Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Afganistán je země, kde nelze nikdy vojensky zvítězit a to žádnými prostředky a se sebevětší armádou.

Jar. Loudil
2. 8. 2017
Afganistán je země, kde nelze nikdy vojensky zvítězit a to žádnými prostředky a se sebevětší armádou. Je to neporazitelná země. V 19 století to poznali angličtí kolonizátoři, kteří tu byli poraženi na hlavu dokonce třikrát !!, Z jedné jejich obří výpravy zbyl jediný člověk ,a to jakýsi doktor, který se zpátky do Pakistánu na základnu doplazil polomrtvý hrůzou po čtyřech. Ano, Angličané byli kolonizátoři a masoví vrazi, takže žádná lítost .


Ve 20 století napadli Afganistán Rusové se snahou zavést tam socialismus. I když nasadili co mohli, tak i oni utrpěli pořádný debakl, stáhli ocas a odjeli.

Ve 21 století napadl Afganistán mezinárodní zločinec a masový vrah, americký prezident G.W.Bush se snahou zavést tam demokracii. Do války v této zemi postupně zatáhl skoro celé NATO , jehož okupační žoldáci tam pak - "kapali jako mouchy." Pokud jde o Afganistán, tak si náš stát osobuje právo - "vševědoucího arbitra" , který prý má právo pohnat před soud lidi, kteří nebudou s okupací této země souhlasit a budou dokonce schvalovat ztráty na živé síle okupačních žoldáků NATO /tedy i těch našich/. Je to v souladu s časy Heydrychiády, kdy byli Češi posíláni na popraviště či do vězení za schvalování atentátu na oberuppenfuhrera SS Heydrycha. Časy roku 1942 se nám nyní vrátily do Čech. Náš stát totiž - "bezpečně ví" ,že okupace Afganistánu armádou USA a NATO ve věc - "veskrze spravedlivá a potřebná" a tedy všichni, co vítají ztráty na okupačních žoldácích půjdou před soud !! V ČR je potírána svoboda slova. Žoldáci NATO můžou v Afganistánu za 2 miliony emigrantů a 100 000 mrtvých civilistů.

P.S: Zajímavý postoj, který už z dálky - "smrdí totalitou". Každý žoldák tam jde totiž dobrovolně, aby si vydělal prachy zabíjením domorodců. /Talibánci jsou většinou domorodci/.

Nevidím žádný důvod, proč litovat okupační žoldáky NATO v této okupované zemi. Dnes to zase znovu "koupili" - nemají tam totiž co pohledávat.

http://ceskapozice.lidovky.cz/intervence-v-afghanistanu-spise-dokonale-fiasko-nez-uspech-p41-/tema.aspx?c=A161110_143513_pozice-tema_lube

48 komentářů :

 1. Nezbývá než snažit se v Afghánistánu zavést feudalismus a tak zvítězit.

  OdpovědětVymazat
 2. Já si prostě myslím, že zabíjet se nemá, respektive především ne lidi, protože tím je soupeř vyřazen ze hry a už dál hrát nemůže a to se mi zdá fakt zbabělé a nefér. Afghánci by se měli stydět, když zabili Čechy.

  OdpovědětVymazat
 3. Který psychouš sem dal tento článek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Který psychouš nechápe podstatu článku?

   Vymazat
  2. ¨Konstatování, že : "Ve 20 století napadli Afganistan Rusové se snahou zavést tam socialismus." - neodpovídá skutečnosti. Rusové tam byli na pozvání regulérní vlády Afganistanu a samozřejmě měli i své zájmy - např. zajištění relativně bezpečného (nebo méně nebezpečného) souseda, nepřipustit rozmístění základen USA v horském terénu atd.

