Reklama

.

.

středa 9. srpna 2017

Jak Západ bojuje s teroristy v Iráku

Václav Umlauf
9.8.2017  E-republika
Scénář letecké podpory NATO a USA teroristům v Sýrii a Iráku je velice jednoduchý. ISIL zaútočí a USA podpoří jeho útok tím, že se tak zvaně "spletou". Pak cíleně zabíjejí v klíčové oblasti útoku Islámského státu vládní jednotky Sýrie nebo Iráku skrze rakety nebo letadla NATO.


Z trojlístku konfliktních zemí Blízkého východu je třeba napsat poslední shrnutí vývoje v Iráku. K předešlým článkům si přečtěte tematické číslo věnované 10. výročí nelegální druhé války v Iráku a souhrnné číslo věnované situaci na Blízkém východě.
2013-09 (Irák: deset let vraždění
2015-2 (Blízký východ, už blízký)

A poslední důležitý článek byl překlad od novináře Elijah J. Magnier z jordánského deníku Al Rai, který zpravodajsky pokrývá válečné zóny na Blízkém východě, především Irák, Sýrii, Libanon a věnuje se Hizballáhu a hnutí Mudžahedínů. Přeložili jsme jeho analýzu současné situace v Iráku z ledna 2016.
USA vytláčejí Írán z Iráku a nechávají Sýrii Rusku

Pro současný vývoj se částečně potvrzuje jeho analýza ohledně konfliktu USA a jednotek al-Hashd al-Sha'bi (Popular Mobilisation Units – PMU). Írán sice nedosáhl v Iráku shody na úrovni šíité-šíité, šíité-sunnité, šíité-Kurdové, ale jím podporované jednotky PMU nyní hrají velmi důležitou roli. Americká arogance, která velí chovat se v Iráku jako v dobyté kolonii, je nyní vystavena další závažné zkoušce v novém konfliktu, který vypukl před dvěma dny. Protože nová eskalace je pro vývoj situace v regionu (Sýrie, Irák) naprosto typická, budeme se jí věnovat podrobněji.
O užitečném využití islámských teroristů

Americký scénář boje v Sýrii s teroristy se po současné prohře musel změnit. Skupiny teroristů-demokratů vytvořených ad hoc pod různými vlajkami podporované NATO a USA kvetly v zemi jako houby po dešti. Jenže po rusko-syrské ofenzívě s pomocí Hizballáhu a íránských gard se Západem podporovaní teroristé dostali do mediálně neudržitelné pozice. Trump po prohrané válce v Sýrii od nich dává ruce pryč. Tento podnikatelský miliardář a prezident nemá rád lúzery, v tomto případě navíc zděděné od předešlého demokrata Obamy. Ale USA má příliš mnoho závazků k wahabitským režimům Saúdů a Kataru, kteří zdejší teroristy vyzbrojují a platí. Situace se mění v případě Turecka po neúspěšném pokusu o vraždu Erdogana. Pokus o atentát nepřímo podporovala USA a EU tím, že poskytla politický asyl radikálním odpůrcům Erdogana jako je exulant Fethullah Gülen. Jeho stoupenci s podporou tureckých jednotek soustředěných i na letecké základně NATO v Incirliku aktivně připravovali zavraždění Ergodana a vojenský puč. Pokud by byl úspěšný, Západ by jej jistě přivítal jako další barevnou revoluci směrem k demokracii. Ale puč nevyšel. Rusové včas varovali Erdogana, který jim v téže době sestřelil stíhačku v Sýrii a byli s ním proto ve válečném stavu. Erdogan pozatýkal spiklence a pakuje NATO postupně z Turecka, protože se mu stalo doslova životu nebezpečným. Nakonec se rozpadla i koalice na podporu terorismu v Sýrii mezi Katarem a Saúdy. Takže čeští čtenáři živení korporátními presstituty se docela nedávno s údivem dozvěděli, že Turecko a Katar podporují terorismus v Sýrii, zatímco předtím tyto islámské velmoci vedly v Sýrii pilný boj za demokracii. Ale tak už to ve světě simuláker a presstitutů chodí, a normálním lidem je to vlastně úplně jedno.

