent" ukrajinským způsobem, pak následky mohou být katastrofální.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. S článkem souhlasím.

  OdpovědětSmazat
 2. Boží mlýny platí i na planetární zločince zpoza Atlantiku.

  OdpovědětSmazat
 3. Tramp už se prý dozvěděl o tom, že CIA pašuje drogy z Afghanistánu. Není ale v jeho silách donutit armádu ke kontrole letadel CIA. Jestli se mu to ale povede, čekají USA nové volby. Američané ale volili Trampa s tím, že se politika s Trampem zmnění. A najednou zjistili, že prezident není ten co vládne. Kongreesmani, senátoři, úředníci odkryli před američany karty a ukázali všem, jak je prezident bezmocný. Amíci, přestože se to o nich říká, nejsou zas úplní hlupáci. Všechno vyřeší občanská válka a doufám že bude dřív než třetí světová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnozí Američané hlupáky jistě nejsou.. ale je hodně soukmenovců veleduchů afrického původu, pro které je povodeň či vichřice nadějí k sebrání nových vybavení do domácností za pět prstů... a to je hranice jejich uvažování.

   Smazat
 4. Nejvecsim nebezpecim pro svet jsou Polsko a Ukacka.Juesej se radi napaskujou,kdyz se
  naskytne moznost,priblizit se k Rusku.Je zahodno
  juesej vypraskat z europy!Dokavat to politici eu nepochopi,jsme v smrtelnym nebezpeci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:05
   Německu se moc do válku s Ruskem nechce,kdežto Poláci jsou úplně nadržení,ukousnout kus území Ukrajiny i Ruska a proto ta podpora od USA.Proto i to cvičení v Pobaltských zemích,jsme do toho zatažení bez jakéhokoliv odporu.

   Smazat
 5. Blížíme se pomalu, ale jistě k velké válce. To má Putin naprostou pravdu. Rusové s Čínou se tomu budou vyhýbat dokud to jen trošku půjde, ale až ten mazec vypukne, pak nepomohou ani luxusní protiatomové kryty a ta naše slavná civilizace naprosto skončí a tady na severní polokouli bude neobyvatelno pěkných pár tisíc let.

  OdpovědětSmazat
 6. USA nikam nevstoupily, ty tam již dlouho jsou. A Ukrajinizace politiky USA je jenom špatný bonmot. USA rozvrátily Ukrajinu a v podstatě ony způsobily tamější převrat a následnou občanskou válku. "Majdanisté" byli cvičeni jejími instruktory (v Polsku,Lotyšsku)a také vyzbrojováni i placeni. To je dávno veřejně známé. Je také známo neustále se zvyšující astronomické zadlužení USA a rizika pádu petrodolaru,ato i přes neustávající zisky ze všech válek,které rozpoutaly a vedou. Země EU jsou většinou v zadlužování už skoro také stejně dobří a nemyslím, že lidé zvyklí tam na hodně vysoký životní standart, by se byli ochotní uskromnit a dluhy snižovat. Navíc velké a stále rostoucí přímé i nepřímé výdaje s "uprchlíky" musí vlády v EU dohánět k zoufalství. A tak si společně s USA řeknou(řekli) - za vším zlým evidentně stojí Rusko. Obrovská válka s Ruskem nám otevře obrovské ekonomické ventily a my si moc a moc odfoukneme. A nakonec, pro ty šťastlivce co přežijí,budou mít možná i pravdu. Potom se po zničení většiny planety a lidí vrhnou na nové(pro ně) ruské zdroje a zase pár, možná desítek let jim bude snad "lépe". Avšak z protiatomových krytů časem vylezou také ti "dobrodinci", kteří vždy točili kormidlem dějin, a opět vše zapadne do starých kolejí, lidstvo je nepoučitelné...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Zejména s tím, že lidstvo je jakýmsi omylem přírody. Jsem pesimista a nevěřím, že by se lidstvo dokázalo očistit od těch, kteří jim ve jménu své nenažranosti a zvrhlých mocenských choutek opakovaně působí tolik utrpení. Připadá mi, že za jednoho odstaveného se od někud vynoří dva jiní.

   Smazat
 7. To jak hovoří V. V. Pjakin ve svých, "Otázky a odpovědi" o vývoji ve světě, dává naději, že Rusko vezme vše do svých rukou a pro lidstvo nastane nová lepší epocha a jak říká klasik nemusí se to někomu líbit , nemusí s tím souhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím můžet dělat. V opačném případě, kdy to do ruky Rusové nevezmou, to vše půjde do řiti, což se někomu líbit nemusí , nemusí s tím souhlasit...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.