   Vymazat
  3. 11:22 Ale hovno! Nic takovýho se nedělo! Což ovšem neznamená že má pravdu ten druhej soudruh - to taky rozhodně nemá! Proč si volové dva něco vo tom nenastudujete? Ví z vás dvou blbců někdo vůbec kdo to byl Daúd? Nebo Amin či Babrak Karmal? Víte hovno a chtli byste metál, jako nablblo co sesmolilo tenhle canc (prej "článek!) nahoře! Takhle vypadaj články -
   https://blisty.cz/art/76275.html

   Vymazat
  4. 17:46 je ukázkový příklad hlupáka, který si přečte pár heslovitých údajů o válce v Afghánistánu, a na základě těchto za 5 minut nastudovaných údajů si hraje na erudovaného odborníka, přičemž je fakt přesvědčen o tom, že tomu rozumí. Měl by si však především uvědomit, jak je ubohý.

   Vymazat
 4. To je naprostá pravda až okupanti vyrabují zdroje tak odejdou a opět tam bude vládnout talibán.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli tam někdo rabuje zdroje, tak je to Čína, protože Ty prostě nejsi informovanej.

   Vymazat
  2. 23:15 - nepleteš si Afriku s Afghánistánem, ty prostě informovanej?

   Vymazat
  3. 23:15 No vidíš nečteš a píšeš koniny a nebo bylo školení top09?

   Vymazat
  4. 8:12 Neplete - má recht! Žlutý nebezpečí je svinstvo! Tlačí se všude - http://zpravy.idnes.cz/cina-iran-zbrane-0jw-/zahranicni.aspx?c=A170728_125635_zahranicni_dtt

   Vymazat
 5. Sověti se nechali zatáhnout do politického (ideologického) boje, který v Afganistanu probíhal.
  Na rozdíl od nich však US huni do Afganistanu vstoupili bez pozvání, a to jako okupanti, pod falešnou záminkou, asi tak, jak často vstupovali i jinam. Třeba do Indočíny a Střední Ameriky ...
  A stejně tak odtud i vypadnou. Za těch ca. 10 let snad již i rozpoznali, že tamní s nimi kolaborovat nehodlají, o tzv. demokracii aj. západní "hodnoty" nestojí, a každého, kdo jim tam káže, jak mají žít, s chutí posílají jeho božstvům.
  A vyvraždit ty Afgánce do posledního? Ani na to ti US huni nemají.
  Takže každý voják, který se nechá za peníze naverbovat, je tam jen proto, aby dál udržoval jinak neudržitelnou situaci, a po svém návratu je rád, že to přežil bez úhony. Žoldák se většinou ani nepídí po smyslu té operace, spíš jen po své gáži. A počty zabitých "domorodců", vč. zcela nezúčastněných a nevinných? Jsou většinou pod jeho rozlišením a mimo morální zábrany ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Afghánce existuje jediná účinná zbraň a stála by méně peněz než jakékoliv válečné tažení proti nim. Je to důchod. Fakt, na to jsem přišel sám, co tomu říkáte? No, asi nevíte tak jistě, jak to tam v tom Afghánistánu funguje. Tam totiž nemají důchody. Takže musí plodit spoustu dětí aby se o ně alespoň jedno z nich, když přežije alespoň jedno, postaralo. Takže těch bojeschopných vlastně neubývá.

   Vymazat
  2. Opluštile, ty jsi totální anti ami rudá piča. Nic víc.
   O Afghánistánu, o tom co chtějí obyčejní Afghánci víš naprosté hovno. Ale meleš a meleš, debile.

   Vymazat
  3. Pan Opluštil tu uveřejnil příspěvek, který má hlavu a patu, vychází z reálií a je slušný. 1:04 v záchvatu své neschopnosti podat jakýkoli protiargument jen nadává a dehonestuje. To je rozdíl mezi čtenáři Nové republiky a duševně retardovanými z "pražské kavárny".

   Vymazat
  4. 8:15
   Mé protiargumenty jste smazali, debile jeden prolhaný.
   I sám prezident Zeman nazývá svině jako jsi ty, Opluštil, David, Loudil,.... špínou této země. A to už je co říct.
   http://www.denik.cz/z_domova/kdo-oznacuje-padle-vojaky-za-zoldaky-je-spinou-zeme-rekl-zeman-20141028.html

   Vymazat
  5. 10,15
   Ty máš myšlenku na nějaký argumenty ty hovne z nemytý ussácko-havlobanderovský prdele????
   Od kdy???!!!!!!