Oblast nového konfliktu proxy-války USA-Írán

Scénář letecké podpory NATO a USA teroristům v Sýrii a Iráku je velice jednoduchý. ISIL zaútočí a USA podpoří jeho útok tím, že se tak zvaně "spletou". Pak cíleně zabíjejí v klíčové oblasti útoku Islámského státu vládní jednotky Sýrie nebo Iráku skrze rakety nebo letadla NATO. Aktivní letecká podpora teroristům, stejně jako bombardování nemocnic, použití fosforu v bombách proti civilistům ve městech atd. se nejprve popře. Pak se prohlásí, že na tom něco málo bude, ale že za to stejně může Putin. Za deset let se to začne vyšetřovat vojenským soudem. A pak se to uzavře osvobozujícím rozsudkem federálního soudu USA, jako v případě masakru civilistů v Bagdádu spáchaném v roce 2007. Tak se provádějí válečné zločiny Západu. Jak známo zločiny se provádějí rychle, a pak se dlouho soudí s citovaným výsledkem demokraticky nastolené "spravedlnosti". Tomu odpovídá i současné bombardování civilistů v dobývané syrské Rakkce. Na co Kurdové a SFA ukáží prstem, to jim NATO promptně vybombarduje, dokonce i s mezinárodně zakázanými fosforovými bombami, i když je to jediná civilní nemocnice v obléhaném a dobývaném městě. Podrobnosti nedávného útoku zde.
Poslední vývoj v trojúhelníku Irák-Sýrie-Jordánsko

A nyní k vývoji v Iráku, především v oblasti Al-Tanfu o níž jsme psali v posledním článku o Sýrii (Západní boj s teroristy v Sýrii je v posledním tažení). Poslední eskalace se děje hned na druhé straně hranice a má velmi podobný scénář intervence USA ve prospěch terorismu, kterou ještě před nedávnem USA a NATO provozovalo v Sýrii. K tomu viz článek z roku 2016 pod názvem Příměří v Sýrii skončilo a ISIL dostal přímou leteckou podporu USA. Přesně tento scénář se nyní děje v Iráku v kritické oblasti kolem nelegální a nyní vyklízené US-základny v Al-Tanfu, která se dostala do úplného obklíčení. Podle iráckého premiéra a velitele jednotek PMU, které tvoří zcela oficiální součást íránské armády, došlo v boji proti teroristům v oblasti al-Tanf k zásadnímu incidentu 8. srpna 2017. USA vypálily slavu dalekonosnými raketomety HIMAR na jednotky PMU, které zde aktivně odolávaly ofenzívě ISIL. Podívejte se na tuto mapu incidentu.
Podle údajů armády na místě zahynulo podle dosavadních neúplných zpráv mezi 40-70 vojáky PMU a další desítky byly zraněny. Údajně zde zahynul i syn vrchního velitele jednotek PMU. USA a spojenci podle klasického scénáře útok zatím popřely, jako obvykle. Ale íránský vice-president Nouri al-Maliki už útok USA zcela oficiálně odsoudil a požaduje vyšetřování tohoto zločinu, včetně potrestání pachatelů. Podle všech zkušeností na to asi bude čekat dost dlouho.

Proč USA pomáhají teroristům právě zde

Pohled na mapu ukazuje, že boj proti ISILu v této oblasti má pro západní válku s teroristy naprostou prioritu a stejně tak pro Sýrii a pro Irák v boji proti terorismu. Bílá na mapě dole ukazuje Jordánsko, kde CIA za naše daně cvičí teroristy-demokraty, které pak posílá do Sýrie a pravděpodobně i do Iráku. Druhý důvod útoku USA na irácké jednotky PMU je dán jejich aktivní rolí při obklíčení Al-Tanfu. Irák angažovaný v boji proti terorismu se tiše dohodl s asadovou SAA, že odtud Západem placené žoldnéře vypakují, jak jsem o tom psal minule. To pochopitelně rozčílilo demokratické a wahabitské státy, které společnou demokraticko-teroristickou rukou v této oblasti bojují s teroristy a platí jim žold. Navíc toto video velitele iráckých PMU ukazuje, jak z napadené oblasti US-helikoptéry evakuovaly velitele ISIL. Tito zahraniční žoldnéři a teroristé jsou příliš cenní na to, aby zde zahynuli stejně bídně a anonymně jako normální teroristický plebs.