   Vymazat
  6. 10:15 Ty Zemana nenávidíš tak co se s nim oháníš hovado sprostý. Špíny jste vy a vaše touha po světovládě a to se vám nikdy nepovede.

   Vymazat
  7. 11,48
   O pana prezidenta tu svojí držku neotírej!!!!!!!!
   Hlídej si ten genetickej odpad z ussáckej senroven,ty tenhle svět ženou DO ZÁHUBY!!!!!!

   Vymazat
  8. 10:15 - prosím, můžete své "argumenty" zopakovat. O žádném mazání nevím. Ale byl-li jste sprostý, pak ...

   Vymazat
  9. 12:15 Prezidenta jsi vzal do huby ten havloid 10:15

   Vymazat
 6. Jednou na vojenském cvičení mi průzkum hlásil, že vidí nepřítele. Sdělil jsem jim, že já i vím, kdo to je a od té doby mi říkají Ten, který ví všechno. Jindy jsem získal jedinečné ocenění Modrý obláček ale za špičkový výkon. No a Purpurovou hvězdu, kterou ale naše armáda neměla v evidenci, takže jen symbolicky. Vážně, vyznamenaný jsem byl už mnohokrát i když jen za maličkosti. Například za fakt dobré kafe a podobně. Abych se ale dostal k věci: Myslím, že bych s těma Afgháncema zatočil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napište, že mne podporujete v tom lítém boji a vezme mne NATO a budu mu radit jak vyhrát, jak zvítězit. Záleží na vás.

   Vymazat
  2. AŤ už se ta válka ukončí a především ať už teda zvítězíme.

   Vymazat
  3. I zadarmo, já nejsem moc na peníze, spíš se rád bavím.

   Vymazat
  4. Většinou zadarmo.

   Vymazat
 7. Angličané kolonizátory stále jsou*

  OdpovědětVymazat
 8. To je nesmysl, každá země se dá porazit, jen se nedá porazit obyvatelstvo, pokud není vyhlazeno.
  V Afghanistanu je rodové zřízení, politika v západním pojetí nemůže padnout na úrodnou půdu.
  Postavte jim tam supermarkety a oni je vyrabují, protože nikdy nebude mít ona středověká společnost dost prostředků na zaplacení.

  OdpovědětVymazat
 9. Vražda na tyranu není zločin, takže každý voják NATO, který bude zabit v Afganistanu, dostal jen spravedlivý trest za to, že si chtěl vydělat peníza za vraždění druhých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O jakém trestu mluvíte, proboha? Je-li v rámci své pracovní činnosti poraněn žoldnéř, je to jenom běžný PRACOVNÍ ÚRAZ, a pokud žoldnéř padne, jde o PRACOVNÍ ÚRAZ S NÁSLEDKEM SMRTI. V rámci výkonu své práce umírají i horníci, elektrikáři, šoféři, cirkusáci... I nějaký kat zcepeněl, když spadl ze žebříku u šibenice a zlámal si vaz...

   Vymazat
 10. Zde jsem se donutil se vyjeviti muj zivot plny prevratu :
  Narodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
  as trochu vyrostu
  budu soustruznikem
  a jako muj tata
  v praci udernikem
  Honolulu kuku retarded

  OdpovědětVymazat
 11. Je tu SPOUSTA chytrých lidí. Já hloupý mám otazku!
  Co na Afganistánu tak všechny moci i velmoci rajcuje, že ho tolik chtěj?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (7:22):
   Nepatřím k těm chytrým, ale ...
   Je to jako vždy!, surovinové bohatství a strategická poloha.
   Ložiska železné rudy, mědi, kobaltu, zlata a lithia. Zásoby odhadem za 1 bil. US žabích kůží. A poloha bezprostředně při ruských a čínských hranicích, kde by se voj. základny přímo vyjímaly.
   Země takříkajíc ideální pro US okupaci.