A poslední důvod raketového útoku je US-obrana strategické dálnice Baghdád-Terbil-Jordánsko. Americké firmy dostaly zakázku na rekonstrukci, poté, co ji Američany nepřímo založený ISIL zavřel roku 2014. Zkrátka, teroristé zničí Irák po nelegální válce USA s pomocí US zbraní. Pak se dodají US-zbraně irácké vládě bojující proti terorismu. Pak se postaví za ropu dálnice, která byla zničena oběma stranami. A pochopitelně, zakázku na obranu této silnice dostala přejmenovaná žoldnéřská firma Blackwater, která beztrestně páchala zločiny v Iráku. Povstání proti okupaci USA a tím i Islámský stát vznikl mimo Mosúl zejména ve Fallúdži. Zde Blackwater spáchal masakry na civilistech a jeho žoldnéři byli od místních obyvatel zlynčováni. Tím se zahájilo třetí kolo války v Iráku. Není divu, že šíitské jednotky PMU nenávidí žoldnéře Blackwateru a chtějí ukončit intervenci Západu v Iráku. Odměnou je jim raketový útok Západu na jejich pozice během přímého boje proti Islámskému státu.

12 komentářů :

 1. Šlo to tam těm US hunům i s jejich nájemními jak na drátkách!
  I ten boj s terorismem (bok po boku) se dařilo beztrestně předstírat, a vedoucí pohlaváři tamních spojenců si mastili kapsy na kradené ropě.
  Až jim do toho Putin hodil vidle, a karta se během dvou let obrátila.
  Dnes už tam tam US hunům pšenka nekvete, ba vše se jim drobí ...
  A Putin to mezitím dotáhl na diktátora ne-li tyrana, a Rusko se ocitlo na samém vrcholu žebříčku top nepřátel, neochvějně s číslem 1!
  To je ta cena za skutečné osvobozování regionu od teroristů aj. fanatiků.
  ---
  A aby toho dost nebylo, i ruským atletům zakázali reprezentovat svou vlast pod ruskou státní symbolikou ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opluštile,
   děláš vůbec někdy něco jiného než že lapíš u internetu a klepeš do klávesnice svoje anti-ami nebo komoušské hovna? Ulevuje ti to aspoň trochu z tvojí frustrace ze sebe samého?

   Vymazat
  2. Hňupe ze 17:07
   děláš vůbec někdy něco jiného než že lapíš u internetu a klepeš do klávesnice ty svoje anti-ruské nebo lichvářské hovna ?
   Hovne, mimo jiné, jak jdou kšefty, pijavko !

   Vymazat
  3. Západ, pašeráci... neziskovky a imigranti..
   Pašeráci a neziskovky.... hodně zajímavé....
   http://svobodnenoviny.eu/infiltrovany-agent-dukazy-o-spolupraci-neziskovky-s-paseraky/

   Vymazat
 2. Ambasáda USA v hlavním městě Iráku se nachází v zelené zóně. Zde je dislokováno 17.000 amerických diplomatů. Tento počet o něčem svědčí. Zejména o tom, že binec dlouhodobě organizovaný ze strany USA hned tak neskončí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten ussácký binec už pociťujeme i v Evropě, protiruské a protievropské sankce, zákaz všeho, co je cítit Ruskem a nasunováním počtu hispánských žoldáků a zvyšující se eskalace napětí v Pobaltí.USA, nezapomeňte si na svých vracích přemalovat kamufláž, ta světlá pouštní, bude pro ruská děla velmi dobrým terčem!

   Vymazat
 3. Co se co 17:07 montujete do Opluštila, argumentujte k článku, třeba kriticky, ale věcně. Jestli k článku nebo některému z komentů nemáte věcného co říct, mlčte. Jinak jste za primitiva.

  OdpovědětVymazat
 4. 18:34
  Proč, proboha, na takového kreténa (17:07) vůbec reagujete? Myslíte snad, že se zastydí nebo že ho převychováte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do debilu kopanicko
   Moje potesenicko
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. 18:40 co když? Naděje umírá poslední...

   Vymazat
 5. Článek to popisuje dobře bohužel to vypadá že ještě dlouho nebude konec války.

  OdpovědětVymazat
 6. Otázka bi mala znieť,ako západ bojuje proti deťom ženám a nemocniciam v Iraku v Sýriji a všade vo svete kde to globálne kurvítko zasialo plevel zla.

  OdpovědětVymazat