   Vymazat
  2. V Afghánistánu krom makovicje úplný hovno, stejně jako v KLDR. Ale Opluštil opět nemohl odolat potřebě dělat chytrého.

   Vymazat
  3. 10,18
   Ty drž raději hubu,hulibrku Vygume!!!!!!

   Vymazat
  4. 10:18
   Tady, chytroline ovšem za předpokladu že znáš anglicky o čemž pochybuji:

   The previously unknown deposits — including huge veins of iron, copper, cobalt, gold and critical industrial metals like lithium — are so big and include so many minerals that are essential to modern industry that Afghanistan could eventually be transformed into one of the most important mining centers in the world, the United States officials believe.

   An internal Pentagon memo, for example, states that Afghanistan could become the “Saudi Arabia of lithium,” a key raw material in the manufacture of batteries for laptops and BlackBerrys.

   Vymazat
 12. 8,04
  Pravda,ty ussácký""""osvobozenecký boje"""""probíhají od konce II.světové války.

  OdpovědětVymazat
 13. Paraziti nemají pud sebezáchovy. Pokud je všechny nevyhubíte tak se rychle množí protože pro svůj život nemusí nic tvořit. Člověk je nadán rozumem a měl by dávno pochopit, že základním zákonem všeho je zákon rovnováhy a vždy když jí něco naruší musí přijít něco co to opět dá do rovnováhy. Žádná hegemonie nemůže trvat na věky. Trvá to dlouho ale platí to. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
 14. Na tom obrázku mi chybí "naše" protektorátní fangle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím kolonializmem je to otázka. Třeba Angláni si opravdu nahrabali, jenže taky zavedli pořádek. Svoboda pro řadu kolonizovaných zemí znamenala bordel, zlodějnu a flákání. Podívejte se, jak speciálně v Africe vznikly zhroucené státy, kde právo neexistuje a bída vzkvétá. Dost lidí maká jen když jim hrozí bič.

   Vymazat
  2. Spíš jde o to , jestli tam byl bordel . zlodějna a flákání před příchodem bílého kolonizátora ??!!

   Vymazat
 15. 12:10 Ty magore jsi taky zhroucený. Ty zhroucené "státy" někdo nakreslil na mapě. A to tak, aby se opravdu zhroutily v mezietnickém boji. Samozřejmě zase za vydatné podpory bývalých kolonizátorů. Systém za suroviny, zbraně.
  Jinak asi známé rčení - "rozděl a panuj", neznáš, viď hloupé děcko kalouskovo.

  OdpovědětVymazat
 16. Nelžete , Sověti nikoho nepřepadli , byli tam na pozvání tehdejší legální afgánské vlády !!

  OdpovědětVymazat
 17. Nesmysly, Afganistan samozrejme dobit lze, stejne jako kazdou jinou zemi a byl vojensky zcela dobit jak Rusy, tak Americany. Pokud jde o Rusy, tak ti meli cely AFG vojensky pevne rukou a odesli z politickych, v zadnem pripade ne z vojenskych duvodu. Pokud jde o Americany, tak prosim nenechte se plest, ti maji tu zemi presne tam, kde ji potrebuji mit a proti Talibanu bojuji zhruba asi tak, jako o kousek dal bojuji proti IS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobít a dobýt jsou dvě různé věci!!!!

   Vymazat
 18. To je dějepis v kostce.

  OdpovědětVymazat
 19. To si zase někdo plete Sověty a Rusy. Mimochodem, Brežněv, který si do toho angažmá nechal vlákat byl ukrajinské národnosti a v době, kdy o tom rozhodl byl už v podstatě troska po mrtvici, podpíraná z každé strany bodygárdem. Kosygin mu tento nápad neúspěšně rozmlouval. A důvodem nebylo ani tak zavádění socialismu, ale hlavně obava z šíření neklidu z Afghánistánu ( v 70. letech ho tam pomáhal rozšiřovat Brzezinski/Američané)do sovětských muslimských republik.

  OdpovědětVymazat